Bir insan bile bile kendini karanlığa sürükler mi?

Kendileri bile bıkmışlardır o yalandan, o derece.
Yok bu yalani hala yutanlar var. Kizimiz gibi. Yalniz dikkat etti isen artik daha buyuk yastaki kadinlar yutmadigi icin universiteye kadar inmis erkekler. Yakinda onlar da yutmazsa lisedeki kizlari kandirmaya balamazlar insallah.
Kizimizda adamin kendini sevdigini sansin. Cok uzuluyorum ya. Ailesinden yeterince sevgi goremeyen kizlarimiz sevgi kirintisiyla avunmak icin kendilerini boyle kart horozlara altin tepside sunuyorlar.
Konu sahibi, Gulseren Budayicioglunun Kral Kaybederse kitabini okumani tavsiye ederim. Orada da evli bir adami karisindan bosanacak diye yillarca bekleyen kizimizin hikayesi var. Gercek hikaye. Gittigi psikiyatrist kitabina kizimizin hikayesini koymus. Oradaki kart zamparanin da yalani: "yataklariniz ayri"...

Yok bu yalani hala yutanlar var. Kizimiz gibi. Yalniz dikkat etti isen artik daha buyuk yastaki kadinlar yutmadigi icin universiteye kadar inmis erkekler. Yakinda onlar da yutmazsa lisedeki kizlari kandirmaya balamazlar insallah.
Kizimizda adamin kendini sevdigini sansin. Cok uzuluyorum ya. Ailesinden yeterince sevgi goremeyen kizlarimiz sevgi kirintisiyla avunmak icin kendilerini boyle kart horozlara altin tepside sunuyorlar.
Konu sahibi, Gulseren Budayicioglunun Kral Kaybederse kitabini okumani tavsiye ederim. Orada da evli bir adami karisindan bosanacak diye yillarca bekleyen kizimizin hikayesi var. Gercek hikaye. Gittigi psikiyatrist kitabina kizimizin hikayesini koymus. Oradaki kart zamparanin da yalani: "yataklariniz ayri"...
Ben yirmi yaşındayım, böyle yalanlara ve saçmalıklara asla inanmam.

Normalde yakın arkadaşlarımla her şeyimi paylaşan, asla içimde tutamayan biriyim ama iki aydır içimdekileri kimseyle paylaşamıyorum çünkü şuan benim içinde bulunduğum durumu yaşayan onlar olsaydı vereceğim tepkiyi ve saygımın nasıl azalacağını biliyorum... Buraya da yazmayacaktım ama normal hayatıma devam edemiyorum artık, yapmam gereken çok fazla ödev var derslerim var ama hiç birine odaklanamıyorum. İçimi dökmem gerek.
İlk başta basit bir kaç konuşmaydı ama gittikçe alıştım, kendimi ondan mesaj beklerken buldum sürekli. Her anlamda yanlıştı biliyordum, 27 yaş büyüktü bir kere benden, olamazdı. Daha önce benden en fazla 4 yaş büyük biriyle olmuştum, ilk defa başıma gelen bir şeydi ve sürekli kendimi 'bu yaşadığın şey gerçek değil sadece duygusal boşluktasın ve adamın ilgisine kapıldın' diyerek telkin etmeye çalıştım ama yok, sanki bir girdabın içindeyim ve karşı koyamıyorum. Sonra bir şey öğrendim onunla ilgili, dilim varmıyor, medeni hali bekar değilmiş.. Bu kadar üzüleceğimi tahmin etmemiştim, sonuçta biliyordum sonumuz olmadığını ama üzüldüm işte. Engelledim her yerden ama yine buldu beni. Kavga ettim küstüm ama bana söylediklerini görseniz siz bile inanırsınız aşık olduğuna. Ama inanmadım tabii ki. Bir sürü şey söyledim ama yine de geldi. Saçmalama dedim bu kadar salak olamazsın dedim kendime ama 15 yaşıma geri döndüm sanki kendi kendime söylediklerimi bile duymuyorum. Hayatımda hiç bu kadar savunmasız hissetmemiştim. Nasıl böyle bir duruma sokmuş olabilirim kendimi, bana bu kadar uzak bir hayatı nasıl yaşıyor olabilirim bilmiyorum ama mantığımı kaybetmiş gibiyim. Bu kadar kısa zaman bile olsa beni sanki çok iyi tanıyor ve anlıyor, bu yüzden kapıldım belki de bilmiyorum ama çok kötü hissediyorum. Ayrı odada kalıyoruz diyor, sevmiyorum diyor ama hiç biri önemli değil isterse ayrı evde kalsın bu evli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Midem bulanıyor... nasıl ya nasıl olabilir deyip duruyorum sürekli. Çok zorlanıyorum artık..
Kulağa nasıl geldiğini biliyorum ama lütfen yorum yaparken kırıcı olmayın, ne yapmam gerektiğinin farkındayım ve yapacağım.. Sadece içimi dökmek ve kendi kendimi yemekten biraz olsun kurtulmak istedim.
Kendini o kadının yerine koysana.. öyle bi kaç dakika değil ciddi ciddi empati lazım sana. Şu an yaşadığın hislerin normal olduğunu da düşünmüyorum psikolojiyle alakalı olabilir baba sevgisi mi eksikti ya da çocuklukta bi travma mı yaşadın acaba bu aşk falan değil. 23 yaşında olduğunu söylemişsin 23 yaşında biri 50 yaşında birine aşık olamaz imkanı yok yani bunun kendini kurtar bu psikolojiden ben inanmıyorum o yaş farkından bi aşk çıksın...en başta fiziksel olarak ilgini çekmemesi lazım 😳

Kadın kadının düşmanıdır dediklei bu olsa gerek. Yahu kadın zaten durumun farkında ne yapayım demiyor içini dökmek için yazmış. Yok aşktan ölmezsin, yok adam evli, yok yoluna bak, utanmasanız kızı linç edeceksiniz ayak üstü, evli adamı ayartmış tühh kaka, vurun k.hpeye. Konu sahibi size gelince zaten doğru olmadığını defalarca yazmışsınız yani ne yapacağınızı biliyorsunuz. Allah yardımcınız olsun.
Teşekkür ederim...

Konu sahibi asla seni cesaretlendirmek için yazmıyorum, yorumum yukarıdaki gibi gayet net. Son derece çirkin ve oluru olmayan bi durum bu. Herkesin selameti için topuklarını totona vura vura kaçmalısın bu adamdan. Ama kediyi de merak öldürüyo işte, dayanamayıp soracagım, bi çeşit üst düzey denetmen olabilir mi bu herif? Purplehazee Purplehazee

Hayır çünkü oysa düşman başına bile dilemem yani öyle bi belaydı. Kadınlara zulüm olsun diye yukarıdan yüklemişler tatlı dili, sivri zekayı ve hollywood tipi yaşlanmayı, salmışlar coğrafyamıza sanki. 50li yaşlarında ama taş catlasa 35 gösteren bi çeşit sosyopat. Ve avlanırken görmesen asla kondurmazsın yani, gayet ciddi, düzgün ve mesafeli bi abimiz der geçersin. Ama diyorum ya işte sosyopat, gerçek hiçbi duygu yok içinde, hepsi rol. Şeref, haysiyet, dürüstlük falan zaten hak getire.

Bi ögrenci stajyerimiz vardı o zaman, çekingen ve ailevi problemleri olan bi kızcağızdı. Kokusunu almış gibi tespit etti resmen, kimse ne olduğunu anlamadan da kızı havada kaptı bildiğin. İşyerinde nefret ederim böyle konulara kıyısından köşesinden de olsa dahil olmaktan ama ben bile dayanamayıp ablacım yapma etme diyen Güzin Abla moduna geçmiştim. Sonra zaten epey kötüye gitti işler. Sonunuz benzemesin.
Bu da birazcık unlu biriydi kendi capında biraz karizmatik falan.. Cidden nasıl konuşması gerektiğini de biliyor. Ama uzatmıycam o kadar, zarar veriyor artık bu durum

Kadın kadının düşmanıdır dediklei bu olsa gerek. Yahu kadın zaten durumun farkında ne yapayım demiyor içini dökmek için yazmış. Yok aşktan ölmezsin, yok adam evli, yok yoluna bak, utanmasanız kızı linç edeceksiniz ayak üstü, evli adamı ayartmış tühh kaka, vurun k.hpeye. Konu sahibi size gelince zaten doğru olmadığını defalarca yazmışsınız yani ne yapacağınızı biliyorsunuz. Allah yardımcınız olsun.
E insanlar doğal olarak sinirlenmiş. Kadın haklarını savunuyorsunuz sözde ama o adamın da bir karısı var unutmayın. Kadın kadının düşmanı demek her konuda sıktı artık. O zaman hırsızlık yapan bir kadını da kötülemeyelim sırf kadın diye yaptığı yanlışın üstünü örtelim.

50 yaşında, kızından daha küçük olabilecek yaştakilere sulanan, evli ve biyerlerinin kılı ağarmış biri için fazla türk filmi havasında yazmamış mısın?

Antropoza girmiş, henüz iş bitmedi diye ego tazeleyen, köprüden önceki son çıkıştaki adamın sulu ve bunak muhabbeti de çekilmez ya

Boşanacağını sanmıyorum demişsin bi de...Boşansa ne olacak? Evlensen mesela sex mi yapabilceksiniz sanıosun? Ya da elele gezerken milletin garip bakışları? Ailen?

Bırak bu duygusallıkları yaa git yaşıtın biriyle sohbet et, bırak şu kart horozu
İyice sogudum buraya yazdıktan sonra zaten.. Problemli bi durum baya

E insanlar doğal olarak sinirlenmiş. Kadın haklarını savunuyorsunuz sözde ama o adamın da bir karısı var unutmayın. Kadın kadının düşmanı demek her konuda sıktı artık. O zaman hırsızlık yapan bir kadını da kötülemeyelim sırf kadın diye yaptığı yanlışın üstünü örtelim.
Yazdıklarımı böyle anlamış olmanız mükemmel, kadın yaptığı yanlışın farkında zaten, benim yaptığım yanlış diyor.

Çok zaman, insan çok severse, hislerini kontrol altında tutması çok zor oluyor. Bir ata sözü var, savaşta ve aşkta her şey olur, der.
Ama sana çok yazık oluyor. Eger eşini hakikatten sevmemiş olsaydı, çoktan boşanmıştı. Demek ki eşini daha seviyor ve seninle de güzel sorunsuz zaman geçiriyor.
Eger seni çok seviyorsa bosansin ve bosandiktan sonra yeniden kapına tıklasin. Eger sende ozaman onu daha hala seviyorsan, ikinizde bekar oluyorsunuz ve kimsenin canını yakmış olmuyorsunuz.
Ama evli çocuklu adamla bir ilişkiye girme kardeşim, bu oyunu sen kaybedeceksin.
Ne kadar insani bir yorum, ağzınıza sağlık.

Canım sen zaten herşeyin farkındasın, yapman gerekeni de biliyorsun. Seni burada eleştiri bombardımanına tutacak değilim yeterince üzgünsün ve kafan karışmış. Belli ki hayatında bir boşluk var ve bu şekilde doldurmaya çalıştın. Herkes hata yapabilir önemli olan hatalardan ders çıkarabilmek. Allah doğruyu görmene vesile çıkarsın karşına inş.

X