Gelinlik Modelleri bir kaç fikir:)

buket3406

L&M Delisi
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2011
422
9
benim daha vaktim var ama bunlar çok güzel fikir olur diye eklemek istedim :) $378449_252569914792102_188352557880505_645518_2102896706_n - Kopya.jpg $3419262665_d755c97ebf_o.jpg $timeless-15.jpg

Gelinliği giyip hiç hareket etmemeyi, gelin arabasına filan binmemeyi, ilk dans yapmamayı veya damatla 1 metre uzaklıktan dans etmeyi düşünüyorsanız güzel tabi :KK70: Şaka bir yana ben 2 numara tarlatanlı gelinlikle zorlanmışken bunlarla ne yapılır bilemedim. Estetik olarak da tercih etmezdim. Gelin dediğin kuğu gibi ve rahat olmalı bence...

Bende böyle bir kabarık gelinlik diktirmek istiyorum. Özellikle 2. resimdeki Vera Wang gibi. Onun kabarıklığının üstte duruşu farklı çünkü :)) Vakko'da deneyip bayıldım ama o parayı vermek gereksiz üstelik üst bölümü straplez olsun istemiyorum. Caddede Hüsniye moda dikiyormuş ama örnek görmeden emin olamadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Vakkodakini ben de görmüştüm. Dikimi zor bir model değil bence ama yerel bir gelinlikçinin bu modelin gerektirdiği kadar tül kullanmayı göze alabileceğinden emin değilim :) geçtiğimiz hafta elie saab laertes modelini denedim, o koskoca etek için 1 numara Tarlatan giydirdiler. O da sadece yürüyebilmek için. Tüm kabarıklığı kat kat tül ile sağlıyorlar. Herhalde 100 Mt tül gidiyor. Gerçi tül dediğin de metresi 2-3 tl olan bir kumaş...

Son düzenleme:
Cevap için çok teşekkürler. Aslında ona benzer olduğunu düşünen bir çok gelinlikçi ile tanıştım ve sonucu görünce hüsran oldu benim için. Dikimi bence de zor olmasa gerek ama en az 60 mt tül varmış üzerinde. Zaten 12 kat tül altında kalın perde kumaşı gibi bişi var onun altında sert tüller var=)

Belki burada daha önce o tarz gelinliğini diktiğini bilen birileri vardır diye sesimi duyurmak istedim.:21:

İstanbuldasiniz herhalde, kadikoy tunaliz moda ile bir görüşün isterseniz. Forumdan bir arkadaşımız için benzer bir gelinlik modeli sormuştuk, kumaşları kendimiz alacaktık, 70 metreye yakın tül istemişti bizden, ben anlatmıştım çünkü vakkodaki etekleri. Eteğin en altında kullandıkları kom tül.

Evet İstanbuldayım. Tamam soracağım. Peki diktirdiniz mi? Sonuç nasıl oldu?
Bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler.

p.s.Sitenizden de sizi takip ediyorum ve ben de country tarzını çok seviyorum:KK66:

Ben tunaliz modada diktirdim ve memnun kaldım. Kağıtta götürdüğüm modeli iyi kumaşla makul fiyata diktiler. Darısı basınıza

sanırım bir şeyi yanlış ifade etmişim :KK70: benim kendi gelinliğimi tunaliz moda dikti, tül etekli olan bahsettiğim gelinlik benimki değildi, onu arkadaşım hazır bulduğu için diktirmesine gerek kalmadı, yoksa diktirecektik.

Tunaliz moda evine giitim bu hafta ve sizden bahsettim. Tabiki vakko'daki ve pronoviastaki fiyatlara alışınca insan söylediği fiyat çok uygun geldi. Filiz hanım belli içten biri. Tavsiyeniz için teşekkür etmek istedim.

Modelin sadece 12 kat hayal tül onun dışında başka çeşit tüller içerdiğini de söyledim. Kendisi bana bir örnek çıkartacak ve haftaya görmeye gideceğim.

Bu arada arkadaşınızın seçtiği modelin resmi ya da adı var mı? Kabarıksa kaçırmiyim :)

X