ailenin tek gelinleri

ektekidosya

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
98
30
26
merhaba ben 7 senelik birlikteliği acısıyla tatlısıyla geçirerek evliliğe doğru gdiyorum . düğünüme 2 ay kaldı ben çok sessiz sakin kabuğunda biriyim . Nişanlım ailenin tek erkeği babası çok küçükken vefat etmiş kayınvalidemin henüz bir zararını görmedim fikirlerime saygı duyuyor sen nasıl istersen öyle olsun diyor. görümcelerimde aynı şekilde fakat çevrem ailenin tek gelini olacağım için çok fazla yorulacağımı söylüyor . o yüzden ailenin tek gelinlerinden fikir almak istiyorum . beni az çok neler bekliyor

Arada bir ev temizliğine çağırabilirler.
Ev gezmesi toplantı ona çağırabilirler.
Tabi siz calisiyormusunuz yoksa evde mi oturacaksiniz bilmiyorum.
Birde evler uzak mi olacak yakin mi olacak onada bağlı.

Evleneceğin kişinin yetiştirilme tarzına bağlı, 10 tane kardeşi de olsa, evin tek erkeği de olsa.. Kayınvaliden de bi şekilde pot kırardı 7 yılda bence..

Vallah çekirdek ailenin ilk geliniyim . prensesler gibiyim :KK70: sofra bile kurmam . giderim yemek hazır olur. anne yemeğe geliyoruz demem yeterli. el bebek gül bebek geçiriyorum . kayınpederimde keza öyle . 2 yıllık evliyim. birde hamileyim şimdi hepten gözümün içine bakarlar. ama bence bu durumun en büyük etkeni benim eşim . bana en ufak yanlışlarında fena yapar herkesi. :KK70:o yüzden eşine güveniyorsan korkma

Arada bir ev temizliğine çağırabilirler.
Ev gezmesi toplantı ona çağırabilirler.
Tabi siz calisiyormusunuz yoksa evde mi oturacaksiniz bilmiyorum.
Birde evler uzak mi olacak yakin mi olacak onada bağlı.
şuan çalışıyorum ama düğünden önce işyerimden ayrılacağım ama yerleştikten sonra tekrar çalışacağım evler çok uzak değil

Bende tek gelinim de neden yorulacağımızı anlamadım? Herkesin evi barkı ayrı olduğu sürece sorun yok.

merhaba ben 7 senelik birlikteliği acısıyla tatlısıyla geçirerek evliliğe doğru gdiyorum . düğünüme 2 ay kaldı ben çok sessiz sakin kabuğunda biriyim . Nişanlım ailenin tek erkeği babası çok küçükken vefat etmiş kayınvalidemin henüz bir zararını görmedim fikirlerime saygı duyuyor sen nasıl istersen öyle olsun diyor. görümcelerimde aynı şekilde fakat çevrem ailenin tek gelini olacağım için çok fazla yorulacağımı söylüyor . o yüzden ailenin tek gelinlerinden fikir almak istiyorum . beni az çok neler bekliyor
ben ailenin tek geliniyim.
kp kv yaşlı olmasına rağmen benden hiç bi iş beklentileri olmadı, etliye sütlüye karışmazlar. kv kp yakın ama başka şehirde yaşıyorlar, iki bekar görümceyle aynı şehirde yaşıyoruz, ikisi de 50 lerinde, ayrı ayrı evlerde yaşıyorlar. nadiren görüşüyoruz, onların da benden bi beklentileri yok, benim onların çok yardımına ihtiyacım oldu ama hep uzak durdular, bide büyük görümce çok canımı sıktı zamanında, ben de iyice sınır çizdim. ben istediğim sürece görüşüyoruz.

Vallah çekirdek ailenin ilk geliniyim . prensesler gibiyim :KK70: sofra bile kurmam . giderim yemek hazır olur. anne yemeğe geliyoruz demem yeterli. el bebek gül bebek geçiriyorum . kayınpederimde keza öyle . 2 yıllık evliyim. birde hamileyim şimdi hepten gözümün içine bakarlar. ama bence bu durumun en büyük etkeni benim eşim . bana en ufak yanlışlarında fena yapar herkesi. :KK70:o yüzden eşine güveniyorsan korkma
Güzelmis o halde.👍🏻😀
Yok anam benim ki kaynana umuyor mutfakta yardım isi sofra icin bulasik icin.onu mutlaka bekler .
🤣😂

herkes herşeyi söyler. Boşverin milleti 6 tar erkek olsa ne değişecekti bu sederde bir sürÜ elti var aman aman derler... siz kendi içinize siniyorsa karşınızdaki insandan emin iseniz ötesine takılmayın. Belki kv deniz kötü çıkacak belki görümceniz belki eşiniz belki hepsi melek gibi olacak bunlar yaşamadan, işin içine girmeden, o dört duvar arasına girip kapılar kapanmadan bilemezsiniz. Ama 7 yılda da az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur. Bende tek gelinim 2 yıllık evliyim. 2 görümcem var, kimse dört dörtlük değil eminim benimde onlara karşı kusurlarım vardır insanız yani. Ama evliliğimi etkileyecek bir sorunum hiç olmadı çok şükür eşimde ailesi de bende benim ailemde bir şekİlde ortak payda da buluştuk hiçbir konuda yüz göz olmadık. Kişilerin olgunluğu ile de alakalı. Etrafa kulaklarınızı tıkayın aileniz ve kendinize bakın. Yorulup ne yapacaksınız tarlaya ırgat mı götürecekler ne bilim inek mi sağacaksınız. benim kayınvalidemler köyde yazları gideriz yanlarına Hiçte gocunmam dışarı köy işlerinden anlamam ama evde yemek temizlik herşeyi hallederim kendi evimde nasılsa o şekilde.

Her şey evleneceğin kişi ve ailesinin yapısına göre değişir kendini bilen insanlar olduktan sonra haa 10 gelin olmuş ha 1 gelin hiç fark etmez
Yorulma mı bilmem ama tabi tek erkek olunca düğündür hastalıktır bir taziyedir evin erkeği olarak gidilen bazı durumlar oluyor kültürümüzde yapılır gidilir o da bence yorulma sayılmaz

tek gelinim ve tüm aile tarafından çok güzel ( sağ olsunlar ) seviliyorum..
aksine daha özenli, daha bi üstüne titriyorlar..

X