Bir kahve meselesi

ya şimdi iş arkadaşınla bi kahve içebilirsin, bi kahve ısmarlayabilirsin bunda bi sorun yok ama spontan olduğu sürece. yani öyle mesaj atıp sana bi kahve ısmarlayayım demek randevu gibi duruyor. benim öyle iş arkadaşlarıma kahve yemek ısmarlamışlığım çok oldu ama bu ya öğle arasındaydı ya da iş çıkışındaydı, doğal gelişti. yanlış anlamaya mahal verecek şeyler değildi. burada kızın mesajla bunu söylemesi falan insanın aklını kurcalıyor.

Belli ki kız daha kapalı bir sosyal çevreye ve adamdan farklı bakış açısına sahip.

Adam da başka bir kadınla (flört olması gerekmiyor) kahve içersem kendi bakış açısına göre yanlış anlar mı acaba diye düşünüp sormuş. Kız ses çıkarmayınca normal karşıladığını düşünüp kabul etmiş.

Burda konu sahibinin kafa yapısına sahip bir sürü insan gördük. Sevgilim arabasına iş arkadaşını almış, kocam iş arkadaşıyla çay kahve içmiş, yemek yemiş vs. temalı konular. Bazıları için normalken bu tip şeyler bazıları anormal karşılıyor. Adam onu anlamaya çalışıyor. Ama konu sahibi normal karşılamadığı halde tepki vermiyor, asıl sorun bu.
Bu da mantıklı. Ben de adam da iiskilerinin be olduğunu bilmiyor ve fırsat bulmusken kızın ağzını yokluyor gibi geldi. Kız içme deseydi buradan yürüyecekti sanki. Hatta kız ses etmeyince hayal kırıklığı yaşamış bile olabilir.

is arkadasina kahve ismarlamak hic bir turlu florte girmez diye dusunen tek ben mi varim,
gunde ofiste 2 kahve iciyorum, her zaman da birileri ile iciyorum, yuruyuse cikiyorum, bazen ikili grup olarak bazen daha kalabalik,
neticede zaten is yerinde harcayacagin vakiti is arkadasinla degerlendirmekten daha dogal ne olabilir,
o yuzden bana her turlu normal geldi.

Ama sevgili degiliz ama arkadastan otesiyiz durumlari cok gergin degil mi,
direk iliski yasayin, olmazsa ayrilirsiniz zaten, neden bunca korku, iki arada bir deredelik.
cok cok hayatlariniz birbirine aykiri ise de zaten arkadaslik bile yurumez ki.
Yani tam olarak iş arkadasina kahve ısmarlamak gibi mi bilmiyorum. Aynı iş yeri ama farklı bir bölüm, gün içinde karşılaşmıyoruz, iş yerindeyken arada kahve ismarlarmayayım gibi değil de müsait oldugun bir gün ayarlayalım gibi bir mesajdı. O yüzden öyle düşündüm.

Bu da mantıklı. Ben de adam da iiskilerinin be olduğunu bilmiyor ve fırsat bulmusken kızın ağzını yokluyor gibi geldi. Kız içme deseydi buradan yürüyecekti sanki. Hatta kız ses etmeyince hayal kırıklığı yaşamış bile olabilir.
O da mümkün tabi. Hangisi olduğuna konu sahibi karar verebilir ancak. Adamı tanımıyoruz sonuçta.

Ancak her iki durumda da konu sahibinin kendi düşüncesini ifade etmemesi sıkıntı.

Yani tam olarak iş arkadasina kahve ısmarlamak gibi mi bilmiyorum. Aynı iş yeri ama farklı bir bölüm, gün içinde karşılaşmıyoruz, iş yerindeyken arada kahve ismarlarmayayım gibi değil de müsait oldugun bir gün ayarlayalım gibi bir mesajdı. O yüzden öyle düşündüm.

ama tesekkur kahvesi oldugu icin ayrica ismarlayayim demesi de normal geldi bana,
bilemiyorum, benim cok fazla karsi cinsten is arkadasim var, hatta erkek cogunluklu ofislerde calistim bunca zaman, o yuzden benim esim cok aliskin benim bu tarz randevularima, bizde hic sorun olmuyor.

Bilemedim bana eleman biz belirsiziz, bu ksımetimle de görüşeyim bari sen ne dersin sorun olur mu diyor gibi geldi:110:
İkinci seçenek de, eleman sizi sevgili görüyor, karşı cins iş arkadaşım beni davet etti gitsem olur mu diye izin alıyor.

Aranızdaki farklılıklar nelerdir?

yaaa böyle olur işte. elinden kapıverirler insanın.

normalde her kahveye çıkmak randevu değildir tabi ki.

ama burada randevu gibi geldi.

genelde kızlar şöyle yapıyor, eli yüzü düzgün, işi de var, e bakalım bir tanışalım kahveye çıkalım.

size de geçmiş olsun.

İyi akşamlar herkese, zamanınızı almamak için direkt konuya giriyorum. İş yerinde görüştüğüm bir çocuk var. Aramızda sevgililikle ile arkadaslik arasında tam olarak tanımlayamadiğim bir ilişki var. O benden hoşlandığını söyledi benim de ona karşı bir şeyler hissettiğimi biliyor ama yaşam tarzimiz biraz farklı o yüzden ben biraz çekiniyorum. Daha önce bizden olmaz diye konuştuk ama birbirimizden kopamadik. Şimdilik birbirimizi tanımak için beraber vakit geçiriyoruz, mesajlaşiyoruz vs. Birbirimizin hayatını tolere edebilir miyiz biraz bunu anlamaya çalışıyoruz diyebilirim.

İş yerinde ama farklı bir bölümde bir kız var birkaç defa bizim bölüme geldi bu çocuk da ona yardımcı oldu. Geçenlerde kız buna mesaj atmış bana yardımcı oldun sana kahve ısmarlamak isterim diye. O da bana söyledi böyle bir durum var senle paylaşmak istiyorum dedi, sence ne yapayım dedi ben birşey demedim sonra kabul edeyim ya dedi ve kabul etti. Siz bu durumu nasıl yorumlarsınız, kahve teklifi bir çeşit randevu teklifi değil mi, gerçekten ne düşüneceğimi bilemiyorum size sormak istedim.
bence size zarf atmis, siz de takmamissiniz, cocuk buradan diger kiza yurur bence.

en başta bizden olmaz diye düşündüğünüz kişiyle olmaz
kız bana kahve ısmarlayacak diyerek böyle acayip birşey yapan kişiyle zaten olmaz
sıkıntı yaşayacağınız belli bari işyerinden biri olduğu için bunu da göz önünde bulundurarak yaşayacağınız sıkıntıları düşünerek bizden olmayacağına emin oldum deyip sonlandırın bence

ben sizin yerinizde olsam öyle yapardım

Aşırı rahat hatta geniş bi insanım ama kızın yaptığı kahve teklifi açık flört teklifi. Hangi kültürde olursan ol bu böyle. Ha kız kötü bi şey yapmış diye demiyorum insanlar hoşlanır üstü örtülü mesaj verir normal bunlar. Ama çocuğun direkt reddetmek yerine gelip sana söylemesi sıkıntı. Rekabet kızıştırıyor gibi

Aşırı rahat hatta geniş bi insanım ama kızın yaptığı kahve teklifi açık flört teklifi. Hangi kültürde olursan ol bu böyle. Ha kız kötü bi şey yapmış diye demiyorum insanlar hoşlanır üstü örtülü mesaj verir normal bunlar. Ama çocuğun direkt reddetmek yerine gelip sana söylemesi sıkıntı. Rekabet kızıştırıyor gibi
Ben de öyle düşünüyorum. O zaman konuştuklarında kız sen bana hangi gün müsait olursan dönersin demişti ama ertesi gün bir daha mesaj atmış bugün olur mu diye. Ondan sonra kızın cidden birşeyler hissettiğini düşündüm ama o, yardım ettiğim için teşekkür amaçlı kahve teklif eden kişiyi reddetmek bana doğru gelmiyor diyor. Gerçekten ne düşünmem gerektiğini bilemiyorum.

Eğer , benimle iliskisinde yeterince ilgili ve sevgi dolu isE ben hiç mesele etmezdim.
Değilse de ayrılırdım. Uğraşmazdım sanırım.

hep bu sosyal medya taktikçilerinin "cool olun, ilginizi belli etmeyin, ne düşündüğünüzü söylemeyin" bık bıkları yüzünden böyle oldu kocaaa bir nesil. içinizden geçeni dümdük söyleseydiniz keşke. tarzlarınız farklıymış zaten, daha bir şeyler netleşmeden belli olurdu.

Mesele kızın kahve teklif edip etmemesinden ziyade adamın gelip bunu size söylemesi. Yani neden?

Buna ne gerek var bunu size dillendirmesindeki sebep ne? Ben bu tip insanlardan çok şey beklerim.

Ben de öyle düşünüyorum. O zaman konuştuklarında kız sen bana hangi gün müsait olursan dönersin demişti ama ertesi gün bir daha mesaj atmış bugün olur mu diye. Ondan sonra kızın cidden birşeyler hissettiğini düşündüm ama o, yardım ettiğim için teşekkür amaçlı kahve teklif eden kişiyi reddetmek bana doğru gelmiyor diyor. Gerçekten ne düşünmem gerektiğini bilemiyorum.
Şu verdiğiniz bilgiden sonra kızınki açık olarak flört teklifi, insan iş arkadaşı ile görüşebilir, kahve ısmarlayabilir ancak teşekkür gözü ile baktığı bir kahveyi içmek için kimse bu kadar ısrarla görüşelim diye mesaj atmaz

Bir bayan olarak bir erkeğin böyle aba altından sopa gösterir gibi bak o da benimle görüşmek istiyor diye sizin gözünüze sokmasını doğru bulmuyorum, kızın sonraki mesajları ile gösterdiği tavır , bı görüşmeyi flört başlangıcı olarak gördüğü yönünde, kimse teşekkür kahvesi için bu kadar ısrar etmez. Ben sizin yerinizde olsam olaya müdahil olmaz ama o görüşmeden sonra o çocukla iş arkadaşı mesafesinde kalırdım. Zaten düzgün bir erkek bu şekilde bu durumu gözünüze sokmazdı

X