Kardeşinizin cinsel yöneliminin farkli olduğunu farketseniz ne yapardınız?

Benimde böyle bir tanıdığım var ama bebekliğinden beri farklıydı. Yani diğer erkek çocuklarına göre çok daha sakin, uslu ve hareketleri naif, kibardı. Şuan 18 yaşında hiç değişmedi diyebilirim. Sadece kız arkadaşları var. Biraz tarzı Kerim Can Durmaz gibi. Bel çantasında el kremi, dudak nemlendiricisi, parlatıcı vardı. Parlatıcı acı oje tırnak yiyenlerin sürdüğü. Ama sanırım parlaklık verdiğinden alternatif olarak kullanıyor. Çünkü ailesi muhafazakar. 2 tane de abisi var. Attığı fotoğraflar makyaj filtrelidir.

Ne yapılır bilmiyorum? Sizinki belki özentilikten kaynaklıdır. Mesela benim bahsettiğim durumdan eminim benim gibi herkes farkında ama kimse konduramıyor gibi.
Benim kardesim de sakindi hatta boyle oluşundan dolayi herkes pek severdi. Farkli bi dunyasi var gibi büyüdü. Cizgi film düşkünüydü. Kitaplarla ilgilenirdi küçücük yaşında kitap yazardi cinayetli falan degisik seyler.Suan bu tarz seylerle ilgilenmiyor. Tipik ergen diyebilirim. Dış görünüş, sosyal medya, arkadas ortami falan. Kardesim oyle kerimcan durmaz gibi feminen değildir ama kendine bakar özenir. Kiyafetleri falan normal asiri bol salas erkek giyimleri. Ama escinsel olmasi icin feminen bi görüntü olmasina da gerek yokmus zaten. Araştırdığıma göre agir abi diyebilecegimiz asiri maskülen tarzi olanlar bile cinsel yönelimi bakımından farkli olabiliyormus.

Yakın sayılır mısınız bilmiyorum ama içinize dert olduysa oturup konuşmanız lazım. Bir kere o sebzeleri açıkça ortada bırakması ayıp ikincisi sebze vb ile zararlıdır yani inş en azından üstüne prezervatif takıyordur.

Ben kahve içmeye çıkarırdım. Eşcinsel misin diye sorardım direkt. Karşı değilim ama bunu anlayabiliyorum ve seni umursadığım için soruyorum diye başlardım.

Sonra bunun toplumda hoş karşılanmadığını bazı yerlerde bağıra bağıra belli etmemek gerektiğinden bahsederdim. Mesela aile ya da akrabaları sosyal medyasından çıkarabilir. Z kuşağı daha ılımlı onlar arasında da kime ne kadarını bahsedeceği konusunda dikkatli olmasını bazı insanların zorbalık yapabileceğinden bahsederdim.

Sosyal medyadan foto vb atmada nasıl her çocuğun ifşa olabilme riski varsa aynı riske sahip olduğundan dikkat etmesini. Böyle bir şey yapacaksa bile yüz ve belli eden fiziksel özelliklerini içermeyen anonim hesaplarla yapmasını söylerim. Bu tavsiyeler uç olacak ama sonuçta 18 yaşında birine yapma demek yapmamasını sağlamıyor bari bilgili olsun. Kullanılmaya müsait olduğunu yaşının genç olduğunu birileriyle cinsel ilişki için erken olduğundan, eşcinsel bir ilişki olacaksa korunmanın yine de gerekli olduğundan bahsederdimp
Evet endiselerim bunlar aslinda. Bunlarin hepsini düşünebilcek olgunlukta asla degil şuan oyle olmadigi icin herhangi bi dikkatsizlik olumsuz seylere sebep olabilir. Biraz yalniz vakit gecirip sakince konusmaya çalışacağım belki kendisi açılır diye yakin davranmaya calisacagim :KK43:

Çocuk Psikiyatristi bir hoca ile uzun bir sohbetimiz olmuştu. Sosyal medya üzerinden küçük yaşlardan itibaren eşcinsellik ve cinsiyetsiz birey oluşturma amacıyla bir sürü kişinin faaliyet yaptığı. Çocuk ve gençleri hedef aldıklarını söyledi. Yani Dmden özelden, discorttan ulaşıp dost olup, fikirlerini değiştiriyorlar. Amaçları kullanmak... Kız erkek fark etmiyor... İleride pişman olup geri dönülmez yola giren, intihar eden gençler var ne yazıkki... Bu tipler ile uzun süredir irtibatta olabilir. Malum İnternet iki günlük mesele değil.

Kardeşinizle dost olup, konuşun derim. Ve psikiyatrist yada psikolog ile görüşsün.
Evet neler neler duydum ben de. Sosyal medya cocuk ve gencler icin avantaj olduğu kadar büyük tehlike de oluşturuyor. Karsimizda kim oldugunu bilmeden konusup her seyi paylasabiliyoruz. Anlik heveslerle ya da merakla atilan bi adim bi cok kotu seye sebep olabilir. Normalde ben de kendi haline bırakır kendisini kendisinin kesfetmesini, neyi istedigini kendisinin karar vermesini isterdim. Ama böyle tehlikeler ürkütüyor. Allah korusun diyorum biriyle konusur gaza gelir biseyler yapar sonra da tehdit falan edilir de soyleyemezse iyice bunalima girerse diye. Ya da bi hevesle boyle seyleri yasayip sonra pismanlik duyup karmasa icine girerse. Cinsiyet degistirip pişman olanlar o kadar fazlaymis ki uzmanlarin videolarini falan izledim bu konuda baya bilgi vermisler.

Mesela ornek vereyim meyve yemez hic bi meyveyi yemez tatmadan yemem der ama avokado yerim falan yapar patlican yemez her seyi seçer görüntüsüne göre yemez falan ama sushi yerim falan yapar bunu da arkadaslari ile beraberken yapar ama. Boyle farklilik, hic alisilmamis her evde olmayan seyler fazla denenmeyen seyler. Digerleri icin iyy fakir falan vs gibi tepkiler vermeye basladi garip garip halleri var. Böyle hayata bakışı hep bu yönde bunu yiyeceklerden orneklendirdim suan.
Şu yazdıklarınızdan kardeşinizin tamamen özenme, kendini zengin modern popüler gösterme çabası içinde olduğunu ve kendi karakterinin henüz oluşmadığını anlıyorum. İşin kötüsü bu safhadaki çocuklar şu anda “nereye çekerseniz oraya gider”. Bence hemen bir uzman yardımı almaya başlayın. Dünyada eşcinsel olmaktan çok daha kötü şeyler var.

Of bu internet bizi bitirdi. Keske bu çağa denk gelmeseydik :KK43: baska bi dunyasi yoksa sosyallesmiyorsa kendini oraya adayip onu anlayanlara yonelmis bile olabilir.
Muhtemelen öyle oldu
Gerçekten internet berbat bir yer
Bir çukur gibi çekiyor icine

Sizin kardesinizin durumu konu sahibinden farkli olabilir dediginiz gibi arkadasi yoksa. "Incel" dedigimiz bir kisilik yapisi var, arkadassizliktan kaynakli bir kadin dusmanligi ve feminen bir tavir ediniyorlar. Bu bayagi tehlikeli ustelik. Bi bakin isterseniz, cunku ciddi bir deepweb kaynagi var bu konuda ve saldirganlik pompalaniyor.

B Beybi05 konu sahibi birsey dikkatimi cekti aslinda herkes ayni seyi soylemis ozetle ama herkes birbirinin dedigini farkli anlayip begenmedim atmis, belli ki bu konuda kafalar karisik, cok normal, insanin basina gelmedkce yorumlamasi zor olaylar bunlar.

Sizin yapacaginiz tek mantikli sey, kardesinizin cevresinde gorunmez bir fanus oluşturup, bir guven halkasina dahil etmek kendisini. Yani onu kinamadan, yargilamadan guvenini kazanip, bu konuda egilimi var mi, ciddi mi, ozenti mi bunlari tartip ona gore bir plan cizmek. Eger ciddiyse "sozde destek" olan kotu insanlarla degil sizle konusacak kadar size guvenmesini saglamalisiniz ki yanlis yollara sapmasin, kullanilmasin.

Allah kolaylik versin.
Benim kardeşimin durumu küçüklükten falan değil ona eminim. Yoksa oje sürüp saçını yapmadan evden cikmayan birinin bu denli değişmesi bana da garip geliyor.
Benim kardeşimin durumu evre evre ama
Önce fake erkek hesapları açıp erkekmiş gibi kızlarla konuştu hem de yıllarca tabii biz bunu sonradan fark ettik şimdi de dış görünüşünü değiştirdi sırada da ameliyat varmis öyle diyor.
Söylediğinizi mutlaka inceleyeceğim

Benim kardeşimin durumu küçüklükten falan değil ona eminim. Yoksa oje sürüp saçını yapmadan evden cikmayan birinin bu denli değişmesi bana da garip geliyor.
Benim kardeşimin durumu evre evre ama
Önce fake erkek hesapları açıp erkekmiş gibi kızlarla konuştu hem de yıllarca tabii biz bunu sonradan fark ettik şimdi de dış görünüşünü değiştirdi sırada da ameliyat varmis öyle diyor.
Söylediğinizi mutlaka inceleyeceğim
Aaa ben sizin kardesinizi de erkek sandım ilk mesajinizdan, bu durumda ilk mesajimi ciddiye almaniza gerek yok, cunku sanirim kadinlar icin boyle bir durum yok yani en azından ben bilmiyorum.

Şu yazdıklarınızdan kardeşinizin tamamen özenme, kendini zengin modern popüler gösterme çabası içinde olduğunu ve kendi karakterinin henüz oluşmadığını anlıyorum. İşin kötüsü bu safhadaki çocuklar şu anda “nereye çekerseniz oraya gider”. Bence hemen bir uzman yardımı almaya başlayın. Dünyada eşcinsel olmaktan çok daha kötü şeyler var.
Evet ben de özenerek kendini boyle hissetmeye, etrafina boyle hissettirmeye başladığını düşünüyorum çünkü kardeşimi taniyorum. Henuz karakterinin olusmadiginin da farkindayim. Uzmana kardesimi nasil götürebilirim sizce? Yani bu durumu bildigimi hissettirmeden götürmek istiyorum ama bahaneyle ne uydurabilirim bilmiyorum. Inanmasi ya da ikna olmasi icin.

Bu konu forum ortamında her tarzda insanın akıl verebileceği bir konu değil. Forumun bir kısmı dini yorum yapmış bir kısmı karışma, sana ne demiş. Herkes bulunduğu çevreye göre yorum yapıyor haklı olarak, fakat burada söz konusu olan genç bir çocuğun hayatı. Bu yüzden mutlaka bir uzmana danışın, yapacağınız en küçük hata kardeşinizi sizden uzaklaştırabilir. Aileden tamamen kopan çocuk dışarıya daha fazla yönelebilir, kötü arkadaşlar edinebilir. Bir sürü kötü senaryo var. Bir uzmana danışıp, onun dediği doğrultuda davranmak dışında yapabileceğiniz bir şey yok.

Çok yakın bi erkek arkadaşımın lisede eşcinsel olduğunu öğrenmiştim, kendisini çok severim ve hala daha görüşürüz. Kendisi ailesine bunu lisede söylediği zaman psikoloğa falan götürdüler çocuğu, psikologda güvenli cinsel ilişki için gereken şeyleri anlatmış yani doğal karşılamış. Ailesi eşcinsel olduğunu biliyor hatta sevgilisi var ve aynı evde yaşıyorlar. Ailesinin yanına gidip geliyorlar ama ailesi bilmemezlikten geliyor. Yani tabiki şimdi kendi aileme bakıyorum beni cinsel kimliğim için hiç yüreklendirmediler (heteroseksüelim). Onun da yüreklendirilmesi gereksiz bir tepki olurdu. Ama sadece ortada böyle birşey var ve sizinle paylaşmayı uygun görürse lütfen görmezden gelmeyin. Dışlamayın tabiki asla kötü davranmayın ama bilmemezlikten de gelmeyin çünkü çok kırıcı birşey. Böyle olması olabilir bişey, tabiki de zor olabilir emin olun onun da hoşuna gitmiyor toplumsal olarak kınanan bir benliğe sahip olmak ama bu şekilde hissediyor yapacak bişey yok o yüzden. Size söyleyene kadar bilmezden gelin, söylerse de normal davranın lütfen.

Merhabalar. O kadar çaresiz hissediyorum ki birilerinden yardım almazsam bu işin içinden çıkamayacağımı düşünüyorum. Öncelikle belirteyim çünkü bunu belirtmezsem bu tarz konulari, soruları "eyvah escinsellige karşı biri" olarak algilayip tepki verenler falan oluyor anlamsizca, o yüzden soyleyeyim ben homofobik biri değilim. Kimsenin cinsel yonelimiyle ilgilenmedim, ayıplamadım, dışlamadım. Herkesin kendi hayati, kendi tercihi dedim her zaman. Fakat iş kendi ailene gelince işler hiçte öyle kolay olmuyormuş. Bi erkek kardeşim var 18 yaşına yeni girdi. Aslında hiç böyle yönelimi olduğunu hissettirmedi o yüzden farkettigim andan beri şaşkınım. Ilkokul zamanlari hoşlandığı kiz arkadaşı vardi takılırdık hatta ona bu kız üzerinden. Bunlari falan düşününce aklıma gelmedi doğal olarak. Lisede çok değişti. Ergenlik sonuçta her şeyi normal kabul ettik. Normal bi erkek gibi zaten yani akliniza daha feminen biri gelmesin. Tarzi ilginc olan bi çocuk havalı biri yani. Şuan bütün gençler önem veriyor tarzlarina malum. Ama lise hayatinda bildiğimiz kadariyla gönül işleri ile alakasi olmadi flört falan yok. Kiz arkadaslari var tabi görüştüğü, dışarıda gezdigi falan baya da iyi anlaşıyorlar ama diğer türlü bişey duymadik kendisinden. Utangac bi çocuktu bu konularda o yüzden yansitmadigini düşündüm. Neyse odasını temizlerken (malesef hep ben temizlerim sagolsun hic o konularda yardımcı olmaz) iste temizlerken odasında cinsellik icin de kullanilabildigini gördüğüm bi kac sebze buldum diyeyim. Başta anlamadım hatta güldüm eve gelince takılırım odanda her seyi buldum bu da zirvedir herhalde diyecektim falan. Sonra bi dank etti. Hani ne alaka dedim. O an şüphe duymaya başladım tabi. Sosyal medyasini inceledim biraz instagramda takip ettiklerine baktım çoğunlugu erkekler. Boyle baska baska sehirde bi sürü erkek. Hepsinin fotograflarini beğenmiş. Hatta escinsellikle ilgili bi kac komik olan paylaşım da begenmis. Yabanci escinsel fenomen ciftleri takip etmis. Ben direkt ne yapacağım simdi diye kalakaldim. Sorun şu ki kardeşimin hesabinda akrabalarimiz da var. Ailem var. Hepsiyle takipleşiyor. Görmezden geleyim kendi hayati diyeyim desem bu şekilde davranırsa farkedilmemesi imkansiz. Farkedilirse ailemin, cevremizin bunu normal karsilamasi daha da imkansiz. Bu sefer psikolojik olarak daha da etkilenme ihtimalleri var hepsinin hem ailemin hem kardeşimin. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu ergenligin verdigi gecici bisey midir, hormonlarin suan oldukca tavan yapması etkili olur mu, merak duymak ya da fantezi hissetmek vs etkili midir bu konularda diye düşünüyorum. Şöyle ki lisedeki çevresi yakin arkadaşları kafa karıştırıcı. 3 yakin arkadasi var onlarla takıldığından beri hem tarzi hem düşünce yapısı hem hayata bakış tarzi degismis durumda. Dinen her seye uzak mesela en ufak sey de bu konulara alayci yaklasiyor, sürekli her seyi normal kabul eden, bazen açıkçası çocukça mantiksiz fikirleri olabiliyor. Arkadaslarindan biri kiz olmasina ragmen erkek gibi görüntüye sahip, diger erkek arkadaşı da maskülen giyinse de kardesim gibi kiz arkadaslara falan uzak biri. Onlardan fazla etkilendigini farkediyorum mesela biseyi beğeniyor kendi beğenip gösteriyor övüyor istiyor ama sonra arkadaslarindan etkilenip hic istememis gibi vazgeciyor hatta bu konuda bizlere kızıp tepki veriyor, giyim tarzını onlara göre degistirmeye yada beğendikleri tarzda degistirmeye çalışıyor. Kizlarin begenmesi hosuna gidiyor hatta. Mesela bi siyasi partinin kalemini almis arkadaşları, secim zamani dağıtıldı malum. halbuki hepsinin istedigi, düşündüğü hayatın tam tersini isteyen savunan bi parti diyeyim. Eve gelmis ben de istiyorum ya şu partinin kaleminden arkadaslarimin hepsinde var falan diyor. Sanki daha küçük, çocuk yaştakiler gibi davranıyor. Kardeşim biraz farklı olmaktan, farklı görünmekten hatta farklılıktan dolayi dikkat cekmekten zevk alan bi çocuktu. Boyle genele bakınca etkilenip onlar gibi davranıp düşünüyor olabilir mi diyorum ister istemez. Aslinda hep var olan bisey midir yoksa boyle yaşlarda cevrenin etkisi ile merak uyandiran seyler de olabiliyor mudur? Bu tarz olaylari yasayanlar var mi aranızda acaba? Ya da bilgisi olan. Çünkü aslında olmadığı hissetmediği bi yönelimi etki ile yaşamasını istemem. Kendisi bana açılmadı açılmadığı için onu huzursuz edecek biseyler yapmak istemiyorum. Biyandan da yardim edebileceğim bisey varsa ve gormezden gelerek onu yaşına göre agir hislerle başbaşa bırakıyorsam diye de düşünüyorum.
lütfen saygılı olun gibi salak saçma yorumlara aldırmadan kardeşinizin bi uzmandan yardım almasını sağlayın. bu tür yönelimlerinden ardından inanılmaz hikayeler çıkabiliyor ablası olarak ona yardımcı olun şefkatle sevgiyle. çok küçük daha 18 yaşında belki çok yeni bir yönelim geç olmadan ilerlemeden önünü almasını sağlayabilirsiniz. sadece hevesten popüleriteden ibaret de olabilir ama her ihtimalin sonu bir uzmana çıkıyor

Aaa ben sizin kardesinizi de erkek sandım ilk mesajinizdan, bu durumda ilk mesajimi ciddiye almaniza gerek yok, cunku sanirim kadinlar icin boyle bir durum yok yani en azından ben bilmiyorum.
Yok, benim kardeşim kiz
Evet bahsettiğiniz sey erkeklerle ilgili bir durummus araştırdım
Altında yatan psikolojik bir sebep var bence ama bunun literatürde bir adı var mı bulamadim ben de.

lütfen saygılı olun gibi salak saçma yorumlara aldırmadan kardeşinizin bi uzmandan yardım almasını sağlayın. bu tür yönelimlerinden ardından inanılmaz hikayeler çıkabiliyor ablası olarak ona yardımcı olun şefkatle sevgiyle. çok küçük daha 18 yaşında belki çok yeni bir yönelim geç olmadan ilerlemeden önünü almasını sağlayabilirsiniz. sadece hevesten popüleriteden ibaret de olabilir ama her ihtimalin sonu bir uzmana çıkıyor
Ben buraya soyle bir parantez açmak istiyorum
Benim kardeşim de bu durumda ama uzman destegini kabul etmiyor daha doğrusu kendisi bir psikoloğa gidiyor psikolog da ona demis ki bir süre yurt dışına gidip kendini unutturup sonra dönersin ortadan kaybolursun demis yani o ameliyat olacak bizden kaçacak ve döndüğünde biz onu başka şekilde göreceğiz bu nasıl bir yaklaşım onu da çözemedim.
Ayrıca onlar kendilerini bu şekilde mutlu kabul ettikleri için ne derseniz deyin inanın hiç takmiyorlar

Bazı şeyleri beğenmeme ya da arkadaş cevresine ayak uydurma ve özenme, giyim tarzı vb. bunlar ergenliğin getirdiği şeyler ve çok normal. Ben de ergenlik fotoğraflarıma bakinca çok utanıyorum. Bu saçı niye böyle kestirmişim, niye böyle giyinmişim, bu nasıl makyaj, kimse mi uyarmadi beni diye gülüyorum 😀 bunlar gelir geçer şeyler ve hiç önemli değil öncelikle.
Cinsel yönelim konusunda kardeşiniz biseksuel de olabilir gay de olabilir. Kendi cinsel kimliğini tanıma evresini geçmiş bir yaş oluyor 18 yaş bu açıdan. Yani bunun geçiş süreci olduğunu düşünmüyorum. Artık böyledir. Onu rahatlatip size açılmasını sağlamanizi öneririm. Başbaşa biraz fazla zaman geçirmeye gayret edin. Her şekilde arkasında olduğunuzu ve onu çok sevdiğinizi belirten konuşmalar yapın. O da bunu paylaşmak isteyecektir ailesi ile bir gün çünkü. En azından önce size gelsin ki siz onu nasıl koruyabileceginizi bilin. İnsanlar çok acımasız. Kendi arkadaş cevresinden çıkıp üniversiteye, iş hayatına vs karıştığında kalbini kıranlar olabilir. Akrabalar da kalbini kırar. bu durumlara karşı nasil davranılmalı konusunda siz bir rehber olun. Maşallah çok da olgun ve zarif düşünen bir ablasiniz. Böyle bir ablası olduğu için çok şanslı. Kolaylıklar dilerim.

Benim kardesim de sakindi hatta boyle oluşundan dolayi herkes pek severdi. Farkli bi dunyasi var gibi büyüdü. Cizgi film düşkünüydü. Kitaplarla ilgilenirdi küçücük yaşında kitap yazardi cinayetli falan degisik seyler.Suan bu tarz seylerle ilgilenmiyor. Tipik ergen diyebilirim. Dış görünüş, sosyal medya, arkadas ortami falan. Kardesim oyle kerimcan durmaz gibi feminen değildir ama kendine bakar özenir. Kiyafetleri falan normal asiri bol salas erkek giyimleri. Ama escinsel olmasi icin feminen bi görüntü olmasina da gerek yokmus zaten. Araştırdığıma göre agir abi diyebilecegimiz asiri maskülen tarzi olanlar bile cinsel yönelimi bakımından farkli olabiliyormus.

Bizimki de çizgi film çok izlerdi hayvanlar alemine özellikle çok düşkündü. Çok usluydu hatta annesi beni üzdüğünü hiç bilmem derdi. Erkek arkadaşları hiç olmadı gibi. Genelde arkadaşları hep kızlardı. Şuan üniversite okuyor hala öyle. Yani giyimi şöyle şort giyiyorsa epey kısa giyer gibi. Yoksa normaldir salaş polar, tişört tarzı giyinir. Beni açıkçası bu düşünceye iten çantasında bulundurduğu kozmetik ürünler olmuştu. Birde fotoğraflarında filtre kullanması makyajlı gibi. Hani bir erkeğin tercih etmeyeceği şeylerdir diye düşünüyorum. Ve hiç flörtü olmadı, hala da yok. Ağzından bir kızdan hoşlandığını, beğendiğini konuştuğunu kimse duymamıştır.

Yok, benim kardeşim kiz
Evet bahsettiğiniz sey erkeklerle ilgili bir durummus araştırdım
Altında yatan psikolojik bir sebep var bence ama bunun literatürde bir adı var mı bulamadim ben de.
Henuz literature girdigini sanmiyorum ama arastirildigini biliyorum, gecen sene bircok silahli saldirida (abd'de) parmaklari olduğu ortaya cikmisti. (Arastirirsaniz incel, red pill vb sekillerde bakabilirsiniz)

Evet ben de özenerek kendini boyle hissetmeye, etrafina boyle hissettirmeye başladığını düşünüyorum çünkü kardeşimi taniyorum. Henuz karakterinin olusmadiginin da farkindayim. Uzmana kardesimi nasil götürebilirim sizce? Yani bu durumu bildigimi hissettirmeden götürmek istiyorum ama bahaneyle ne uydurabilirim bilmiyorum. Inanmasi ya da ikna olmasi icin.
Önce siz uzmanla görüşün ve onun tavsiyesiyle ilerleyin. Biz burada ne yazsak yanlış olur.

X