Bir Komşu Sorunuda Benden ...

Komşunuz da aşırı derecede iyi niyeti suistimal etmiş bence,sizde 7/24 size gelsin diye bir komşuluk kurmadınız herhalde,yine de sabırlıymışsınız ,o hediyelerle kapıyı tıklatırdım !

Son düzenleme:
Canını sıkmana değmez böyle basit ve görgüsüz insanlar tabi sende keske basta mesafe koysaymışsın . zararın neresinden dönersen kardır boşver

cok haklısın bende hatamın farkına vardım uzucu bır sekılde
bende bı yere davet edıldıgımde kukuman kusu gıbı oturamam acıkcası ...
Ama tahmin edebildigim kadariyla baya giriskensin konuskansin bazen imrenmisimdir senin gibi insanlara beni ilk basta herkes soguk kendini beğenmiş bulurlar ama taniyinca çok yanildiklarini anlarlar duvarlarm vardır tanimadigim insanlarla kolay kaynasamam kolay guvenemem mesela evimizi alali 8 ay oldu daha kimsenin evine gitmedim iki bayramda eşimle bayram ziyareti haricinde zamanla alisir kaynasirim insanlari tanidiktan sonra kendime yakin bulduklarima acarim kapilarimi ve onlarda uzun sureli olur

arkadaslar tek tek tum yorumları okudum
tum uyarıları dıkkate alıcam
samımı yazdıgınız her bı yorum ıcın cok tesekkur ederım
ben cok buyuk bı ders cıkardım bundan
cok haklısınız bende de buyuk hata var ...
ılk defa boyle bırsey yasıyorum

benım cevremde hep boyleydı mesela ben oncekı apartmanıma ılk tasındıgımda tum apartman benım ıcın toplanıp hosgeldın dıye pastalar borekler yapmıs benı agırlamıslardı ... bende oyle bırının mutlu gunu olur davet verırım bırının cocugunun dogum gunu olur pastasını ben yaparım falan...

bu apartmanda da aynı sey olur sandım. . .

buna ıstınaden boyle bı karsılama yaptım cunku hanım baska sehırden gazıantebe gelın gelıyor kımsesı yok burda dedım yenı gelın yenı hamıle tek kalmasın dedım...
yoksa ben yalnızlıktan komsuya sarmadım yanı etrafım cevrem cok var ve mısafırım hıc eksık olmaz onda sıkıntı yok :)

cok tesekkur ederım hepınıze...[/QUOTE
farklı apartmana
komsuluk ölmus
nerdee o eskı komsuluklar
kımse kımsenın kapısını calmıyor yahu
komsumu yabancımı bellı degıl tanımıyorum bıle

bu cumleler benım hayatımda yoktu... cok garıpsıyorum
ben komsularımın derdını bılır paylasırım
yuz seklınden canının neye sıkkın oldugunu bılırım hıc sormam sadece o gun o derdını unuttururum sohbetımle
kapıda fazla ayakkabı gorursem mısafırı var deyıp evde hemen bı kek cırpıp verırım ıkram etsın mısafırıne dıye

banada boyleydı komsularım, oncekı apartmandan tasınırken aglamıslardı altı ustu arabayla yarım saatlık mesafe :) oyle dostluk kurarız.

ya kadın bıldıgın kafama attı hedıyelerı ha kapıma ha kafama boyle terbıyesızlık gormedım ben
:KK43:

İstanbulda yaşadığım için bu anlattıkların rüya gibi geliyor. Geçmişte çocukluğumda böyleydi komşularla samimiyet aile gibi olmak birde küçük şehirlerde, lojmanda

Büyükşehirde fazla samimiyeti sevmiyorum.Karşı komşu teyzem çok meraklı çocuğu bizi sorar eder ben fazla uzatmadan geçiştiririm.Üst komşumla kapıda karşılaşınca ayak üstü sohbet ederiz.Sokağımızda düğün olur mevlüt olur çağırırırlarsa gideriz aşure dağıtırız ama daha fazlası yok.

Komşularla ev oturmaları ilgimi çekmiyor .Anneme,eltime,kardeşime,akrabalarıma gidiyorum o da yetiyor.

Eski apartmanındakiler yıllardır orada oturuyor birbirini tanıyordur.Ev hanımıda daha çoktur zamanları vardır.

Buralarda daha hareketli bir yaşam olduğu için ve sirkülasyon daha çok olduğu için kiracı gelir gider ayrıca türlü türlü olaylar duyduğumuz için daha çekinir olduk.

gercekden komsu cok onemlı...
ınsan karsılastıgında bı guleryuz ıstıyor ya da hep buna alısık oldugum ıcın bana oyle gelıyor sanırım...
bı de burası kucuk memleket ınsanları bırbırıne hep ahbap burda tarhananı salcanı bıberını dolmanı bırlıkte yaparsın ani bırseyde aklına ılk komsundan yardım ıstemek gelır

burda mesela komsu hasta olsun hedıyesıyle corbasıyla gıdersın burda oyledır yanı :)

dıger komsularımla aram ıyı mesela onlar ıyı nıyetımı suıstımal etmedıler kı bı komsum var gercekden benı kardesı gıbı gorur benım sevdıgım bırsey gorurse alır getırır ne bılım esım ben 9 aylık kızım 3 kısıyız aldıgımız fazla gelırse komsuyla falan paylasırız bız :)

sanırım kalan tek enayı benım su yeryuzunde...

Sen çok iyisin birde yaşadığınız yer çok farklı buralardan.Salak komşun senin kıymetini bilememiş.Sen tabiri caizse kardeş gibi davranmışsın .Seninle dost olanın sırtı yere gelmez.

Keske bukadar suistimal edilmeden omce evinde var olan birseyede yok deseymissinde daha onceden kusseymi. Daha erken kurtulmus olurdun. Asalak insanları sevmem. Surekli bir kullanma derdi.
Ilk gunler samimi olmussun. Eve davet neyse olabilir tanismak amacli ama 1 aylik komsuya dogum gunu suprizi filan cok geldi bana, huyunu suyunu tanimadan cat kapi gelebilecegi samimiyeti siz vermissin komsunuza.
Cat kapi gelip gidebilir komsular. Komsuluk oyledir ben komsu yonunden cok sansliyim. 2 tane komsum oldu. Ikisinide cok severimm cat kapi gider geliriz. Aslinda cat kapida gitmeyiz dusundimde. Whatsaptan yazisiriz musaitmisin diye ona gore gelir gideriz. Yada karsi dairemde komsunun ziline basardim. Ogleden sonra musaitmisin doye sorardim mesela. O da bana...
Haklisin cat kapi gidip gelmiyormussuz :)
Ama senin o samimiyetini suistimal etmesi cok kotu olmus. Heleki gittigim yerde hizmetcimiyim demesi cok kotu. Bem olsam ne yani ben sana okadar yardim ettim hizmetcin mi oldum derdim. O onu diyebilecek terbiyesizligi yapabiliyorsa ben olsam derdim.

Kurtulduğuna sevin bence

Ben yorumları henüz okumadım ama bence sende de problem var. Biraz ayarsizlik gibi. Yeni taşınmış komşu sürpriz doğum günü partisi pastasiyle hediyesiyle yapılmaz. Bebeğin cinsiyeti için hediye alınmaz. Zırt pirt hediye alınmaz. Çok istiyorsan bebek doğduğunda gidip altınıni takarsın olur biter.

Evine çat kapı gelip kiçini devirip yatacak kadar yakın ve samimiyseniz ay canım isim var sonra gel denecek kadar samimisiniz demektir. Ya da aynı şekilde onun evine gidip coreklenecek kadar samimisinizdir.

Herşey karşılıklı sizin başta açık ve samimi duygular ile bu komşuluk ilişkisine girmediginizi düşünüyorum. Komşuluk boyunca da öyle olmamış. Esas duygularını gizlemissiniz. Onlarında belli ki size karşı benzer hisleri olmuş. Bir bahane ile sizden kurtulmuslar gibi geldi.

Bu kadar kısa sürede bu samimiyet niye
Ne oldukları belli değil çok çabuk kaynasmissiniz yüz vermişsiniz aranız açılmışken bırakın böyle kalsin

Ben yorumları henüz okumadım ama bence sende de problem var. Biraz ayarsizlik gibi. Yeni taşınmış komşu sürpriz doğum günü partisi pastasiyle hediyesiyle yapılmaz. Bebeğin cinsiyeti için hediye alınmaz. Zırt pirt hediye alınmaz. Çok istiyorsan bebek doğduğunda gidip altınıni takarsın olur biter.

Evine çat kapı gelip kiçini devirip yatacak kadar yakın ve samimiyseniz ay canım isim var sonra gel denecek kadar samimisiniz demektir. Ya da aynı şekilde onun evine gidip coreklenecek kadar samimisinizdir.

Herşey karşılıklı sizin başta açık ve samimi duygular ile bu komşuluk ilişkisine girmediginizi düşünüyorum. Komşuluk boyunca da öyle olmamış. Esas duygularını gizlemissiniz. Onlarında belli ki size karşı benzer hisleri olmuş. Bir bahane ile sizden kurtulmuslar gibi geldi.

bu kadar ayarsız ve kurtulunması gereken mıkrop oldugumu bılmıyordum tesekkur ederım

ne gıbı bı cıkarım olacakmıs acaba... neyse merak etmedım

onun evıne gıdıp çöreklenmek ?

:KK70:

yorumunuz ıcın tesekkurler

bu kadar ayarsız ve kurtulunması gereken mıkrop oldugumu bılmıyordum tesekkur ederım

ne gıbı bı cıkarım olacakmıs acaba... neyse merak etmedım

yorumunuz ıcın tesekkurler

Mikrobu sen yazmışsın. Ben öyle olduğunu düşünmedim.

Ama siz kapinizi fazlasiyla aralamişsiniz.Konu komşuya bundan sonra mesafeli olun. İnsanlarla fazla yüz göz olmaya gelmez.

Sen çok iyisin birde yaşadığınız yer çok farklı buralardan.Salak komşun senin kıymetini bilememiş.Sen tabiri caizse kardeş gibi davranmışsın .Seninle dost olanın sırtı yere gelmez.

Keske bukadar suistimal edilmeden omce evinde var olan birseyede yok deseymissinde daha onceden kusseymi. Daha erken kurtulmus olurdun. Asalak insanları sevmem. Surekli bir kullanma derdi.
Ilk gunler samimi olmussun. Eve davet neyse olabilir tanismak amacli ama 1 aylik komsuya dogum gunu suprizi filan cok geldi bana, huyunu suyunu tanimadan cat kapi gelebilecegi samimiyeti siz vermissin komsunuza.
Cat kapi gelip gidebilir komsular. Komsuluk oyledir ben komsu yonunden cok sansliyim. 2 tane komsum oldu. Ikisinide cok severimm cat kapi gider geliriz. Aslinda cat kapida gitmeyiz dusundimde. Whatsaptan yazisiriz musaitmisin diye ona gore gelir gideriz. Yada karsi dairemde komsunun ziline basardim. Ogleden sonra musaitmisin doye sorardim mesela. O da bana...
Haklisin cat kapi gidip gelmiyormussuz :)
Ama senin o samimiyetini suistimal etmesi cok kotu olmus. Heleki gittigim yerde hizmetcimiyim demesi cok kotu. Bem olsam ne yani ben sana okadar yardim ettim hizmetcin mi oldum derdim. O onu diyebilecek terbiyesizligi yapabiliyorsa ben olsam derdim.

Kurtulduğuna sevin bence
aynen arkadaslar
yasadıgım yerın de vermıs oldugu bı kulturden olan bı davranıs bıcımı bu
bosuna gazıanteplılere cok sıcak kanlı demezler bı severız agırlamayı gonlunu hos etmeyı mutlu etmeyı

dedıgım gıbı karsıma ılk kez boylesı cıktı hıc daha once uzulmemıstım bu sekılde...

samımı yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım...

evet
komsuya çöreklenen, basta samımı duygularla yaklasmadıgımı ve ayarsız oldugumu sıze soyletende bendım hatta :)
ıyı gunler
Tatlım bak bu son söylediklerin benim fikirlerim. Kendine mikrop diyen ise sensin. Yani ben sana 3 diyorum. Ona 1 ekleyip sen 4 anlamissin.

Tatlım bak bu son söylediklerin benim fikirlerim. Kendine mikrop diyen ise sensin. Yani ben sana 3 diyorum. Ona 1 ekleyip sen 4 anlamissin.
mevzu mıkrop degıl
sadece mıkrop oldugumu yazsanız problem olmazdı.
sızın bu davranısınızın komsumun davranısından ne farkı var pekı
sıze benımle boyle konusma hakkını actıgım konu mu verdı sıze bu kapıyı ben mı aralamıs oldum :)

bana komsuya çöreklenen - komsuya en basta samımı duygularla yaklasmadıgımı- ve ayarsız oldugumu bu yuzden benden kurtulmak ıstedıgını soyledınız...
bende bukadar kurtulunması gereken mıkropmusum demekkı dıye yorumumu yaptım sız bana mıkrop dedınız demedım

157 yorum var yarısı benım gıbı komsuları olsun dıleklerınde dıger yarısı bukadar cok yapma davranısınız abartılı sız uzulursunuz dıyen
ıclerınde bırtek sız benım komsuya coreklenen kurtulunması gereken bırı ayarsız ve samımıyetsız oldugumu soyledınız
sadece belırtmek ıstedım...

dusuncenız ıcın de saolun ben her yorumu cıddıye alırım

ıyı gunler

aynen arkadaslar
yasadıgım yerın de vermıs oldugu bı kulturden olan bı davranıs bıcımı bu
bosuna gazıanteplılere cok sıcak kanlı demezler bı severız agırlamayı gonlunu hos etmeyı mutlu etmeyı

dedıgım gıbı karsıma ılk kez boylesı cıktı hıc daha once uzulmemıstım bu sekılde...

samımı yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım...

Memleketin anlattıkların çok hoşuma gitti .Bizim buralarda içimiz kurumuş.

Senin yakınlık kurman iyi hoşta doğumgünü biraz fazla olmuş.Kocası alsın pastasını.

Bizde yeni gelene hoş geldin diye ilk gün yemek getirirlerdi,hoşgeldine gelirlerdi.

Sen kadın yabancılık çekmesin demişsin iyi düşünmüşsünde
o ben hep yiyeyim,içeyim,yan gelip yatayım o da benden bir şey istemesin modunda takılmış.

Hadi onu da geçtim kocasından gizli aldığı şeyler için senin adını kullanması çok kötü.Bu kadın kocasından gizli ne üçkağıtlar yapıyordur.Hiç gözüm tutmadı.

Allah kurtarmış.En son ne istediyse iyiki evinde yokmuş.Üzüldüğüne değmez bu kadın için.Görmeyiverirsin duymayıverirsin olur biter.

Birde ben şeye inanırım.İyi insan her yerde iyidir.Kötü insanda her yerde kötüdür.Yarın birgün başkalarıyla da sorun yaşar hem hiçkimse senin kadarda çekmezdi.Dışlarlar o da ordan taşınır.:KK66:

Ayarsiz kim acaba?
Hep almaya hep almaya alisan komsunun bir defa alamamasi sonucu olusan terbiyesizligi bence konu.
Ha bir de kim kimin evine corekleniyor tekrar gozden gecirmelisiniz,belli ki cumlelerdeki ozneleri karistirarak okumussunuz sabah mahmurlugundan

X