Bir önceki konum :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir önceki konuna yorum yapılmadıgi için yeni bir konu açarak millete anlamsızca sitem etmen biraz saçma değil mi ?
Her konu hakkında bilgi sahibi olmak durumunda değil bu insanlar.
Her konuyu beğenmek,yorum yapmak yahut üzerine düşünmek durumunda da değiller..
Bu dislanmak değil,kendini çok fazla umursuyorsun.

Konu sahibi açıkçası ben çok sosyal bir insan değilim sosyal olmayı da sevmem . Ama insanlarla iletişimi başlatmam gerekirse çay molasinda giderim normal sohbet konuşuruz sonra yemekte gidebilirim o sırada zaten o kişiyi biraz gözlemlerseniz neyden hoşlandığını anlayıp sohbet konusu yapabilirsiniz. Bu durumu sanırım çok kafanıza takmissiniz biraz enerji olarak içe kapanık olmasanız güler yuzlu olup nasılsın diyerek insanlarla konuşabilirsiniz. Sosyal fobiniz varsa muhakkak destek alın eminim ki çözülecektir kısa zamanda
Ben de aslında fırsatım olsa sosyal olacam da mesela çay molasında Bir kişinin yada küçük bir topluluğun yanına gidip normal falan konuşurum, sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri gözlemlerim hatta gözlem yeteneğim çok iyidir ama sonrasında bende bulaşıcı hastalık varmış gibi millet sanki benden korkuyormuş gibi yanıma gelipte bir merhaba demezler, samimiyetsiz de değilim sadece dışarıdan bakıldığında soğuk gözükürüm ama sıcak kanlıyım, bunu dışa aktarıyorum :KK43:

Ben de aslında fırsatım olsa sosyal olacam da mesela çay molasında Bir kişinin yada küçük bir topluluğun yanına gidip normal falan konuşurum, sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri gözlemlerim hatta gözlem yeteneğim çok iyidir ama sonrasında bende bulaşıcı hastalık varmış gibi millet sanki benden korkuyormuş gibi yanıma gelipte bir merhaba demezler, samimiyetsiz de değilim sadece dışarıdan bakıldığında soğuk gözükürüm ama sıcak kanlıyım, bunu dışa aktarıyorum :KK43:
Yani acaba bende hastalik varmış gibi derken siz böyle düşünüyorsunuz diye mi kendinizi ortamdan itiyorsunuz. Niye öyle davransinlar ki insanlar . Acaba destek alsanız daha iyi olmaz mı belki sizin yaklaşım seklinizde bir sıkıntı olabilir mi ? Siz yaklaşıyorum sanıyorsunuz belki de uzaklasiyorsunuz

Bir önceki konuna yorum yapılmadıgi için yeni bir konu açarak millete anlamsızca sitem etmen biraz saçma değil mi ?
Her konu hakkında bilgi sahibi olmak durumunda değil bu insanlar.
Her konuyu beğenmek,yorum yapmak yahut üzerine düşünmek durumunda da değiller..
Bu dislanmak değil,kendini çok fazla umursuyorsun.
başlığı öyle sert tuhaf bir ifadeyle açmış ki ben de tepki olarak mecbur muyuz yazdım.nereden bileyim eski açtığı konuyu?ben biraz fazla ilgi bekleyip bulamayınca da üzüldüğünü kızdığını düşünüyorum.bizlerinde etrafı arkadaş dolu değil.bir kaç tanesiyle yaşayıp gidiyoruz.tüm işyeri de sevmiyor bizi.ama saygı çerçevesinde çalışıp gidiyoruz değil mi?

Yani acaba bende hastalik varmış gibi derken siz böyle düşünüyorsunuz diye mi kendinizi ortamdan itiyorsunuz. Niye öyle davransinlar ki insanlar . Acaba destek alsanız daha iyi olmaz mı belki sizin yaklaşım seklinizde bir sıkıntı olabilir mi ? Siz yaklaşıyorum sanıyorsunuz belki de uzaklasiyorsunuz
annemin üst kat komşusuna bir akrabası gelirdi .ağırca engelliydi çalışıyordu da.ama öyle bir neşesi vardı ki öyle hoş sohbeti vardı ki gelse de konuşsak diye can atardık.etrafına herkesi toplayabiliyordu.yani engelli olmak sosyalleşmeye insan kazanmaya engel değil.konu sahibi fazla karamsar.fazla pesimist

Canım selam. Öncelikle kendinin doktoru kendin olacaksın. Konunda engelim var demişsin. Engelin spor yapmak için sıkıntı çıkarır mı? Eğer sıkıntı çıkarmaz ise spora başlamanın tavsiye ederim. İnan başladıktan sonra ki farka sen bile inanamayacaksın. Müthiş bir özgüven gelicek, kendini daha iyi hissedeceksin.. Kendini sevmeye başlayacaksın.. Bu saydıklarım olduktan sonra etrafında insanlar da olacak.. Daha pozitif olacaksın.. Sonra kendini ödüllendirmeni tavsiye ederim. Mesela tek başına alışveriş yap, sinemaya git.. Kendine güzel bir tatlı ısmarla.. Kitap oku, film izle.. Moralin bozuk olsa bile gülmeye çalış, zamanla gülmekte alışkanlık haline gelir.. İnsanlar için beklentiye girme.. Kendi keyfini kendin yerine getir.. Zaten bunlar olduktan sonra sende ki değişimi görenler de seni fark edecekler emin ol.. Bir de nacizane tavsiyem hayır demeyi öğren.. Kimsenin işi düştüğünde aradığı kişi olma.. İnan o zaman daha değerli olursun. Annen konusunda yorum yapamıyorum.. Biraz güler yüz tatlı dille belki problemleriniz çözülür. İdare etmeyi öğrenmelisin. Sevgilerimle 🌹
Merhaba 😇 evet engelime göre spor yapabilirim yani kendime göre spor bulurum ama hem çalışıp hem de spor ikisi çok zor gider bir de ulaşım sıkıntısı var o yüzden tüm ihtimalleri düşündüm ama olmadı.
Kendi kendime çok güzel zaman geçiririm aslında ama Bi yerden sonra komik ya da güzel bir anımı birine anlatmak istiyorum aile dışından birine ama o kadar yakın kimsem yok.
Aynen hayır demeyi öğrenecem, işi düşen genelde işle alakalı oluyor onuda iş gereği yapmam gerekiyor o yüzden yapıyorum mecbur :)(
Güzel yorumunuz için de çok teşekkür ederim 💐

annemim üst kat komşusuna bir akrabası gelirdi .ağırca engelliydi çalışıyordu da.ama öyle bir neşesi vardı ki öyle hoş sohbeti vardı ki gelse de konuşsak diye can atardık.etrafına herkesi toplayabiliyordu.yani engelli olmak sosyalleşmeye insan kazanmaya engel değil.konu sahibi fazla karamsar.fazla pesimist
Bence de konu o değil ceycey. Mesela bazı insanlar vardır ya sosyalleşmek isterken bunu çok aşırı yaparlar etraftakilerden hep ilgi beklerler bu sebeple insanlar ortamda onunla iyice ilgilenmez . Sanki öyle bir durum var . Bence insanlari çok takıyor konu sahibi

Merhaba 😇 evet engelime göre spor yapabilirim yani kendime göre spor bulurum ama hem çalışıp hem de spor ikisi çok zor gider bir de ulaşım sıkıntısı var o yüzden tüm ihtimalleri düşündüm ama olmadı.
Kendi kendime çok güzel zaman geçiririm aslında ama Bi yerden sonra komik ya da güzel bir anımı birine anlatmak istiyorum aile dışından birine ama o kadar yakın kimsem yok.
Aynen hayır demeyi öğrenecem, işi düşen genelde işle alakalı oluyor onuda iş gereği yapmam gerekiyor o yüzden yapıyorum mecbur :)(
kuzum hayat engelli engelsiz çalışan çalışmayan evli bekar hepimiz için kısa.o yüzden her anını doya doya iyi yaşamalıyız.boşver insanları.herkese ne yapsan da sevdiremezsin kendini.işyerinde tak kulaklığını al eline bir kitap boş zamanlarında keyfine bak.kendine güvenmeyi öğren.en değerli benim de.herşey gönlünce olsunn

başlığı öyle sert tuhaf bir ifadeyle açmış ki ben de tepki olarak mecbur muyuz yazdım.nereden bileyim eski açtığı konuyu?ben biraz fazla ilgi bekleyip bulamayınca da üzüldüğünü kızdığını düşünüyorum.bizlerinde etrafı arkadaş dolu değil.bir kaç tanesiyle yaşayıp gidiyoruz.tüm işyeri de sevmiyor bizi.ama saygı çerçevesinde çalışıp gidiyoruz değil mi?
Aslında sert yaparak kızdığımdan değilde dikkat çeksin diye böyle yazıyım dedim. Aynen arkadaşım olmadığı için burdan akıl almak istedim çünkü her detayı her çözümü düşündüm bir yol bulamadım.
Ayrıca birde burda tepki gösterirseniz zaten çekingenim ben kimle konuşacam

Rica ederim ne demek.. Bende çalışıyorum sonra işten çıkıp koştur koştur spora gidiyorum😃 ama tek avantajım spor salonum yakın😊 umarım herşey gönlünce olur.. 🌹🌹

Heralde ben de kendimi itiyor olabilirim bilmiyorum ama o kadar da itmiyorum

Aslında sert yaparak kızdığımdan değilde dikkat çeksin diye böyle yazıyım dedim. Aynen arkadaşım olmadığı için burdan akıl almak istedim çünkü her detayı her çözümü düşündüm bir yol bulamadım.
Ayrıca birde burda tepki gösterirseniz zaten çekingenim ben kimle konuşacam
e biz olalım arkadaşların olmaz mı?ne zaman istersen yaz bizlere.mutlu oluruz arkadaşlığından

Düşündüğümde oluyor neyse akışında gitsin dediğimde oluyor ama iki türlü de çevrem olmuyor.
Yine de burda sizlere cevap yazmak bile iyi geldi 😁 teşekkür ederim hepinize 😇
Sosyal fobiniz olabilir mi ? Gerçekten ilişkiyi devam ettirme kısmında bir sıkıntı olabilir hiç destek almayı dusunduniz mu ? Bence sizin kendinizle ilgili sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacak . Kimse çünkü sizden hastalıklı diye kaçmaz bu çok üzücü eminim siz kendinizi açsanız kalbinizi bilen insanlarla çok sağlam dostluk bağı kurabilirsiniz

Hareket karakterdir, eğer hiçbirşey yapmazsanız hiçkimse olamazsınız.

Yani bu ne demek, sadece merhaba merhaba ile insanlar sizi tanımıyor, bir paylaşımda bulunmuyorsunuz, dolayısıyla devam ettirmek gibi bir çabaya girmiyorlar. Sizin kendinizi tanıtmanız paylaşımları derinleştirmeniz lazım.

Mesela ben de cogu zaman ilk anlattığım gibiyim o yüzden insanlarla yakın değilim, ama bu benim tercihim ve sebebini biliyorum , benden ve sınırlarımdan kaynaklandığını.

Siz bunu değiştirmek istiyorsaniz bir karakter ortaya koymaniz lazim. İnsanlar size gelmiyorsa siz gidin, siz anlatın , yok hala olmuyorsa boşverin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X