Nişan bir sorum var..

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
A

adatuna

Ziyaretçi
kızlar merhaba..nişanda çıktığımız alışverişte bana alınan herşey evlenene kadar bekleyecekmiş.ben onları kullanmayacakmışım.bu doğru mu? çok şaşırdım.annem söyledi.:KK43:

ilginç..
Doğru mu yanlış mı bilemem ama saçma olduğu kesin..

derins sen kullandınmı? alınanları

bencede çok ilginç canım zaten giymen için alınan şeyleri neden giymeyesinki tabi sizin geleneklerinizi bilemem

almadılar :)
biz bohça istemedik,vermedik de öyle kafamıza göre anlaştık..

amann kullan canım,nedir gelip kontrol mü yapacaklar..
boşver annen özeniyordur,hassastıe şimdi,sen kullan :)
hem ne getirdiler? merak ettim

öle sacma sey mı olur ..

asıl kullanmazsan ayıp olur bence

kayınvaldem izmirden birsürü şey göndermişti bana nişanlıyken.picamadan kıyafetten tut kozmetige kadar.hepsinide bi güzel kullandım:-) kullan cnm zamanımı var bunun:-)

bende kullanılmaz die biliyrm.
bana bikaç kıyafet almışlardı gömlek fln evlenmeme çok var modası geçer die giydim.
fkt bazı şeyler duruyor.
kullanmadım.
eskiden kalma bir adet eğer nişan bozulursa kız tarafıda erkek tarafıda iade eder alınanları. o maksatlada kullanılmaz. ama şimdi kullanılıyor.
bozulacak şeyleri aldırmadım ben makyaj seti fln.
birde gecelik türü şeylerde evlendiğinde temiz temiz giy eskimesin die kullanılmaz

derins tüm alışverişi hallettik takımından elbisesine kozmetiğinden eşofmanına kadar herşeyi aldıkta annem öyle deyince bi garip oldum ne alakaysa.bizde kullanılmaz diyo ee 1 sene beklicekmiyim dedim evet dedi.en iisi ben kullanayım:) glsh85 arkadaşımızın dediği gibi kullanmazsam ayıp olur :p
saolun kızlar iiki varsınız..

derins tüm alışverişi hallettik takımından elbisesine kozmetiğinden eşofmanına kadar herşeyi aldıkta annem öyle deyince bi garip oldum ne alakaysa.bizde kullanılmaz diyo ee 1 sene beklicekmiyim dedim evet dedi.en iisi ben kullanayım:) glsh85 arkadaşımızın dediği gibi kullanmazsam ayıp olur :p
saolun kızlar iiki varsınız..

Kullandığında mutlu olacaksan niye bekleyesin ki..
Güle güle kullan,sağlıkla kaydirigubbakcemile5

evet bazı yerlerde alınan kıyafetler kozmetikler kullanılmaz ama sen daha 1 sene bekleyecekmissin bence onları giymen için almışlardır bir iki ay olsa neyse bekleyim dersin ama evlenmene daha çok varsa kullan bence ama annen bizde kullanılmaz diyosa bilemem canım

peki bayramda alınan hediyeler giyilir mi yani bayramlaşmaya giderken onların aldıkları mı giyilir yoksa kendi elbiselerin mi ?? bilen var mı???:uhm:

bende kullanılmaz diye biliyorum ama bence de saçma ya..

bayramlıklar byramda giyilirmiş öle diyo bizimkiler ben giycem kayınvalidemin alacaklarını.

annem de kullanılmaz dedi yeni gelin olunca giycekmişim:roflol:

Evet kullanılmaz diye biliyorum..Belki..evet nişan atılırsa falan laf edilmesin diye önlemdir..Birde bu alınanlar tekrar çeyize konuluyor,görülüyor ya,kullanılmış şeyler hoş durmaz belki ondandır..
Çamaşır falan kullanılmaz da..Diğer giyim filan onu bilemem..

bende ayrılma ihtimaline karşı evleninceye kadfar kullanılmaz die biliyorum.

ben de kullanmamıştım ....
ve kullanılmaz diye biliyorum...
onlarda çeyizden sayılıyor güya..

sırnaşık şeyevet canım öyle o yüzden ben nişana çok az kala alışverişe çıkmak istiyorum çatlarım yoksa al da giyme olur mu:jeyyar:

X