Bir türlü rahatlayamıyorum

Buna katılıyorum ben de, ama bir türlü rahatlayamıyorum. Arkadaşımda kabahat yok ve ona kırılmadım ama eşi hata yapmış, yani bildiğiniz eksik yazmış ilacı.
Arkadaşının eşi hastayı görmeden ilaç yazmış daha ne yapsın . Gelmeniz lazım, ezberden yazamam demeliydi . Hatalı olan o bencede

Covid degil ama stres oldurecek belli.Daha yeni oglumla beraber gunubirlik Ist. seyahati yaptik cift maske dezenfektanim vardi sukur gunler gecti birseyimiz yok..

Gözünden kaçmış olabilir yani insanlıl halü kaldı ki sizin korona fobiniz yüzünden çocuğunu keyfini bırakıp sizin ayağınıza ilaç getirmeye hiçbir mecburiyeti yok ne kadar yakın olursanız olun hep bunu talep etmemiz irite edici..yani bu virüsün ne kadar süreceği belli değil hep böyle hapis hayatı mı yaşayacaksınız daha önemli sağlık sorunu olsa ne yapacaksınız yani bununla yaşamayı öğrenmek hayata devam etmek durumundasınız bir de bugün pazar adam size nöbetçi eczane arayacak

10 tane içti diyorsunuz bu zamana kadar iki kere dişim apse yaptı ikisinde de 5 tane antibiyotik verildi. Yeteceğini düşünmüş olabilir. İşini ciddiye almıyor diye kızmaya hakkınız yok görmeden reçete de yazmaması lazımdı hele ki antibiyotik. İstediği kadar arkadaşınız olsun gelin demesi lazımdı balık baştan kokmuş ama işinize geldiği için şimdi kızıyorsunuz. Muhtemelen tatil günü her yerden yazmış olmanız sinirlerine dokundu.

Paranoya derecesinde korkuyla yaşanmaz ciddi manada destek almalısınız. Corona hayatımızdan öyle kolay çıkacağa benzemiyor sonsuza kadar kocanızla insanlardan izole yaşayamazsınız herhalde.

Arkadaşınız büyük riske girmiş hastayı görmeden ilaç yazmış. Minnet edeceğinize bozulacak bir şey bulmuşsunuz. Sözün özü size yaranamamış. Sizin Türk zihniyeti de anlamadım, tatil gününde bütün işini bırakıp arkadaşınla ilgilenmek mi Türk zihniyetine uygun oluyor?

Bu şekilde hayat geçmez yalnız okurken ben daraldım. Bu hastalık 10 sene sürse 10 sene böyle mi yaşayacaksınız? Sürü bağışıklığı diye bir şey var ayrıca.

Eşimin tedavisi yarım kaldı o arkadaş yüzünden demişsiniz, tedaviyi o kadar önemseyen insanlar telefon üzerinden antibiyotik yazdırmaz
Dahası telefonla heryerden rahatsız etmişsiniz ki adam sinirlenmiştir tamam arkadaşın kırmayalım ama bu çok saçma neden muayenehaneye gelmiyorlar diye aralarında atışmış bile olabilirler
İyiki çok samimi değilmişsiniz siz de, yoksa ayağına ilaç bekleyen birde aşırı samimi olsa neler bekler 😂

Aslında saygı duyuyorum. mantıklı bakınca da dün akşam cevap vermesi ile bugün cevap vermesi arasında pek değişen bir şey yok bizim açımızdan; ancak unutmazsa tabi ki. Eşi eksik ilaç yazmış ve bunu tesadüfen öğrendik ona bozuldum. Bu arada benim görümcem de (çok uzak şehirde) diş hekimi ve kendisi koronaya yakalandı. Korona olduğunu gizledi, test yaptırmadı ve karantinada olması gereken zamanda o haliyle muanehanesinde hasta baktı. Artık kimseye güvenim kalmadı.
Test yaptırmadan nasıl anladı korunaya yakalandigini

Bütün gün çalışmak zorunda olan milyonlarca insan var. Dünya siz ve eşiniz üzerine dönmüyor. Eşim doktor ve aylardır koronata yakalanmış hastalarla yoğun bakımda çalışıyor. Siz o arkadaşınıza teşekkür etmek yerine laf ediyorsunuz. Bence siz terapi falan alun.

Bizde de var bu durum, gelen eşyaları yikiyoruz, asla bekletip kullanmıyoruz ama hastalık durumlarında mecbur hastaneye ve doktora gidiyoruz. Bir taraftan korunuyor bir taraftan da hayatin akışına ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Gözünden kaçmış olabilir yani insanlıl halü kaldı ki sizin korona fobiniz yüzünden çocuğunu keyfini bırakıp sizin ayağınıza ilaç getirmeye hiçbir mecburiyeti yok ne kadar yakın olursanız olun hep bunu talep etmemiz irite edici..yani bu virüsün ne kadar süreceği belli değil hep böyle hapis hayatı mı yaşayacaksınız daha önemli sağlık sorunu olsa ne yapacaksınız yani bununla yaşamayı öğrenmek hayata devam etmek durumundasınız bir de bugün pazar adam size nöbetçi eczane arayacak
Tabi ki insanlık hali olabilir. Adam bizim ayağımıza ilaç getirmeyecek. İlaca pazartesi devam edip edemeyeceğimizi randevumüze carşamba gelip gelmeyeceğimizi söyleyecek. Çünkü 7 gün yerine yanlışlıkla 5 gün ilaç yazmış ve biz randevuyu ona göre aldık. Hem aramasam haberimiz olmayacak.

Eşimin tedavisi yarım kaldı o arkadaş yüzünden demişsiniz, tedaviyi o kadar önemseyen insanlar telefon üzerinden antibiyotik yazdırmaz
Dahası telefonla heryerden rahatsız etmişsiniz ki adam sinirlenmiştir tamam arkadaşın kırmayalım ama bu çok saçma neden muayenehaneye gelmiyorlar diye aralarında atışmış bile olabilirler
İyiki çok samimi değilmişsiniz siz de, yoksa ayağına ilaç bekleyen birde aşırı samimi olsa neler bekler 😂
Biz tedaviyi nereden bilelim 5 gün mü 7 gün mü. Kendisi 7 gün dedi sonra 5 günlük ilaç yazmış. Ben salı günü muayenehane telefonundan aradım. Gelelim gelmeyelim de demedim. sadece bulunduğumuz ilçede olduğumuzu söyledim. Kendi de gel demedi. Antibiyotik içmeniz lazım ondan sonra tedaviye başlanacak dedi. Ben size reçete yazayım, onu 12 saat arayla için, çarşamba günü de randevu alın gelin dedi. Ben bir şey demedim. Hem adamı her yerden falan rahatsız etmedim. Eşimin ağrısı geçmeyince antibiyotik de bitmek üzere diye her zaman muhabbet ettiğim arkadaşıma whatsaptan mesaj attım, görmedi diye özür dileyerek telde aradım. Arkadaşım sinirlenmedi ayrıca, Ancak eşinin eksik ilaç yazdığını öğrenince şaşırdı.

Test yaptırmadan nasıl anladı korunaya yakalandigini
Yüksek ateş, titreme, ve sırt ağrısı oldu, Hastanede tanıdığı bir doktora gitti, BT vs çekilmiş doktor "%99,9 covidsin" demiş ama yasal olarak pozitif çıkarsa muayeneheneyi 14 gün kapatmak zorunda kalacağı için test yaptırmadı.

Hepimiz dikkat etmek zorundayız ama bir yandan da bu hayata alışmamız gerekiyor. Babam koronanın en yoğun olduğu dönemde vefa grubunda çalıştı, ben ameliyat oldum çok şükür bir yerden hastalık kapmadık. Ki bence hastaneler şu süreçte en güvenilir yerlerden biri, diş hekimi muayenehanelerinin de farksız olduğunu sanmıyorum. Bu açıdan içiniz rahat olsun fakat bu konuda profesyonel bir destek almanız gerektiğini düşünüyorum. Aşılar hızla yapılıyor evet ama önümüzdeki süreçte bizi ne bekleyeceğini hala bilmiyoruz.

Arkadaşınıza gelince uzaktan antibiyotik yazıp üstüne sırf koronadan kaçıyorsunuz diye göndermeyle uğraşmışlar. Bizim çevremizde en samimi olduğumuz insan yapmaz bunu 🤣

Arkadaşınız büyük riske girmiş hastayı görmeden ilaç yazmış. Minnet edeceğinize bozulacak bir şey bulmuşsunuz. Sözün özü size yaranamamış. Sizin Türk zihniyeti de anlamadım, tatil gününde bütün işini bırakıp arkadaşınla ilgilenmek mi Türk zihniyetine uygun oluyor?

Bu şekilde hayat geçmez yalnız okurken ben daraldım. Bu hastalık 10 sene sürse 10 sene böyle mi yaşayacaksınız? Sürü bağışıklığı diye bir şey var ayrıca.
Tatil gününde bütün işini bırakıp hastayla ilgilenecek durumu yok. Ben gelmeyiz falan da demedim. Bulunduğumuz ilçeyi söyledim, burada diş hekimi yok dedim. O da kendi yazdı antibiyotiği. Ben ona "görmeden antibiyotik yazacaksın" demedim ki. Bozulduğum şey, ilacı eksik yazmış, haberimiz yok, tesadüfen öğrendik. Evet iyi ki de aramışım, aramasam bilmeyecektik.

Tatil gününde bütün işini bırakıp hastayla ilgilenecek durumu yok. Ben gelmeyiz falan da demedim. Bulunduğumuz ilçeyi söyledim, burada diş hekimi yok dedim. O da kendi yazdı antibiyotiği. Ben ona "görmeden antibiyotik yazacaksın" demedim ki. Bozulduğum şey, ilacı eksik yazmış, haberimiz yok, tesadüfen öğrendik. Evet iyi ki de aramışım, aramasam bilmeyecektik.

İnsanlık hali bu olabilecek bir şey. Siz söylememiş olabilirsiniz ama neticede size büyük bir iyilik yapmış. Konuda bozulduğunuz şey ilacı eksik yazmasından ziyade çocuğuyla film izlemeyi bırakıp hemen sizinle ilgilenmemesi gibi duruyor da. Diş hekiminizi değiştirin o halde başka yapabileceğiniz bir şey yok

Dişi gormeden antibiyotik reçete etmişler. Bu bile garip. Kalkıp muayeneye gitmeliydiniz.
Arkadaşlar hepiniz. "görmeden ilaç yazmış, riske girmiş minnet etmiyorsun" diyorsunuz. Ben arkadaşıma teşekkür ettim. Ve bu arada diş tadavilerinde ağrıyan diş için önce antibiyotik kullanılır ve ondan sonra tedaviye başlanır bunu neredeyse herkes bilir. Kullanılacak antibiyotik de bellidir. Ben "Bizi görmeden ilaç yaz" diye bir talepte bulunmadım. Sadece muayenehaneden aradım, eşimin dişini anlattım ve şu an oturduğumuz ilçede olduğumuzu burada da diş hekimi olmadığını söyledim. Kendisi gel demedi. "Antibiyotik içmeniz lazım sonra geleceksiniz" dedi. Reçeteyi de yazıverdi. Taksi şoförü bir arkadaşımız da yolunun üstündeymiş reçeteyi aldı, minibüse verdi. Taksi parasını gönderdik. Arkadaşıma da ( reçete yazdı diye) muayene ücretini havele etmeyi teklif ettim. "Gerek yok nasılsa tedaviye geleceksiniz" dedi.

İnsanlık hali bu olabilecek bir şey. Siz söylememiş olabilirsiniz ama neticede size büyük bir iyilik yapmış. Konuda bozulduğunuz şey ilacı eksik yazmasından ziyade çocuğuyla film izlemeyi bırakıp hemen sizinle ilgilenmemesi gibi duruyor da. Diş hekiminizi değiştirin o halde başka yapabileceğiniz bir şey yok
Doğrusu o an içimden anlık olarak ona bozuldum (stresim olduğu için) ama mantıklı olarak düşününce bozulmuyorum.

Aslında saygı duyuyorum. mantıklı bakınca da dün akşam cevap vermesi ile bugün cevap vermesi arasında pek değişen bir şey yok bizim açımızdan; ancak unutmazsa tabi ki. Eşi eksik ilaç yazmış ve bunu tesadüfen öğrendik ona bozuldum. Bu arada benim görümcem de (çok uzak şehirde) diş hekimi ve kendisi koronaya yakalandı. Korona olduğunu gizledi, test yaptırmadı ve karantinada olması gereken zamanda o haliyle muanehanesinde hasta baktı. Artık kimseye güvenim kalmadı.
Test yaptırmadıysa corona olduğu ne malum

Yüksek ateş, titreme, ve sırt ağrısı oldu, Hastanede tanıdığı bir doktora gitti, BT vs çekilmiş doktor "%99,9 covidsin" demiş ama yasal olarak pozitif çıkarsa muayeneheneyi 14 gün kapatmak zorunda kalacağı için test yaptırmadı.
Şimdi okudum, şikayet etseydiniz ya keşke

X