Bir yaz aşkı meselesiydi ama?

Boşta kalmış, takılacak birini aramış, ilk dönen siz olmuşsunuz. Hiçbir erkek gerçekten değer verdiği, hayatında istediği kadını o kadar süre aramadan durmaz, başkası ile olma ihtimalinizden korkar. Böyle adamlara ederinden fazla değer veriyorsunuz, sonra olan sizin hayatınıza oluyor.
Güya cool durmak için sizi dört aya yakın sallamayan adamla hemen buluşma ayarlamışsınız. Bence asıl şimdi ezik görünüyorsunuz adamın gözünde. Erkekler düz mantıktır, öyle çetrefilli düşünmez, şu yaptığınızla adama verdiğiniz tek mesaj, kızı kaç ay umursamadım, bir aramayla koştur koştur yanıma geliyor olmuş bence. Ayrıca sizi bu kadar süre tek mesaj atmayan adamın sizin için İstanbulda düzen kurduğunu düşünecek kadar da saf değilsinizdir umarım.
Ezik mi oluyorum, sabah sabah güldürdün beni 🤣🤣 Cnm ezik olan ne yapar biliyor musun? Üç ay beklemez bir kere, hemen akabinde "beni neden aramıyosun, neden sesin çıkmıyor, bişey mi oldu" gibi mesajlar atar, adamı kaybetmemek için elinden geleni yapar. Benim konumu tam okumamışsın belli. Benim o aşamada nasıl davrandığımla ilgili en ufak bir bilgin yok bu yüzden. Kendisi sürekli bana geliyor. Neden çünkü onun peşinden koşmuyorum. Evli misin bilmiyorum ama bence sen de uygula bunları aşk hayatında:KK66:

Ezik mi oluyorum, sabah sabah güldürdün beni 🤣🤣 Cnm ezik olan ne yapar biliyor musun? Üç ay beklemez bir kere, hemen akabinde "beni neden aramıyosun, neden sesin çıkmıyor, bişey mi oldu" gibi mesajlar atar, adamı kaybetmemek için elinden geleni yapar. Benim konumu tam okumamışsın belli. Benim o aşamada nasıl davrandığımla ilgili en ufak bir bilgin yok bu yüzden. Kendisi sürekli bana geliyor. Neden çünkü onun peşinden koşmuyorum. Evli misin bilmiyorum ama bence sen de uygula bunları aşk hayatında:KK66:
Şunu demek istemiş
Sen hesap sormadın peşinden de koşmadın tamam ama adam aylar sonra döndüğünde hemen buluşmayı kabul ettin
Buluşmak farz oldu falan dedin
Neden farz olsun ki? Sonuçta öylesine biriydi sevgilin bile değildi sen dedin bunu.
Asıl yapman gereken kusura bakma zamanında bana açıklama yapmadan ortadan kaybolan biriyle buluşarak zaman harcamak istemiyorum iyi günler demendi.
Ama sen hemen kabul ettin adam efor sarfetmedi bile. Sen bi reddecektin adam çabalıyor mu kendini anlatmak için bakacaktın. Şimdi yine aynı yola çıktı yani sen tersleseydin gururlu kız olacaktın ama adam buluşalım dedi tamam dedin o ilk baştaki gururlu duruşunu yok etmiş oldun böylelikle.

Şunu demek istemiş
Sen hesap sormadın peşinden de koşmadın tamam ama adam aylar sonra döndüğünde hemen buluşmayı kabul ettin
Buluşmak farz oldu falan dedin
Neden farz olsun ki? Sonuçta öylesine biriydi sevgilin bile değildi sen dedin bunu.
Asıl yapman gereken kusura bakma zamanında bana açıklama yapmadan ortadan kaybolan biriyle buluşarak zaman harcamak istemiyorum iyi günler demendi.
Ama sen hemen kabul ettin adam efor sarfetmedi bile. Sen bi reddecektin adam çabalıyor mu kendini anlatmak için bakacaktın. Şimdi yine aynı yola çıktı yani sen tersleseydin gururlu kız olacaktın ama adam buluşalım dedi tamam dedin o ilk baştaki gururlu duruşunu yok etmiş oldun böylelikle.
Cevabınız için teşekkürler fakat katılmıyorum size. Bana bir açıklama yapmasına gerek yok ki. Çünkü sadece arkadaşça görüştük. Bana ilişki anlamında bir vaadde de bulunmadı. Kaldı ki hepimizin normal hayatında aylarca görüşmediğimiz arkadaşlarımız da oluyor. Ben de buna o gözle bakıyorum. Hesap sormalar falan "bana neden açıklama yapmadın, gittin bıraktın beni" gibi laflar hiç tarzım değil. Adam dicek ki "ya kıza bak iki görüştük hemen de umutlanmış tribe girmiş" dicek belkide. Bence oturup bi kahve içilebilir medeni iki insan gibi. Neler söyleceğini öğrenmek isterim açıkçası.

Valla tatlım on bir yıllık evliyim ve boşanma avukatıyım. Kadın erkek ilişkilerinde senden çook daha fazla bilgim olduğu bir gerçek. Ben verdiğim cevapta adama git hesap sor mu dedim? Bence sen benim cevabımı anlamamışsın. Benim sana dediğim hayatından çıkarken nezaketen bile olsa açıklama yapmayan adamla bir mesajla koşa koşa buşuşmaya gitmek adamın poposunu kaldırmaktan başka birşey değildir, dediğin kadar güçlüysen ve ergen gibi adam kendini tanıttıktan sonra tanımıyorum numaraları çektiysen, hesap bile sormaya gerek duymadan, şu an sana ayıracak vaktim yok der yoluna bakarsın. Cool olmak böyle olur.
Adam baba her seferinde niye dönüyor demişsinde; adam sana niye dönmesin, görüşüyor, buluşuyor, aylarca aramıyor, belki başkaları ile takılıyor, sonra sen bir mesajı ile tekrar hooop yanındasın. Cool durmayı sen çook yanlış anlamışsın. 😁😁😁 Ayrıca erkek milletini birazcık tanıdıysam, senin o ismini çıkaramadım yalanın arkasından, görüşmeyi kabul edince arkandan ne çok gülmüştür. Erkekler düz mantıktır ama salak değildir ve sonuç odaklıdır. Adam sizin flört ilişkinizde istediğini alıyor zaten, istiyor görüşüyor, istemiyor aylarca aramıyor ve aradığında sen koşa koşa görüşüyorsun. Adama sergilediğiniz tek imaj, müsait olduğunda ve aklına estiğinde ara beni, senle görüşmeye hep hazırım olmuş, dışardan bakınca.
Ayrıca seni aylarca sallamayan adamla hala bir umut buluşmaya giden senin bana evlilik hayatı ile ilgili tavsiye vermende sabah sabah gülümsetti, kusura bakma😊😊😊😊. Kaldı ki o kadar ay bir açıklama bile yapmadan ortadan kaybolup beni sallamayan insan, bırak sevgiliyi flörtü arkadaşım bile olsa tekrar hayatıma karışmasına izin vermeyecek kadar kendimi seviyorum ve önemsiyorum Sizede tavsiye ederim.

ya kıza bak iki görüştük hemen de umutlanmış tribe girmiş" dicek belkide
Ya da "sürekli görüşürken bi anda kestim iletişimi ama kız hiç takmadı o kadar zamandan sonra buluşalım dedim buluştu" diyecek. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım bu adam senin için sıradan bir arkadaş değil. Kendi içinde bunu normalleştirip onu aklamaya çalışıyorsun belki ama en azından şu ara pek müsait değilim diyip seninle görüşmek istemede ne kadar ısrarcı bunu görürdün. Elbette senin hayatın sen bilirsin

Valla tatlım on bir yıllık evliyim ve boşanma avukatıyım. Kadın erkek ilişkilerinde senden çook daha fazla bilgim olduğu bir gerçek. Ben verdiğim cevapta adama git hesap sor mu dedim? Bence sen benim cevabımı anlamamışsın. Benim sana dediğim hayatından çıkarken nezaketen bile olsa açıklama yapmayan adamla bir mesajla koşa koşa buşuşmaya gitmek adamın poposunu kaldırmaktan başka birşey değildir, dediğin kadar güçlüysen ve ergen gibi adam kendini tanıttıktan sonra tanımıyorum numaraları çektiysen, hesap bile sormaya gerek duymadan, şu an sana ayıracak vaktim yok der yoluna bakarsın. Cool olmak böyle olur.
Adam baba her seferinde niye dönüyor demişsinde; adam sana niye dönmesin, görüşüyor, buluşuyor, aylarca aramıyor, belki başkaları ile takılıyor, sonra sen bir mesajı ile tekrar hooop yanındasın. Cool durmayı sen çook yanlış anlamışsın. 😁😁😁 Ayrıca erkek milletini birazcık tanıdıysam, senin o ismini çıkaramadım yalanın arkasından, görüşmeyi kabul edince arkandan ne çok gülmüştür. Erkekler düz mantıktır ama salak değildir ve sonuç odaklıdır. Adam sizin flört ilişkinizde istediğini alıyor zaten, istiyor görüşüyor, istemiyor aylarca aramıyor ve aradığında sen koşa koşa görüşüyorsun. Adama sergilediğiniz tek imaj, müsait olduğunda ve aklına estiğinde ara beni, senle görüşmeye hep hazırım olmuş, dışardan bakınca.
Ayrıca seni aylarca sallamayan adamla hala bir umut buluşmaya giden senin bana evlilik hayatı ile ilgili tavsiye vermende sabah sabah gülümsetti, kusura bakma😊😊😊😊. Kaldı ki o kadar ay bir açıklama bile yapmadan ortadan kaybolup beni sallamayan insan, bırak sevgiliyi flörtü arkadaşım bile olsa tekrar hayatıma karışmasına izin vermeyecek kadar kendimi seviyorum ve önemsiyorum Sizede tavsiye ederim.
Burası mahkeme salonu değil ama normal hayatla karıştırıyorsunuz bu yüzden:) İşiniz gereği olaylara açıklama, cevap, kanıt mantığında bakıyorsunuz ama küçük bir flörtü boşanma konusu gibi büyütmeye gerek yok bence. Rahat olun ya hayat tribe tavıra girecek kadar uzun değil:))

Burası mahkeme salonu değil ama normal hayatla karıştırıyorsunuz bu yüzden:) İşiniz gereği olaylara açıklama, cevap, kanıt mantığında bakıyorsunuz ama küçük bir flörtü boşanma konusu gibi büyütmeye gerek yok bence. Rahat olun ya hayat tribe tavıra girecek kadar uzun değil:))
Valla arkadaşım hala trip tavır demişsin ama ben nerede sana trip at ya da tavır yap, adama hesap sor dedim bir anlasam. Ben mi yanlış yazıyorum sen mi yanlış okuyorsun bilemedim. Ben sana adama trip at, tavır yap demiyorum; benim sana tek söylediğim hayatını yol geçen hanı gibi görüp , sana açıklama bile yapmadan çıkan insana ikinci şansı verme, hayatından çıkıp nereye gittiyse orada kalsın diyorum. Zaten sana değerveren insana senin trip atıp tavır yapmana gerek yok; seni önemseyen insan sen hesap sormadan sana bu açıklamayı yapardı aylar önce zaten. Demek ki adam için o kadar önemli değilmişsin..
Dediğniz gibi hayat uzun değil ve sizi sallaman insanlarla tekrar tekrar zaman kaybederek hayatı heba etmemek gerekir. Kendine değer verdiğini karşındakine hissettirmezsen, karşındakinin sana değer vermesini bekleyemezsin, bu tüm insani ilişkiler için geçerli olan bir kural bu söyledğim.
Harcadığın hayat senin, karar senin, istediğini yaşa, biz sadece burada konu açınca objektif bir göz olarak seni uyarırız kadar.

Bu hikaye bir tek bana mi garip geliyor yoksa kizimiz gercekten cok mu saf?
Yaz tatili icin gidip iki gun konustugum biri bana iki ay sonra tekrar gorustugumuzde isten ayrilmami ima edecek ve ben de isten ayrilacagim? Bu pandemi ve issizlikte... is bulmanin cok zor oldugu, herkesin kepenk kapattigi su pandemide isimi gucumu duzenimi birakip kizimizin oldugu sehirde yakin olalim diye gozumu karartacagim... bunu da ucbucuk ayda yapiyorum ustelik? Dusunmesi tasinmasi duzen bozmasi.. hepsi uc bucuk ayda. Is de buldu mu bilmem de... hadi buldu diyelim...
Masallarda yasamiyoruz ya. Iki gunluk tanidigim bir kiz, ki sevgili bile degiliz, bana isten ayrilmami soyledi diye ben de ayriliyorum oyle mi?
Ha diyelim ki masallardaki gibi tutuldum kizimiza... onun icin herseyden vazgectim. Isimden ayrildim, duzenimi bozdum. Istanbula geldim. Eee bu kadar asik olduysam niye uc bucuk ay aramadim ben bu kizi?
Konu sahibi cok safsin ya... gercekten yuregin cok temiz sanirim ki adamin her dedigine kanmissin.

Yaz tatili icin gidip iki gun konustugum biri bana iki ay sonra tekrar gorustugumuzde isten ayrilmami ima edecek ve ben de isten ayrilacagim? Bu pandemi ve issizlikte... is bulmanin cok zor oldugu, herkesin kepenk kapattigi su pandemide isimi gucumu duzenimi birakip kizimizin oldugu sehirde yakin olalim diye gozumu karartacagim... bunu da ucbucuk ayda yapiyorum ustelik? Dusunmesi tasinmasi duzen bozmasi.. hepsi uc bucuk ayda. Is de buldu mu bilmem de... hadi buldu diyelim...
Masallarda yasamiyoruz ya. Iki gunluk tanidigim bir kiz, ki sevgili bile degiliz, bana isten ayrilmami soyledi diye ben de ayriliyorum oyle mi?
Ha diyelim ki masallardaki gibi tutuldum kizimiza... onun icin herseyden vazgectim. Isimden ayrildim, duzenimi bozdum. Istanbula geldim. Eee bu kadar asik olduysam niye uc bucuk ay aramadim ben bu kizi?
Konu sahibi cok safsin ya... gercekten yuregin cok temiz sanirim ki adamin her dedigine kanmissin.

Konu sahibi nerde adam benim icin isten ayrildi demis?

Mesajda ismini yazdıktan sonra, çıkaramadım beni nerden tanıyorsunuz demenize çok güldüm. İnandığını düşünmüyorsunuz herhalde değil mi?

İşten gerçekten ayrıldıysa da konu sahibi kız için ayrıldığını asla düşünmüyorum ben zaten. İnsan işini gücünü bırakıp, şehir değiştireceği kadar değer verdiği birini 3 ay aramaz mı sebepsiz? İstanbula gidince, aa böyle biri vardı dur bir arayayım şansımı deneyeyim demiş sadece.

3bucuk ay icinde sevgilisinden ayrilip kafasi atmis isini gucunu birakmis olmasi olasiligi bana daha cok mantikli geldi. İstanbula donuncede dur yarabandimi bulayim diyip sana yazmis bence.

Oyle bi iste calisip 2 konusup sebepsiz arayip sormayan biri senin icin isini niye biraksin. Biraz kafanizi calistirin ya sonra kör körune evlenip kocam soyle yapti boyle dedi diye buraya yaziyosunuz.

Biraz kendinizi hint kumasi olarak gorun kendinize deger verin degerli gosterin her aradiginda ulasabilecegi biri olarak gostermeyin kendinizi nacizane tavsiyem

Mesajda ismini yazdıktan sonra, çıkaramadım beni nerden tanıyorsunuz demenize çok güldüm. İnandığını düşünmüyorsunuz herhalde değil mi?irde bunun üstüne güya hatıryamayacak kadar önemsemediği adamla buluşma ayarlamış. Konu sahini bunu cool olmak olarak görüyor.
Ben bu sahnenin yeşilçamda kaldığını düşünüyordum ama hala yapanlar varmış.😁😁😁 Üstelik seni bu kadar ay aramayan kişinin hemen buluşma teklifini kabul edince cool oluyormuşsun. Şu forumda daha neler duyacağım acaba.

Ben bu sahnenin yeşilçamda kaldığını düşünüyordum ama hala yapanlar varmış.😁😁😁 Üstelik seni bu kadar ay aramayan kişinin hemen buluşma teklifini kabul edince cool oluyormuşsun. Şu forumda daha neler duyacağım acaba.
Sizi çıkaramadım numarası yaptınız, bari hemen sonra tamam buluşalım demeseydiniz konu sahibi. Herkesle her an buluşmaya hazır asker gibi olmuşsunuz. Tamam ama bu ara biraz yoğunum, müsait olunca ben sana haber veririm buluşuruz deyip geri dönmeyince cool olabilirdiniz bence.

İşten gerçekten ayrıldıysa da konu sahibi kız için ayrıldığını asla düşünmüyorum ben zaten. İnsan işini gücünü bırakıp, şehir değiştireceği kadar değer verdiği birini 3 ay aramaz mı sebepsiz? İstanbula gidince, aa böyle biri vardı dur bir arayayım şansımı deneyeyim demiş sadece.
Aynen ben de oyle dusunuyorum.

Selam hanımlar
Öncelikle kadınlar gününüz kutlu olsun.🥰

Aklıma takılan bir mevzu var. Daha önce de bununla ilgili konu açmıştım burada. Fakat şimdi beklemediğim gelişmeler oldu.
Geçen yaz bizim yazlığın orada biriyle tanışmıştım. Fakat İstanbula döneceğim için sadece iki gün görüşebildik arkadaşça. O da o şehirde asker olarak görev yapıyormuş ama normalde ailesi İstanbulda yaşıyor. Bunu duyunca üzüldüm tabi. Hem uzağız hem mesleği falan sevgili olmamız çok zordu bu şartlarda. Zaten bana ilgisi var mı yok mu onu da anlamamıştım.
İstanbula döndükten sonra ara ara mesajlaşmalarımız oldu. Bundan tam iki ay sonra yazlığa döndüm. (Ailemle birlikte) Sırf onla görüşebilmek için gittim, yoksa kış günü ne işim var orada.🤫
Ordayken benle sürekli buluşmak istedi, habire mesaj atıyordu. İlgi alaka tavan yapmıştı resmen. Hatta bir sonraki sene yaz için şuraya buraya gideriz diye plan yapıyordu. Ben iyice bağlandım çocuğa tabi. 🤓 Askerlikten istifa etse de İstanbula dönse diye dua ediyordum. Hatta bu konuda onun da beynine girmeye çalışıyordum alttan alttan. Birkaç gün buluştuk ettik falan, sonra bu birden kesti arayıp sormayı. Ortada hiçbir sorun yokken hemde. Çok sinirim bozuldu. O aramayınca ben de aramadım. Döndüm İstanbula.😞Aradan 3 buçuk ay geçti. Hiç iletişimimiz olmadı. Numarasını, mesajlaşmalarımızı hepsini sildim. Derken iki gün önce mesaj attı. Profil resmi olmadığı için tanıyamadım haliyle. Kimsiniz dedim adama😬 Meğersem oymuş, çok şaşırdım. Benden arayıp sormadığı için özür diledi, hep aklımdaydın dedi ve en büyük şoku şurada yaşadım. Askerliği bıraktım, istanbula taşındım, artık daha yakınız dedi. Buluşmak görüşmek istediğini söyledi. Ben de kabul ettim. Kızlar bu ne şimdi? Tam unuttum derken karşıma çıktı. Sizin görüşleriniz nedir?

Not: Bu bilgiyi de eklemem gerekecek sanırım. Biz sevgili olmadık. Yani adı konmuş birşey olmadı aramızda. Sadece birkaç gün yoğun ilgi gösterdi. Tensel bir yakınlaşma da olmadı ayrıca. Konu yanlış anlaşılmış sanırım.:)
vala aynıları iki defa aynı arkadaşımın başına geldi. hep altından başka kızlar çıktı. ayrılınca dönmüş. ben can sıkıntısı gidericimiyim canın istediğinde at istemediğinde atma. kaptırmadan kendini sen onu yokla. biraz geri dur o zaman anlarsın.

X