Bir yıl dolmadan görümcem yüzünden boşanma seviyesi

Birine yemek vermek istemiyorum demek hakarettir bence insan düşmanına yemek vermez sanırım şu günlerde. Hakaret illa sözel olmaz ki. Bence konu sahibi başta haksız. Eşi dilinin ayarını bilmediği için haksız duruma düşmüş o kadar. Bir de acaba hep böyle küçük şeylerde laf ediyor mu. Senin ablan şöyle böyle diyor mu?Bazıları karşıdakini ufak ufak çıldırtır karşıdaki büyük tepki koyunca da sonunda ben ne yaptım der çekilir kenara.
belki de ama daha önce yaşadığı şeyi misilleme olarak söylemeye çalışmış ya ben ondan hakaret etmemişsin demiştim dediğiniz gibi de olabilir tabi bilemeyiz

Gelin yemeği ne ola ki? Ilk defa duyuyorum :KK57: düğünden sonra mı oluyor? Dedikodumu yaptı derken siz kimsenin dedikodusunu yapmıyorsunuz sanırım. Dedikodu yapmayan kaç insan vardır bilemedim. Kimse kimseye bir şey vermez o zaman. Sorun dedikodu değil yakalanmak sanırım mesela sizin de buraya yazdıklarınızı görümce görebilir.Tavrinizi yemek konusunda göstermeniz hoş olmamış.
Eşime karşı dedikodumu yapıyor ve iki kere yakaladım bir de yakalamadıklarım var

Gelin yemeği ne ola ki? Ilk defa duyuyorum :KK57: düğünden sonra mı oluyor? Dedikodumu yaptı derken siz kimsenin dedikodusunu yapmıyorsunuz sanırım. Dedikodu yapmayan kaç insan vardır bilemedim. Kimse kimseye bir şey vermez o zaman. Sorun dedikodu değil yakalanmak sanırım mesela sizin de buraya yazdıklarınızı görümce görebilir.Tavrinizi yemek konusunda göstermeniz hoş olmamış.
Ben inanın verdiğim yemekte değilim çocukların babaannesi vefat etti çocuklara 3 gün ben baktım seve seve hem de

Ablan bize bir şey yapmıyor ben de çocuklara yemek vermem demek çok çocukça maalesef. Buradan işi boşanmaya götürmek de anlamsız tabi. Ama kimse bize bir şey veriyor diye biz vermiyoruz. Bir tabak yemek sadece. Aileleri yarıştırarak bir şey kazanamazsınız.

Ben inanın verdiğim yemekte değilim çocukların babaannesi vefat etti çocuklara 3 gün ben baktım seve seve hem de
Verdiğiniz yemekte olmadığınızı biliyorum. Bir tabak yemeği kıskanacak, çok görecek haliniz yok. Biz diyoruz ki düşüncelerinizi bu konuda göstermeseniz daha iyiydi. Yoksa en başta siz haksız görünüyorsunuz konu özelinde. Dediğim gibi sonra da eşiniz dilinin ayarını bilmediği için haksız olmuş.

diyorum senin koca cok havalanmıs madem ailesini istiyo ne evlendin dicen yüzüne vurucan sessis sessi kapı arkasında aglamcan o bagrıyomu sende bagrıcan bi masa devirmeye bakar bu arada oturdugunuz ev aile konutu kapsamıda giriyo kendi babasının evi bile olsa bunu korkutmak maksadıyla bile söylersin seni evden kovarsa yasal olarak aile konutu oturdugunuz ev alırım bi uzaklastırma gider kalırsın ananda de biraz bel altı vur kocanın zaafları neler sen karısının
Durup dururken mi uzaklaştırma alınıyor zeka fışkırıyor :işsiz: Babasının evi olsa uzaklaştırma aldıktan sonra ev sahibi gelin hanımı mal sahibi olarak ihtarname çekip sonradan toplu çıkartırsa ne olacak ? Bu konuda da bilgi verseydiniz

Durup dururken mi uzaklaştırma alınıyor zeka fışkırıyor :işsiz: Babasının evi olsa uzaklaştırma aldıktan sonra ev sahibi gelin hanımı mal sahibi olarak ihtarname çekip sonradan toplu çıkartırsa ne olacak ? Bu konuda da bilgi verseydiniz
İnanın zaten ev falan umrumda değil, aldığın iki kuruş maaşınla bana hava civa yapma dedi eşim keşke askeri ücret alsaydı da huzurlu olsaydım

Bugün görümcemler (gezmek sonrası)bizden anahtar almak için kapıdan uğrayacaklardı eşim yaptığım yemekten görümcemin çocuklarına vermemi istedi ben de : ablan bize hiçbir şey yapmıyor gelin yemeğine dahi almadı deyince kıyamet koptu

şimdi çok mu iç içe oturuyorsunuz

görümcem neden benden anahtar alıyor onu anlamadım

görümcem karşı apartmanda oturuyor ama gezmeye giderken anahtarı yanında oluyor gezmeden dönüşten benden hiç anahtar istemiyor

karşı apartmandaki görümcemin evine en son Şubat 2020 de kapıdan uğradım bu süreçte gitmedik gelmedik

görümcem beni evine yemeğe çağırmıyor yahut gelin beni çağırmıyor diye kimse küsmedi zira pandemi

hepsini geçtim eşiniz iyi kötü doğru yanlış çocuklara yemekten ver demiş

o esnada insan yemeği verir sonra der bari nasıl denir o bize ne yapıyor ki diye

eşiniz de size düğün yemeği yap dememiş, pişen yemekten ver demiş

iş tabii ki "sen de annene bir şey vermeyeceksin"e gelmiş zira eşin sinirlenmiş bu tavrına

sorun görümcede değil sizde

arkanızdan konuşuyorsa da eşiniz ile bu kavga öncesi paylaşsaydınız derdinizi

bak ben kalabalık olmasın diye haber vererek sonra çağıracağım dedi o beni arkamdan şikayet etti diye konulmak dururken bu çıkışınız hiç şık değil

bu evlilik devam etsin istiyorsanız 3. kişileri hayatınıza dahil etmeyin, bir şey denecekse kendiniz deyin, onların yaptıklarından şikayetçiyseniz de anında söyleyin

Ya ben zannetmiyorum ki Bi gelin evine görümcesi gelmedi diye boşansın nasıl Bi beyindir bilemedim bişiler olmuş olması gerekir illaki yada sebebi farklı siz üzerinize alındınız. Ayrıca çağırmak zorundamı? Zamanında gitmemişsiniz sonrasında niye çagırsın? Yada siz zamanında gitmemişsiniz neden çagırsın diye beklenti içine girdiniz? Sonuçta gelinler kendi evlerinden çıkıp başka eve giriyorlar siz yakın davranabilirdinz? Evli misinz görümceniz varmı açıkcası merak ettim?

Vallahi eksiği var, fazlası yok yazdığımın.
İsterseniz mesajda anlatabilirim, burada detaylandırıp ifşa olmak istemem. 😊
Ben evine gitmediğim için düğününde istememiş beni, bayramda da annemin evine gitmemi istememiş.
Erkek kardeşimle kavga etmişler bu yüzden, boşandılar düğüne 2 hafta kala.

burdaki kadınlar kocaları tafaından güdülmeye alısmıs o yuzden sana kesin yuklenirler tatlım diyim sana konu yemek verme degil ben anladım seni esim ailesine bu kadar baglıyken onun boynuzunu kırman lazım diyim sana bugun görümce yuzunden kavga edersin yarın kaynanan kaynatan cunkü esin arkanda degil bi cıngar cıkar yada annene git takıl biraz burnu sürtsün maden ailene bu kadar meraklıydnne evlendin ulan de evde kavga ettinz mi öyle hemen barısma yatma al eline telefonu takıl keyif yap oda görsün yap kahveni maykayjını delirsin kocalara boyun egmeyen köle edin onları kendinize
Öğütlere bak öğütlere. Yorum yok😏

burdaki kadınlar kocaları tafaından güdülmeye alısmıs o yuzden sana kesin yuklenirler tatlım diyim sana konu yemek verme degil ben anladım seni esim ailesine bu kadar baglıyken onun boynuzunu kırman lazım diyim sana bugun görümce yuzunden kavga edersin yarın kaynanan kaynatan cunkü esin arkanda degil bi cıngar cıkar yada annene git takıl biraz burnu sürtsün maden ailene bu kadar meraklıydnne evlendin ulan de evde kavga ettinz mi öyle hemen barısma yatma al eline telefonu takıl keyif yap oda görsün yap kahveni maykayjını delirsin kocalara boyun egmeyen köle edin onları kendinize
Paragraf degil sanat icra etmiş

Ay bi de kavgada bel altı vur biraz demiş
Ben orda sakin kalamadım artık

Söyle birsey var: Bende hep diyorum cizgilerinizi cizin, net olun diye. Ama ben kismeye sende yangina körüklen git asla demem. Masada yalnis yemek var diye kani duvara sicrayana kadar dövülen bir kadini taniyorum. Karsidaki adamin ne mal oldugunu nerden biliyoruz? Yok erkekleri köle yapin felan. Bunlar istedigimiz iliski türü mü? Yani herseyin basi saglikli iletisime dogru ilerlemek. Bir derdin varsa onu dogru yerde, dogru zamanda dile getirmen lazim. Böyle olmadik yerde cocuklari katarak sirf haksiz olarak cikar.

Söyle birsey var: Bende hep diyorum cizgilerinizi cizin, net olun diye. Ama ben kismeye sende yangina körüklen git asla demem. Masada yalnis yemek var diye kani duvara sicrayana kadar dövülen bir kadini taniyorum. Karsidaki adamin ne mal oldugunu nerden biliyoruz? Yok erkekleri köle yapin felan. Bunlar istedigimiz iliski türü mü? Yani herseyin basi saglikli iletisime dogru ilerlemek. Bir derdin varsa onu dogru yerde, dogru zamanda dile getirmen lazim. Böyle olmadik yerde cocuklari katarak sirf haksiz olarak cikar.
Ya bırak şunu bütün yorumları aynı cehalet akıyor. Kendi eşinin ailesine bile arayamaz evime gelemezler eşim gitti mi ixinlerde şu kadar saat kalmak zorunda evde kavga çıkarır diye yorumlarını hatırlıyorum. Kendisi evlilikten bi haber eşine tasma takıp tapuyu aldım kafasında bir üye böylelerine kimse dayanamaz kocası nasıl dayanıyorsa

Kavgada bel altı vurmak, bir insanı kışkırtmak hangi ilişkide doğru ki zaten?
Ki burada söz konusu olan eşimiz
Bir de kışkırtılınca ne tepki vereceği de belirsiz

İçinde saygı olmayan, bir tarafın diğerini bastırmaya çalıştığı ilişkiler bana hiç sağlıklı gelmiyor

Şimdi gelir hepimizi eşimizin kölesi olmakla suçlar
Az çok tahmin edebiliyorum gelince bize neler yazacağını
Ne köleliğimiz ne ezikliğimiz kalacak 😒

X