Bir yıl dolmadan görümcem yüzünden boşanma seviyesi

Ya bırak şunu bütün yorumları aynı cehalet akıyor. Kendi eşinin ailesine bile arayamaz evime gelemezler eşim gitti mi ixinlerde şu kadar saat kalmak zorunda evde kavga çıkarır diye yorumlarını hatırlıyorum. Kendisi evlilikten bi haber eşine tasma takıp tapuyu aldım kafasında bir üye böylelerine kimse dayanamaz kocası nasıl dayanıyorsa
Ezik, karakteri oturmamış bi kocası varsa dayanır sanırım ancak
Hani şu oluyor ya kılıbık gibi karısının sözünden çıkamayan tipler
Bkz: çocuklar duymasın selami gibi

Sadece sizin bildiğiniz arkadan konuşmaya nasıl şahit oldunuz? Onu anlamadım..ayrıca anahtarı niye sizde? Çocukları bu işe karıştırmak yakışıksız canlarının isteyeceği birşeydi demek kü ayrıca gelin yemeğine almadı ne demek öyle bir adet mi var? Benim bildiğim önce gelin çağırır yeni evine siz aldınız mı?

Anneniz yapıyor diye sakınmışsınız resmen eşinizde o yüzden artık annenizin yapmasını istememiş ve zaten çok saçma evlendiyseniz evinizin sorumluluğunu kendiniz almalısınız niye çalışıyorsunuz diye yemek yolluyor? İki kişisiniz iki kap yemek yapabilirsiniz her çalışan annesi yemek yapmıyor. Ortada bir olayda yok..

Ya bırak şunu bütün yorumları aynı cehalet akıyor. Kendi eşinin ailesine bile arayamaz evime gelemezler eşim gitti mi ixinlerde şu kadar saat kalmak zorunda evde kavga çıkarır diye yorumlarını hatırlıyorum. Kendisi evlilikten bi haber eşine tasma takıp tapuyu aldım kafasında bir üye böylelerine kimse dayanamaz kocası nasıl dayanıyorsa

Herkesten iliski tavsiyesi almamak..belli ki ilsikileri göz seviyede degil. Sahsen tercih etmezdim böyle

İ
Herkesten iliski tavsiyesi almamak..belli ki ilsikileri göz seviyede degil. Sahsen tercih etmezdim böyle
ama

amann su zamanda para en cok lazım olan sey birak o altın size kalsın yag seker alırsın farzet yani ay sonu gelmez sacmalama ömrü bukarmıs de kocana ben bebegımı riske sokamam de dag köyünde karadenizde ne isin var bosssver
Şu yorumundan sonra nasıl bir insan olduğunu anladım bende diyorum nerden tanıdık geliyor. 🤦‍♀️

Çocuklara yemek vereceksiniz diye “senin ablan bize vermiyo ama” demek açıkça küçük hesap bana göre. Ayrıca böyle diyerek adamın ailesini adama kötülemişsiniz. Ne yapacaktı? “Aaa haklısın hayatım, zırnık verme o pisliklere” mi diyecekti?

Kavgada bel altı vurmak, bir insanı kışkırtmak hangi ilişkide doğru ki zaten?
Ki burada söz konusu olan eşimiz
Bir de kışkırtılınca ne tepki vereceği de belirsiz

İçinde saygı olmayan, bir tarafın diğerini bastırmaya çalıştığı ilişkiler bana hiç sağlıklı gelmiyor

Şimdi gelir hepimizi eşimizin kölesi olmakla suçlar
Az çok tahmin edebiliyorum gelince bize neler yazacağını
Ne köleliğimiz ne ezikliğimiz kalacak 😒
Onun nasıl bir evliliği yürütmeye çalıştığını konularından bilenler bilir.

Başkalarına istediği kadar ezik, köle desin, böyle yaparak içini rahatlıyor demek ki. :KK43:

O verdi ben vermedim, gelmedi almadı vermedii di di di 🥴 vallahi içim şişiyor. Yahu yemek bu yemek pişirdiği yemeği münakaşa konusu eden insanlara gıcık oluyorum. Üstelik de çocuklara vermenizi rica etmiş eşiniz. Yaptığınız yemeği kıskanıyor pozisyonuna çok güzel düşürmüşsünüz kendinizi.

Benim kv. Ailemi aramaz sormaz, 11 yıllık evliyim bir defa davet etmişliği de yoktur. Görümcem ha keza ondan hallice. Fakat ben çok sofralar kurdum onlara, aramızda dünya kadar sorun oldu hem de çok şiddetli yine yemek yapıp yedirmekten hiç yüksünmedim ben.

Hatta eşimin ablası ailesine geldiğinde, eşimin yeğenini ben arayıp çağırırım pişiler, kekler, ekmekler her şeyi kendi elimle pişirir meyvesine kadar soyarım. Çocuk o ya kıyılır mı ona 🥰

Bu senin ailen benim ailem zıtlaşmalarına girmeyin. Pişirdiğinizi kimseden sakınmayın. Sadece yoktan yere evliliğiniz yıpranır.

Eşiniz de ayıp etmiş ama fitili siz ateşlemişsiniz üzgünüm..

O kadar kötüyüm ki yalnız başıma yattığım yatak odamdan yazıyorum bu konuyu , yalnızlıktan kafayı yemek üzereyim. Görümcemin sadece benim yakaladığım eşime karşı arkamdan konuştuğu iki kere oldu kısacık evlilik sürecimde. Bugün görümcemler (gezmek sonrası)bizden anahtar almak için kapıdan uğrayacaklardı eşim yaptığım yemekten görümcemin çocuklarına vermemi istedi ben de : ablan bize hiçbir şey yapmıyor gelin yemeğine dahi almadı deyince kıyamet koptu bu evden artık annene bir şey veremezsin diye ( annem çalıştığım için her gün yemek yolluyor ) konu elindeki telefonu ben aldımdan boşanmaya kadar gitti çok kötüyüm her gün bir kavga bir huzursuzluk , düzeltmeye mi çalışmalıyım bilmiyorum annem üzülür diye ona anlatamıyorum ilk zamanlar böyle sonra yoluna girer mi yoksa daha kı kötüye gider şimdiden böyleyse ?
Çocuktan yemek kıskanmak neden?

Görümcemden nefret bile etsem utanırım "yemek vermem" demeye. Eşim de "annene birşey verme" demeye utanır.
1 yıl bu kadar yüz-göz olmak için kısa bir süre.
Ay di mi ama ya? Biz doğal beslenmeye özen gösteriyoruz, gittiğimiz köylerden fazlaca alırız dayanacak şeyleri, ben eşime taze taze yensin, sizinkilere de verelim derim hemen bölerim. Bizim evde eşim daha çok bana bunu da verme artık her aldığımızdan veriyorsun der 🤭 sağolsun o da benim ailemi gözetir oldu bi zaman sonra. Bir insanı, ki bu eşiniz veya çocuğunuz bile olsa tavırlarınız ve yaklaşımınızla ya kazanır veya kaybedersiniz.

Yemekten tartışma çıkarmak bana çok utanç verici geliyor.

Son düzenleme:
Ay di mi ama ya? Biz doğal beslenmeye özen gösteriyoruz, gittiğimiz köylerden fazlaca alırız dayanacak şeyleri, ben eşime taze taze yensin, sizinkilere de verelim derim hemen bölerim. Bizim evde eşim daha çok bana bunu da verme artık her aldığımızdan veriyorsun der 🤭 sağolsun o da benim ailemi gözetir oldu bi zaman sonra. Bir insanı, ki bu eşiniz veya çocuğunuz bile olsa tavırlarınız ve yaklaşımınızla ya kazanır veya kaybedersiniz.

Yemekten tartışma çıkarmak bana çok utanç verici geliyor.
Kesinlike katılıyorum.

S selencccxxx aşağıdaki yorumu yapan sizsiniz sanırım kendinize akıl hocası atadığınız şahsın fikirleriyle nasıl bi düşünce yapısına sahip olduğunuzu iyice anlamış olduk.dahada bu konuya yorum yapmam iyice 💩 bi ortama dönüştü çünkü

Eklentiler

• A876C818-7708-4A46-9318-3BFEA6FCB31A.jpeg
    A876C818-7708-4A46-9318-3BFEA6FCB31A.jpeg
    138,8 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
Vallahi eksiği var, fazlası yok yazdığımın.
İsterseniz mesajda anlatabilirim, burada detaylandırıp ifşa olmak istemem. 😊
Ben evine gitmediğim için düğününde istememiş beni, bayramda da annemin evine gitmemi istememiş.
Erkek kardeşimle kavga etmişler bu yüzden, boşandılar düğüne 2 hafta kala.
Hım daha aynı eve girmeden boşandılarsa iyiki girmemişler o eve diyelim o zaman. Peki siz neden gitmedinz Bi davranışından Bi sözünden ötürü mü?

Hım daha aynı eve girmeden boşandılarsa iyiki girmemişler o eve diyelim o zaman. Peki siz neden gitmedinz Bi davranışından Bi sözünden ötürü mü?
Beraber evli hayatı yaşadılar nikahlarını erken yapmışlardı.
Kasti bir sebep yok, o dönem zaten şehirlerarası seyahat yasağı vardı zaten gidemezdik.
Hadi yasak yoktu diyelim abim haftasonları çalışıyordu.
Benim eşim ise haftasonu tek gün izinli oluyordu.
Abimde, eşimde covid açısından riskli iş grubundalar bu arada.
Ben tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım, zaten doktora gidip geliyordum.
E şartlar bu durumdayken nasıl gidebilirdim sizce?
Davet etseydi bunları açıklardım ama birkaç kere bulunduğum şehre eşya almaya gelmişler annem söyledi, aradım buyur etmek için açmadı bile.
Her görümce öcü değil yani. 😊

X