Biraz hassas bir konu

bence kızınız artık olanı anlayabilcek yaşta, hani yanında küfür edilmesi kötü bi durum ama aman duydu öğrenecek falan dencek yaş değil, hele ki 17 yaşındaysa seneye ünide olacak koca insan artık. hastaysa dedesi, yaşananları öğrenecek o da. kızın odası varsa kendine ait, girer kapıyı kapatır. doktor yapacak bişe yok dediyse, kızınızla konuşun durum bu diye. dedesinin odasına çok girmesin aklı yerinde değilken diyebilirim en fazla. ne yapabilirsiniz ki başka. durumunuz varsa yada cok yakında annenizle babanıza ev tutabilirsiniz. siz gider gelirsiniz. aynı sokak, mahalle falan.
Yok yanlış anladınız.kufuru zaten 6 aydır duyuyordu. Kızım ayse olsun mesela Ayşenin de gtn. skm. Onun a. ..k.., Kızınin bilmemnesine bilmemneremi bilmem napayim vs diyor. Olay burda koptu bende zaten.

Kızınızın babası ile iletişimi var mı? Ayrı bir eve çıkma durumunuz yoksa babası ile kalabilir en azından bir süre. Eğitim hayatı çok etkilenir bu şekilde. Hasya bakmak zor ve ne kadar süreceği belli değil. Babanız için yapacak birşey olmayabilir ama ortada ziyan olabilecek bir çocuk var.
Evet bende onu düşünüyorum. Yazın ayırmak gerekir evleri. Ama bu beş aylık süreçte nasıl idare etsem bilemedim

Ay çok iğrenc küfürler bunlar ama kızın piskolojisi hepten bozulmasın sonra ya.Acaba kızınızı ayrı eve çıkarma şansınız varmı?Aynı apartmanda gözûnüzün önünde yani.Hasta bile olsa kendinde olmadanda söylese bence bu iğrenç küfürleri duymak zorunda değil kızınız bende dayanamazdım ne yalan söyleyeyim küfür hiç sevmem kimse sevmez zaten.
Geçmiş olsun Allah babanıza şifa size de sabır versin.
Çok teşekkürler. Yakın bir eve çıkabilir aslında. Çok etkileniyor zaten psikolojik tedavi gördü. Çok çekingen Çok içine kapanikti

Ev büyük ama duvarlar çok ince. Bu konuyu psikologumla konuştuğumda bana sen ustsoyundan değil altsoyundan sorumlusun. Evde sürekli kızına ismini verip xin de g. Skm tarzı küfür duyan bir genç kız varsa onu düşünmen gerekiyor dedi. E diğer kardesler de ilgilenmiyor. Zaten annem barinamaz onlarda. Annem küfür etmesini doğal karsiliyor. Yani babam mesela seninle anneni üst üste koyup bilmemne yapayım dediğinde niye kızdın aşkım noldu diyor. Çocuk bunları hep duyuyor. Şimdi çocuğu da katmaya basladi burada bende vicdan ve mantık arasında kaldım. Günün 24 saati kızım bunları duyuyor diğer yandan bakıcı bakmaz. Öte yandan babam da öyle çok ilgili düzgün bir baba olmadı ama baba işte. Kaldım öyle napacagim bilmiyorum.
Ben de günün 24 saati kızınızın en ağır küfürleri duymasına rağmen vicdanınız ve mantığınız aranızda kalmanıza şaşırdım. Vicdanınız da mantığınız da kızınıza çalışmalı. Psikoloğunuz ne güzel söylemiş.
Önce alt soy bana göre.
Yardımcı olursunuz gider gelirsiniz ama 24 saatinizi bu şekilde ailenize adamanızı doğru bulmadım.

bence kızınız artık olanı anlayabilcek yaşta, hani yanında küfür edilmesi kötü bi durum ama aman duydu öğrenecek falan dencek yaş değil, hele ki 17 yaşındaysa seneye ünide olacak koca insan artık. hastaysa dedesi, yaşananları öğrenecek o da. kızın odası varsa kendine ait, girer kapıyı kapatır. doktor yapacak bişe yok dediyse, kızınızla konuşun durum bu diye. dedesinin odasına çok girmesin aklı yerinde değilken diyebilirim en fazla. ne yapabilirsiniz ki başka. durumunuz varsa yada cok yakında annenizle babanıza ev tutabilirsiniz. siz gider gelirsiniz. aynı sokak, mahalle falan.
Öyle ince ki duvarlar telefonla arka odada konusulsa mutfaktaki konuşmanın her saniyesini net duyuyor

Ben de günün 24 saati kızınızın en ağır küfürleri duymasına rağmen vicdanınız ve mantığınız aranızda kalmanıza şaşırdım. Vicdanınız da mantığınız da kızınıza çalışmalı. Psikoloğunuz ne güzel söylemiş.
Önce alt soy bana göre.
Yardımcı olursunuz gider gelirsiniz ama 24 saatinizi bu şekilde ailenize adamanızı doğru bulmadım.
Evet öncelik kızımın. Peki yazın ayırmadan önce bu durumu nasıl idare etmeli. Annem abimin yanında kızıyor ama burda gülüyor kufurlerine. O da yoruldu basedemiyor. Napsam sert tepki versem kadının suçu yok.

Yok yanlış anladınız.kufuru zaten 6 aydır duyuyordu. Kızım ayse olsun mesela Ayşenin de gtn. skm. Onun a. ..k.., Kızınin bilmemnesine bilmemneremi bilmem napayim vs diyor. Olay burda koptu bende zaten.

Ay yok yakın evler bulup evleri ayırın.
Yetişkin bile olsa 7/24 böyle ağır küfür bağrışma duymak insanı yıpratır zaten içine kapanık bir çocukmuş.

Edit: Valla yazı beklemeyin bir an önce ev aramaya başlayın

Çok teşekkürler. Yakın bir eve çıkabilir aslında. Çok etkileniyor zaten psikolojik tedavi gördü. Çok çekingen Çok içine kapanikti
O zaman yakın eve çıksın kızınız mutlaka.Kıza da yazık size de çök üzüldüm çaresiz kalmışsınız.
Piskolojik sorunları varsa bu küfürlerden ekstra etkilenir bunlar çok agır küfûrler sorunu olmayan insanda etkilenir baya.

himm evet çok abartı laflar. evleri ayırma şansınız varmı? dediğim gibi yakın küçük bir daire tutabilrler. emekli maaşları falan varsa. alışverişini siz yaparsınız en kötü, yetmiyorsa sadece evi karşılarlar. değer bence yani.

Evet öncelik kızımın. Peki yazın ayırmadan önce bu durumu nasıl idare etmeli. Annem abimin yanında kızıyor ama burda gülüyor kufurlerine. O da yoruldu basedemiyor. Napsam sert tepki versem kadının suçu yok.
Abinize yapılınca kızıyor, sizinkilere gülüyor ve kadının suçu yok öyle mi?
Kızıyorsa ortada olmaması gereken bir durum olduğunun farkında demektir. Yoksa ona da gülerdi.
Tamam kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama düşüncesiz biri.
Çocuğumu düşünmeyenleri ben de bu kadar yani sizin kadar düşünmezdim.

Kiziniza odaklanmaniz gerek babaniza degil bakici turun anneniz bakici ile baksin siz ayri eve cikin kiziniz bunlara katlanmak zorundami tam ergenlik caginda

Ayrı eve çıkma ihtimali yoksa doktorlardan sakinleştirici isteyebilirsiniz. Benzer bir durum yaşadık.ilavc kullandık.

Babanızın psikiyatristini değiştirin bir de o şekilde deneyin.
Olmazsa evleri ayırın imkanınız varsa, alt üst daire vs olur.
Çok zor durum, Allah yardımcınız olsun

Pıhtı aynı şeyi yapar mı bilmiyorum, ama benim babam ve tanıdığım birkaç kişi özellikle beynin ön sol lobunda olan ameliyatlardan sonra, iyi ya da kötü, kişilik değişikliğine uğradı ve bu beklenen bir durummuş. Yani adam bilerek yapmıyor olabilir. Ama sizin de kızınızın ruhsal sağlığını düşünmeniz lazım.

Kızınıza gelince normalleştirmiyor. Sizin kızınızın yaşı büyük. Yani anlayabilir dedesinin akli dengesinin yerinde olmadığını aslında eskiden en sevdiği torunu kendisi olduğunu...

Abinizin çocuğuna bebek diyorsunuz. Bağırmalardan korkar her çocuk gayet normal. Abiniz ilk bu sözleri duyduğunda babasının durumunun ağır olduğunu düşünememiş olabilir. Ama bunu konuşursanız "akli dengesi yerinde değil bir sürü ilaç kullanıyor bizede sürekli küfür ediyor artık idare edicez bakıma muhtaç o bizim babamız" diye o da anlayacaktır.

Annenizde gariban nereye yetsin kadın oğlu küsüp gitmesin diye sizinle dertleşiyor işte. Kötü bir niyet aramayın.

Aslında kızınızla eskiden dedesinin durumuyla şimdiki durumu konuşsaniz bile kızınız anlar. Belki de anlıyordur. Sanki kızınızla hiç konuşmamışsınız gibi bu konuları...

Çok geçmiş olsun. Siz öncelikle kızınızı ve kendinizi düşünmek zorundasınız. Eğer imkanınız varsa o evden ayrılın anneniz bakabilir babanıza . Birde affınıza sığınarak soruyorum kızınızdan neden yıllarca ayrı kaldınız?

Sağlığında agresifti diyerek size de kim bilir neler yaşattı diye düşündürdünüz bana.

Siz eşinden boşanmış bir kadınsınız. Bu taraftan yaralısınız. Bir evladınız var. Yalnızca çocuğunuzdan sorumlu olduğunuzu düşünüyorum.

Anneniz vakti zamanında boşasaydı şimdi o da huzurla emekli hayatı yaşardı. Gençliğinizi zehir eden adamın altını temizlemek ne acı. Allah kimseye yaşatmasın.

Sosyal problemleri olan içine kapanık genç kızınızın bu ortamdan çıkması gerektiğini düşünüyorum. O çocuk hiç kimsenin küfürlerini "hasta" diye tolere etmek zorunda değil. Babanıza anneniz baksın.

Bence anneniz kişiliklerinize göre öyle davrandı mesela kızının 'yani sizin'. hastalık için böyle olduğunu ve anlayış göstericeğinizi biliyor. Ama abiniz hasta masta dinelemez ters davranır tarzında.

Anneniz tek bakamaz mi sizde yardıma ihtiyacı olduğunda gelseniz,cocugunuz la ilgilenin lütfen daha hayata yeni atılacak kendini ifade etmekte de zorlanıyorsa bu durum onu daha çok etkiler.

X