Birbirimize zaman verelim dedi?

B
Zaten altın konusu da çok açılırdı. Biz doğuluyuz. Bizde yok sizde var durumları da oldu tabi. İyi biriydi özünde fakat öyle huyları vardı maalesef.
Bu özünde iyi kelimesine çok gıcığım, özünde herkes iyi önemli olan size iyi olması. Ayrıca bu ülkenin en doğusundan en batısına her yerde geline altın takılır. Memleketi neresi bu arkadaşın bi söyle bakalım.

Aynen öyle. Ben de bu yüzden böyle yapma söyle yapma diyordum. O da bunalmışmıs. Parası varken araba mı alsan bir daha alamazsın dedim ayrılık konuşması yaparken sen araba almamı istiyorsun belki benim araba alma isteğim yok başka planım var demeye getirdi. Bilmiyorum aklında ne vardı ne bitti. Bahane buldu işte
Evlenecek adam parası varsa nereye harcayacağını da söyler. Bu konuda da gayet bencilmiş beyefendi. Derdi seni sömürmekmiş ama medendir bilmem olmamış. O ışığı alamadı her halde.

Bizim daha nişan bile yapılmadan gelecekteki yatırım sıramız belliydi. Hepsini konuşmuştuk

Aynen öyle. Ben de bu yüzden böyle yapma söyle yapma diyordum. O da bunalmışmıs. Parası varken araba mı alsan bir daha alamazsın dedim ayrılık konuşması yaparken sen araba almamı istiyorsun belki benim araba alma isteğim yok başka planım var demeye getirdi. Bilmiyorum aklında ne vardı ne bitti. Bahane buldu işte
Bu erkek cinsi nedense kadınlar para tavsiyesi verince geriliyor. Kadınlar yatırımdan anlamaz sanıyorlar. Halbuki tam tersidir. Kadınlar para konusunda daha garantici,tutumlu oldukları için riskli işlere pek girmezler. Erkekler parayı kumarda,bitcoinde yiyor. Belki yatırımı oraya yapıyordur bilemeyiz. Ben de eski sevgilimi çok uyardım. Senin ticari zekan yok böyle riskli işlere girme dedim beni dinlemedi. Sonuç olarak battı, epey kredi borcu varmış. Bunu da ben kızarım diye benden saklamış. Borcu ödeyebilmek için harıl harıl çalıştığı için buluşmalara bile doğru düzgün gelmiyordu. Öğrendiğim an ayrıldım. Bizden esirgedikleri her şeyi bitcoinde,kumarda gayet güzel yiyorlar merak etmeyin. Ya o taraflara yatırım yapıyordur ya parayı yedirtiği birisi vardır.

Sadece evlenmek için biri olsun da kim olursa olsun gibi bir durum olmuş sizde ki yoksa böyle biriyle gerçekten evlenmek mantıklı mı sizin için?
Yanlış anlamayın ama cahil değilsiniz, inanın yalnız olmak daha iyidir belki de.
Karşınıza gerçek mana da kaliteli biri çıkmadan evet dememelisiniz..

Evlenmiş olmak için evlenmeyin. Adamın zaten anladığım kadarıyla aile kuracak sorumluluk duygusu yok. Benim evlenmeyi düşündüğüm adam ortada resmiyet vs yokken arabamı bu kadar sık kullansa, sözünü tutmasa devam etmezdim. Yaşınız genç evlenmek istiyorsanız pekala birilerini bulabilirsiniz daha. Aileniz de çok istiyorsa adam gibi adam getirsinler önünüze siz de nikahı basın. Düzgün insan çıkıyo karşınıza da siz mi naza çekiyosunuz sanki. Ailelerle bu kadar içli dışlı olmayın derim bu kadar kısa sürede bi de

Malesef bu çevre be aile baskisindan kizlarimiz mecburen les gibi herifleri alttan almaya calisiyor. Neyi var neyi yok ortaya koyuyorki evlenebilsin. Tabiki adam evlenmiyor evlensede yanlis kisiyle evlilik yapmis oluyor. Seni anliyorum cok ama senin ayaklarin yere basip durman gerek bu konuda. Cevre baskisi bitmez, evlensende bitmez….. ben 1 kez evlendim ayrildim. Hayatimda hiç anne olmak istemedim halada istemiyorum ve istemeyecegimde, bu benim. Banada bu yasima kadar çocuk yokmu, evlenseb cocuk yapsan gibi seyler. Her seferinde sert bir sekilde belirttim ben istemiyorum! Simdi artik herkes sustu 😂 sirf ailem ve cevrem istiyor diye istemedigim bir seyi yapmaktansa yanliz ölurum daha iyi.

Adıyaman batı mı? Coğrafya bilgisi de yok.😂😂 İsterse Trakyalı olsun orada da kazanlarla yemek pişirilir,keşkül yapılır, burma bilezik takılır. Türkiye'nin her yerinde geline bilezik,altın takılır. Herkes kendi bütçesine göre takar. Oh ne güzel kızın arabayı kullanıyor,doğal gazı kullanıyor,altın takmak zor geliyor. Bu kafayla onu kabul edecek kızı zor bulur.

Adıyaman batı mı? Coğrafya bilgisi de yok.😂😂 İsterse Trakyalı olsun orada da kazanlarla yemek pişirilir,keşkül yapılır, burma bilezik takılır. Türkiye'nin her yerinde geline bilezik,altın takılır. Herkes kendi bütçesine göre takar. Oh ne güzel kızın arabayı kullanıyor,doğal gazı kullanıyor,altın takmak zor geliyor. Bu kafayla onu kabul edecek kızı zor bulur.
Kendi memleketinden alsın da gör neler yağdırmak zorunda kalacak 🤣 başka diyardan alınca kandırması kolay oluyor. 'O bizde yok, bu bizde yok...' oh ne alâ muallâ

Haklısınız. İnanın Yanyana görseniz zaten siz de denk değilsiniz derdiniz. Gerçekten sevildim sandım sanırım. Oldurmaya çalıştım. Kendimi güzel gördüğümden de değil. Hep benden boyca uzun, daha ağırbaşlı birini istiyordum . Bunu unutmuşum ama araba kullanırken çok fazla küfür ediyordu. Öyle böyle değil. Belki erkeklerin çoğunda vardır bilmiyorum ama bu da vardı
Çevrenizde çok küfür eden olabilir,ama kadına saygısı olan adamlar öyle taramalı tüfek gibi saydirmaz.
Siz kendinizi çok sevmiyor nerdeyse her ilgi gösterene gönül veriyorsunuz,öyle ki bu pis davranışlarını bile tolere ediyorsunuz.Etki tepki ne istersen onu çekersin.Ben harikayim en iyisini hak ediyorum diye inanarak söyleyin,evlenmek için yola çıkmayın,bu zaafınızı belli etmeyin,en yanlış harekette bırakılma korkusu olsun karşınızdaki kişide kendinize güvenin ,en iyisini isteyin, kararlı ve sınırları olan biri olun Bırakın erkek mücadele etsin.......

Ben karşı tarafın bütçesi belliyken altın kemer istenmesine falan karşıyım ama bu kadar da beleşçilik olmaz ya.
Eşim mardinli, biz çıkarken kv rahmetli oldu, kadın yıllarca çocuklarına altın biriktirmiş. Bana 120gr bilezik kaldı yadigar. Ben çanakkaleliyim, bizde gelinin beğendiğinden 10 bileziğin yanında söz bileziği ve set de yapılırdı o zamanlar (şimdi o kadar yapılamıyordur tabi) bilezikleri 10a tamalayamadılar ama biz kredi çekip set ve söz bileziğini aldık kendimiz. Annem kapıdan sokmazdı onlar olmadan muhtemelen 🤣 demem o ki özellikle doğuda oğlan büyümeye başlayınca düğün bilezikleri de yapılmaya başlanır nerede yokmuş altın takmak, külliyen yalan

Sizin sorununuz aileniz bence.
Kaç yaşına gelmişsiniz biriyle görüşüyorsanız onlara söylemek zorunda değilsiniz.
Aa sen evlenemeyeceksin diyorlarsa da nihai hedefim değil zaten ben takmıyorum siz de takmayın size ne demelisiniz.
Belki evlenmeliyim kafasından ailece çıkarsanız mantıklı bir insan çıkabilir karşınıza.
Bu adama bile aslında şimdiye kadar sorunumuz yoktu diye bakmayacağınız bir insan

Beni çok kırdı. Bir anda soğumasını anlamadım. Gerçi son bir haftadır konuşmalarımız azalmıştı. Sonradan soğudum kavgalarımızdan dolayı bir hafta bir konuşmayalım sonra oturur konuşuruz dedi. Beni bunaltma falan dedi. Bilemiyorum. Belki gerçekten hayatında başkası var. Yani bhna da inanmak istemiyorum çünkü hep birlikteydik. Okuluna kadar gidip gelirdim. İdareci arkadaşlarıyla tanıştık. Yakın arkadaşlarıyla da. Bu daha çok acıtır canımı. Bir de ayrılırsak sonradan cok pişman olacağım biliyorum ama yine de suan kafamı dinlemek istiyorum dedi
Bunu niye kendinize yaptığınızı hala anlamıyorum. Yazarsa konuşurum diyorsunuz, boşluktan. O kadar mı boşluktasınız yaa. Bu kadar boşsanız bir hobi edinin bari, en azından kendinize birşey katarsınız. Yazdığında cevap verirseniz yine kanarsınız. Ki hala niye gitti modundasınız. Mesela şuanda bu adamı niye engellemediğinizi de anlamıyorum. Size hiçbir yararı yok ki.

Eşim mardinli, biz çıkarken kv rahmetli oldu, kadın yıllarca çocuklarına altın biriktirmiş. Bana 120gr bilezik kaldı yadigar. Ben çanakkaleliyim, bizde gelinin beğendiğinden 10 bileziğin yanında söz bileziği ve set de yapılırdı o zamanlar (şimdi o kadar yapılamıyordur tabi) bilezikleri 10a tamalayamadılar ama biz kredi çekip set ve söz bileziğini aldık kendimiz. Annem kapıdan sokmazdı onlar olmadan muhtemelen 🤣 demem o ki özellikle doğuda oğlan büyümeye başlayınca düğün bilezikleri de yapılmaya başlanır nerede yokmuş altın takmak, külliyen yalan
Benim baba tarafım Ahiska Türkü,Gürcistan ve Artvin kökenliler anne tarafım Kayserili. Biz 20 yıldan fazladır Ankara'da yaşıyoruz. O yüzden altın,çeyiz biriktirme adetimiz yok ama herkes kendi bütçesine göre bilezik,altın takar. Atıyorum 8 tane olmaz ama 4,5 tane bilezik takılır. Forumda cimri erkek konularını okuya okuya erkeklerden tiksindim😂🤢 Benim 22 yaşındaki erkek kardeşim bile ilk maaşıyla bana ve sevgilisine hediye almıştı. Yapan staj maaşıyla bile hediye alıyor böyle hanzolar da her şeyi bahane ediyor.

başlığı birbirimize ne zaman verelim diye okuyup geldim :/

Bence ayrılmanız en doğrusu olur
Ailenize de bir şekilde anlatın sonra da kestirip atın
Daha şimdiden sıkıntılar patlak vermiş ilerisini düşünemiyorum

Kocamın aldığı,bakımını,vergisini,sigortasını,yakıtını onun ödediği arabamı ben kocama vermiyorum siz nasıl 5 aylık ilişkide bunu yapıyosunuz anlamıyorum.kendi değerinizi bilin ,bu kadar kimseye yüz vermeyin..beyefendi rahat etsin,ben yollarda sürüneyim,seven insan sizce yapar mı bunu? Sizi zerre önemsemiyor,düşünmüyor.Bir de 5 aylık ilişkide babasıyla nasıl yüzgöz oldunuz da adam bu kadar rahat plan yapabiliyor? Size abla tavsiyesi ilişkileriniz de aileyle mesafeli olun,çevremde evlenmeden önce eş ailesiyle içli dışlı olan biçok kişi var ve hemen hemen hepsi evlendikten sonra birbirine girdi..

Kocamın aldığı,bakımını,vergisini,sigortasını,yakıtını onun ödediği arabamı ben kocama vermiyorum siz nasıl 5 aylık ilişkide bunu yapıyosunuz anlamıyorum.kendi değerinizi bilin ,bu kadar kimseye yüz vermeyin..beyefendi rahat etsin,ben yollarda sürüneyim,seven insan sizce yapar mı bunu? Sizi zerre önemsemiyor,düşünmüyor.Bir de 5 aylık ilişkide babasıyla nasıl yüzgöz oldunuz da adam bu kadar rahat plan yapabiliyor? Size abla tavsiyesi ilişkileriniz de aileyle mesafeli olun,çevremde evlenmeden önce eş ailesiyle içli dışlı olan biçok kişi var ve hemen hemen hepsi evlendikten sonra birbirine girdi..
Pişmanım zaten. Keşke yapmasaydım. O da yüzsüzce istiyordu işte. Bunları kabullenemiyorum. Vardır bir hayır bunda da. Allah korudu beni belki de

X