Birden fazla bos gebelik gecirenler sebebini bulabildinizmi

Ben ilk boş gebelik geçirdigimde agladim sizladim. Bebekten sonrada düşük olunca okadrda üzülmedim çunku alismistim bin kat acisini yasadim. Hani uzuldum ama daha onceki gibi degil inan onun acisiyla dusugun acisini tarif bile edemem sana. Hani inan rabbimin onu benden almasi degil rabbim oyle istedi aldi gunahsiz bir sekilde sadece o topragin altinda usudugune curumesine canim yaniyo. 😔 isyan etmedim ama sadece başka bebek gordugumde canim yaniyor. Ama beterin beteri vardir ben şimdi üzüldüm ama yaşasaydi belkide daha çok üzülücektim. Öylesi demekki en hayirlisi onun farkindayim ama anne yuregi diyim. Hayirlisi demeyi örendim. Suan bile diyorum karnimdaki benim icin onun icin hayirli degilse bana nasip etme diye. Her seyde hayir vardir üzülme ya karnin buyuseydi 5 6 aylik olup kaybetseydin daha çok aci cekicektin. Ve ya benim gibi olsyadi ya evlenecek çaga gelip kaybetseydik düşünsene.
Inşallah ya bende o gunleri gorurum. Yeni yeni haraket etmeye basladi sipam. Suan bile pit pit vuruyor 🥰 anne uzulme ben varim dermişcesine. Baksana hamile kalabiliyorsn dunyada binlerce hic hamile kalamayan kadin var. Diyorlar ki hamile kalabilcegime biliyim yari yolda düşsede diyorlar. Kendi canini uzme nasip olucak bir gun❤️
Ne guzel anlatiyorsun canim gercekten beterin beteri var hic gebe kalamayan yada kocaman yavrularini topraga verenler. Gene halimize sukredelim enazindan gebe kalbiliyoruz buna bile binlerce sukurler olsun birde bu yasadiklarimiz bile bi hayir kapisi bunlari yasamasaydik arastirma test filan hicbisey yapmak aklimiza gelmicekti canim aklina eski yasadiklarin geldiginde ac kuran oku yavrunda huzur bulur arapca bilmiyorsanda ac youtubedan falan dinle canim bunlar hzuzur verir dusunerek gerecekten daha dibe batiyoruz farkinda degiliz benim psikolojimde inan alt ust nolcak nasil bi yol izlicek doktor sonuclarim ne zaman cikacak diye kurtaj dese hemen olucam evde dusuk yapmak istemiyorum inan cok agrili ve yipratici surecti hayirlisiyla su kotu gunlerimi atlatayim korunmaya baslicam test sonuclarim cikincada ona gore onlem aliriz artik 💓🙏

Ya canim benim anlamadigim kese ilk karindan gorundu sonra lekelenmem olunca karindan gorunmedi. Vajinal ultrasonla gorundu. Kese buyumuyor kuculuyor bide kanama lekelenme agri vs hic yok betam ilk 1900 lerdeydi sonra. Dort gun sonra 1300 lere dustu dis gebelik ihtimali olabilirmi acaba hastaneye gittim kendi doktorum yoktu dun
Vajnal ultrasonla nerde göründü

Vajnal ultrasonla nerde göründü
Valla o kadarini hic bilmiyorum ki canim ya ama icerde keseye benzer birden fazla biseyler vardi en buyuk olani dedi 4mm gibi bisey bos gebelikte olabilir dis gebelik te olabilir dedi bthcg istedi betam dususe gecmis. E nabizdan gordum ama doktoru elime geciremiyorum gittigimde bulamiyorum yarin tekrar aricam hastaneyi ordaysa gidicem bakalim

Kanama oluyor mu acaba canim benim 10 haftalik oldu sadece birkac gun kahverengi lekelenmem oldu kirmiziya hic donmedi sancim da ozamn oldu daha da olmadi
Canım benim kanamam vardı ama olmaya da biliyormuş dış gebelik biraz zor teşhis ediliyor ama merak etme iğne ile düşüyor tabi sancın falan olursa hemen dr gitmelisin benimki iğne tedavisi ve kürtaj ile sonlandı fakat beta 0 lanması dış gebelikte uzun zaman alıyor umarım değildir

Canım benim kanamam vardı ama olmaya da biliyormuş dış gebelik biraz zor teşhis ediliyor ama merak etme iğne ile düşüyor tabi sancın falan olursa hemen dr gitmelisin benimki iğne tedavisi ve kürtaj ile sonlandı fakat beta 0 lanması dış gebelikte uzun zaman alıyor umarım değildir
Amin canim insallah rabbim yar ve yardimcimiz olsun insallah🙏🙏🙏

A aynı durumdayız önce boş gebelik ardından bu da böyle haberleşelim o halde bundan sonra ki süreç için acil şifalar diliyorum
Aynen canim haberleselim burdan en son ayin dokuzunda gitmistim bthcg sonucumu bile gosteremedim doktor hafta iki uc gun hastanedeymis yarin hastaneyi arayip sorucam bakalim canim acaba baska doktora randevu alsam ayni bilgileri gorurmu

Merhabalar hanimlar tekrarlayan bos gebelik geciren varmi acaba. Yada bilgosi olan ben cok fazla bos gebelik gecirdim tibbi genetige gidip testlerimi yaptirdim sonuclar cikmadi daha enfeksiyon bolumunede gittim idrar ve kultur testim temiz bisey cikmadi kan sonucum var o daha cikmadi enfeksiyon bolumunden bu tekrarlayan bos gebelikler neden oluyor acaba yasayan bilen yardimci olursa cok sevinirim cok zor surecten geciyorum suan yeniden bos gebelik yasiyorum ve kanamam da yok malesef sadece iki kere betahcg ye bakildi dususe gecmis
Kese gozukmus muydu

2 kere boş gebelik yaşadim. Son düşügüm mayis ayi oldu 1 kere adet gordum yani haziranda ve hamileyim 17 haftalik olduk her ay tedavi icin hastanede yatiyorum. Yani takiple devam ediyoruz. Benimki kan uyuşmazligindan oluyor galiba
Kan uyuşmazlığı siz mi pozitifsiniz eşiniz mi

Aynen canim haberleselim burdan en son ayin dokuzunda gitmistim bthcg sonucumu bile gosteremedim doktor hafta iki uc gun hastanedeymis yarin hastaneyi arayip sorucam bakalim canim acaba baska doktora randevu alsam ayni bilgileri gorurmu
Korkutmak istemem ama iki güne bir takip edilmeli kan değerin bence başka bir dr git hatta Araştırma hastanesine git varsa

Canım boş gebelikte rahimde kese oluştu yollar kesesi ve bebek olusmadıkürtaj oldum dış gebelikte sol tüpüme yerleşti tahimde görünmedi kese hem kürtaj oldum hem de 3 doz iğne tedavisi ile düştü dış gebelik yumurtalığa yerleştiği için kürtaj yeterli olmuyor kanser tedavisinde kullanılan iğne ile düşürüyorlar
Geçmiş olsun dış gebelikte neden kürtaj yapıyorlar acaba doktor bana da aynı işlemleri yapacağını söyledi. Bir de hastanede kaldınız mı acaba kürtaj ve iğne sonrası

Korkutmak istemem ama iki güne bir takip edilmeli kan değerin bence başka bir dr git hatta Araştırma hastanesine git varsa
Aynen canim sanirim oyle yapmam gerekicek benim doktor farkli bir hastanede de calisiyor haftanin iki uc gunu anca denk geliyor yarin bi hastaneyi arayip sormam lazim canim beklemek belkide daha telafisi olmayan seylere bile sebep olabilir

X