Gebeliğe Hazırlık Tekrarlayan düşük, boş gebelik, kürtaj, genetik vb testler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Papatya321f

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2021
1.087
1.146
Çok ilginç önce bebek kesenin içinde görüldü fakat sonraki hafta yoktu :KK43: vücut kanı kesmiş dr bağısıklığın baskılıyor dedi o hafta gitmesek belki içinde bebek yok denilecekti halbuki varmış.. Nasip olur da tekrar olursa prograf adında bir organ nakli ilacını bağışı baskılayıcı olarak kullanacağım inşAllah
PROGRAFI BEN KULLANDIM AMA SONUÇ ALAMADIM. BETA 40 TAN GERİ DÜŞTÜ. PREDNOLU DENEYECEĞİZ BİZ.

the last chat bender

tᖾᥱ ᥴɩtɩᥱ⳽ ᥲɾᥱ ᥴɾoωᑯᥱᑯ ᥲᥒᑯ tᖾᥱ ρᥱoρꙆᥱ ᥲɾᥱ ᥲꙆoᥒᥱ
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2020
299
306
PROGRAFI BEN KULLANDIM AMA SONUÇ ALAMADIM. BETA 40 TAN GERİ DÜŞTÜ. PREDNOLU DENEYECEĞİZ BİZ.
İşe yaramadığını ilk defa duyuyorum bu gebeliklerde yeni kullanılmaya başlanan bir ilaç genelde prednol kullanılıyor zaten.. Araştırayım ben de canım hangisinden daha başarılı sonuç alınıyor. Haberleşelim inşAllah birbirimize faydamız olur belki tüm grup olarak.. Alerjik bir durum mu diyorum bazen benim hasimato troidim var ve bu genelde alerjik bir bünye meydana getiriyor hepimiz böyle miyiz acaba alerjik miyiz bilmiyorum.. Ama bildiğim şu ki biz birbirimizi anlarız damdan düşen bizleriz. Burada paylaşarak belki birbirimize destek olur yardımlaşırız.❤️

Papatya321f

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2021
1.087
1.146
İşe yaramadığını ilk defa duyuyorum bu gebeliklerde yeni kullanılmaya başlanan bir ilaç genelde prednol kullanılıyor zaten.. Araştırayım ben de canım hangisinden daha başarılı sonuç alınıyor. Haberleşelim inşAllah birbirimize faydamız olur belki tüm grup olarak.. Alerjik bir durum mu diyorum bazen benim hasimato troidim var ve bu genelde alerjik bir bünye meydana getiriyor hepimiz böyle miyiz acaba alerjik miyiz bilmiyorum.. Ama bildiğim şu ki biz birbirimizi anlarız damdan düşen bizleriz. Burada paylaşarak belki birbirimize destek olur yardımlaşırız.❤️
Benimde haşimato problemim var. Antikorlarım yüksek. Aşırı allerjik bünyeliyim. Bir sinek ısırsa hemen şişerim. Ama adetlerim çok düzenlidir. Valla 5 haftada lekelenme başlıyor düşük gerçekleşiyor. Bu kez prednolü kullanacağım. Bakalım ne olacak. Yarın tedaviye başlıyorum gonal f kullnmaya başlayacağım. Sen şuan hangi aşamadasın ? Tabiki yardımcı olacağız bizi biz anlayacağız.

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.709
816
31
Kızlar merhaba kbkmayin öncelikle hikayem biraz uzun hakkınızı helal edin şimdiden 🥰4 yıllık evliyim polikistik overliyim 4 defa gebelik yaşadım ama gebelik mi değil mi onu da tam anlayamadan beta HCG düşüşe geçiyor . İlk gebeliğimde sadece keseyi gördük diğerlerinde ya doktora gittiğim gün lekelerim gelmeye başlıyordu ya tam doktora gitmeye karar verdiğim gün lekelerim gelmeye başlıyordu. Beta HCG iki güne bir takip ediyorum 600-700-800 civarlarına geliyor sonra ya çok az artıyor yada düşmeye başlıyor beta HCG. Kanamayla atıyor . Kaç doktora gittiysem doğru düzgün bişey söylemiyorlar sağlıksız gebelik olduğu için vücut atıyormuş . Sağlıklı gebelik elde edene kadar böyle olur ama beklemek istemiyoruz hemen çocuk sahibi olalım diyorsanız tüp bebek deneyin diyolar bende hazır hissetmiyorum açıkçası maddi manevi tüp bebeğe napcam bilmiyorum😞Genetik testi yaptık temiz çıktı pıhtılaşma vs bişey yok iki defa rahim filmi çektim temiz çıktı eşim test verdi kaç defa normal çıktı çok iyi de değil çok kötü de değil eşimin sonuclari normal yani ki 4 defa döllenme gerçekleşti o spermlerle düşününce 😊sadece morfolojimiz yüzde 2 ydi oda doktorlar çok önemli değil dedi gebeliğe engel olmaz dedi tabi yüksek olsa daha iyi olur ama şuanlik öyle bir problemimiz var . Evet kızlar anlatabildim mi derdimi bilmiyorum ama yardımcı olabilecek kimse var mı bana bir tavsiye yol gösterin lütfen teşekkürler şimdiden 🥰 Rabbim isteyen dileyen herkese nasip eder inşallah 🤲

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.709
816
31
Lupus diye bir tahlil vardı onu yapmıştım 2022 Mart ayinda referans aralığı 44 du benimkisi 46 çıkmışti diye bunun üzerinde durdular dün yine bu tahlili yaptırdım 38 e düşmüş referans aralığında bakalım pazartesi ramotoloji bölümüne gidicem onlar ne diyor göreceğim düsuklerimin sebebi bu olabilirmiş

X