Piercing, Hızma BİRDEN FAZLA KULAK DELDİRENLERİN Yorumları

kulağınıza 2. bir delik veya daha fazla deldirdiniz mi ?

• evet

OY: 586 90,7%
  • hayır

OY: 60 9,3%

• Ankete Katılan
    646
bende aylar önce 2 tane deldirdim.bnde senin gibi gümüşçüdeydi adam gümüş küpe taktı ve bu kulağında 2 ay kalsın dedi.eğer çıkarırsam sorun yaratabilirmiş sende erken çıkartırsan o küpeleri,belki yara yapabilir.bu arada arkadaşlar ben 3.yü deldirmek istiyorum ama ellediğimde sert tabakaya denk geliyor.deldiren arkadaşlar,yardımcı olurmusunuz??

ben kulağımın üstünü deldirmiştim çok acıdı ve çıkarmak zorunda kaldım :KK43: kıkırdak olduğu için kapandı gitti sonra delik

ben 4 tane deldirdm kıslar ilk zamanlar baya arıdı şimdi 1 yıldan fazla oldu ama hala arada yara oluo

ben 2.yi ve kıkırdağımı deldirdim ama hiçbi sorun yaşamadım

cnm bahk ben bi kulağımı 5 yerden bi kulağımı 4 yerden deldirdim..ama hiçbirini aynı anda deldirmedim..hep bi iki ay arayla deldirdim.. ilk gün acıyo. sonra yatarken bi pamuğa kolonya sıkıp temisliosun küeyi asla çıkarma zaten bi ay falan.. çok hafif yakar..sonuçta açık yara gibi bişi o ufacık delik.
her akşam böle temizle.. 3 gün geçince yavaş yavaş döndür küpeyi..elin değdikçe..aklına geldikçe çevir kulağında..
bi ay boyunca çevir çevir.. sonra iice yer edio bida kapanmıo..
gümüşün zararlı olacağını düşünmüyorum alerjin yoksa..hatta delen yerler sölerler bunu..

bunları bana delik açan bi arkadaşım söledi..deldirdiim yer hiç böle şeler sölemedi..hatta bi hfta sora çıkartabilirsin küpeyi deid..çıkarıdm bi hafta sonra..4 5 gün takmadım küpe acıyo die..sora takıım dediimde çoktan kapanmıştı delik..biraz zaman geçince gittim aynı yerdne yine deldirdim.. :)

kızlar ben de deldidim kulagımı 3 tane herikisinde de..ama hem iyileşmesizor hem de aslında tek küpe daha şık ve zarif

canım bende kıkırdagı deldırdım besıncı delık kulagımdakı ama cok kotu oldu kulagım cokkkkkkkkk sısdı ole ıkı uc metreden bıle bellı olcak kadar bellı oluyordu dusunun artık uyuyamıyordum agrısından cıkardım takmıyorum ama takmıyalı 4 ay oldu bır deneyım dedım kulagım kıkırdagı hala acık kupeyı taktım ama gene aynı seyler oldu cıkartım

kulagım da buyuk hatta beze cıktıı cok agrıooooo valla kesk deldırmez olaydım bırde kasıma pırcınk ıstıodum vazgectım bu kulak agrısına dayanamadım onu yapsaydım kesın olurdum ılk kez pıcıng yapan bırı kız oldu derlerdı

Benim bir tarafta 3 delik, diğer tarafta 2 delik + üst kıkırdağım delik.

Hiç sorun yaşamadm bugüne kadar bir ara üşenmeyip gidebilirsem aşağısı 2 delik olan kısmada 3.cüyü deldirecem inşallahnaniknanik

ben de çift küpe takabilmek için deldirdim ama bin pişman oldum gece boyu uyutmadı sızlyıp durdu şişti şişti kocaman oldu en sonunda gece 4 gbi kalkıp can haliyle annem saolsun küpeyi çıkarttık bi rahatladım ki anlatamam :KK70: yok yok valla hiç gerekl yok tek delik neyimize yetmyoo naniknanik

kıkırdak cok acıyo ben bunun için antibiyotik bile kullandım :)

kızlar merhaba..

5 gün önce kulağımı deldirdim... kulağım felaket acıyor.. ve biraz olsada kanama başladıı.. kulağımda hafif bi şişlik war.. 1. delik zaten vardı üstünee 2. ve 3. delik deldirdim.. çok acıyorr..

aranızda daha önce deldirmiş warsa.. bana bir takım önerilerde bulunabilirmi..

gümüş küpe tak diyorlarr..gümüş küpe asidik etki yaratıpp kulağımda tetenoz yaratır etkisinden korkuyorum...neyapmam lazım bilgisi olanlarr yazabilirmi..

saygılarımla çiğdem..a.s.

jnm benım üzüldm drumuna bn kulaklarmda 7 tane delık var son deldrdiğimde yaşadım problem kıkırdkda yane ama bnce gümüş küpe yerine eczaneden küpe almayı dene çnkı gümüş tetanoz tehlıkesı yaratabılır jnm bnce dıkkatlı ol normalde kulak kanamz şime olabılır acıma olabılır ama yara falan olduysa sağlıklı dşün derm şimdı umarım ıyısndr çnkı arakadşm çıkarmak sornda kaldı kanaması ıı deıl

kızlar merhaba..

5 gün önce kulağımı deldirdim... kulağım felaket acıyor.. ve biraz olsada kanama başladıı.. kulağımda hafif bi şişlik war.. 1. delik zaten vardı üstünee 2. ve 3. delik deldirdim.. çok acıyorr..

aranızda daha önce deldirmiş warsa.. bana bir takım önerilerde bulunabilirmi..

gümüş küpe tak diyorlarr..gümüş küpe asidik etki yaratıpp kulağımda tetenoz yaratır etkisinden korkuyorum...neyapmam lazım bilgisi olanlarr yazabilirmi..

saygılarımla çiğdem..a.s.
5 delik var bende
deldiklerinde taktıkları küpeleri 15 gün süreyle çıkarmamamı tembih ettiler ama dinler miyim hiç
ertesi gün çıkardım onları parlak taşlı top küpe taktım
üstelik imitasyondu gümüş falan değildi
mahvoldu kulaklarım kanadı şişti baş ağrısı yaptı
sonra o imitasyon kupeleri çıkarıp kulağıma pansuman yaptim ve 15 gün çıkarmamamı söyledikleri küpeleri geri taktım
bi kaç gün sonra kulaklarım eski haline döndü :smiley-cool:
fazla oynamamak gerekiyor
aksi takdirde enfeksiyon kapması çok doğal

Ben çok kötü bişey yaptım.Kulağımı kendim deldim aslında ilk yapan ben değilim kuzenlerimde yaptı ama bir sorun olmadı.Özendim 2.delik olsun diye neyse deldim.Önce birşey yoktu.Sonra nasıl olduysa birgün kulağım çok sıcak ve sert olduğunu farkettim.Allahım küpeyi çıkarttım kulağım nohut gibi sertti çok kötüydü.Dokunmamla iltahap aktı bayılcaktım nerdeyse :1shok: Birkaç hafta sonra anca eski haline döndü ondan sonra tövbe ettim.Zaten alerjim var imitasyon takamam,küpe tak çıkarda olmuyo.İşte böyle bir küpe macerası...sırnaşık şey

ben kıkırdak kısmını deldirmiştim 6 ay boyunca agırsı geçmedi 3 ayda kulagım şiş gezdim.ama inat ettim şimdi bişeyi kalmadı.ama ilk 6 ay cok kötüydü

canım benimde suan 3 tane var 2.ve 3.yü aynı anda deldirmissin sanırım bende aynı anda deldirmistim ve aynen sendeki acı bende de vardı ama geçiyo bi 5 gün daha sık disini :)

arkadaşların dediği gibi küpeyi gün içerisinde çevirr ki yapışmasın benim 3 birinde 4 birinde var üste deldirdim altın küpe taktım ben hiç bişey olmadı altın küpeyi dene istersen bide belki yararlı olur geçmiş olsunnnn

canım demekki her insan da farklı etkiler yaratıyor..anırım hassas bir yapıya sahip kulakların.deldirdikten sonra ilk 1 hafta küpeyi çıkartmaman gerekiyor kulağından..benim sol kulağım resmen delik deşik :)) ilk önce ikinci deliğimi deldirdiğimde adam yamuk deldi bende o deliği kullanmadım sonra tekrar düzgün bir tane deldirdim yine aynı kulağıma.o da yetmedi 4. sünü de deldirdim..şuan kulağımda tam 4 tane delik var anlıyacağın..sağ kulağımda ise hiç yok..ama uzun zamandır o deliklere küpe takmıyorum..sadece bazen 2. deliğimi kullanıyorum.diğerlerini kullanmıyorum..ama ben hiç o tür sorunlar yaşamadım..bence hassas bir yapıya sahip kulakların ve bu yüzden o delikleri kullanma bırak kapansın derim canım yada bir eczaneye yada doktora filan danış..

benim 2 sağ 2 sol olmak üzere toplam 4 delik var. bunun haricinde ben de kıkırdak bölgesini gümüşçüde deldirmiştim geçenlerde. çok ağrımaya hatta iltihap oluşmaya başlayınca çıkardım kendi kendine kapandı ama bir daha asla gümüşçüde deldirmem!

X