Birden kıymete binen aile

Sürekli boşanma, biter blofunu kullanmasanız bence daha etkili bir iletişim kurarsınız bilmiyorum bir şeyi dile dolayıp yapmamak zamanla saygıyı ve inancı siliyor bence

Önceki konulara biraz baktım.
Sorunlu, daha doğrusu olmayan sex hayatınız ne durumda?
Çünkü orası çözülmeden herşey sorun olur, herşey batar.
Cevabınıza göre bir sonraki yorumum şekil alacak

Benim yakın zamanda 2 arkadaşım evlendi onlar da evlenir evlenmez eşlerinin ailesiyle sıkıntı yaşamaya başladılar bu türk erkekleri ne yapmaya çalışıyor ben anlamadım. sex hayatınız da yokmuş. kadınlar heba oluyor resmen türk erkeklerinin elinde. bir kadına bile yetemiyorlar gözleri hala fıldır fıldır dışarda. her yönden yetersizler ne yazık ki. türk kadınını haketmiyorlar

Yahu ne birdeni bu adam senelerdir böyle. Hiç yoruldum demeyin yorulmak böyle bi şey değil çünkü. Gerçekten anlamıyorum sizi eğitimli çalışan bi kadın olarak hem çocuğunuza hem kendinize bu mutsuzluğu nasıl reva görebilirsiniz çok ilginç.

Bi kez daha diyeyim bu evlilik çoktaaan bitmiş. Adamın umrunda bile değilsiniz malesef. Kendinize yakışanı yapın.

Onlar birden kıymete binmemiski?
Siz kıymetsiniz adamın gözünde,ama ısrarla evliliği kurtarma derdindesiniz.
Ablacım bitmis bitmis kabul et evli degilsiniz
Adamdan gizli yemek yediğiniz evde(2020 konusunda demissiniz)ne evliliği yahu?
Sal bi adamı artık.

Eşiniz kendi dünyasında mutlu ve siz bu dünyaya ait değilsiniz malesef

O düğüne siz de gidecektiniz. Sizden gizli ve ayrı bambaşka bir hayatı olabilir. Gençlik özentisinde bir adam olabilir. Hayatında başka biri olabilir. Bir bakın araştırın. Evlilik değil sizinki.

Mış gibi yapıyor iste.
Yaşadığı saçmalığı olduğu gibi kabul edip öyle devam etmesi çok zor.
Zaten oldukça güçsüz, cesaretsiz bir kadın, tüm sorumluluğu da çocuğa yükleyip onun için evliliğe devam ettiğine olan ediyordur kendini. 🤷
Enemmm, maveranın 7 yıl sonraki hali. Geleceği gördüm resmen.

Merhaba. Evliliğimizin 7. Yılı ve eşim bu yıl aşırı ailesine düştü. Geçtiğimiz yazın yarısını ailesinde geçirdi ben 5 yaşındaki çocuğumuz yalnız evde..
Arkadaşları öndedir ailesi öndedir sıkıldım yoruldum artık
3 hafta önce en yakın arkadaşı evlendi. Nikahı bizim bulunduğumuz şehirde yaptılar, hediyesini aldı nikaha katıldı (sonradan haberim oldu) sınra tutturdu düğüne de gideceğim ve benim gidersen biter ikazıma rağmen bastı gitti 3 saatlik yolu ve gece 3 te geldi eve.
Oğlum etkilenmesin diye sustum,yuttum..
Geçen de kardeşim bizdeydi. Bir konu oldu. Annen için kalkıp 7 saatlik yolu kaç oldu gittiğin,ablan da 5 dakika annene uğrasın senin için nolcak dedim diye
“Konuşmalarına dikkat et sen iyice içindeki şeytanı çıkardın” dedi. Sen de bir daha bana aile ayarı verirsen boşanırız dedim. “Boşanırsan boşan” diyip gitti iceri.
Yoruldum. Sıkıldım. Ondan galmeyen adımlardan her şeyden. 6 yıldır olmayan karı koca ilişkimizden
“Senden bir adım galmiyor ki”. Bahanesinden.
Arkadaşını ailesini her şeyi benim önüme koymasından.. yo rul dum.
Gidersen biter deyip döndüğünde kapıyı açıp hiç bir şey yokmuş gibi davranırsanız bir dahaki boşanma tehdidinde boşanırsan boşan yanıtını almanız normal değil mi? Boşanmayı dilinize sakız etmişsiniz ama icraat yok.

Adam da biliyor boşanamayacağınızı at koşturuyor o yüzden böyle. Boşanırsan boşan demesinin rahatlığı da burdan. Nitekim haklı da. Eski konularınızı da biliyorum o zaman da boşan bu nasıl evlilik diyenleri azarlamıştınız.
Sizin seçiminiz ne diyelim. Ya boşanacaksınız yada ortada olmayan bu evliliği(!) sürdüreceksiniz. Ki siz ilkini asla yapamayacağınıza göre çekmek kalıyor geriye.

Her tartışmada nasıl boşanma lafını hemen ağzınıza alıyorsunuz? Son söylenecek söz nasıl ilk söylenenler arasına giriyor? Bu kadar kolay mı gerçekten?

Boşanma kelimesi blöf olursa maalesef ilişkilerde düzen asla tutmaz.

Ailesi ile daha önce sorunlar mı yaşadınız neler oldu ki böyle tepkilisiniz?

Diğer taraftan yakın arkadaşının hem nikahına hem düğününe katılmasına hiç bir gariplik göremedim. Hatta ailecek katılmanız daha bile iyi olurdu eğer ki bir sağlık sorununuz vs yok ise.

Bazı durumlarda gereksiz kısıtlamalar ilişkileri yoruyor diye düşünüyorum.

Eski konularınızdan geliyorum. Çok methettiler, bi bakayım dedim.

Eşiniz için sizden başka herşey kıymetli zaten. Nefret ettiği birine saydırın, yardırın, bak nasıl kıymetli oluyor. Eşiniz için sizin olmadığınız her yer cennet. Sevmediği bir yere gidin, sonra siz yalnız geri dönün o orda kalsın. Bak nasıl tadını çıkarıyor. Yani kıymete binen aile arkadaş değil, kıymetsiz olan sizsiniz onun nezdinde. Eşiniz narsisistik kişilik bozukluğu tanısı almış. Ehlinin elinde kuzu oluyorlar demeye geldim, ehli kesinlikle siz değilsiniz.

Ağıza sakız gibi alınan ‘biter, boşanırım, gider’ kelimelerinin sonu işte böyle oluyor.
Bir de siz bence uyumlu değilsiniz ki adam da sizi zorlamadan tek başına gidiyor. Ben tuhaflık göremedim.

Eski konularınızdan geliyorum. Çok methettiler, bi bakayım dedim.

Eşiniz için sizden başka herşey kıymetli zaten. Nefret ettiği birine saydırın, yardırın, bak nasıl kıymetli oluyor. Eşiniz için sizin olmadığınız her yer cennet. Sevmediği bir yere gidin, sonra siz yalnız geri dönün o orda kalsın. Bak nasıl tadını çıkarıyor. Yani kıymete binen aile arkadaş değil, kıymetsiz olan sizsiniz onun nezdinde. Eşiniz narsisistik kişilik bozukluğu tanısı almış. Ehlinin elinde kuzu oluyorlar demeye geldim, ehli kesinlikle siz değilsiniz.
Ehli nasıl olur valla bilginiz varsa yararlanmak isterim

Bana beraber gidelim demeden gitmesi çok büyük bir sorun olurdu benim için ama bununla ilgili de sizin arıza çıkaracağınızi söylemiş
Gerçekten bir yere gidince sorun çıkartır mısınız hiç yoktan ?

Başka daha somut neler oldu? En yakın arkadaşının düğününe katılması bana garip gelmedi. Üç saatlik yol uzak değil ki

Bende ayni seyi düşundum. Hatta evde kalıp kendimi yiyecegime kalkar suslenir bende yaninda giderdim. araba gidiyor nasil olsa. bir de baska sehir erken gidelimde azıcık gezelim teklifinde bulunurdum.

Ailesi, arkadaşları önde değil, siz geridesiniz. Normali o düğüne birlikte gitmektir ama size böyle bir teklif gelmemiş bile.
Eski konularınıza baktım, yaşadığınız şey evlilik değil zaten.

Dünya üzerinde kimse eşi düğüne gitti diye boşanmaz sanırım. Sizin de bu sebeple boşanmayacağınız belli bir şey. Daha büyük sorunlar için bile boşanmamışsınız. Yapmayacağınız şeyi söyleyip neden daha da çıkmaza sokuyorsunuz kendinizi?
Adam sizi zaten umursamıyor. Böyle boş tehditler yüzünden var olan 1 gramlık saygısı da bitmiştir çoktan.

X