Biri beni zayıflatsıııııınnn

bonkiiss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2016
47
15
68 kilodan 87 kiloya çıktım 1.68 boyum.. Zayıflayamıyorum daha doğrusu diyet bile yapamıyorum.. Motivasyonum fastfood görene kadar sonrası başa sarma.. Nasıl zayıflayacağım bilmiyorum bu halimden asla memnun değilim ama sıkıldıça atıştırıyorum atıştırdıkça sıkılıyorum kısır döngü... Aynı durumda olanlar belki bi hamle yapabiliriz birlikte diye düşündüm yardımmm 😥

68 kilodan 87 kiloya çıktım 1.68 boyum.. Zayıflayamıyorum daha doğrusu diyet bile yapamıyorum.. Motivasyonum fastfood görene kadar sonrası başa sarma.. Nasıl zayıflayacağım bilmiyorum bu halimden asla memnun değilim ama sıkıldıça atıştırıyorum atıştırdıkça sıkılıyorum kısır döngü... Aynı durumda olanlar belki bi hamle yapabiliriz birlikte diye düşündüm yardımmm 😥
Ben bugin bir hamle yaptim yarin diyetisyene baslayacagim ve bu kilolar gidecek...Ben yalnız yapamıyorum iradem sıfır tepemde bir sopa lazım o yuzden de yarin başlıyorum..

Genelde 60 65 hadi 68 kiloydum ama 1 yıldır tup bebek hormon ilqc pandemi derken 80 e coktim ve cok mutsuzum:KK43:

Şimdi ramazan girdi araya bu defa benim bahanem de oruç oldu 😥 her öğünümü paylaşacağım motive olacağım birilerine ihtiyacım var diyetisyen listeyi tutuşturup gönderiyor yaptın mı yapmadın mı iletişim yok ya da kısıtlı ( hepsi için söylemiyorum benimkiler öyleydi) son çare buraya geldim.. Kıyafet almak zulüm oldu kilolu olunca giydiğim hiçbir şeyi yakıştıramıyorum ortamlarda gerildiğimi rahat olamadığımı hissediyorum nerde eski ben nerde şimdiki ben

Çok tanıdık hikayeniz merhaba :KK25: Ben de her sene veriyorum kırk zahmetle insulin direncin var Zor oluyor vermek Ama geri alıyorum Deli olacam :duduk: Bu sene kendimi çok sıkmamaya karar verdik dikkat ediyorum yavaş da olsa temiz olsun Diyet bitti psikolojisiyle be bulursam yemeyeyim diye Benim de benzer bir konum var Kolay gelsin Umarım başarırız :KK39:

Eee birlikte verelim kiloyu o zaman.
Ben istediğim an zayıflıyor ama şu an istemediğim için yemektir tatlıdır yiyorum.
Bende sen gibi orucu bahane ediyorum sanırım.

Insallah Sen de yaz menulerini Takip edelim birbirimizi 👍👍
O istek gelirse çok fena gaza getiriyorum kendimi.
Diyetisten falan hikaye benim diyetin yanında.
Hem sağlıklı hem direncimi düşürmeden zayıfliyorum.
Şimdi en önemli konu kan tahlili de vitamin eksikliğin var mi b12 hgb hcb falan bunlar nasıl?
Ben kendimi bildiğim için hep ona göre besleniyorum.

O istek gelirse çok fena gaza getiriyorum kendimi.
Diyetisten falan hikaye benim diyetin yanında.
Hem sağlıklı hem direncimi düşürmeden zayıfliyorum.
Şimdi en önemli konu kan tahlili de vitamin eksikliğin var mi b12 hgb hcb falan bunlar nasıl?
Ben kendimi bildiğim için hep ona göre besleniyorum.
D vitamini ve B12 genelde yerlerde benim 😏

D vitamini ve B12 genelde yerlerde benim 😏
O zaman diyet listene zeytinyağını ve balığını ispanagini ekliyorsun.
İspanagini etini tavuğunu portakal suyu ya da pekmez şerbeti ile tuketiyorsun. Onlarin yaninda ayran yasak sana. ( b12 alımını azaltıyor)
Bunu yaparsan sağlıklı zayıflarsin.
Ha bir de en önemli husus kati değil sıvı beslenmek.
Ekmek seker yok.
Corba bol yeşillik bol.
Yumurta rafadan.

Yapabilir misin bunları.
Ben diyetisyen falan değilim ama kilo konusunda kendimin uzmanı oldum diyebilirim.
İstediğim an kilo alıyorum. Canim kilo vermek istiyor veriyorum.
Ama şu denklemi kesinlikle uygulamak şart

Zayıflamak istiyorum = o zaman az ye sağlıklı beslen. Hazir gıdadan uzak dur.

Kilo almak istiyorum = her şeyi yiyebilirsin. Ekmek bol ye bol kuru yemiş.

Sen hangisini istiyorsan o kategoriyi seçip diğerini elinle itmelisin.

O kadar konuştum ya ben oruç bitene kadar sanirim zayıflamayamam.
Kendimi sartladim. Oruç bitecek. Bayra. Da geçecek sonra sıkı bir diyet ekstra bol spor .
Iki ayda hedefime ulaşırım vermem gereken +5 kilo var.

O zaman diyet listene zeytinyağını ve balığını ispanagini ekliyorsun.
İspanagini etini tavuğunu portakal suyu ya da pekmez şerbeti ile tuketiyorsun. Onlarin yaninda ayran yasak sana. ( b12 alımını azaltıyor)
Bunu yaparsan sağlıklı zayıflarsin.
Ha bir de en önemli husus kati değil sıvı beslenmek.
Ekmek seker yok.
Corba bol yeşillik bol.
Yumurta rafadan.

Yapabilir misin bunları.
Ben diyetisyen falan değilim ama kilo konusunda kendimin uzmanı oldum diyebilirim.
İstediğim an kilo alıyorum. Canim kilo vermek istiyor veriyorum.
Ama şu denklemi kesinlikle uygulamak şart

Zayıflamak istiyorum = o zaman az ye sağlıklı beslen. Hazir gıdadan uzak dur.

Kilo almak istiyorum = her şeyi yiyebilirsin. Ekmek bol ye bol kuru yemiş.

Sen hangisini istiyorsan o kategoriyi seçip diğerini elinle itmelisin.

O kadar konuştum ya ben oruç bitene kadar sanirim zayıflamayamam.
Kendimi sartladim. Oruç bitecek. Bayra. Da geçecek sonra sıkı bir diyet ekstra bol spor .
Iki ayda hedefime ulaşırım vermem gereken +5 kilo var.
Vermen gereken kilo miktari çok değil
Ramazan geçsin diye düşünüyorsan öyle yao Nasıl kolayına geliyorsa
Diyet konusunda benim de baya bi tecrübem var emin ol 🤣
Et le ayran yada yoğurt yenmemesi gerektiğini biliyorum
C vitamini lazım ki demirde kolay ekilsin Çocuklarıma da iyle yapmaya çalışırım

Ben de bir türlü veremeyenlerdenim :KK43: Kendimi tutamıyorum. Bağışıklığım düştüğünden beri daha kötüyüm. Aynaya bakmak istemiyorum. Kıyafetlerim olmuyor üzülüyorum. Artık zayıflamak istiyorum. İlk gün güzel gidiyor. İkinci gün bozuyorum hemen. Ne olacak bu halim. 63 lerden 50 kere düşmek isterken 67 ye çıktım :KK43:

Ben de bir türlü veremeyenlerdenim :KK43: Kendimi tutamıyorum. Bağışıklığım düştüğünden beri daha kötüyüm. Aynaya bakmak istemiyorum. Kıyafetlerim olmuyor üzülüyorum. Artık zayıflamak istiyorum. İlk gün güzel gidiyor. İkinci gün bozuyorum hemen. Ne olacak bu halim. 63 lerden 50 kere düşmek isterken 67 ye çıktım :KK43:
Kiyafetlerinin olmamasi sinir bozuyor Benim de öyle 😏 Veremeyince de motivasyon düşüyor ama çaba sarfetmeden de olmayacak Kolay gelsin hepimize :KK19:

X