Kilo veremiyorum

Kızlar sitenin zayıflama forumlarına gelsenize demeye geldim. Bir aya yakındır oralardayım bende, inanılmaz motiveyim.
Hedefime daha var ama kilo vermeye başladım.

Kızlar sitenin zayıflama forumlarına gelsenize demeye geldim. Bir aya yakındır oralardayım bende, inanılmaz motiveyim.
Hedefime daha var ama kilo vermeye başladım.
yazın zayıflama gruplarına girmistim ama kuralları bana çok sıkı geldi sürekli menü bildirme kilo bildirme vs.
o dönem iste 66'ya düşmüştüm diyet yapıyordum ama sonra tekrar aldım
bireysel daha iyi oluyor benim icin grup halinde pek başarılı olamıyorum :KK43:

22 yasindayim herhangi bir sağlık sorunum yok.
boyum 172 cm, 68-70 kilo arasında gidip geliyorum sürekli. 60 olmak istiyorum ama nerde bende o irade :olamaz:
duygusal yiyicilerden biriyim. mutsuzken, canım sıkkınken, yalnız hissettiğimde ilk koştuğum şey yiyecekler oluyor. bu karantina döneminde de abur cuburu çok abarttım. bir ara 66'lara düşmüştüm 3-4 kilo aldım sonra.
diyet fikri beni inanılmaz geriyor. kendimi kısıtlayınca daha fazla yemeklere saldirdigimi görüyorum. psikolojik olarak diyet fikrinde olmamaliyim ama olmayınca da kendimi hiç tutmuyorum :ıslık: 3-4 sene öncesine kadar 87 kiloydum. nasıl verdin diyecek olursanız ben de bilmiyorum inanın 😅 üniversiteye başladım ve hayatıma hareket girince, yeme içme düzenli olunca yaklaşık 20 kilo verdim. sanırım kilo verebilmek için ne yaptığımın farkında olmamam gerekiyor 😒
özgüven problemlerim vardı büyük bir kısmını aştım. vücudumla da savaş halinde değilim artık (eskiden öyleydi maalesef), kendimi beğenmediğimden vermek istemiyorum bu kiloyu. cok hareketli bir insan değilim ve az bir sey kilo alsam bile hantallastigimi hissediyorum. bu istegimde güzel kiyafetlerin icinde daha güzel görünme arzusu da var tabi :KK48:
yani kk'nın güzel kadınları, bana tavsiyeleriniz varsa çok mutlu olurum. başarı öyküleri, motivasyon sözleri beni gaza getirir.. cevap verenlere teşekkür ederim şimdidenn 🌸
Psikolojik yeme bozukluğu en zoru yaşamak için yemeye calis bence az ve öz tatlı ile bisküvi tarzı yiyecekleri kesersen çok iyi olur ben aşk acısı çektiğim için bir ara baya kilo vermiştim sağlıksız bir şekilde şimdi daha dikkatli besleniyorim

yazın zayıflama gruplarına girmistim ama kuralları bana çok sıkı geldi sürekli menü bildirme kilo bildirme vs.
o dönem iste 66'ya düşmüştüm diyet yapıyordum ama sonra tekrar aldım
bireysel daha iyi oluyor benim icin grup halinde pek başarılı olamıyorum :KK43:
Yani herkesin tarzı farklı, bende de tam tersi etki oldu.
Ha birde kalori programı yükledim tele.
Yediklerimi kaydedip günlük sınırımı aşmamaya çalışıyorum. Bazen yemeden kalorisine bakıp, vazgeçiyorum.
Şu kadarcık bir şey yediğim için şu kadar yürümem lazım diyerek.
bu yüzden yapacağın tek şey her şeyi yemek fakat az az yemek, çok su içmek. herhangi bir tatlı için de hep "bir yudum da alsam aynı tat, bitirsem de aynı tat sonraki yudumların pek bir manası yokmuş" derdi.
Buna katılıyorum, sevdiğim hiç bir yiyeceğe tamamen küsmedim (cips, çikolata, cola vb hariç). Sadece miktarını azalttım. Misal eskiden makarnayı bir tabak yiyorsam şimdi 2 kaşık alıyorum sadece.
Yemeden önce tıpkı örnekte ki kuzenin düşüncesi gibi, şu kadarını yemek beni fazla fazla tatmin ederi kodluyorum.

Yani herkesin tarzı farklı, bende de tam tersi etki oldu.
Ha birde kalori programı yükledim tele.
Yediklerimi kaydedip günlük sınırımı aşmamaya çalışıyorum. Bazen yemeden kalorisine bakıp, vazgeçiyorum.
Şu kadarcık bir şey yediğim için şu kadar yürümem lazım diyerek.

Buna katılıyorum, sevdiğim hiç bir yiyeceğe tamamen küsmedim (cips, çikolata, cola vb hariç). Sadece miktarını azalttım. Misal eskiden makarnayı bir tabak yiyorsam şimdi 2 kaşık alıyorum sadece.
Yemeden önce tıpkı örnekte ki kuzenin düşüncesi gibi, şu kadarını yemek beni fazla fazla tatmin ederi kodluyorum.

Ben gaza geldim akşam çıkıp yarım saat koşacağım

Kilo probleminden bende müzdaribim, sürekli bir alma verme durumundayım.son zamanlarda yaptığım araştırmalarda sezgisel beslenme diye birşey öğrendim.Aslında doğduğumuzda bildiğimiz, açken yemek ve tok olduğunda yemek olayını bırakmak eyleminden bahsediyor.Gerçekten düşündüğümde sadece açken değil, sürkli yediğimi farkettim.Açlığı ve tokluğu onurlandırmak.kendimize nazik davranmak ve nazik beslemek tabirlerinide öğrendim.Az yemeliyim deyince bir kıtlık bilinci oluşuyor,oysa nazik yemeliyim kendime nazik davranmalıyım deyince, insanın kendisine önem verdiği hissi oluşuyor.Aslında diyet kelimesi ve o kelimenin oluşturduğu duygusal stresi yok etmek çok önemli.Duygusal yeme olayı var birde.Bende baya aydınlanma yarattı.Youtube dan konu ile ilgili videoları izleyin derim

Ben gaza geldim akşam çıkıp yarım saat koşacağım
Gazlanmadan olmuyor zaten, önce senin istemen lazım.
Bizim zayıflama grubuna bir uğra derim (cuma 4.takım). Bir hafta dene bakalım seni nasıl etkileyecek.
Orada daha detaylı tüyolarda öğrenebiliyorsun birbirinden.

Gazlanmadan olmuyor zaten, önce senin istemen lazım.
Bizim zayıflama grubuna bir uğra derim (cuma 4.takım). Bir hafta dene bakalım seni nasıl etkileyecek.
Orada daha detaylı tüyolarda öğrenebiliyorsun birbirinden.

Yani bahane değil ama inan yoğunluktan spor yapamıyorum yoksa yemekten değil.
Bugün bir koşayım kesmezse dahil olurum 😘😇

Kilo probleminden bende müzdaribim, sürekli bir alma verme durumundayım.son zamanlarda yaptığım araştırmalarda sezgisel beslenme diye birşey öğrendim.Aslında doğduğumuzda bildiğimiz, açken yemek ve tok olduğunda yemek olayını bırakmak eyleminden bahsediyor.Gerçekten düşündüğümde sadece açken değil, sürkli yediğimi farkettim.Açlığı ve tokluğu onurlandırmak.kendimize nazik davranmak ve nazik beslemek tabirlerinide öğrendim.Az yemeliyim deyince bir kıtlık bilinci oluşuyor,oysa nazik yemeliyim kendime nazik davranmalıyım deyince, insanın kendisine önem verdiği hissi oluşuyor.Aslında diyet kelimesi ve o kelimenin oluşturduğu duygusal stresi yok etmek çok önemli.Duygusal yeme olayı var birde.Bende baya aydınlanma yarattı.Youtube dan konu ile ilgili videoları izleyin derim
duydum ama ayrıntılı bilgi sahibi değilim araştıracağım ☺️🌹

Kilo vermenin en kesin yolu yememek canım 30 kilo vermiş biri olarak söylüyorum ciddi ciddi bu işe baş koyacaksın. doğmadan sofradan kalacaksın şeker un tuz hayatından çıkaracaksın bol su protein ve sebze yiyeceksin tabi mutlaka spor. Bunları yapıp da vermiyorsa bir insan başka bir sağlık sorunu vardır. Kısacası boğazı tutmadan hiçbir şey olmuyor bizzat yasadim

Bende diyete uyuyosunda veremiyosun sandim
Yersen veremezsin tabiki
Verenler soylenilenlere uyuyorda veriyor
Burdada ayni seyler soylenecek ne bekliyosunki

boyum 172 cm, 68-70 kilo arasında gidip geliyorum sürekli. 60 olmak istiyorum ama nerde bende o irade :olamaz:
duygusal yiyicilerden biriyim. mutsuzken, canım sıkkınken, yalnız hissettiğimde ilk koştuğum şey yiyecekler oluyor. bu karantina döneminde de abur cuburu çok abarttım. bir ara 66'lara düşmüştüm 3-4 kilo aldım sonra.
diyet fikri beni inanılmaz geriyor. kendimi kısıtlayınca daha fazla yemeklere saldirdigimi görüyorum. psikolojik olarak diyet fikrinde olmamaliyim ama olmayınca da kendimi hiç tutmuyorum :ıslık: 3-4 sene öncesine kadar 87 kiloydum. nasıl verdin diyecek olursanız ben de bilmiyorum inanın 😅 üniversiteye başladım ve hayatıma hareket girince, yeme içme düzenli olunca yaklaşık 20 kilo verdim. sanırım kilo verebilmek için ne yaptığımın farkında olmamam gerekiyor 😒
özgüven problemlerim vardı büyük bir kısmını aştım. vücudumla da savaş halinde değilim artık (eskiden öyleydi maalesef), kendimi beğenmediğimden vermek istemiyorum bu kiloyu. cok hareketli bir insan değilim ve az bir sey kilo alsam bile hantallastigimi hissediyorum. bu istegimde güzel kiyafetlerin icinde daha güzel görünme arzusu da var tabi :KK48:
yani kk'nın güzel kadınları, bana tavsiyeleriniz varsa çok mutlu olurum. başarı öyküleri, motivasyon sözleri beni gaza getirir.. cevap verenlere teşekkür ederim şimdidenn 🌸
Allah sağlık versin,gerisi boş güzel kardeşim. Kilolar alınır,kilolar veriliiiir. Ha illa vermek istiyorsan,akşam 19.00dan sonra ağzına lokma koyma 😌

Aylardır diyete başlayıp iki kilo verip geri alanlardanim ama son 1 aydır yaptığım su porsiyon kuculttum pilavda yedim çikolatada ama az az diyet gibi düşünmedim hala devam ediyorum 2 kilodan fazla verdim 3 haftada akşamları hafif geçirin ama tıka basa tok uyumayın bol su için ben kendimde bunu buldum inşallah sizin de işinize yarar 5 kilom var benim çok değil ama ona bile zorlanıyorum

Ketojenik diyet hiç denedin mi bir araştır istersen iyi gelebilir ama bakliyat ve meyveden vazgeçemem dersen olmaz.

Kilonun arkasında belirsizliğin tetiklediği öfke, öfkenin tetiklediği güçlü olma isteği vardır. Bu kök duyguları aşmadan, temizlemeden kilo veremez versenizde formu uzun süre koruyamazsınız.

Sabah 3 pogaca yedim şimdi cikolatami yerken yorumları okuyacağım.😊
Siz yine iyisiniz ben hamur işi çok seviyorum çok da güzel yaparım. Boşnak böreği, gözleme, kek, poğaça 😋 öyle üç tane falan da kesmez beni 🤦🏼‍♀️ evet fit değilim fakat balık etliyim. Eski halimi özlüyorum ne yalan söyleyim bi on kilo vermem lazım. O kadar yememe rağmen çok iyiyim fakat içtiği suyu bile yarım saatte atacak kadar metabolizması çalışanlara gıcık oluyorum 😏😁

X