Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

Sabah namazına kaçta kalkıyorsun canım yetişebiliyormusun? Bir de süre çok kısa değil mi? Hemen aydınlanıveriyor ortalık.
ya ben uykuma çok düşkünüm.her akşam yatarken namazdan sonra yatmıcam diyorum bi bakıyorum namazdan sonra yataktayım yine..:KK23:
5.30 da kalkıyorum namaza zaten 10 dk ya yatmış oluyorum iş içinde 7.30 gibi uyanıyorum.nerden baksan 1.5 saat süre var arada,o arada rüya bile görüyorum ben :KK53:

Sabah namazına kaçta kalkıyorsun canım yetişebiliyormusun? Bir de süre çok kısa değil mi? Hemen aydınlanıveriyor ortalık.
ısparta görmüşken hemen şikayetimi de edivereyim..
geçen hafta antalya dönüşü ısparta da yemek yiyelim dedik..yol üstünde reklamları olan "enişte" diye biryer var demekki yemeği iyi ki bu kadar reklamı var dedik gittik. Allah için yemeği iyiydi ama adam bizi yabancı görünce resmen kazıkladı :KK62:
bir daha asla gitmem o ayrı ama ıspartaya her yolu düşene de anlatıcam o gıcık adamı..:KK11:

çok geçmiş olsun.ben böyle durumlarda ayağımın altına sıcak su koyuyorum çok iyi geliyor bana.
o değil de şuan senin yerinde olmayı evde üşümeyi o kadar isterdim ki anlatamam :cry:
Ayy canim ya,ben çalışırken,bende ozlerdim evimi,özellikle haftasonları esim evdeyken çalışmak cok zordu.fırsatını yakalayinca Hemen guzel bir kahvaltı yapardık,en cokta onu ozlerdim.Simdi bebegim var evdeyim,ileride çalışmayı dusunuyorum,bakalim,ben ne yapicam,bebeğini yanlız bırakmak istemiyorum ama calismadanda olmuyor maalesef.
Cok tesekkur ederim,içtiğim bitki çayı ise yaradi cok sukur,geçti karın agrim :)

Oyy o kotuymus Iste,sen odani değiştir o zaman,yada,komşunla ortak duvarına elbise dolabini koy,benim eski evimdede oyleydi,bir nebze bu yolla halletmeye çalıştık.
Karanfilce,bende Cok olmadı alali:)
Bugun nasılsınız bakalim,kizim uyumak bilmiyor ve benim karnım agiriyor :KK43:cok fenayım,papatya,rezene çayı yaptim oda kâr etmedi.Hava soguk kaloriferide actim,oturuyom oyle
Geçmiş olsun canım...
bugün tatildi geç kalktık. kahvaltı, sonra da dışarı çıktık. biraz gezdik. mobilya işleri vardı onlara baktık.
eşime eşofman takımı aldık 30 tl güzele benziyo. ihraç fazlası dediler bilmem ne kadar doğru ama iyi çıkarsa sadece alt kendime de alcam. bilmem benim kadar eşofman veya pijama altı eskiten var mı? hep bi dizim eskiyor.
bir de yemek yedik etti mi 30 tl.
az önce de eve gelebildik..

tencerekapakmisali tencerekapakmisali
canım eşim tatillerde hep çalışırdı. Özelde olduğundan. Rabbim herkese düzgün çalışma şartları olan yerleri nasip etsin.
eşim de 34 yaşına kadar nerlerde çalışmış. hele ki fabrikalar orada çalışırken çalışma saatin bile yoktu diyor.
canım sabah 6.05 gibi güneş doğuyor. 10 dk öncesine saat kursan yeter(tabi bu benim şehre göre)
Sabah namazı güneş doğana kadar kılınabiliyor çünkü.
bir de akıllı telefonları olanlar için ezan vakti pro diye bi program var. namaz vaktinin çıkmasına kaç dk var? kerahat vakti mi? ve kıble tayini gibi özellikleri var.

İyi akşamlar kızlar bugün kahverengi bot aldım kendime 80 lira valla napıyim ihtiyacım vardı.annemle gezdik hava guzeldi bizim burda gölet var oraya gittik çay içtik sonra balık aldık eve geldik anacım yapti bizde yedik .şimdi ben telefona sabah ezani indirdim onuda alarm sesi yaptım sabah ezan allahüekber deyince nasilda fırlıyo insan valla yataktan

İyi akşamlar kızlar bugün kahverengi bot aldım kendime 80 lira valla napıyim ihtiyacım vardı.annemle gezdik hava guzeldi bizim burda gölet var oraya gittik çay içtik sonra balık aldık eve geldik anacım yapti bizde yedik .şimdi ben telefona sabah ezani indirdim onuda alarm sesi yaptım sabah ezan allahüekber deyince nasilda fırlıyo insan valla yataktan
Gule güle giy canım.
Ohhh ohh iyi olmuş bizim burası da iyiydi ama akşam gelirken yağmura yakalandık. Özellikle ben iyi ıslandim. :)
Olsun ben severim ya :)

Selamlar

Neler yaptim ben azicik dokulim suraciga

Oglum istiyo diye arkadaslarini agirladim bol bol anneleriyle her kafadan ses
Bol bol uyudum
Bos bos gezdim dolastim
Oglumla testler cozdum esime uyup bos bogazlik ede ede 1.5 kilo aldim

O da her aksam frambuazli pasta getirmeseymis :63:

Eve alisveris yaptim sozde bu ayi cikarcaktim ama baktim o yok bu yok
110tl tuttu
Lcw oglusa ciciler aldim 90tl
Bot aldim yine oglusa 60tl
Yemek yedik disrda 22tl

Kendime hic bisi almadim
Kendime 30tl kiyamiyorum ama oglana alirken kiyiliyo valla
Esim kendine ayakkabi almis 170tl
Bu ayda bana tirt yani

Simdide karalahana sardim onu bekliyorum pismedi gitti

Bu arada 2gundur dogalgazi yakiyorum ev baya sogudu malum cocukta olunca

Artik olan olsun giden gitsin yanan yansin ammmaaannnn modundayim

Bu aralar hersey bi durgun geliyo bana
Agir cekime alirsin ya filmi oyle gibi

Merhaba kızlar
Bugün oğlum yürüyelim anne dedi. Merkeze kadar yürüdük. 35 dk sürdü. Sonra o Park'ta oynadı biraz. Ardından yemek yedik. 17 tl. Otobüse binip evin oraya geldik. Pazara uğradık. 8,5 tl verdik. Üzüm ve kandalinaya. Cüzdanda kalan bozukluğu da kumbaraya attım. Geçenlerde bankadan 400 tl çektim. Kasım 15 e kadar harçlık niyetine. 50 tl şini cüzdanımın en ücra köşesine attım.

karanfilce ve geztapo aldiklarinizi iyi gunlerde kullanin:)
tr_lelli durgunum desende baya aktivsin masallah,olur bazen oyle durgunluklar,allah baska dert vermesin.
Bende bugun kaloriferi yaktim,bugun hava yagmurlu ve bayagi serindi,ben neysede cocuk olunca mecbur açılıyor.
Papatya ne guzel,yürüyüş yapmak cok guzel,çocuklar pek sevmezler aslında yürümeyi,bunu istemesi cok guzel :)

"royem, post: 37532393, member: 110630"]karanfilce ve geztapo aldiklarinizi iyi gunlerde kullanin:)
tr_lelli durgunum desende baya aktivsin masallah,olur bazen oyle durgunluklar,allah baska dert vermesin.
Bende bugun kaloriferi yaktim,bugun hava yagmurlu ve bayagi serindi,ben neysede cocuk olunca mecbur açılıyor.
Papatya ne guzel,yürüyüş yapmak cok guzel,çocuklar pek sevmezler aslında yürümeyi,bunu istemesi cok guzel :)
Bizim yaklaşık 10 gündür yanıyo ama bugünkü çok geldi sanırım. Yandık evde. Sanki yaz günü gibi.

karanfilce ve geztapo aldiklarinizi iyi gunlerde kullanin:)
Benim oğlum bayılır yürümeye. Bizimle beraber tatillerimizde günde 15-20 km yürüdüğünü bilirim. Biz de değendiriuoruz bu durumu

Geztapo bi dönüş yap sana çok sorcaklarım var :KK8:
Şimdi konsantre olamazsın diye konuyu hiç açmıyom:KK75:

Günaydın kızlar .Sizce cimrilik nedir tutumluluk nedir ? Benim çevremde cimri çok da o yüzden sizinle fikir alışverişi yapmak istedim-
Geztapo bi dönüş yap sana çok sorcaklarım var :KK8:
Şimdi konsantre olamazsın diye konuyu hiç açmıyom:KK75:
Canım sen özelden ya da burdan sor ben görünce yanıtlarım merak ettim dekorasyonlamı ilgili canım

Günaydın kızlar .Sizce cimrilik nedir tutumluluk nedir ? Benim çevremde cimri çok da o yüzden sizinle fikir alışverişi yapmak istedim-

Canım sen özelden ya da burdan sor ben görünce yanıtlarım merak ettim dekorasyonlamı ilgili canım
Eveett:KK45:

Çok cimri bi adam arkadaşına yakınmış:
-ömrümce istediğim gibi bi çay içemedim.
- neden?
-misafirliğe gitsem 3 şeker atıyorum evimde ise 1 oysa ki ben çayı 2 şekerli severim.

Bence cimrilik yukarıdaki. Tutumluluk ise her yerde tek şeker atmaya çalışmak. Tutumlu olmanın amacı gereksiz harcamayı kısmaktır.
Tabi bunlar benim fikrim.

Bizim bi tanıdık var kocasi işci emeklisi 3. Cü evlerini aldılar.kadın herkese kombibozuk dedi ve koca kış boyunca kombi yakmadılar (bozuk değilmiş adam ağzından kaçırmış) evlerinde hala bakır ve aluminyum tava tencere kullanıyolar perdesi 2 yıldır filan yırtık duruyor.Şimdi bu insanların 3 evi var.Kimseye gitmez kimseyle görüşmez düşünün .Ee hiç hayat yaşamadan öte aleme göçtükten sonra ne yapayım ben evi barki yanlışsam eleştirin lütfen.

Çok cimri bi adam arkadaşına yakınmış:
-ömrümce istediğim gibi bi çay içemedim.
- neden?
-misafirliğe gitsem 3 şeker atıyorum evimde ise 1 oysa ki ben çayı 2 şekerli severim.

Bence cimrilik yukarıdaki. Tutumluluk ise her yerde tek şeker atmaya çalışmak. Tutumlu olmanın amacı gereksiz harcamayı kısmaktır.
Tabi bunlar benim fikrim.
peki bu adam iki şekerli çaydan keyif alıyormuş ya mesela ,sırf tutumluluk adına tek şekeremi alısmalı diyosun sen.? Mesela yine bir tanıdık kahvaltıda yazın soslu biber kızartması yesillik bol ekmek çay ,kışın ıspanak kavurmasi kuru biber filan yiyomuş kahvaltılik türü gıdalar pahali diye.Bana bunlar abes geliyor.Bizim gibi memurlar böyle yapmasa mal sahibi olamazmı yanlış olan benmiyim sizce?

Bizim bi tanıdık var kocasi işci emeklisi 3. Cü evlerini aldılar.kadın herkese kombibozuk dedi ve koca kış boyunca kombi yakmadılar (bozuk değilmiş adam ağzından kaçırmış) evlerinde hala bakır ve aluminyum tava tencere kullanıyolar perdesi 2 yıldır filan yırtık duruyor.Şimdi bu insanların 3 evi var.Kimseye gitmez kimseyle görüşmez düşünün .Ee hiç hayat yaşamadan öte aleme göçtükten sonra ne yapayım ben evi barki yanlışsam eleştirin lütfen.
evet bunu yapan bende çok gördüm bu kadarı da yanlış..sen yaşamadıktan sonra malın mülkün hiiiç mi hiç anlamı yok..hani derler ye yemeyi bilmek lazım,gerçekten israf etmeden elimizde olduğu sürece yemek lazım :KK51:

X