Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

Canım boş durmak adami daha çok yorar bilirim.
Yıl sonları bizim de öyle olur.
Dun 8 saat üst üste dersim vardı. Simdi 2 saat girdim 2 saat boştayım. Sonra bi iki saat daha var ama dün sanki daha kolay geliyor bana.
evet aslında haklısın. ben de hiç sevmiyorum boş durmayı ama dün canım çok sıkkındı. gerçi hala öyle elim hiçbirşeye gitmiyor.

Dur yazcam şimdi oraya.
gördüm canım.

Gunaydik kizlar,nasilsiniz bakalim.Ben uyuyamiyom kac gecedir,kizim surekli aglayip duruyor,huysuz,bu geceyi iyi atlattik sayilir ama dun saat ucte uyanip,gulucukler sacti ortaliga :) uykusu var ama huysuz,dislerin cikmasi ne zormus yaa,yavrum cok zorlaniyor.
Maas geldi ve bizim elimize 300 kaldi ,saka gibi.Bunun 100unu maas gelmeden mecbur çekip mutfak alışverişi yapmıştık.Bu ayki hedefim insallah bu sefer basarabilirsem,parayı haftalara bölüp oyle kullanmak,Insallah yettirebilirim.Hedefimde mutfak ihtiyaclarini halledip,ay ortasında gelen paraya dokunmamak,Insallah basarabilirsem,cok ıyi olacak.

Gunaydik kizlar,n. ilsiniz bakalim.Ben uyuyamiyom kac gecedir,kizim surekli aglayip duruyor,huysuz,bu geceyi iyi atlattik sayilir ama dun saat ucte uyanip,gulucukler sacti ortaliga :) uykusu var ama huysuz,dislerin cikmasi ne zormus yaa,yavrum cok zorlaniyor.
Maas geldi ve bizim elimize 300 kaldi ,saka gibi.Bunun 100unu maas gelmeden mecbur çekip mutfak alışverişi yapmıştık.Bu ayki hedefim insallah bu sefer basarabilirsem,parayı haftalara bölüp oyle kullanmak,Insallah yettirebilirim.Hedefimde mutfak ihtiyaclarini halledip,ay ortasında gelen paraya dokunmamak,Insallah basarabilirsem,cok ıyi olacak.
Geçmiş olsun canım. İnşallah bi an evvel atlatır.
Allah paranıza bereket versin.
Ben de çok saldım kendimi toplayamıyorum.

ALlahin Hakikaten gamberin kavliyle 50tlne talibim :cool:

Ay ne guzel oluru yaffuuu havada tam kahve icimlik istanbula alalim seni bi zahmet :KK55: atla bakalim
Şimdi anlaşıldı enişteden paraları nasıl kaptığın:KK76::KK76:

İstanbula gelesim var özellikle balık ekmek yiyesim var eminönünde. Hiç yemedim belki hayali kendinden güzel oluyordur ama içimde kaldı.
Kışın güzel mi istanbul? Gezilir mi?

Civvenim gelmis begenmis gitmis
Bizden gizli pasta borek yemeyin agglaarriimmm...
Hakkaten kralıça yapıp gidiyo bizi :-)

IMAG0516.jpg Kizlar bakin ne yaptim :))

Amma yazmışsınız kızlar.her topikte gezebiliriz tabii ama burayi bırakmayalım.valla ciddi ciddi duygusal bağ kurdum burayla.keşke bulusma şansımiz olsa isterdim sizi tanımak Annemin size selamı var.Öptüm hepinizi.
Aleykümselam, inan çok aklımdan geçti teyzeye elam söylemek ama şimdi kim bunlar karanfil, terlelli, sevimsiz, royem pööff onlar da kim teyzenin aklını bulandırmayayım dedim:KK53:

şimdik...
geztapocum sen annenle ilgilenirken ben de boş durmadım fiyat neyim araştırması yaptım.
benim koltukları biliyorsun malumm..
ben facede ev dekorasyon diye bi sayfa beğendim. kızın teki kv sinin 45 yılından kalma mobilyalarını boyatmış sana bildiğin fıstık gibi harika mobilyalar çıkmış.
bir de geçen salı bi doktor arkadaşa bebek görmesine gittik 1 yıl önce evlenmişti. eşyalarına bayıldım tam benim sevdiğim mordan. avangard denilen mobilyalar ama çok şık olmuş. mobilya kısımları sedef beyaz ama sanki pembemsi.
ben de internetten mobilyalarımı şöyle bişeylere dönüşterebilir miyim ki dedim ben o kadar avangard sevmiyorum çiçekli miçekli olsun;
ruya_chester_salon_takimi_3.jpg acikmorsalon.jpg (resimler alıntı)

neyse çarşamba günü de döşemecileri gezdim.
boyamalar dahil tüm takımı yeniletsem aşağı yukarı bana 5 bin, 2 koltuk ve gümüşlüğü çıkrtsam da 3 bin gibi rakamlara mal olacak.
aslında baya heveslenmiştim. olur mu diye düşünmeye başladım. okuldaki arkadaşlar boşşverr yeni mobilya al, onları öğrenci evine ver gitsin dediler.

ben sedef krem renk tahtaları, koyu ya da açık şık bi mor kumaşları, çiçekli berjerleri olan bi mobilya yaptırsam..
güzel olur mu.. olmaz mıı.. benim mobilyaları biliyorsun üstlerinde de tahta var. yeniler ise üst kısımlarında tahta olmuyor. mobilyalarım çok sağlam yazık olsun istemem. yenisini alacak paramız da olur inşallah o zamana. ama ne bileyim ben eski şeyleri değerlendirmeyi de çok severim. şöyle hoş bi şey çıksa nasıl güzel olur.
:KK51:
(kızlar yazcaklarımı merak etmeyin diye burdan yazayım dedim. İlgilenenlerin de fikirlerini alamayı çok iterim, bu konular hoşunuza gitmezsse de affedin beni artık:KK60:)

Karanfilcem cok pahali yenisini al bence
Modeli begendim
Sana ozelden bi firma adi yollim ben oraya takigim fiyatlarda uygun

Burdan cikinca bende yenilicem bir cok seyi
Hali,tul,esya,aksesuar
Demirbaslari burdayken aliyorum tv,hali vs.
Kahvalti takimi ve tencre-tava takimi alip aticam kenara
cok biriktirmem lazim cok.

Mercimek corbası
Orman kebabi
Pilav
Revani yaptim

Ohhh bee uzerimden yuk kalkti valla.

X