Birileriyle tanışmak

violetblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
78
127
35
Merhabalar. Ben home office çalışıyorum. Eşimle iş saatlerimiz, tatil günlerimiz her zaman uymuyor, yoğun çalışıyor. Doğru düzgün bir tane arkadaşım var sayılır, onunla da hep görüşemiyoruz. Yani genelde yalnızım. Yalnızlıktan çok bunaldım, sürekli bir şeyleri kendi başıma yapmaktan. Çıkıp yürüyüş yapıyorum, veya parkta oturuyorum, bunlar tek başına yapılır evet, ama bazen yanımda bir arkadaş olsa diyorum. Yaşadığım yerde yürüyüş için uygun alanlar ve parklar var. Bazen yalnız bir kadın görüyorum, diyorum ki gidip konuşsam mı. Ama diyecek hiçbir şey bulamıyorum ve karşıdakine tuhaf gelir diye düşünüyorum. Sonuçta artık liseli falan değiliz öyle hadi arkadaş olalım filan diyelim :) Sizce olur mu? Nasıl insanlarla muhabbete girebilirim? Bu şekilde birileriyle tanışıp arkadaşlık kurulur mu?

Merhabalar. Ben home office çalışıyorum. Eşimle iş saatlerimiz, tatil günlerimiz her zaman uymuyor, yoğun çalışıyor. Doğru düzgün bir tane arkadaşım var sayılır, onunla da hep görüşemiyoruz. Yani genelde yalnızım. Yalnızlıktan çok bunaldım, sürekli bir şeyleri kendi başıma yapmaktan. Çıkıp yürüyüş yapıyorum, veya parkta oturuyorum, bunlar tek başına yapılır evet, ama bazen yanımda bir arkadaş olsa diyorum. Yaşadığım yerde yürüyüş için uygun alanlar ve parklar var. Bazen yalnız bir kadın görüyorum, diyorum ki gidip konuşsam mı. Ama diyecek hiçbir şey bulamıyorum ve karşıdakine tuhaf gelir diye düşünüyorum. Sonuçta artık liseli falan değiliz öyle hadi arkadaş olalım filan diyelim :) Sizce olur mu? Nasıl insanlarla muhabbete girebilirim? Bu şekilde birileriyle tanışıp arkadaşlık kurulur mu?
Öyle bir durum için ortak bir payda olması gerekir..
Sosyalleşmek adına kursları deniyebilirsiniz.
Dil eğitimi grupları var.Hem lisan hem de arkadaş edinebiliyorsunuz.

Olan mevcut arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelmeye çalışsanız? Corona zamanı hepımız koptuk arkadaşlarımızla ama bağlantıyı koparmayıp konuşmaya devam ettiğiniz insanlarla en azından bir düzene bağlasanız gprusmenızı guzel olabilir. Mesela bizim de üç arkadaşlık bir grubumuz var ıkı haftada bir ctesi gündüzleri bulusuruz. Baska bir arkadaşımla haftada bir gün yuruyus günümüz var sonra da kahvaltı yapıyoruz. Yeni biriyle tanısmaktansa bu dönem biraz daha elimizdekilerle idare etmek gerektiğini düşünüyorum :KK70:

Çalışma saatlerim ve akşam yasakları dolayısıyla en rahat burada, bu çevrede yaşayanlarla görüşebilirim, ama komşularla vs. Samimiyetim de yok

Oturduğunuz yerde ise olur neden olmasın
Devamlı gördüğünüz biti ise önce günaydın ii akş diyin sonrasında siz hangi daire calışıyor musunuz vs sorun. O da size sorarsa muhabbet acılır. Sormasa tanımış olursunuz

komsular nasıl

Ben de aynı sizin gibiyim. Arkadaşım yok ve işsizim. Bütün gün evdeyim neredeyse. Akşamları çıkıp 1 saat yürüyüş yapıyorum. Çok sıkılıyorum. Kursa mursa gdeyim diyorum; virüs yüzünden ülkede hayat durdu sosyalleşmek için biraz daha beklemek gerek. Kaligrafiye merak sardım videolar seyrediyorum. Bazen ben de keşke yürüyüş arkadaşım olsa akşamları konuşa konuşa yürüsek diyorum. Aynı dertten muzdaribiz :)

Ortam artik parkta bahçede birileri ile tanisip arkadaş olunacak bi ortam olmaktan cikti en azından komsulariniz ile tanismayi deneyin

X