Bişeyler yapmak istiyorum ama ne???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Liseler de yasak 2013 de kalktı ...üniversitelerde ise 2008 de fiilen yasak yoktu...Üni.ler YÖK e, liseler MEB e bağlıdır çünkü ya...konu sahibi zaten İHL mezunu ama üniversiteye bu yüzden gidememiş offfff sıkıldım ama ....Açın google a bakın ya hala yok yasaktı yok değildi, yok siyaset konuşmayın....tamam mağduruz bacım, 2008 de de magdurduk hala mağduruz, hep mağduruz, tamam kabul vallahi de pes billahi de pes....
Niye bu kadar inanamadığınızı ben anlayamadım. Ben konu sahibinden yaşça küçüğüm ama ben de hatırlıyorum yasak olduğu dönemi. 2008de ünilerde yasaktı bu arada. Belki birkaç yerde değildir bilmiyorum ama genel olarak yasaktı. Ve evet bu bir mağdurluk. Ama konu sahibi sadece kendi derdini anlatmak için söylemiş konuyu siyasete siz getirmişsiniz. Ve inanılmaz saldırganlaşmışsınız. Bu kadar tetiklenecek bir şey yok. Türkiyenin gerçeği bunlar

Tebrik ederim sizi. Azminize hayran kaldim. Türkiye şartlarında öneri vermek çok zor. Ekmek aslanın ağzında malesef.
Ruhunuzda üretmek varsa, bir şekilde karşınıza fırsatlar çıkacaktir zamanla.

Kızınız varsa onu okutun, en büyük başarı bu aslinda. Anneniz sizi harcamış ama siz kızınızın hayatını kurtaracaksiniz.
Allah gönlünüze göre versin.
Teşekkür ederim Allah razı olsun. Ancak annem için beni harcadı desem haksızlık etmiş olurum. Tek başına kirada oturup 3 çocuk büyüttü iki oğlunu okutabildi bana gücü yetmedi. Okutmaya param yok burs alabilirsen oku dedi ne burs oldu ne başımı açmak istemedim yani olmadı. Okuyamiyacaksan yuva kur dedi ha istemedim emrivaki yaptı. Evlendim yine açıktan okudum destek oldular bana. Yardım ettiler. Ama artık daha da bişeyler yapmak istiyorum. Hayırlısı inşallah....

Niye bu kadar inanamadığınızı ben anlayamadım. Ben konu sahibinden yaşça küçüğüm ama ben de hatırlıyorum yasak olduğu dönemi. 2008de ünilerde yasaktı bu arada. Belki birkaç yerde değildir bilmiyorum ama yasaktı. Ve evet bu bir mağdurluk. Ama konu sahibi sadece kendi derdini anlatmak için söylemiş. Neden bu kadar saldırganlaştığınızı anlamadım
Konu sahibinden büyüğüm, verdiğim tarih aralıkları ve uygulamalar doğrudur, kimseye saldirmiyorum,konu sahibinin derdiyle bu konunun alakası yoktur,magduriyetimizin sonsuzluğu konusunda inancım artık tamdır, daha önce de belirttim, tekrar belirtiyorum,konuyu proveke eden konu sahibinin bizzat kendisidir....

Üni sınavına İst bahçelievler soğanlı da bı bı lisede girdim dediğim gibi sınava bile alınmadım. Bı yerleri kazandan burs falan olsa belki bı şansım olurdu. Geriye özel okul kaldı özel okullara başvurmaya çalıştım lisede rehberlikciyke çok okul aradım ama sınavsız alan burs veren olmadı. Kendimi acindirmak gibi niyetim de yok
Daha sınava bile girmeden size nasıl bir burs verilebilirdi? Rehberlikciniz nasıl bir yönlendirme yaptı ki hiç girmediğiniz bir sınavdan sonra burs aradınız da bulamadınız? Pardon vermediler?

Üstelik yıllarca emek verdiğiniz ve kazanmak istediğinizi söylediğiniz bir sınava girmek için yasak olduğunu bile bile niye kurallara aykırı şekilde, 2 saatlik geçici bir çözüm uretmeden , giremeyeceginizi bildiğiniz bir sınavda kapıya kadar gittiniz? Mehmetçik vakfının bursunu niye devam ettirmediniz?

Son düzenleme:
İstanbul'da bazı özel uniler yeni açılmıştı o dönemde. Sınavsız, denkliği olan üniversiteler. Yüksek puanlı öğrencileri ÖSYM nin yaptığı sınavla değil de kendi yaptıkları özel bı sınavla alıyorlardı iki tane bu şekilde okulu denedim bır tanesi yine sınava başörtülü almadı. Yanımda peruk vardı kabul etmedi. Diğeri de sınava girdim onun ortalaması 97 de durdu. Giremedim. O dönem henuz yeni kurulan bı Azerbaycan kökenli okul vardı. Bakü de eğitim alma fırsatı vardı. Burslu ücretsiz okuma hakkı kazandım. Ama annem ben seni bırakmadım sen beni bırakıp gidecek misin dedi.(bazı ailevi konular, girmek istemiyorum) Gidemedim. İlkokulda bı hocam Darüşşafaka ve Mehmetçik vakfına başvuruda bulunmuştu adıma. Mehmetçik vakfından burs kazandim o da ortaöğretim bitene kadardı. Lise bitince o da bitti.

İstanbul'da bazı özel uniler yeni açılmıştı o dönemde. Sınavsız, denkliği olan üniversiteler. Yüksek puanlı öğrencileri ÖSYM nin yaptığı sınavla değil de kendi yaptıkları özel bı sınavla alıyorlardı iki tane bu şekilde okulu denedim bır tanesi yine sınava başörtülü almadı. Yanımda peruk vardı kabul etmedi. Diğeri de sınava girdim onun ortalaması 97 de durdu. Giremedim. O dönem henuz yeni kurulan bı Azerbaycan kökenli okul vardı. Bakü de eğitim alma fırsatı vardı. Burslu ücretsiz okuma hakkı kazandım. Ama annem ben seni bırakmadım sen beni bırakıp gidecek misin dedi.(bazı ailevi konular, girmek istemiyorum) Gidemedim. İlkokulda bı hocam Darüşşafaka ve Mehmetçik vakfına başvuruda bulunmuştu adıma. Mehmetçik vakfından burs kazandim o da ortaöğretim bitene kadardı. Lise bitince o da bitti.
Özel okul sınavına perukla gittiniz de ÖSYM sınavına niye perukla gitmediniz? Sınava girip kazanmış olsaydınız Mehmetçik bursu gayet de devam ederdi? Okumadığınız için burs kesilmiş olmasın? Ayrıca 2008 de , yasal düzenlemeler başlamadan önce pekcok üniversite çoktan tutanak koşuluyla kapalı öğrenci almaya başlamıştı? Almayan tek bir üniversite kalsaydı bile belli ki siz illa ki orayı isteyecekmişsiniz zaten.... Ayrıca Haziran'da mezun olup Eylül'de evlenmişsiniz hangi ara bu kadar okul burs aradınız, özel okul sınavlarına girdiniz?

Ben ikna oldum artık mağduriyetinize, gerçekten , gerek yok cevaplamaniza çünkü nutkum tutulmuş durumda şu anda....

Son düzenleme:
Özel okul sınavına perukla gittiniz de ÖSYM sınavına niye perukla gitmediniz? Sınava girip kazanmış olsaydınız Mehmetçik bursu gayet de devam ederdi? Okumadığınız için burs kesilmiş olmasın?
Üniversite sınavına da peruk la gittim. Altta boneyi gören polis görevlisi çekti attı. Aç başını dedi peruğu geri alıp taktım herkesin içinde. Bağırıp beni tartaklamaya başladılar. Hayatımda ilk defa peruk takan biri değildim. İlk tecrubem de değildi. Daha önce de lisede milli güvenlik derslerinde denizci binbaşı dersimize gelirken hep taktik mecburiyetten. Mehmetçik vakfı bursu da lise bitene kadar verilir o dönem öyleydi değiştirse bilemm.kisacasi bunlari kendime acindirmak için anlatmıyorum. Kabul etmek istemeniz anlarım. Ama durum buydu. Sonuç eğitim hayatıma devam edemedim.

Üniversite sınavına da peruk la gittim. Altta boneyi gören polis görevlisi çekti attı. Aç başını dedi peruğu geri alıp taktım herkesin içinde. Bağırıp beni tartaklamaya başladılar. Hayatımda ilk defa peruk takan biri değildim.
:oha:bunlar sınava her tesettürlünün perukla rahatça girdiği 2008 de mi oldu? :oha: :oha: :oha: :oha:

Özel okul sınavına perukla gittiniz de ÖSYM sınavına niye perukla gitmediniz? Sınava girip kazanmış olsaydınız Mehmetçik bursu gayet de devam ederdi? Okumadığınız için burs kesilmiş olmasın? Ayrıca 2008 de , yasal düzenlemeler başlamadan önce pekcok üniversite çoktan tutanak koşuluyla kapalı öğrenci almaya başlamıştı? Almayan tek bir üniversite kalsaydı bile belli ki siz illa ki orayı isteyecekmişsiniz zaten.... Ben ikna oldum artık mağduriyetinize, gerçekten , gerek yok cevaplamaniza çünkü nutkum tutulmuş durumda şu anda....
Ben burda ne siyasi ne de inanç konusu hakkında konuşmuyorum. Şurada kaç kişi bana takdir mesajı iletirken benim sadece olanları anlatmama bu kadar takildiniz. Başımı açmak istemedim. Ama evde kös kös oturmadim da çok çabaladım. Çok aradım. Puanlarım doğrultusunda yerlesebilecegim bı okul aradım. Sayısal bolumdeydim kimya bölümü çok istiyordum. Olmadı bölümünden vazgeçtim o bahsettiğim özel okullarda psikoloji eğitimi almayı denedim. Ha tamam ben tesettürluyum, ailemde para yok. Başımda baba yok diyip evde oturmadim koca pesine de düşmedim. Elimden gelenin fazlasını da yaptım.evlenince de pes etmedim. Açıktan okudum dil kursuna gittim bilgisayar ehliyet aldım , anaokullarında çalıştım bı ara bı iş yerinde aşçılık da yaptım. Evet o dönem elimden bişey gelmedi. A şuan bişeyler yapabilir miyim diye çabalıyorum

Ben burda ne siyasi ne de inanç konusu hakkında konuşmuyorum. Şurada kaç kişi bana takdir mesajı iletirken benim sadece olanları anlatmama bu kadar takildiniz. Başımı açmak istemedim. Ama evde kös kös oturmadim da çok çabaladım. Çok aradım. Puanlarım doğrultusunda yerlesebilecegim bı okul aradım. Sayısal bolumdeydim kimya bölümü çok istiyordum. Olmadı bölümünden vazgeçtim o bahsettiğim özel okullarda psikoloji eğitimi almayı denedim. Ha tamam ben tesettürluyum, ailemde para yok. Başımda baba yok diyip evde oturmadim koca pesine de düşmedim. Elimden gelenin fazlasını da yaptım.evlenince de pes etmedim. Açıktan okudum dil kursuna gittim bilgisayar ehliyet aldım , anaokullarında çalıştım bı ara bı iş yerinde aşçılık da yaptım. Evet o dönem elimden bişey gelmedi. A şuan bişeyler yapabilir miyim diye çabalıyorum
Ben sizin bundan sonra coook daha fazla başarılar elde edebileceginize inanıyorum. O ışıkve azim kesinlikle var sizde....

:oha:bunlar sınava her tesettürlünün perukla rahatça girdiği 2008 de mi oldu? :oha: :oha: :oha: :oha:
Her tesettürlunun perukla rahatça girdiği .... Bu cümleyi nasıl kurdunuz ya ???
Hiç mi çevrenizde şahit olmadiniz?
Hiç mi eğitim hakkından mahrum kalanına denk gelmediniz? Ben burda size siyasetten bahssetmedim, kişilerden bahsetmedim. Muhtemelen siz beni bı partiye yakistirdiniz, o yüzden böyle saldirganlastiniz. Ben burda kendim için çocuklarım için çabalarken, bir yol ararken konuyu buraya sabitlediniz takılıp kaldınız ya pes vallahi. Ne haliniz varsa görün ya

Konu sahibinin üzerine neden bukadar gidildi anlamadım?
Ha öyle ha böyle, bir şekilde okuyamamış. Ama içinde kalmış. Birşekilde kendini geliştirmiş boş durmamış.
Başka konu açanlara neden okumadın neden çalışmadın diyor herkes, bu kadın bunun için uğraşiyor ve yol ariyor.
Böyle kadınları seviyorum.
Yaş olarak çok müsaitsiniz konu sahibi, istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.
30 yaş iş hayatına atılmak için çok ideal yaş, üniversiteden mezun olup başlayanlarda 25-26 oluyor. Onların sonradan evlilik, çoluk çocuk oluyor. Siz onları geçirmişsiniz, çocuklarınız nispeten büyümüş. Bence yolunuz açık.
Kuran dersi öğretilen kreşler oluyor onlarada başvurabilirsiniz örneğin. Belki zamanla devlete atanırsınız. Şehit çocuğusunuz madem o avantajınızı neyapın edin mutlaka kullanın. Ailenizi ikna edin. Bu sizin hakkınız neden kullanmayasınız. Bedelini babanız ödemiş zamanında.
İnşallah gönlünüze göre olur. Yolunuz açık olsun.

Her tesettürlunun perukla rahatça girdiği .... Bu cümleyi nasıl kurdunuz ya ???
45 yaş ve 22 yıllık mesleki deneyimlerime dayanarak ve 2002 den bu yana ülkenin 4 bir yerinden bizzat elimle sınava yüzlerce tesettürlü öğrencisini sokmuş biri olarak...:işsiz:

Son düzenleme:
Herkese merhabalar. İçimi dökecek kimse yok Kendi kendimi yiyip bitirecegime buraya yazayım belki bı cevap veren olur.
Şehit çocuğuyum. Tesettür engeli yüzünden okuyamadım. İmam Hatip lisesi okumuştum, o da hocalarimin verdiği burs ve desteklerle. Annem beni okutmak için pek cabalamadi. İki abini okutuyorum sana gücüm yok dedi. Ben daha lisedeyken görücüye çıkarttılar beni. İşi gücü yerinde fln... Bilirsiniz işte.. lise bitti evlendirildim. Zaten o zamanlar ağzı var dili yok sessiz sedasız biriydim. Sıkıntılı bı evlilik yaşadım hem maddi hem manevi büyük sınavlardan geçtim. Sonra çevreme bı baktım ki ya tanıdığım herkes meslek sahibi ya da çok mutlu severek evlenmiş. Zoruma gitti bu durum. çünkü ben çok başarılı dereceyle okul bitiren bir öğrenciydim. İkinci çocuğuma hamileyken üni sinavlarina girdim ve ilahiyat önlisans okudum. Sonra bilgisayar kursuna gittim. Bı ara Osmanlıca kursuna gittim. Geçenlerde de ehliyet aldım. Bu arada da Kur'an kurslarında ve anaokullarında görev aldım. Kısacası hiç boş durmadim. Kendimce bişeyler yapıyım dedim. İki çocuğum büyüdü 8-10 yasindalar. Ben şuan evde boş oturuyorum (ev hanımlarına öyle derler aslında hiç alakası yoktur ya hani) çevremdekiler bı ara sürekli bı iş yap çalış dediler. Ben o sırada bilgisayar ehliyet vs koşturuyordum. Şimdi bosum. Aceba çalışabilir miyim bı iş yapıp kendime gelecek için bı hayat güvencesi sağlayabilir miyim diye düşünüyorkn herkes çocuk yap büyüt ne iş yapicaksin diyor. Kendimi o kadar yetersiz ve amaçsız hissediyorum ki. Bazen keşke evlenmeseydim lise döneminde bana verilen burslarla tek başıma bı yol cizseydim diyorum. Sonra annem geliyor aklıma. Onu bırakmadım zamanında. Şimdi de böyle bı durumdayım. Napmaliyim? Kendime nasıl bir yol cizmeliyim bilmiyorum. İlerde pişman olur muyum? Keşke bı hayat güvencem olsaydı der miyim ki mutlaka derim gibi geliyor.
30 yaşında iki çocuklu bı kadın hiç iş tecrübesi olmadan bişeyler yapabilir mi? Kendimi şuan olduğum konuma yakıştıramıyorum. Sanki bişeyler yapmaliyim. Ama ne? Ben bu degiliim. Daha fazlası olmak istiyorum üreten maddi anlamda kazanan bı kadın olmak istiyorum. Aceba hayat karşıma daha ne cikaricak daha neleri yaşamak zorunda kalıcak diye beklemek istemiyorum. Napmaliyim ? Ya da yapabileceğim bişey var mı gerçekten???
İstedikten ve dua ettikten sonra rabbim güzel kapılar açacaktır🙏Bunca şeyi başarmıssın bence daha güzellerini de yaparsın .yolun bahtın açık olsun🙏🙏

Konu sahibinin üzerine neden bukadar gidildi anlamadım?
Ha öyle ha böyle, bir şekilde okuyamamış. Ama içinde kalmış. Birşekilde kendini geliştirmiş boş durmamış.
Başka konu açanlara neden okumadın neden çalışmadın diyor herkes, bu kadın bunun için uğraşiyor ve yol ariyor.
Böyle kadınları seviyorum.
Yaş olarak çok müsaitsiniz konu sahibi, istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.
30 yaş iş hayatına atılmak için çok ideal yaş, üniversiteden mezun olup başlayanlarda 25-26 oluyor. Onların sonradan evlilik, çoluk çocuk oluyor. Siz onları geçirmişsiniz, çocuklarınız nispeten büyümüş. Bence yolunuz açık.
Kuran dersi öğretilen kreşler oluyor onlarada başvurabilirsiniz örneğin. Belki zamanla devlete atanırsınız. Şehit çocuğusunuz madem o avantajınızı neyapın edin mutlaka kullanın. Ailenizi ikna edin. Bu sizin hakkınız neden kullanmayasınız. Bedelini babanız ödemiş zamanında.
İnşallah gönlünüze göre olur. Yolunuz açık olsun.
Teşekkür ederim Allah razı olsun 💕

Keşke bana da siz denk gelseydiniz o zaman, onca emeğim boşa gitmeseydi 🤷
Keşke...ben seni sınava da sokardim, burs da bulurdum ama iki ay sonra yapılan düğününü engelleyebilir miydim bilmiyorum..şu anda zaten gelistirmişsin kendini, eşinin de maddi durumu yerindeymis çok daha güzel imkanlar yaratabilirsin kendine...acele etme, yetenekli ve zeki bir kadınsın mutlaka bulursun bir yol...

Şehit yakınlığı hakkımı kullanma konusu ailemin onayı olmadan kullanamıyorum. Onay verip imza atmaları gerekiyor. Yani şehidin diğer yakınları kendi haklarindan feragat ettik diye dilekçe vermesi gerekli. O yüzden kullanamıyorum. Babam 95 yılında terörle mücadelede şehit oldu. Ailemin bu hakkı kullanmamı istemesinin daha farklı ailevi bir nedeni var. Girmek istemiyorum bu konuya. Şimdi yine siyasi ya da farklı anlaşılır.
Şu saçmalığı anlamıyorum. Ailen niye sana düşmanca davranıyor? Şu anda bütün dertlerinin çözümü bu ve senin HAKKIN .... zaten okumana engel olmuşlar, çocuk yaşta evlendirmisler, bari buna destek olsunlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X