Kekler - Pastalar Bisküvi Pastası- Ülker Sponsorluğunda

Bizim bi kaptan vaar hemen kiziyo bi parca yedik mi kiyameti kopariyo:KK42:bizim icin cıss coss bunlar:confused:sagol balimmmm yemis kadar oldum:KK36:
Biliyorum canım meşhur kaptan miu :KK70: kıyamam yaa aslında bu kadar katı diyet zarar vermez mi ki diyetisyene de gidiyor musun peki inşallah istediğin kiloya çabucacık ulaşırsın canım bence de başarırsın o azim var çünkü :KK9:

Merhaba arkadaşlar yeni tarifime hoşgeldiniz. Size çok bilindik çok kolay pasta tarifimi vereceğim zor zamanların kurtarıcısı da diyebiliriz.
Malzemeler:
Eki Görüntüle 2064756

- 600ml süt
- 3 yemek kaşığı şeker
- 1 yumurta sarısı
- 1 paket 3 lü pötibör bisküvi
- 4 yemek kaşığı un
-3 yemek kaşığı nişasta
- 1 paket vanilin
-yarım yemek kaşığı tereyağı
- 2 paket bitter çikolata
- sıvamak içi hazır pasta kreması ve ekstra 1.5 su b. Süt
Süslemek için
-çilek ve rendelemek için çikolata
İlk olarak pastamızın iç kremasını hazırlayarak başlıyoruz. süt,şeker,un,nişasta, yumurta sarısı ve vanilini tencereye alıp çırpma teli ile kısık ateşte karıştırarak pişiriyoruz. Kaynayınca ocaktan alıp içine tereyağı ve bitter çikolataları ekliyoruz eriyip harmanlanıncaya kadar karıştırıyoruz.

Eki Görüntüle 2064757
Benim kelepçeli kalıbım olmadığı için alternatif çözüm olarak tencere kullandım içine poşet serdim çıkarması kolay olsun diye. Ve krema sürdüğüm bisküvilerimi sırayla dik olarak dizdim. Dizme işlemi bitince de kalan kremayı en üste boşlukları doldurmak için kullandım. Ardından biraz dolapta bekletiyoruz ki birbirine yapışsınlar çıkarırken dağılmıyor böylece. akabinde pasta sıvamak için kremayı hazırlıyoruz.

Eki Görüntüle 2064758

Bekletmeden itinayla pastamızın etrafını kaplıyoruz.son olarakta çikolataları rendeliyoruz. Çilek ile süsleyip çileklerin üzerine kararmamaları için tart jöle döküyoruz. Çilekleri yazdan dondurucuya koymuştum denemek için süslemede ve soslar için güzel oluyor pastamızı dolapta 2 saat kadar daha dinlendiriyoruz. Herkese afiyet olsun.

Eki Görüntüle 2064759

Eki Görüntüle 2064760
Ellerine sağlık aslim.Hem kolay ,hem gösterişli bir pasta olmuş,başarılar dilerim.

X