Bitek bendemi oluyor bu

Maesef bu tarz şeyler sözde kalmayabilir çocuğumun karşısında böyle bir kötü görünmek istemiyorum belkide..

Maesef bu tarz şeyler sözde kalmayabilir çocuğumun karşısında böyle bir kötü görünmek istemiyorum belkide..
Neden olay çıksın? Bu korkuyla yaşanmaz. Bence ilaç size etki etmiyor, doz ve tür konusunu doktorla konuşun derim. Terapi de alabilirsiniz. Kavga odaklı değil sakince yaklaşın, o bir çocuk uyaracaksaniz annesine soylemelisiniz deyin. Bir kere deneyin bakalım herkes manyak değil ki olay çıkarsın.

Neden olay çıksın? Bu korkuyla yaşanmaz. Bence ilaç size etki etmiyor, doz ve tür konusunu doktorla konuşun derim. Terapi de alabilirsiniz. Kavga odaklı değil sakince yaklaşın, o bir çocuk uyaracaksaniz annesine soylemelisiniz deyin. Bir kere deneyin bakalım herkes manyak değil ki olay çıkarsın.

Korku değil anlatamadım neyse bende hata ne yazarsam o anlaşılıyor yinede sağolun yorum için.

• Beğen
Reactions: Kuf
Konuyu yanlış yerdemi açtım inanın bilmiyorum burda yeniyim ve içimi dökmek istedim o kadar bunaldım ki çevremde kimse beni anlamıyor sanki.Esim işsiz aylardir ben dedemi kaybettikten sonra anksiyete ile bas ediyorum.Onceden keyif aldığım ne varsa boş sanki.Esimlede bir dönem boşanmadan döndük.4 yasinda oglum var hep dışa dönük hep çocuklarla arkadaş kurmayı sever bu konudan ötürü pakta çocukların anneleriyle problem yaşadım hep anksiyete olduğum için karşıdaki kişiye karsi neden çocuğa laf söylüyorsun diyemiyorum sonrada kendimi yiyorum sonra eşime anlatıyorum bu sefer de neden bu kadar pasifsin diyorum.Daha bugün başıma geleni anlatayım.Dun bbama geldim sözde kafa dinlicem evim uzak babamın eviyle annemle gorusmiyoruz bizi bırakti gitti babam bizi babannemgile götürdü buradan gelin oldum neyse o ayrı bir konu.Bugun gimsa var burda oyun parkında cocuk oynasin dedim moralim çok yerinde neyse gittik.esim bizle gelmedi o iş arıyordu zaten birtanede buldu ona gidecekti.Oyun parkında oğlum çok sıcakkanlı davrandı bir çocuk vardı ondan biraz küçük zaten dediğim gibi oğlum asla zarar vermez vurmaz itmez.kaydiraktan kayarken o çocuğa dokunup kayıp o çocukta gülüyordu.Cocugun annesi azarladı ne dokunuyorsun senin yüzünden düşüyor dedi.yaninda da kocası var ben tekim orda.bisey demek istedim sustum anksiyete krizi geldi kalbim deli gibi atıyordu.Korkudan değil başka birşey bu.tum günüm mahvoldu bu ilk bu tarz olay değil bendemi anormallik var kızlar
Tartışmaya girmeden kendinizi ifade edebilirsiniz. Oğlunuza kızdığı an, neden çocuğa kızıp azarlıyorsunuz, oda çocuk. Belkide siz farkında değilsiniz, diğer çocuk düşmüş olabilir. Hoş bu du6rmda bile senin yüzünden düştü denmez.
Kocası orda ve siz yalnızsınız . Bu düşünceniz doğru değil. Siz yalnız değilsiniz yanınızda biri olmasına gerek yok konuşmanız için.
Kendinizi duygunuzu bastırdığınız için anksiyete yaşıyorsunuz.

Geçenlerde daha fena bir durum yaşadık.
Ellerinizden öperler 3 yavrumuz var.
Pazara gittim. 7 yaşındaki kızım etek askılarının içine gitmiş saklanıyor. Bizde o ara alışveriş yapıyoruz.
Esnaf adam Nemrut suratlı inan kızıma bağırarak ayarlayarak çık çık ordan ama başıyla bile korkutuyor kızımı.

Daha sakin uyarabilirsiniz dedim. Çocuğuna sahip çık dedi.
Malına zarar verdi mi ?
Sorun ne ?
Dokundu diye mi bu azarlama bağırış?
Sen nasıl esnafsın?
Adam mutsuz, kızacak bağıracak yer arıyor.
Hala sen nasıl annesin diye arkamdan bağırıyor, döndüm senğn gibi esnaf olmaz olsun dedim.

Bak eşim yanımda ama dinledi sadece
Suratına baksana diyo nursuz.
Eşim olmasada farketmez, gene suzmazdım.
İnsanımız artık mutsuz, çocuk ne demek bilmiyor.
Bu heryerde var. Bi kez gene bi bayan durduk yere kızıma bağırdı , oğlum dedi anne bu kafın neden kardeşime bağırdı. Yani türlü insan. Hangisine susalım. İçimize atıp dertli mi olalım 🤣
Bu arada Allah eşinize hayırlı iş kapıları açsın.

Tartışmaya girmeden kendinizi ifade edebilirsiniz. Oğlunuza kızdığı an, neden çocuğa kızıp azarlıyorsunuz, oda çocuk. Belkide siz farkında değilsiniz, diğer çocuk düşmüş olabilir. Hoş bu du6rmda bile senin yüzünden düştü denmez.
Kocası orda ve siz yalnızsınız . Bu düşünceniz doğru değil. Siz yalnız değilsiniz yanınızda biri olmasına gerek yok konuşmanız için.
Kendinizi duygunuzu bastırdığınız için anksiyete yaşıyorsunuz.

Geçenlerde daha fena bir durum yaşadık.
Ellerinizden öperler 3 yavrumuz var.
Pazara gittim. 7 yaşındaki kızım etek askılarının içine gitmiş saklanıyor. Bizde o ara alışveriş yapıyoruz.
Esnaf adam Nemrut suratlı inan kızıma bağırarak ayarlayarak çık çık ordan ama başıyla bile korkutuyor kızımı.

Daha sakin uyarabilirsiniz dedim. Çocuğuna sahip çık dedi.
Malına zarar verdi mi ?
Sorun ne ?
Dokundu diye mi bu azarlama bağırış?
Sen nasıl esnafsın?
Adam mutsuz, kızacak bağıracak yer arıyor.
Hala sen nasıl annesin diye arkamdan bağırıyor, döndüm senğn gibi esnaf olmaz olsun dedim.

Bak eşim yanımda ama dinledi sadece
Suratına baksana diyo nursuz.
Eşim olmasada farketmez, gene suzmazdım.
İnsanımız artık mutsuz, çocuk ne demek bilmiyor.
Bu heryerde var. Bi kez gene bi bayan durduk yere kızıma bağırdı , oğlum dedi anne bu kafın neden kardeşime bağırdı. Yani türlü insan. Hangisine susalım. İçimize atıp dertli mi olalım 🤣
Bu arada Allah eşinize hayırlı iş kapıları açsın.

Allah razı olsun kardeşim ben yapı olarakta aman tadımız kaçmasın modundayimdir kavgadan hep kaçarım küçükken hep kavga edilirdi yanımda yüksek seste irkilirim hemen buda benim elimde değil inaninki .. Allah bağışlasın çocuklarınızı.

Bende zaten duruyorum ve uyarmam gerekince uyarı yapıyorum asıl mesele karşı taraf çocuğuna kimse dokunmasın istiyorsa o zamn parka getirmesin
Ama hanımefendi öyle bir dünya yok ne demek kimse dokunmasın istiyorsa parka getirmesin? Parkta bütün çocukların birbirine dokunması serbest diye bir durum olamaz. Normal olan çocukların ailelerinin çocuklarını gözetiminde tutmasıdır ve kendi müdahale etmesidir ki başka ebeveynler müdahale edip çocuğu kırmasın.
Neyse sizin donup kalmanıza gelince, bazı şeyler yapı meselesi sanırım. Herkes hazır cevap veya atılgan olamıyor. belki terapi alsanız biraz bu durumdan kurtulup sıkıntınızı anında dile getirecek hale gelebilirsiniz.

Ama hanımefendi öyle bir dünya yok ne demek kimse dokunmasın istiyorsa parka getirmesin? Parkta bütün çocukların birbirine dokunmaksı serbest diye bir durum olamaz. Normal olan çocukların ailelerinin çocuklarını gözetiminde tutmasıdır ve kendi müdahale etmesidir ki başka ebeveynler müdahale edip çocuğu kırmasın.
Neyse sizin donup kalmanıza gelince, bazı şeyler yapı meselesi sanırım. Herkes hazır cevap veya atılgan olamıyor. belki terapi alsanız biraz bu durumdan kurtulup sıkıntınızı anında dile getirecek hale gelebilirsiniz.

Dokunmasını istemiyorsa parka getirmesin çocuğunu demeniz yanlış ! O zaman sizin de çocuğunuz sorun çıkarıyorsa parka götürmeyin dimi sizin düşüncenize göre ilerlersek! Çocuğunuza bağıran kişilere güzel üslupla uyarı yapmalısınız ilk olarak ! Çocuk bu güzelce uyarın söyleyin bana ben de dikkat ederim takip ederim diye söyleyin çirkefleşirse terbiyeSiZ der gidersiniz ama çocuğunuza temas etmemeyi öğretin aşılayın bence rahatsız olabileceklerini

Çocuk bu sonuçta uyarsakta yapar yapabiliyor bunu kastettim ben zaten hep yanindayim yanlış birşey görünce tabi ikaz ediyorum

Dokunmasını istemiyorsa parka getirmesin çocuğunu demeniz yanlış ! O zaman sizin de çocuğunuz sorun çıkarıyorsa parka götürmeyin dimi sizin düşüncenize göre ilerlersek! Çocuğunuza bağıran kişilere güzel üslupla uyarı yapmalısınız ilk olarak ! Çocuk bu güzelce uyarın söyleyin bana ben de dikkat ederim takip ederim diye söyleyin çirkefleşirse terbiyeSiZ der gidersiniz ama çocuğunuza temas etmemeyi öğretin aşılayın bence rahatsız olabileceklerini

Çocuk bu sonuçta uyarsakta yapar yapabiliyor bunu kastettim ben zaten hep yanindayim yanlış birşey görünce tabi ikaz ediyorum
Sanırım bana yazdınız. Alıntı yaptıktan sonra direk mesajı altına yazabilirsin göndermeden önce. Bir gün biri gelir çocuğuna sahip çık der o zaman da kitlenebilirsiniz ben o yüzden dedim uyarın diye.

Allah razı olsun kardeşim ben yapı olarakta aman tadımız kaçmasın modundayimdir kavgadan hep kaçarım küçükken hep kavga edilirdi yanımda yüksek seste irkilirim hemen buda benim elimde değil inaninki .. Allah bağışlasın çocuklarınızı.
Amin hepimizin yavrularını.
Haklısın çocukken yaşadıkların kolay değil. Kavga etmek tabirini sil konuşmalarında bile. Kavga etmeden fikrini söyle o an.
Bende sneğn gibiydim ama zamanla bu dili öğrendim. Kavga edilen sonunda boşanmış bir ailede büyüdüm. Tek bildiğimiz Kavga sinirli bağırarak iletişim kurmaktı. Ama okuya okuya öğrendim. Tatlı dille karşıdaki hak etmese bile , biz tatlı dili huzurlu bir iletişimi hak ediyoruz. Bu nedenle Kavga yok. Sessizce sakin uyarmak var. Ha öfke bazen gereklidir. Mesela kocaman esnaf bozuntusunun gücü yettiği için yavruma bağırması anında öfke ile yaklaştım. Ama bağırmadan. Hak etti çünkü.

Sizin gibi düşünenler yüzünden ne hale geldik çok korkuyorsa evet annr baba getirmesin benim çocuğumu da iten olypr asla bu tepkiyi vermedim vermemde çocuk çocuğu görünce tabi oynamak iaster bu çocuklara yazik cidden sosyalesmede sorun oluyor sonra.

Amin hepimizin yavrularını.
Haklısın çocukken yaşadıkların kolay değil. Kavga etmek tabirini sil konuşmalarında bile. Kavga etmeden fikrini söyle o an.
Bende sneğn gibiydim ama zamanla bu dili öğrendim. Kavga edilen sonunda boşanmış bir ailede büyüdüm. Tek bildiğimiz Kavga sinirli bağırarak iletişim kurmaktı. Ama okuya okuya öğrendim. Tatlı dille karşıdaki hak etmese bile , bi,z tatlı dili huzurlu bir iletişimi hak ediyoruz. Bu nedenle Kavga yok. Sessizce sakin uyarmak var. Ha öfke bazen gereklidir. Mesela kocaman esnaf bozuntusunun gücü yettiği için yavruma bağırması anında öfke ile yaklaştım. Ama bağırmadan. Hak etti çünkü.

oglum var hep dışa dönük hep çocuklarla arkadaş kurmayı sever bu konudan ötürü pakta çocukların anneleriyle problem yaşadım hep

Gercekten cok fazla pasif kalmişsiniz.

Ama yukariya da pek inanmadim. 😬 Hani arada bir degişik huylu insanlara denk geliriz ama siz bu problemi baskalariyla da yaşiyorsaniz durum sadece arkadaşlik kurmayi sevmek degildir muhtemelen. Belki cocugunuz istemeden sert davraniyor olabilir oyun esnasinda, cocuklar ayarlayamayabiliyorlar bazen.

Bence cocugunuza da ogretin, anlayacak yaşta zaten
🤷

Allah razı olsun çok mantıklı konuşuyorsunuz birdahaki sefere daha temkinli atık olucam üslup gerçekten önemli tavsiyeleriz
Gercekten cok fazla pasif kalmişsiniz.

Ama yukariya da pek inanmadim. 😬 Hani arada bir degişik huylu insanlara denk geliriz ama siz bu problemi baskalariyla da yaşiyorsaniz durum sadece arkadaşlik kurmayi sevmek degildir muhtemelen. Belki cocugunuz istemeden sert davraniyor olabilir oyun esnasinda, cocuklar ayarlayamayabiliyorlar bazen.

Bence cocugunuza da ogretin, anlayacak yaşta zaten
🤷

Yani hep derken abartmış olabilirim gerçekten gözümün önündeydi dikkat ediyorum hep sert bir tepki olmadı

X