Şampuan ve Saç Kremleri Bitkisel DEFNE GARLI şampuan ve saç kremi kullanan var mı?

Sana tavsiyem, Antakya'da ev yapımı olan gar sabunları var. Orada bu saduna defne ya da garlı değil, gar sabunu derler. İşte bu sabundan bulmaya çalış. Ben doğduğumdan beri bu sabundan kullanırım ve saçlarımla ilgili hiçbir problem yaşamıyorum.

kikirdekcim bende 6aydır sabun kullanıyorum Allah``a şükür dökülme çok azaldı ama kafam kaşınıyor çok.ne yapıcam.ben bu şampuanı kullandığımda saçlarımı aşırı döktü bende yarıda bıraktım sizde öyle bi sorun olmadımı kızlar?benneyaptımki

ışin aslı, her madde her bünyede farklı tepki verebiliyor. Sende böyle bir etki yapmış olabilir. Bir de, o sabunların bazıları yağlı saçlara, bazıları ise kuru saçlara iyi gelir. Bir de, eğer hazır üretim aldıysan, içinde kimyasal madde olabilir. Kaşınma konusunda ise, benim bildiğim kadarıyla, cildini kurutuyordur da ondan kaşınma yapıyordur.
Yine de bir uzmana sormakta fayda olabilir.

su defne garlı sampuan ve kremini yaklaşık 1 aydır kullanıyorum dökülmem azalmadı,aksine daha da arttı ama bırakıcam
bende kötü etki mi yaptı ne kadar sanssızımn...
bir dekepeklenme oldu
benim gibi sorunlarla karsılasan vasrmı lütfen cvp yazsınnn.........

Son düzenleme:
ben şuan dfn garlının sadece şampuanını kullanıyorum ilk kullanımda farkı hissedekceksiniz dio ama hem saçım döküldü hem kepek yaptı ikinci kullanımda gerçi şuan eski elseve kremim bitsn die ona devam ediyorum ama şampuanla yıkadıktn sonra saçlarım dolaşıyo çok, ya acaba maskesini alsam işe yarar mı ? krem mi maskemi önerirsiniz benim saç çok gür şampuanıda aktardan 450 ml ini 7.50 a almıştm valla saçıma uygun bişey bulamıcm mı yaa :1no2:

saçlarım kıvırıcık gür kuru ince telli bazı arkdaşlar kuru saça ii gelmez yazmış ya sürekli şampuan değiştirmkten saçta deliye döndü kafam karıştı ii ce yaa :S

saçlarım kıvırıcık gür kuru ince telli bazı arkdaşlar kuru saça ii gelmez yazmış ya sürekli şampuan değiştirmkten saçta deliye döndü kafam karıştı ii ce yaa :S

canım bnm saçım kuru, bana maskesi a.s.gayet iyi geldi, yumuşacık yapıyor ama MASKESİ...
şampuanı kurutur...

ben şuan dfn garlının sadece şampuanını kullanıyorum ilk kullanımda farkı hissedekceksiniz dio ama hem saçım döküldü hem kepek yaptı ikinci kullanımda gerçi şuan eski elseve kremim bitsn die ona devam ediyorum ama şampuanla yıkadıktn sonra saçlarım dolaşıyo çok, ya acaba maskesini alsam işe yarar mı ? krem mi maskemi önerirsiniz benim saç çok gür şampuanıda aktardan 450 ml ini 7.50 a almıştm valla saçıma uygun bişey bulamıcm mı yaa :1no2:

canım ben de cok sampuan degiştirdim.
ama dfn garlıyı kullanırken kremini de beraber kullanmalısın kremi güsel yani hakkını yememek lazım..şakkıdı

aklıma şöyle bişey geldi, daha önce bildiimiz silikonlu şampuanlardan kullandıysan onlar saçında birikmiştir, saç derinde bir ölü tabaka oluşturmuştur. DFN Garlı bu tabakatı temizliyor olabilir. Saçın kıvırcıksa muhtemelen kurumaya meyillidir, yani kremi dipten uca sürmezsen kurur ve dolaşır. Elseve de diplere sürülebilecek türden bi krem değil. bana kalırsa sen acilen DFN garlının maskesini al, yıkadıktan sonra dipler de dahil tüm saçına sür, 5-10 dakika beklet çünkü bu bildiimiz kremlerden değil, bakım maskesi olduğu için hem saçın diplerine de sürülmeli hem de daha uzun bekletilmeli. Elseve ini de atma ziyan olmasın, arada sadece uçlarına sürersin.
dökülme de şampuan değişik olunca saç tepki vermiş olabilir, ya da silikonlu şampuanlar yıkarken pamuk gibi yapıo saçı ama DFN garlı öyle yapmadığından açmak için zorlamış da olabilirsin, o şekilde dökülmüş de olabilir.
Bence pes etme, devam et kullanmaya, bi alışsın saçın.

Sevgilera.s.

Son düzenleme:
çok teşekkürler arkadşlar cvplarınıza bugün yıkadım mesela saçımı elimde önceden mecit efendinin bakım yağı vardı önce saç diplerime sürdüm sonradan dfn garlıyı kullandım sonrada elsevi saç uçlarına kullandım saçlarım kolayca açıldı valla parladı.Ama üst taraflar çok az kuru duruyor diğer sefere göre şimdi daha nemli oldu sanırım önce yağlıyınca işe yaradı ben maske alcam tabikide ama önceden aldığım maske var işte ona da şampuan parası vermiştim valla böyle deneme yanılma yolu die müsrif mi oldum ne Çok üzgünüm çoook yarın bi de eczaneye danışcm böyle 3 üründe çok karışık gibi oluyor saçlar ii ce yıprancak of :KK43: benim saçımda hiç boyada yok bir iki beyazım artmış boyasız çare var mı sorcam eczaneye yaa neyse paylaşırım kızlar :enbuyukkk:

benim saçımda hiç boyada yok bir iki beyazım artmış boyasız çare var mı sorcam eczaneye yaa neyse paylaşırım kızlar :enbuyukkk:

Boyasız çare olarak sarmısak var benim bildiğim, 40 gün boyunca 1 diş sarmısak yutarsan beyazlar dökülür yerine siyah saç çıkarmış. Denemekten zarar gelmez, hatta sarmısak ecza deposu gibi bir nimet, bi çok şeye daha iyi gelceğine eminim.

Boyasız çare olarak sarmısak var benim bildiğim, 40 gün boyunca 1 diş sarmısak yutarsan beyazlar dökülür yerine siyah saç çıkarmış. Denemekten zarar gelmez, hatta sarmısak ecza deposu gibi bir nimet, bi çok şeye daha iyi gelceğine eminim.

eet sordum ecz hiç uğraşma dio öle şeylerle dio boya dio çaresi çareye bak ne alaka :sm_confused: ben duymuştum yurt dışında çıkmış die buraya ne zman gelir bilmem eet sarımsaklı bi kür biliyom ben de dumankayadn dumştum ama kafama sürmem gerekiyoo onun tarifini bulunca yazarmm kafa kokar biraz ama değer herhalde

yutmadan yesek olur mu bi de acaba neyse yutarm da olmazsa delikafadulden ii gelebilir doğru

bende bu saç kremi ve şampuanından kullandım. mersinde oturduğum için bütün aktarlarda var:) tamamen bitkiseldir. diğer şampuan ve kremlerden pahalı bu gerçek:) ama en azından bitkisel ve gerçekten işe yarıyor. tavsiye ederim arkadaşlar. bu arada saç diplerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. defneli olduğu için saçı besleme etkisi var...

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de bioblas işe yaramayınca aldım ama çok uzun süre olmadı. Şimdilik normal ama inşallah saç dökülmesini durudurur.

kızlar ya,bende doğal diye kullananlar memnun diye aldım bu şampuan ve kremini,ama nedense inanılmaz saçımı döküyo,ki kullanana kadar 3-5 tel anca giderdi şimdi hem yıkarken hem normal gün içinde sapır sapır dökülüyo resmen dokundukca elimde kalıyolar ,şaşırdım kaldım ya:sinifsinif: ,bana mı öyle oldu acaba dedim ama anneme kullandırdım oda aynı şeyi söyledi,ayrıcada acayip kurutuyo,ki normalde zaten saçım kuruydu iyice kuruttu,aktarada sormuştum kurutmaz dedi ama kuruttu,görtüğüm tek işe yarar yanları gerçekten parlatıyo saçı ,güzel bi parlaklık veriyo,bide arındırması güzel o kadar
sizede aynı şeyi yaptımı ,bıraktım ben bunu bi süre eski şampuanımı deniycem benneyaptımki

ben de bugün aktarda karşılaştıp aldım. ama saç kremi ya da meskesi yoktu. sadece şampuanı aldım o yüzden. ayrıca alacaklar da bilgilensin ben 7 tl ye aldım...

bende bu saç kremi ve şampuanından kullandım. mersinde oturduğum için bütün aktarlarda var:) tamamen bitkiseldir. diğer şampuan ve kremlerden pahalı bu gerçek:) ama en azından bitkisel ve gerçekten işe yarıyor. tavsiye ederim arkadaşlar. bu arada saç diplerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. defneli olduğu için saçı besleme etkisi var...

Yurtdisinda yasiyorum,tatilde bir arkadasimdan duyup almistim, yeni kullanir oldum ama hic memnun kalmadim,sac diplerimi acaip hassaslastirdi ,ayni sorunu yasayan var mi acaba?:uhm:

Yurtdisinda yasiyorum,tatilde bir arkadasimdan duyup almistim, yeni kullanir oldum ama hic memnun kalmadim,sac diplerimi acaip hassaslastirdi ,ayni sorunu yasayan var mi acaba?:uhm:

evt arkadaşım bende yaşıyorum ,bir süre sonrada dökmeye başlıyo,inanılmaz hassas bi saç derisi ve dökülme oldu bende:eek:klava:,dün bıraktım eski şampuanımla yıkadım inan çok daha iyi geldi ve az döküldü anlayamıyorum hani doğaldı bu doğal bişey bu kadar saçı nası döker anlamadım:uhm:

X