Bitmek üzere bir evlilik

Yapılan birşey olmadığına ikna edemedim,son çare bu şekilde konuşup (verdiği güvene dayanarak)yalan,olmayan şeyler anlattım, eşim itiraf et kabul edeceğim güveni verdi
Geçen günkü konunuzda gercekten başka erkeklere baktıgınızı söylemiştiniz. Çok net hatırlıyorum. Başka üyelerde hemfikir bu konuda. Siz yaptıgınızı eşinize itiraf etmişsiniz. Eşiniz sizden laf almak için tabiki kabul edeceğim der. Ama tabiki siz itiraf edince tepki gösterir. Kabul edilebilecek alttan alınabilcek bir konu mu bu Allah aşkına

Çaresizlik,iki çocuğumuz var ve ben,bana söylediklerini kabul edip, yalan söyleyip onu rahatlatırim diye düşündüm,çünkü bana sürekli benim olmadığım şekilde ithamlarda bulunuyordu.ve son konuşmamızda ne varsa söyle kabul ediyorum dedi.bende buna güvenip aklındaki şüpheler bitsin diye dusunmedigim şeyleri düşünmüş gibi soyledim
Bu nasıl bir mantıktır?

Olmayan şeyleri var gibi düşünüp size baskı yapan adama, ki bu bile başlı başına boşanma sebebidir sızın için, rahatlaması için ever baktım vs.söylenir mi? 🤦

İnandırıcı gelmedi, rahatlasın diye söyledim lafıniz.

Bu nasıl bir mantıktır.

Olmayan şeyleri bar gibi düşünüp size baskı yapan adama, ki bu bile başlı başına boşanma sebebidir sızın için, rahatlaması için ever baktım vs.söylenir mi? 🤦

Geçen günkü konuda gayette baktığını söylemişti konu sahibi. Olmayan bir şey değil yani

Önceki konuyu bilmiyorum ama bu konuda olmayan birşeyi söylemek akıl karı değil zaten, doğru olmadığı çok belli.
Başka erkeklerin semptik geldiğini onlara baktığını itiraf etmişti. Eşe böyle bir şey söylersen seni boşamaya kalksa adam haklı demekten başka yorum yapılmaz ki. Konu sahibi kendini haklı cıkarmak için yollr aradıgından kıvranıyor

Başka erkeklerin semptik geldiğini onlara baktığını itiraf etmişti. Eşe böyle bir şey söylersen seni boşamaya kalksa adam haklı demekten başka yorum yapılmaz ki. Konu sahibi kendini haklı cıkarmak için yollr aradıgından kıvranıyor
Konuşmakla evet hata yaptım ama çok baskı altindaydim

Haklı çıkarmaya çalışmıyorum derdimi paylaşmak istedim

Bu nasıl bir mantıktır?

Olmayan şeyleri var gibi düşünüp size baskı yapan adama, ki bu bile başlı başına boşanma sebebidir sızın için, rahatlaması için ever baktım vs.söylenir mi? 🤦

Söylersen rahatlarim dedi ve çözüm buluruz dedi,çocuklarım üzülsün istemiyorum,bizden başka kimseleri yok,soyle devam edip yuvamizi kurtaralım sözüne guvendim,hata yaptim

Söylersen rahatlarim dedi ve çözüm buluruz dedi,çocuklarım üzülsün istemiyorum,bizden başka kimseleri yok,soyle devam edip yuvamizi kurtaralım sözüne guvendim,hata yaptim
Hatayi başkalarına bakarak yapmıssınız.

Burada bile öyle değildi ama rahatlasın diye söyledim yazıyorsunuz.

Çözüm buluruz lafına nasıl inandiniz orası da ayrı.

Nispet, inat ve ya can yakmak için bile olsa beni kessen olmayan ya da yapmadığım bir şeye oldu yaptım demem. Karşımdaki şizofrense, ben kendimden eminsem, düzelmiyorsa koyveririm gider. Neden kulağınızı tersten tutuyorsunuz?

Yıllardır bakmadığımi biliyordum,ama iki gündür şundan mi bakiyosun bundanmi bakiyosun diye çok sıkıştırdı,dikkat etmeden bakıyorum desemde inanmadi
Gerçekten öyle bir eğiliminiz yoksa size bu ithamda bulunan eşten ayrılmanız gerekirdi en baştan.
İkna etmeye çalışmak yerine.
Ben kimseye bakmaz, farklı niyetlere girmezken eşim beni bununla itham edecek ve de oturup onu ikna etmeye çalışacağım, insana kendine saygısından yapmaz bunu.

Gerçekten öyle bir durum yoksa üzülmek yerine bir paronayaktan kurtuluyorsunuz diye mutlu olun.

15 yıllık evli bı bayanim eşimle ilk yıllardan başlayan sorunlarımız oldu.bu sorunların en büyüğü eşimin beni başka erkeklere bakmam şeklindeki ithamiydi,bu olay beni çok rahatsız ediyordu ama eşime inandiramiyordum.bir aydır çok üstüme gelip sürekli sıkıştırıyor ve sabahlara kadar konuşmamızda rağmen çözüm bulamıyorduk.soyle rahatla diyip bana sürekli empoze ediyordu bu durumu.bende inanmadigim halde yalanlar söyleyerek onu rahatlamak istedim,hatam varsa düzeltelim şeklinde karar aldık ve bende olmayan düşüncelerimide varmış gibi(bakıyorum,hoşlanıyorum gibi) söyledim. Şuan benden nefret ediyo,söz verdiği halde beni istemiyor,çok çaresizim,ne yapmaliyim
yaptığın çok saçma olmuş neden yalan söyledin ki , ikiniz çift terapistine gidin bence

Biraz ara verin annengile falan git sonrada ilişki terapisi deneyin, fakat kocanızda sizde bir garipsiniz, "bakmıyorum" diyip yeri göğü indireceğinize yalandan bakıyorum demek yanlış.

X