Mutsuz giden evliliğim

Şimdi şöyle ki, sende mutlaka biliyorsundur ki iş kadın da değil erkek de bitiyor. Benlik bir durum yok yani. Korunmayan o. Bende çocuğu aldıracak değilim ki. Onun mebaaliğini alamam üzerime.
korunmaya niyetiniz olsaydı her türlü yolu vardı kendi kendinizi kandırmayın
sağlık ocağı yardımcı oluyor bu konularda diye biliyorum
amaaan kısmeti ile gelir ne yapalım modundasınız
neyse olan olmuş

bu durumda şuan için sizde onlara karşı cevap vereceksiniz ezilmeyeceksiniz

Spiral taktırmayı istedim. Ama müsaade etmedi. Doğum kontrol hapını da aynı şekilde. Müsaade etmedi. Zaten bu anlattıklarımın hiçbirini de sorun olarak görmüyor ki o. Farkında bile değil hatta, ben burada mutsuz muyum, onun ailesiyle geçiniyor muyum. Hiçbirinin farkında değil. Anlatsam da bir kulağından girip diğerinden çıkıyor.
o müsaade etmedi ve sustunuz
ilaç almak isteyen insan gizli gizli yine alır o ilacı
korunmanıza izin mi vermiyor girmeyecektiniz ilişkiye
tecavüz edecek hali yoktu değil mi?

Sürekli kullanmak kısır yapabiliyormuş. Daha önce bir çok kez kullanmıştım. Daha da kullanma dedi.
nerden biliyormuş kendisi kullandı galiba?? kısır filan yapsa ben kısır olup çocuğum da olmazdı ama bak sen şu işe ki sürekli kullandım,bıraktıktan 1 sene sonra hamile kaldım :dondurma:

Merhaba arkadaşlar. Benim bir derdim var ve derdimi anlatıp biraz da olsa rahatlamak istiyorum. Ayrıca ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim de yok. Eminim bu platformda benim gibi derdi olan bir çok kişi vardır.
Evleneli 3 yıl olacak. 2 yaşına girecek bir kızım var. Diğeri de maalesef ki yolda. 3 aylık hamileyim yani. İkincisi asla hesapta yoktu ama Allah verene veriyor işte.

Sorunum şu ki, evliliğimde çok huzursuz ve çok mutsuzum. Kaynanamla yaşıyorum. Bir tane de görümcem var bekar. Eşimle severek ve ne yazık ki kaçarak evlendik ama evlendiğime pişman ettiler beni. Kaynanam ve görümcem ilk başlarda bana karşı çok iyiydiler, sanırsın melektiler. Şu an ise yaklaşık son 6 aydır sürekli hakaret edip aşağılıyorlar. Her istediklerini de yaptığım halde sonunda sanki yapmamışım gibi konuşmaları da cabası. Yaranamıyorum hiç. Bana karşı eşimi dolduruyorlar. Onun yanında da bana bir çok kez hakaret edip kötü kötü konuştular ama eşim bir kere bile onlara ağzını açıp bir şey söylemiyor. Zaten o yüzden rahatça bana istediklerini söylüyorlar.
Bir çok kez boşanmak geçti aklımdan. Hala da geçmiyor değil doğrusu. Eşim de ailesine beni ezdirdiği için ondan da soğumaya başladım artık. Karısını ezdiren bir adamdan hayır gelir mi?
İlk doğumumda kızımı büyütme şeklime bile karıştılar hep. Düzenime karıştılar. Kendi özel alanım bile yok anlayacağınız. Eşimle ben dışarı gidecek olsak gezmeye vs. Hemen onlarda gelirler peşimizden. Özellikle de görümcem ve eşim yine hiç bir şey söylemez. Eşimle normal karı koca gibi değiliz bile. Hiç özelimiz yok mesela onunla.
Mutsuzum. Karnımdaki de bu durumdan etkilenecek diye endişeliyim. Ben ikinci çocuğumu böyle bir aile ortamında dünyaya getirmek istemiyorum açıkçası. Onu olsun büyütürken annesi olarak kimsenin bana karışmasını istemiyorum.
Boşanmak istiyorum ama ailem kabul etmiyor, gidecek başka yerim de yok. Ama bu benim için sorun değil. Ben hiç olmazsa Kadın sığınma evine gider düzenimi kurana kadar orada da idare edebilirim. Sadece artık kaynanam ve görümcemle aynı çatı altında yaşamak istemiyorum. Eşim de ayrı eve çıkmayı reddediyor. Ben ne yapacağımı hiç mi hiç bilmiyorum. Sadece tek istediğim mutlu ve huzurlu olmak ama o da burada hiç mümkün değil. Ne olur bana bir yol gösterin.
Evinizi ayırın başka bir yolu yok ev ev üstüne olmaz böyle huzursuz bir ortamda ne çocuk nede aile sağlıklı olur eğer mutsuzsaniz eşiniz sizden taraf değilse boşanın

Spiral taktırmanıza neden müsaade etmedi acaba? İstendiğinde çıkarılabilen bir aparat o. Devlette bedava takılıyor diye biliyorum

Eşiniz neden farklı bir eve taşınmak istemiyor.
Çocuğu aldırmayı düşünüyorsunuz gibi anladım tarihleri vardı sanki o zaman geçti mi acaba?
Aileniz neden destek olmak istemiyor bir sorun mu var?
Yaaa sıkıntılı bir durum insallah görümceniz tez vakitte hayırla evlensin.
Kayınpeder yok mu
Herşey bir cinnete bakar sizde onlara köpek muamale si yapın ezdirmeyin bakın sesinizi çıkarın mecbur çirkef olmak gerekiyorsa olun sizde cekinsinler

Merhaba arkadaşlar. Benim bir derdim var ve derdimi anlatıp biraz da olsa rahatlamak istiyorum. Ayrıca ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim de yok. Eminim bu platformda benim gibi derdi olan bir çok kişi vardır.
Evleneli 3 yıl olacak. 2 yaşına girecek bir kızım var. Diğeri de maalesef ki yolda. 3 aylık hamileyim yani. İkincisi asla hesapta yoktu ama Allah verene veriyor işte.

Sorunum şu ki, evliliğimde çok huzursuz ve çok mutsuzum. Kaynanamla yaşıyorum. Bir tane de görümcem var bekar. Eşimle severek ve ne yazık ki kaçarak evlendik ama evlendiğime pişman ettiler beni. Kaynanam ve görümcem ilk başlarda bana karşı çok iyiydiler, sanırsın melektiler. Şu an ise yaklaşık son 6 aydır sürekli hakaret edip aşağılıyorlar. Her istediklerini de yaptığım halde sonunda sanki yapmamışım gibi konuşmaları da cabası. Yaranamıyorum hiç. Bana karşı eşimi dolduruyorlar. Onun yanında da bana bir çok kez hakaret edip kötü kötü konuştular ama eşim bir kere bile onlara ağzını açıp bir şey söylemiyor. Zaten o yüzden rahatça bana istediklerini söylüyorlar.
Bir çok kez boşanmak geçti aklımdan. Hala da geçmiyor değil doğrusu. Eşim de ailesine beni ezdirdiği için ondan da soğumaya başladım artık. Karısını ezdiren bir adamdan hayır gelir mi?
İlk doğumumda kızımı büyütme şeklime bile karıştılar hep. Düzenime karıştılar. Kendi özel alanım bile yok anlayacağınız. Eşimle ben dışarı gidecek olsak gezmeye vs. Hemen onlarda gelirler peşimizden. Özellikle de görümcem ve eşim yine hiç bir şey söylemez. Eşimle normal karı koca gibi değiliz bile. Hiç özelimiz yok mesela onunla.
Mutsuzum. Karnımdaki de bu durumdan etkilenecek diye endişeliyim. Ben ikinci çocuğumu böyle bir aile ortamında dünyaya getirmek istemiyorum açıkçası. Onu olsun büyütürken annesi olarak kimsenin bana karışmasını istemiyorum.
Boşanmak istiyorum ama ailem kabul etmiyor, gidecek başka yerim de yok. Ama bu benim için sorun değil. Ben hiç olmazsa Kadın sığınma evine gider düzenimi kurana kadar orada da idare edebilirim. Sadece artık kaynanam ve görümcemle aynı çatı altında yaşamak istemiyorum. Eşim de ayrı eve çıkmayı reddediyor. Ben ne yapacağımı hiç mi hiç bilmiyorum. Sadece tek istediğim mutlu ve huzurlu olmak ama o da burada hiç mümkün değil. Ne olur bana bir yol gösterin.
2.ye hamileyim dedikten sonra çokta anlattıklarinizdan rahatsiz oldugunuza inanmadim acikcasi.allah verene veriyor ona şuphe yok bu kadar rahatsiz oldugunuz bir ortamda 2.ye hamile kalmak akıl karı değil. Dikkat etceksiniz bu kadar basit. Daha bebek.dogmadan kadin siginma evi vs diyorsunuz. Aileniz kabul etmeyebilir. Bir ise girip calisip zemin hazirlamak yerine siz bide o eve 2.cocuk.pes dogrusu.

Sürekli kullanmak kısır yapabiliyormuş. Daha önce bir çok kez kullanmıştım. Daha da kullanma dedi.
Bak hem mutsuzsunuz hem ayrilmak istiyorsunuz hem ilaci birakiyorsunuz soylemeden icin sizimi takip ediyor? O sizin dediginizi yapmiyor ama siz masallah. Ee hapi biraktiniz allah ne verdiysemi? Sonrada verdimi veriyor. Bakin hep soyluyorum mutsuz evlilikte 2.cocuk yapanlar sopalik bak evire cevire hemde. Mecburmu o cocuk senin ceremeni cekmeye.

İkincisi asla hesapta yoktu ama Allah verene veriyor işte.
Bu cümleyi okuyunca ben ds korundunuz ama hamile kaldınız sandim.Eşiniz sizin korumanıza karşı çıkıyorsa kendi de korunmamistir ki bu durumda ikinci hesapta yoktu demeyin,gayet de hesapta vardı sürpriz değildi.

Sonunu hesap etmeden art arda bir sürü hata yapmışsınız.İsiniz neyazikki çok zor.Esinize çalışayım eve çıkalım diyin.Calismaniza da mı müsaade etmez yoksa ?

Aileniz niye eşinizi istemedi, işsiz mi geziyordu ondandır kesin.

İyi ki eşinizle hiç özeliniz yokmuş. Peşpeşe 2 tane çocuk.
Zahmet edip bi doktora bile gitmemişsiniz, doğum kontrol hapı kısır yapıyor diye düşünüyorsunuz.
Eşiniz müsade etmediyse her an mı dibinizde yani günde 1 tane içeceğiniz küçücük bir hap altı üstü.
Nerden haberi olacak?
Gerekli önlemi almak, o mutsuz dünyanıza bir de iki masum çocuğu ortak etmekten iyidir.
Şu devirde ne okumuşsunuz ne de bir işiniz var.
Biz enayi miydik acaba 30 yaşımıza kadar okurken.
Hayat tercihlerden ibarettir.
Siz de tercihlerinizin sonucunu yaşıyorsunuz.
İki kere iki dört.

Sizin gibi bir tanıdığım var onlar da kv ve kp ile yaşıyor. Kaçan kadına değer vermiyorlar bu bir gerçek maalesef. Eşten gizli korunmayı doğru bulmuyorum ama korunma yöntemlerine bahane bulan erkek gizliden gizliye çocuk istiyordur o halde kadın kendi korunmalıdır. Aktif bir cinsel hayatım var o yüzden rahatça söyleyebilirim ki yanlışlıkla çocuk oldu, korunuyorduk gibi söylemler bahane. Ve burdan tüm evlenecek kadınlara ayrı ev konusunda ısrarcı olmalarını şiddetle tavsiye ederim. İnsan yeri geliyor kendi ailesiyle kedi köpek gibi oluyor. Yine de ailenizle barışmaya bakın derim ben en azından sadece birisiyle barışın. Ezdirmeyin kendinizi aile desteği olmayan, hele ki kaçan kadınları eziyorlar maalesef. İstisnasını da görmedim üstelik.

Spiral taktırmayı istedim. Ama müsaade etmedi. Doğum kontrol hapını da aynı şekilde. Müsaade etmedi. Zaten bu anlattıklarımın hiçbirini de sorun olarak görmüyor ki o. Farkında bile değil hatta, ben burada mutsuz muyum, onun ailesiyle geçiniyor muyum. Hiçbirinin farkında değil. Anlatsam da bir kulağından girip diğerinden çıkıyor.
Ona müsaade etmedi buna müsaade etmedi istediğim gibi korunurum seni ilgilendirmez diyemedin mi?

Abağğğ 2.ye hamileymiş iyi ki özel alanınız yok he olsaymış nolacakmış bilmem bundan sonra ayrı eve çıkmayı unut sen cicim adam işini garantiye almış

Konu sahibi 2 nisanda üye olmuş son görülmesi 3 nisan... Heralde internete girmesine de müsade etmiyor eşi.

Birkaç çocuk daha yaparsan kaynananın kafası kaldırmaz, görümce illallah eder ve sizi gönderirler evden, yıldır onları başka yolu yok gibi :)

X