Bitmeyen çilem (boşanma)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu süreçte ne kaybetti isem bir an önce kurtulmak için anlaşmaya çalışmakla ettim. Ama soyadım bilmem nem yok eşimsin yok namusumsun bilmem ne bu ağır abi halleri bana gına getirdi. Al soyadını münasip bir yerine diyeceğim o kadar sinirlendim. Adam devamlı hesap soruyor sanki karısıyım hâlâ. Kağıt üstünde. Ev bark dağılmış aylardır ayrı yaşıyoruz dava açınca yeni mi aklına gelmiş. Döverken namusu değil miydim iyi günde kötü günde deniyor ama adam bütün kötü günlerimin sebebi oldu. Şimdi para için yapıyor ne yapıyorsa çocuk da umrunda değil. Öyle olsa iki gün hastahanede yattık tüm herkes biliyordu akrabaları onun hastanedeyiz. Story attım onları da gördü. Bir kere arayıp ne oldu oğluma nesi var demedi. Şimdi davayı açtım 3-4 hafta velayet kavgası yaptı çocukla devamlı tehdit etti beni. Tazminattan vazgeç dedi velayeti vereyim bende yok dedim. Soyadı soyadı diye diye tiksindirdi paranı da istemiyorum velayeti yazalım boşanalım dedim tamam dedi tüm pisliği bundandı. Sonra avukatın ücretini duyunca bilerek yaptın anneme harcıyorum diye dokunuyor tabi sana paralar bilmem ne bir annem vardı gözüne battı. Yaşlı başlı kadına para harcıyorum evlatlık vazifemi yapıyorum sana koyuyor bilmem ne. Böyle mesaj dolu. Cevap vermedikçe kuduruyor. Annemi arıyor halamı arıyor teyzemi arıyor.

Hicbiriniz acmak zorunda degilsiniz. Birakin cekismeli devam etsin, anlasmayin. Gecen sene 30-35 bin civari istiyordu avukatlar cekismeli.bosanma icin. Simdi 40-45bin olmustur fiyatları. 17 bin vermeyen adam gitsin 40bine avukat tutsun kendine, tutabiliyorsa. Tutamiyosa da hak kaybina ugrar oda sizin isinize gelir. Hem anlasmali boşanıp tazminattan vazgececeginize cekismeli boşanıp tazminat alin daha iyi.

Karşımdaki normal insan olsa eyvallah beklerim ama normal değil. Süreci bana acı vermek için kullanıyor. Soyadını def etmek istiyorum adımın yanından neredeyim ne yapıyorum sorularına kendini haklı görüyor çünkü. Bir yerde de değilim ailemin evindeyim çocuğumun başındayım. Ben onun gibi değilim bana karısız yapamam ikinciyi alırım diyordu beni kendi gibi sanıyor kontrol etmeye çalışıyor ben bunları kaldıramıyorum artık.

Onun avukat ucretını odememesının derdıne sen neden düşüyorsun ki. Umrumda olmaz. Avukatta sana o odemefı dıye bısey diyemez sen kemdı davanı öde cekıl kenara

Onun avukat ucretını odememesının derdıne sen neden düşüyorsun ki. Umrumda olmaz. Avukatta sana o odemefı dıye bısey diyemez sen kemdı davanı öde cekıl kenara
Bunu öne sürüyor anlaşma kağıdına imza atmıyor.

nerdesin sorusuna cevap vermek zorunda degilsiniz ki. Size ihanet ettigini dusunuyosa mahkemeye bunu sunar. Mesajlarina cevap vermemek delil degildir. Karsinizdaki hakimlerde insan usteluj tecrübelilwr. Onlarda biliyor adamin rahatsiz etmek icin mesaj attgini. Bence ucret sizi ilgilendirmiyor, adamada cevap vermeyin. Siz bu adama cevap verdiginiz surece bosansaniz dahi tacizleri devam eder

Cevap vermeyince annemi arıyor defalarca. Açmıyoruz yine. Teyzemi ve halamı da arıyor onları da tembihledim açmayın diye. Ama rezil oluyorum devamlı bıktım artık. Yaşadığı köyde full benim akrabam var ileri geri konuşuyor ne yaptığı belli değil kimlerle geziyor belli değil diye. Adımı çıkarmaya çalışıyor. Rezil olmaktan bıktığım için mesaj attığı zaman biz ayrıldık daha hesap soramazsın diye cevap atıyorum yoksa arıyor teyzemleri filan. Öyle dediğim zamanda sen soyadımı taşıyorsun kesin başkası var hayatında yoksa sen benden ayrılmak istemezdin bilemem ne. Sanki kendi prenses gibi yaşattı da beni. Dövdü dövdü bu noktaya onun yüzünden geldik keyfimizden gelmedik. Hala başkası vardır hayatında diyip duruyor. İnandırmak zorunda değilim seni diyorum akrabalarımın olduğu tanıdıkların olduğu yerlerde adımı çıkarmak için konuşuyor. Yalan anlatmış hep. Şüphelendim de dava açtım ondan ayrılmak istedim diyor sanki davayı kendi açmış gibi.

O zaman ben yıllarca bu eziyeti çekeyim. 7-8 ayda şu duruma geldim 15 kilo birden verdim. Yemeden içmeden kesildim uyku uyuyamaz oldum sabah ezanına kadar. Böyle yıllarca sürsün Türk adaleti de çekişmeli boşanmak için 7-8 yıl süründürür. Avukat önce en az iki yıl sürer diyordu şimdi 3-4 sene sürer diyor. Bu adam tehdit ettiği gibi seviyorum derse hayatım boyunca boşanmak için adliyeye mi gideceğim? Ev berk dağılmış herkes ayrı yaşıyor dikkate alınması gerekir bunun yıllarca sürüyor adamlar istemiyor diye. Döverken aklı neredeydi? Dava açamam sandı nasıl olsa cepte gidemez öyle mi? Anlaşma yapmak istiyorum o zaman boşanırım boşadım seni ananla nerede mutlu olursan olursun derimç

Sakin olun, bu hakaretlerini mutlaka kayda alın, yarının ne getireceği belli olmuyor. Avukat alsın parasını söke söke, size ne ? Sigortalı işi falan yok mu, siz ne yapabilirsiniz ki..

Eşinizi hasta kabul edip bir süre bunları duymayacaksınız, baktı sizde etki etmiyor mecbur susacak. Hiç tepki vermeyin bence.

Darp raporunuz var mı ? Mosmor gezip rapor almadıysanız uzun sürer tabi. Boşanmayı göze aldıysanız bunları da göze alırsınız. Sakin kalmak zorundasınız. Eşiniz zaten sizi delirtmeye çalışıyor. Her yerden engelleyin, akrabalar da açmasın telefonunu.

Sakin olun, bu hakaretlerini mutlaka kayda alın, yarının ne getireceği belli olmuyor. Avukat alsın parasını söke söke, size ne ? Sigortalı işi falan yok mu, siz ne yapabilirsiniz ki..
Onların sorunu aslında ama manyak herif benden çıkarmak için imza atmam öde diyo.
Eşinizi hasta kabul edip bir süre bunları duymayacaksınız, baktı sizde etki etmiyor mecbur susacak. Hiç tepki vermeyin bence.
Teyzemi halamı filan araması delirtiyor beni. Mecbur kalıyorum cevap yazmaya.
Darp raporum yok kaynanam olacak şahıs eltim dayak yiyince şikayet ettiği için benim üzerimde farklı bir politika uyguladı. Telefonumu aldılar evden çıkarmadılar. Eşimin telefonunu buldum o gün bir boşluk anında lavaboya gitmişti o. Kendi fotoğrafımı çekmiştim yüzüm boynum mosmordu kendime mail attım onun telefondan sildim. Tek o var.

Bir de mesajlar var düzgün bir koca olsaydın da dövmeseydin beni dedim. O da sende kadın olsaydın da dövdürmeseydin dedi. Mesajlar bunlar onları da verdim içeriye delil olarak. Tehdit etmek için halamı da arıyordu halam şahit yazıldı. Eve geldi bir kaç defa beni kötü durumda gördü bir de.

Bütün deliller sizin lehinize. Ama niyeyse bir uzaklaştırma kararı yok. Maaile gidin savcılığa bu adam gece gündüz ariyor deyin annenize, size, babanıza, halinize uzaklaştırma çıkarın. Bu tavırla böyle bir adam karşısında bugün velayet parası olur, yarın nafaka olur. Net tavrınız olsun

Avukatlık ücretlerine de yüzde 100 mü 90 mı ne zam geldi valla 60 bin civarı sanırım minimum çekişmeli boşanma

Bakma bunların ahlakı falan yok, her şeyleri reklam. Namus namus diye senin beynini yerler, giderler bi tane pavyondan çıkarıp anaları ile yan yana oturturlar. Pavyondakini de küçümsediğimden değil, sevince neler yapabildiklerinin haddi hesabı yok.

Yaşlı anası varsa evlenmeseymiş, çocuk yapmasaymış. Erkeğim diye önündekini sallaya sallaya gezmesini biliyordu. O vekalet ücretini seve seve ödeyecek. Bırak dava sürsün kaç yıl sürüyorsa. Şey de sen ona, "Ben bu dava 10 yıl da sürse sana daha karılık etmeyeceğim, bi hayrımı göremeyeceksin, 10 yıl ipsiz sapsız takılacağına ver istediklerimi, tez elden bitsin, anan da sana kız bulsun evlen bi an önce. Bak bi buzdolabı olmuş 30 bin, Ocak'ta ne olur Allah bilir. Geçen zaman senin aleyhine, benim bol vaktim var nasılsa sınava falan girecem. Olan sana olur." Sen onun anasını düşünmek zorunda değilsin, bi ana onda yok. Hatta de ki, " Bak bana bütün sülalem sahip çıkıyor, senin anan kardeşlerin ne işe yarıyor, anca çalım. Hepsi bi silkelense o vekalet parası 10 kere çıkar, ama yok anca seni soysunlar. Anam var gardaşlarım var diye geziyorsun senin kimsen yok.". Bu kadar abdest ona bi 10 yıl yeter.

Aynı şehirde değiliz. Sadece arama yoluyla yapıyor uzaklaştırmanın bir faydası olacağını sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…