Lekeler, Çiller Bıyık bölgesinde kararma

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

tr_lelli

Elbet bir gün çiçek açar umutlar 🌸
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
44.391
112.582
Epilasyon lazer sirağda bunları hiç kullanmadım..
ip yada cımbız kullanıyorum ama renk tonu değişikliği var bu kararmayı yok eden bunu başaran arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
şimdiden teşekkürler

aynı sorun bendede var sir ağdadan dolayı diyorlaR ve yaz aylarında cildim güneş görmeye başladığı anda daha belirgin oluyor bikaç gündür başladı bile iyi bir koruyucu kullanmamız gerekiyor her dışarı çıktığmızda ama tamamen geçircek formüller varsa bende merakla cvp bekliyorum.

umarım bize yardımcı olucak cevaplar gelir fondoten sürmek istemiyorum:KK31:

Ben de aynı dertten muzdaribim yaklaşık 2 yıldır.ben doğumdan sonra oldu diye düşünüyorum ama sir ağda yaptırmıştım hava da güneşliydi ondan da olabilir bilmiyorum.Denemediğim yöntem kalmadı.Önce doğal yöntemler elma sirkesi,limon,karbonat vs hepsini denedim.Benim cildimi berbat ettiler.İlk hali daha iyiydi çok kötü karardı sonradan resmen siyaha döndü.Sonra soyucu kremlere geçtim expigment denedim önce o da iyi gelmedi tahriş oldu kızardı soyuldu yine daha da karardı.Sonra yine bu siteden duyduğum eczacı yapımı bir krem vardı onu denedim belki 1 seneyi geçti önce lekeler kaybolmaya başladı sonra daha da koyu bir şekilde geri geldi.Bu tarz ilaçlar derinin üstündeki lekelere iyi geldi bende ama alttakiler daha da beter oldu.Sonra bıraktım kullanmayı.Bu arada sürekli yaz kış spf 50+ güneş koruyucu da kullandım.Bir de bana madecasoll da iyi gelmedi mesela herkes iyi diyor ama ciltten cilde farkediyo demekki.Sonra beyazlatıcı,kahverengi leke giderici kremlere karar verdim.Önce fade out active fade night krem aldım yine buradan okumuştum iyi diye.maalesef bana iyi gelmedi.Sonra yine burda aynı sorun için kortizon içeren bir krem okudum.Elecon pomad.Korka korka kullandım.Gerçekten de beyazladı sürdüğüm yerler.Hala daha gece yatarken ince bir tabaka halinde sürüyorum iki gecede bir ama korkuyorum da bir taraftan,kortizonlu diye.Ama bıktım artık lekeden en azından kapatıcısız çıkıyorum artık yine leke var ama hafif normal tüyler uzayınca olduğu gibi.Bir de bu leke oluştuğundan beri o bölgede tüy çok çok az çıkıyordu şu an eskisi gibi çıkmaya başladı.Tabi kremden olabilir tüylenme.Şu an gece gündüz sürekli yaklaşık bir buçuk aydır celeritt diye bir leke kremi var onu kullanıyoruım.Artık elecon mu celeritt mi bilmem ama biri ya da ikisi ben de çook işe yaradı.Bu halime şükrediyorum.Yine yazıcam size gelişmeleri zaten yazacaktım da tamamen geçsin diye bekliyordum.

bende bekliyorum gelişmeleri sigorta olayını bekliyorum iyi bir cilt doktorum var ama işte biraz pahalıya geliyo şuan bana sigortam yok gitsem kesin çözüm bulucam off yaa:KK31:

benimde cene altımda oluştu siyahlık ordaki kıllarımı iple cımbızla alıyorum ama feci bi kararma yaptı henüz 4 5 gün oldu 3 kremi karıştırıp kullanıyorum doktorumun tavsiyesi üzerine güneş kremide kullanmaya başladım 50 faktörlük.
kremlerin adı expigment tretin ve lipo locoid.
sanırım bende işe yaramaya başladı bu kadar kısa sürede hiçbir reaksiyon vermeden rengim hafif açıldı.
sanırım 1 ayda istediğim sonuca ulaşmış olurum.

soyulma felan olmuyo mu?
güneş felan umarım tekrar kararma olmaz kalıcı olur

Bu sorundan ben de şikayetçiyim:KK43: ama hiç bisey denemiyorum daha da kararmasın diye.s bi doktora mi gitsem ben de acaba

kızlar bahsettiğiniz sorun eğer buysa bende de var maalesef:KK50:

bıyıklarını iple alıyorum ve temiz olduğu halde uzaktan bakınca hala bıyık varmış gibi siyah duruyor..

çogu yakınım bıyığım çıkmış sanıyor :KK14:

Kızlar ben bu lekeden kurtuldum. Sir ağdadan dolayı olmuştu. Öyle kötüydü ki bıyıklarımı alsam bile bıyık varmış gibi lekeliydi.
Önce cilt doktoruna gittim.Expigment ve güneş koruyucu verdi.Aam her güneş koruyucu olmaz dedi.Solante pigmenta yazdı reçeteye renk açıcı özelliği varmış.
Biraz pahalıydı ama 1 senedir hala bitmedi. Balkona çıkarken bile güneş koruyucuyu süreceksin dedi yağmur kar farketmez ne zaman dışarı çıksan sür dedi.Hatta yazın evin içinde de sür dedi.
Expigmenti de gece yatarken sür çünkü güneş görünce leke yapar dedi. Bir süre expigmenti kullandım leke hafifledi ama hala vardı.
Sonra lazer epilasyona başladım zaten bıyıklarım çok sertti. 5 seans lazer yaptırdım şimdi bıyıklarım çıksa bile leke falan yok.Tamamen kayboldu.Geçen yılki resimlerime bakıyorum da nasıl gezmişim öyle.
Güneş koruyucunuzu ihmal etmeyin sakın.O çok önemli.Gittiğim lazer merkezinde de aynı güneş koruyucuyu kullanıyorlar.LEkeleri olanlara özellikle pigmenta olanı tavsiye ediyorlar.
İnşallah kurutulursunuz.Ben kat kat kapatıcı sürerdim hala dururdu o leke şimdi fondetensiz bile çıkıyorum

eğer lazer yapdıramıyosanız yada ilaçla zor olur diyenere limon diyorum hemen etkisini gösdermez ama deneyin usanmadan hemde bıyık bölgesi tüylerini yokediyor limon ve tuzu duymuşsunuzdur tüyleri azaltmak için düşünün bacak tüyü ile dudak üstü bir değil onlar daha ince yani yokolması daha kısa sürede olacakdır limon beyazlatır ve yokeder haberiniz olsun:KK34:

lazer epilasyonla lekenin ne alakası var anlamadım ben bir açıklar mısınız ? lazerle leke tedavisi olmasın bahsettiğiniz

ne olur gelişmeleri yazmayı unutma

Canım ben özelden yazamıyorum msj sayısından dolayı...Benim korkum sadece kortizonlu olmasından ne bileyim dr tavsiyesi falan da yokya bu sitede okudum kullandım geceleri yatmadan ince bir tabaka sürdüm sabah sildim.İnan 3 günde etki etti şok oldum.Benim leke dediğim gibi doğumdan 3-4 ay sonra oldu.Sir de yaptırmıştım belki de ondan oldu bilmiyorum.Ama artık o bölgede tüy bile çıkmıyordu hiç ama kapkaraydı.Ordaki hücreler öldü mü ne oldu bilmiyorum niye tüy çıkmasın yani.Şimdi çıkmaya başladı tekrar ona bile sevindim:)Hala sürüyorum sabah bembeyaz oluyor sürdüğüm yer hatta yüzümün diğer kısmından daha da beyaz oluyor.Sonra düzeliyor gün içinde.Benim durumum berbattı anlatamam.Kat kat kapatıcıyla geziyordum şu an hiç birşey sürmeden sadece gündüz celeritt ve 50+ güneş koruyucu gece elecon okadar çok şükür Allahıma vallaha hiç geçmeyecek sanıyordum ama eleconu kullanmaya çekiniyorum işte.uzun vadede kullanımda deride incelme ve kalıcı kırmızılık bırakır yazıyor nette.Ama sürerken hiç soyulma kızarma olmuyor ki benim cildim çok hassastır.Tavsiye etmeye korkuyorum ne bileyim,ama araştırın bu sitede okudum ben de zaten.

Canım ben özelden yazamıyorum msj sayısından dolayı...Benim korkum sadece kortizonlu olmasından ne bileyim dr tavsiyesi falan da yokya bu sitede okudum kullandım geceleri yatmadan ince bir tabaka sürdüm sabah sildim.İnan 3 günde etki etti şok oldum.Benim leke dediğim gibi doğumdan 3-4 ay sonra oldu.Sir de yaptırmıştım belki de ondan oldu bilmiyorum.Ama artık o bölgede tüy bile çıkmıyordu hiç ama kapkaraydı.Ordaki hücreler öldü mü ne oldu bilmiyorum niye tüy çıkmasın yani.Şimdi çıkmaya başladı tekrar ona bile sevindim:)Hala sürüyorum sabah bembeyaz oluyor sürdüğüm yer hatta yüzümün diğer kısmından daha da beyaz oluyor.Sonra düzeliyor gün içinde.Benim durumum berbattı anlatamam.Kat kat kapatıcıyla geziyordum şu an hiç birşey sürmeden sadece gündüz celeritt ve 50+ güneş koruyucu gece elecon okadar çok şükür Allahıma vallaha hiç geçmeyecek sanıyordum ama eleconu kullanmaya çekiniyorum işte.uzun vadede kullanımda deride incelme ve kalıcı kırmızılık bırakır yazıyor nette.Ama sürerken hiç soyulma kızarma olmuyor ki benim cildim çok hassastır.Tavsiye etmeye korkuyorum ne bileyim,ama araştırın bu sitede okudum ben de zaten.

3 günde sonuç vermesi çok güzel evet ciltte incelme yapıyormuş krem o zamnda daha tehlıkelı cilt incelirse dahada kötü hale gelebılır fakat 3 günde sonuç alınırsa denemeye değer diye düşünuyorum. benım lekem dudak üzeri ve göz kenarında var dudak üzeri hadi neysede göz kenarında kıllanma yaparsa o zaman içler acısı olur:KK43: denemeyı düşünüyorum

kızlar bahsettiğiniz sorun eğer buysa bende de var maalesef:KK50:

bıyıklarını iple alıyorum ve temiz olduğu halde uzaktan bakınca hala bıyık varmış gibi siyah duruyor..

çogu yakınım bıyığım çıkmış sanıyor :KK14:

evet cnm aynen o temiz ama uzakdan bile baksan var gibi görünüyo fondotensiz çıkamıyorum birden oldu ne lanet bişe yaa:KK31:

lazer epilasyonla lekenin ne alakası var anlamadım ben bir açıklar mısınız ? lazerle leke tedavisi olmasın bahsettiğiniz

aslında yok kim bahs etmişse arkadaşım lazere gidiyo onda da var leke ama sanırım geçer kalmaz diye düşünüyorum yani ümit ediyorum:KK31:

arkadaşlar ben bugün bıodermanın white objective gece serumuna başlıyorum ecz tavsiye ettiler bıyık bölgemde kararma ve burun kemiğimin iki yanında oluşan kahve rengi doğum lekelerim için bu ürüne güveniyorum geçen yıl yüzümde çıkan uçuk tarzı kocaman bi yara vardı ecz yine bıodermanın bi ürününü verdiler iz kalıcaktı çünki onu kullandım iz filan kalmadı bu yazdığım ürünüde renk açıcı aslında bu tür ürünler yazın kullanılmamalıymış ben temmuza kadar kullanıcam eylülde tekrar başlıycam temmuza kadar %70 azalma olur dediler daha sonrasında kışında devam edince sonuç alıcam inş ve avene nin koruyucusunu da aldım koruyucu çok önemliymiş leke olsun olmasın arkadaşlar umarım sonuç alırım mutlaka paylaşıcam sizlerle

int vazalin ve elmasuyunu karıştırın sürün.. lahana suyu sürün yazıyo hiç deneyen var mı?
bıktım fondoten sürmekten yaa üff üff

Epilasyon lazer sirağda bunları hiç kullanmadım..
ip yada cımbız kullanıyorum ama renk tonu değişikliği var bu kararmayı yok eden bunu başaran arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
şimdiden teşekkürler

medacassol pomad kullan kesinlikle çok etkili hemen geçiriyor

X