Biz 1 bebek için canımızı veririz ama hadi destek verin 3 çocuk yapalım...

Merhaba
Bu sabah yeniden telefon ettim ve rica ettim olumlu veya olumsuz bize artık bir cevap verin. Olumsuz bile olsa bir cevap vermenizi istiyoruz diye özellikle altını çizdim. Yazıyı yeniden yollamamızı istediler yazı numarasına bakıp sonucu paylaşacaklarmış.

En son gelişme budur arkadaşlar...
sağol KAZEN :KK16::KK16:
inş güzel haberler verirsin bize
ne zamandır merak ediyodum sonucu......

hadi hayırlısı....şu antalyada rahim transfer edilen ve tüp bebekle hamiş kalan bayandan haber var mı acaba? en son hamişliği devam ediyordu? bazen kısmetten öteye geçilmediğini çok iyi anlıyorum ama yapılan çalışmaları da sonuna kadar destekliyorum...çünkü her yeni gelişme bizler için umut ışığı....

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Dünyanın kadavradan rahim nakli yapılan ilk hastası Derya Sert'in 8'inci hafta sonundaki kontrolünde embriyo kalp atışlarının izlenmemesi üzerine gebeliği sonlandırılmıştır. Hastanın genel durumu iyidir ve evinde istirahat etmektedir. Uygun şartlarda hazırlıkları tamamlandığında tüp bebek tedavisine devam edilecektir ifadesine yer verdi.

Konuyu gördüm de bilgi paylaşımı yapayım dedim. Allah inşallah sizlere bol bebiş nasip etsin.

merhaba konuyla ilgili herhangi bir gelişme olup olmadığını merak ettim
inşallah paket olarak güzel bir düzenleme yapılıp ihtiyacımıza cevap verebilecek düzeye getirilip kamuoyuna açıklama yapılır ...:KK16::KK16::KK16:

Aile Bakanlığından umudu kesince konuyu Cumhurbaşkanı'mıza yazdım....

Sakın konuyu unuttum sanmayın !

Asla unuttuğunuzu düşünmedim:KK42:
Cumhurbaşkanımıza kadar iletildi konu artık umarım bu kez sesimize kulak veren birileri çıkar...
Teşekkür ediyorum...

unutmadığınızdan eminiz sevgili kazen inşallah tekrar tekrar kapılarını çaldığınız merciler unutmaz ve gerekn kolaylıkları sağlar bize...:KK16::KK16::KK16: tekrar teşekkürler çabaların için:KK16:
ya devlet baba tüp bebeği 3 e çıkarsın lütfeeeennnnn,

3 e çıkaracaklar inşallah öyle bir düzenleme yapılıyor şu aralar..ama devlet katkısı olarak ödedikleri miktarı düşürmüşler o kötü oldu:KK19::KK19::KK19:

İnşallah embriyo sayısı ile ilgili de bir düzenleme yaparlar en azından 3. negatiften sonra 3'e filan çıkarılsın bu girişiminizi tebrik ediyorum inşallah olumlu sonuçlar alırız

Bu tüp bebek konusunun çözüme kavuşacağına inanmıyorum.1,5 yıllık evliyim rezervim 1,83 yani az.ama sınırda değil diye raporum çıkmıyor...çikolata kisti ameliyatı oldum.ameliyatın üstünden 1 yıl geçmedi diye raporum çıkmıyor..tüp bebek yaptırmadığım sürece çocuk sahibi olmam neredeyse imkansız.beklersem kistim tekrar edecek ve tamamen yumurtalıklarımı kaybedecek duruma geleceğim.bu durumları bilen ve iyi araştırıp okuyan kadınların başbakana bakanlara özellikle sağlık bakanına ulaşması sorunumuza çözüm bulması gerekmektedir.sgk ile anlaşmalı bir kurumda tüp bebek yaptırmak zorunda kaldım hemde raporsuz!! 2,750 tl sırf işleme verdim.bunun dışında muayene ücretleri+1,500 tl 'yi tutan ilaç paraları ödedim..benimki en ucuz ücret birde diğer özelleri düşünün..parası olmayan ve çocuğu olmayan bir aile nasıl çocuk sahibi olacak soruyorum??? Sgk ile anlaşmalı gittiğim hastanede muayene ücretim 55 lira iken son dönemde çıkardığınız özel hastaneler %100 e kadar zam yapabilir kararınızla muayene ücretim bir gecede 122 tl oldu...bizleri devlet hastanelerine yönlendirmeye çalışıyorsanız eğer belirteyim ki; devlet hastanelerinizde ultrason kuyruğu ekmek kuyruğunu geçmiş durumda bizler cahilde olsak üniversite mezunuda olsak koyun gibi sıraya dizdiriliyor sonrada topluca vajinal muayeneye giriyoruz.ve hiçte hijyenik olmayan ortamlarda yapılıyor bunlar...sizden ricamız sesimizi duymanız ve tüp bebek ücretlerine indirim yapmanız şartları kolaylaştırmanızdır....

aile bakanlığından umudu kesince konuyu cumhurbaşkanı'mıza yazdım....

valla ben unutun sanmıştımm :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:inşşş cevap gelir .. Ama artık bende umutlu değilim

Asla unuttuğunuzu düşünmedim:KK42:
Cumhurbaşkanımıza kadar iletildi konu artık umarım bu kez sesimize kulak veren birileri çıkar...
Teşekkür ediyorum...

canım selam seni burdada buldum :KK9:
KUTAY ÖMER BİRBEROĞLU nu duyan bilen var mı arkadaşlar
birinden duydum ama hiç bilmiyorum.

Arkadaşlar rica ediyorum önerilerinizi yazıya eklenmesini veya düzeltmemizi istediğiniz yerleri bana yazın. Kalemi iyi olan biri yazıyı yeniden elden geçirebilir.
teşekkür ederim paylaşım için bizde tüp için ugraşıyoruz hayırlısı artık

ŞİMDİ NE OLACAK AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI 3. RAPOR HAKINI VERECEĞİNİ DUYURDU (açıklamayaı fatma şahin görevden ayrılmadan yapmıştı)AMA HALA 3. RAPOR HAKKI İLE İLGİLİ BİR GELİŞME YOK

Bekleyip görecez mektup 17.01.2014 tarihli yani fazla olmamış işleme alınması daha var demek oluyor bu.
3. rapor hakkıda şu aşamada sadece tüp bebek fiyatlarını muayene ücretlerini artırdı henüz bizlere yarayan bir kısmını göremedik.

bekleyip görecez mektup 17.01.2014 tarihli yani fazla olmamış işleme alınması daha var demek oluyor bu.
3. Rapor hakkıda şu aşamada sadece tüp bebek fiyatlarını muayene ücretlerini artırdı henüz bizlere yarayan bir kısmını göremedik.

malesef ama bakanlığın yaptığı açıklamanın ertesi gün patladı tüp bebek fiyatları :KK50:

dedim ya bizlere bir faydası olmadı 3.tüp bebek raporu haberinin hatta zarardayız.
ücretlerde ciddi artışlar var..

malesef ama ben zaten infertilite ve tüp bebekle ilgili bir fayda yarar beklemiyorum 2008 den bu yana hep olumsuzluklar var

X