Biz öğretmenler,kötü insanlar değiliz...Ama çok yoruyorlar..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanları memnun etmek o kadar zor ki..Hoş öyle de bir niyetim yok ama,en azından bir teşekkür beklerken herkesin olumsuzu görmesi,yargılaması,iğneyi kendine batırmadan çuvaldızı başkasına batırması..Buna rağmen bu insanları anlamak için uğraşmam..
İlkokulda öğretmenim..Velilerin dertleri bitmiyor..Takmamak için uğraşsam da sabahlara kadar uyuyamıyorum bu tavırlar yüzünden..Sanki bu kadar sene onlar okumuşlar, her şeyi onlar biliyorlar gibi tavır içindeler..O da yetmezmiş gibi çocuklar arasındaki ilişkileri abartıp beni sıkıştırmaları yok mu..Bizim zamanımızda öğretmenin numarası ne gezerdi biz de..Şimdi bütün velilerle akraba olduk nerdeyse..Ne özel hayatımız kaldı,ne mesafemiz..Biz koymaya çalışsak da olmuyor..
Mesela sınıf düzenini bozan çocuklar var..Bunlar için ödül ve ceza yöntemini uyguluyorum..Öyle böyle yaramaz değiller..Çok afedersiniz başka sınıfın öğretmenine ana bacı düz gitti bir tanesi..Detayları anlatıp değerli vaktinizi almayacağım.Bir hafta gözlem yaptım.Her gün bir kişi başkanlık yapıyor.(Tek bir kişiye vermiyorum bu görevi,çünkü başkanın velisini topa tutuyorlar sonra..) Her günün başkanından durum bilgisi alıyorum.Bu çocukları da onların söylemesine gerek kalmadan zaten tanıdığım için ceza vermeye karar verdim.Psikolojide ikinci tür ceza yöntemi var.Sevdiği şeylerden mahrum bırakma yöntemi..Cuma günü beden eğitimi dersine çıkmayacaklarını ,hataları üzerinde düşünmeler gerektiğini söyledim..
Beni mesaj yağmuruna tutmuşlar.”Hocam,başkan hep benim çocuğumu yazmış,benim çocuğum aslında böyle yapmamış,ağlıyor sabahtan beri,hasta olacak,psikolojisi bozulacak.Siz hep ceza veriyorsunuz.A öğrencisi de böyle yapmış.B öğrencisi benim çocuğuma bunu demiş vs.”Ay sabaha kadar beni topa tutmuşlar.İlk iki ders İngilizce olduğu için biraz geç gittiğim günde okula gelmişler.Herkese beni sormuşlar..
.Bunda takacak ne var diye düşünebilirsiniz.Bunun gibi her hafa yüzlerce olay yaşıyorum..Bir tanesi de iki hafta öncenin vukuatını anlatıyor.Oğluyla arkadaşı yaramazlık yapmış.Ben o çocuğa değil sadece oğluna kızmışım..
Yine bir gün genel değerlendirme sınavı yaptım.İki kişi sınıfta en yüksek doğruyu yaptı.Sonuçları gruptan paylaşıyorum.Biri yazmış,benim kızımın doğrusu daha fazla,o öğrenciyi siz bir fazla göstermişsiniz.Ben saydım.E ben bu çocukları tebrik etmişim,ödüllendireceğimi söylemişim.”Kızım sen bir tane eksik yapmışsın aslında,ödül hakkını kaybettin deyip ,hevesini mi kırayım.”
“Hocam siz Ayşe’ yi kaldırmamışsınız.Parmak kaldırmış.Benim kızım çok üzülüyor..”
“Hocam yılbaşı etkinliği yapılacaksa ben çocuğu göndermeyeceğim,günah..”
“Hocam,benim çocuğumun dersleri biye kötü?”
“Benim çocuğum öyle şey yapmaz,siz benim çocuğumu sevmiyorsunuz.”
“Benim çocuğum terliyor çok koşmasın..”
“O çocuk benim çocuğumla oturmasın..”
“Benim çocuğum beslenmesini bitirmiyor.”
“Çocuğum teneffüste düşmüş,kim düşürmüş?”
“Ödevler çok,”
Bu arada bu sebeplerle Cimer şikayet olayları..
Yoruldum arkadaşlar yaa..Bu velilere biri dur desin..
Bu arada okulun karşısındaki kırtasiyelerden biri de esnafluğını beğenmeyip ordan alışveriş yapmadığımız için veliler dolduruşa getirip üzerimize salıyor.Bir kaç tane arkadaşın gizlice numarasını alıp onlara ağza alınmayacak laflar etmiş.Dolandırıcıkla suçlamış..Kaynak kitap aldırmak yasak ama bizler velilerin talepleri ve meb kitaplarının yetersiz kalması üzerine mecbur aldırdığımız için adamı şikayet de edemiyoruz..
öğretmenlerin çok üzerne geliniyor..Bırakın bizi işimizi yapalım...Bizler dolandırıcı değiliz,çocuğunuzun istikbali ve vatana millete hayırlı olmasından başka bir kaygımız yok,diye bağırmak ..Haykırmak istiyorum..

Sorumluluğunuz fazla farkettim haklı olduğunuz noktalarda var fakat öğrenci velilerine sanki bunca sene onlar okumuşlar her şeyi biliyorlar diyerek kibirli yaklaşmanız hoş değil.

Bilemezsiniz aralarında belki sizden daha iyi eğitim alanlar vardır ama hayat şartları onların çocuklarını devlet okuluna ve sizin elinize muhtaç etti.

Kaldı ki özel okulda velilerin,öğretmenlere köle gibi davrandığınıda duyduk…

Çok beğendim yorumunuzu . Eleştirilebilmeli öğretmen de Veli de çocuk da. Hepsinin hatalı olanları var. Bakın çare bulamayınca başka okula geçmişsiniz. Ben de sınıfta ders işletmeyen çocuklardan bıktım okulun onlara yaptırım uygulamamasından bıktım başka okula geçti. Eski okulunda da çok değerli öğretmenler vardı şu anda da varlar. Ama tüm öğretmenler harika hepsi ders işlemeyi çocuklara doğru davranmayı biliyor. Veliler ne hadle karışıyora da katılmıyorum. Öğretmenden bilinçli veliler var yahu. Velileri böyle bir şeyden anlamaz evde kadın programı izler dedikodu yapar sanmasınlar. Öylelerinin çocuklarının durumu ortada zaten. Ama hiçbir Veli bize öneride eleştiri de bulunamaz kimse diyemez de bir öğretmen diyemez. Bakın çocuğunuz zarar görmüş . Keşke olmasaydı .
Daha öncede soyledigim gibi velinin de,öğretmeninde hatta ekleyeyim çocuğunda problemlisi var. Ben geçen yıl çok üzüldüm ,kızımda çok üzüldü,daha erken müdahale edilseydi ,öğretmeni saksı gibi durmaktan vazgecip aileleri yada rehberliği bilgilendirseydi bu kadar büyümeyecekti olaylar.
Eğitim konusunda da öyle,ben geçen sene ailemden cok sevdiğim bir yakınımı kaybettim,kızımda cok seviyordu. Hastane süreci,cenaze sureci vs derken çok destek veremedim derslerinde kizımin,kendisi yapıyor ödevlerini ama anlamadıği konu,soru olursa gelip soruyor o şekilde çözüyoruz vs.bunları yapamadım,mental anlamda iyi degildim zira. Neyse bu süreç bitti ve kizım matematigi hic sallamayan bir hal almışti,ben ne de olsa yapamıyorum diye. Yapabiliyorsun kizım neden böyle düşünüyorsun ki,anlamamış olabilirsin konuyu bu normal,tekrar ettikce anlayacaksın dedigimde,öğretmenim de hic çalışmıyorsun diyor zaten vb cümleler kurdu mesela. Çocugu resmen dersten soguttu. O dönem cok calisamadigi icin 70-80 puan aldiginda yine mi calismadin diyerek sonuclari sinifta aciklaması vs. Sonra oturdu calisti bende destek oldum notları yükseldi ama ne gerek vardı diye düşünüyorum şu an. Ben öğretmenine hep demişimdir 100 puan beklemiyorum,sınıf birincisi olacak diye bir ısrarım yok,bazı derslerde cok iyi olmayabilir zaman zaman,ortalama notlar alabilir ben bu konuda kizımi yipratmak istemem,dünyanin sonu değil calisir sonrakinde toparlar,dert etmem diye,kadın ona rağmen bu şekilde davrandi mesela. İyi bir burs almasına ragmen degistirdim okulunu. Kesinlikle devam edemezdim. Yeni arkadaşları oldu,maşallah diyim sorunsuz basladık. Gayet mutlu,matematik ögretmenine bayilmiş bu sene hevesle,en sevdigim ders oldu matematik anne cok iyi anlıyorum artik konuları diyor.
Bu sebeple öğretmen önemli diyorum. Bir lafıyla ters bir sözüyle o cocukların hevesini ,kalbini kirmak kolay,önemli olan hepsini kazanmak bence. Bu da her öğretmenim ben diyenin harci degil maalesef

Çok beğendim yorumunuzu . Eleştirilebilmeli öğretmen de Veli de çocuk da. Hepsinin hatalı olanları var. Bakın çare bulamayınca başka okula geçmişsiniz. Ben de sınıfta ders işletmeyen çocuklardan bıktım okulun onlara yaptırım uygulamamasından bıktım başka okula geçti. Eski okulunda da çok değerli öğretmenler vardı şu anda da varlar. Ama tüm öğretmenler harika hepsi ders işlemeyi çocuklara doğru davranmayı biliyor. Veliler ne hadle karışıyora da katılmıyorum. Öğretmenden bilinçli veliler var yahu. Velileri böyle bir şeyden anlamaz evde kadın programı izler dedikodu yapar sanmasınlar. Öylelerinin çocuklarının durumu ortada zaten. Ama hiçbir Veli bize öneride eleştiri de bulunamaz kimse diyemez de bir öğretmen diyemez. Bakın çocuğunuz zarar görmüş . Keşke olmasaydı .
Bu çocuklara bir yaptırım yok ki ceycey. Bende var bir tane, cidden ilk defa bir çocuktan bıktım. Psikiyatri randevusu da aldı, rehberlik sürekli görüşüyor ama yok. Çocukta asla bir düzelme yok ve dersleri berbat. Ne yapılabilir misal? Özel okul olsa okul kültürümüze uymuyor dersin ama devlette cidden çok byük sıkıntı.

Bu çocuklara bir yaptırım yok ki ceycey. Bende var bir tane, cidden ilk defa bir çocuktan bıktım. Psikiyatri randevusu da aldı, rehberlik sürekli görüşüyor ama yok. Çocukta asla bir düzelme yok ve dersleri berbat. Ne yapılabilir misal? Özel okul olsa okul kültürümüze uymuyor dersin ama devlette cidden çok byük sıkıntı.
Özel okulda birsey yapamaz ki. Alacaklari paraya bakıyorlar. Ilkokulda vardı bir arkadaşı kızımın sinıfında,velisi gölge öğretmen tutmuştu ,cocuk sinıfta dikkati dagilinca geziyor ,konusuyor illaki dersi bölmeye yönelik birşey yapıyordu,o zamanlarda golge öğretmen yerimize oturuyoruz falan diyip,çocuğu cekiyordu sırasina. Bunun dısında bir şey bilemedim ben ne yapılır.

Müdürle kalsa iyi,bir de cimer şikayetleri var.Cimer her kurum için kullanılan bir merkez olmasına rağmen en çok mebe öğretmeni şikayet eden veliler tarafından kullanılıyormuş..Biz artık kanıksadık bu durumu,ama buna bir düzenleme getirileceğini düşünüyorum asılsız ve kanıtsız ihbarlardan dolayı

Gözlük kullanan bir çocuk artık uzağı görebiliyordur.Göremiyorsa bu durumu çocuk değil annesi izah ediyorsa çocuğun kendini ifade edebilme becerisi gelişmemiştir.
Her çocuk bir kitaptır,haylaz çocuklar da öyle.Hayat boyunca tek tip insan çeşidi ile karşılaşmayacak bu çocuk.Her çocukla iletişim kurarak kendini tanımalıdır çocuk.Diyelim ki zarar görmeye başladı ,kendini korumayı öğrenir.Bu da bir derstir.
Çok ulvi bir durum olduğunda müdahale ediyoruz zaten.

Bana “çocuğum şununla oturmasın,psikolojisi bozuluyor.” diyen velilerme “Sizin ki mi onun ki mi ?”diye soruyorum.

Gözlük de bir yere kadar.

Miyopinin yanında astigmatizma da sıkça görülüyor, bu durumda çocuk genel olarak herşeyi bulanık görür.
Gözlüklerin etkisi sınırlıdır.

Bir de çocuğu suçlayıp durmamak lazım.
“Kendini ifade etme becerisi”? Zaten çocuklar yapısı gereği çekingendir, kendilerini suçlama eğilimindeler.

İlkokuldaki çocuğun medikal problemlerini pat pat diye söylemesini de beklemeyelim artık.

Medikal problemleri varsa velisi okulu bilgilendirmekle yükümlüdür. Hatta ilacı varsa dikkat edilecek noktalar varsa ayrıca belirtecek ki okulda öğretmen şok yaşamasın.

Burada bir veli psikolojisi bozuluyor deyince öğrenciye ne oluyor diye dinlemesi lazım öğretmenin.

Kaçmak savunmada en etkili yöntemlerden biridir. Sokakta biriyle tartışınca “aman bela gelmesin” diye uzaklaşmıyor muyuz? İşyerinde belalı birini görünce aman boşver diyip resmi davranmıyor muyuz?

Bu hesaba göre “öğrenmemiz için” her belalı kişiyle oturup hesaplaşmamız lazım, nereye kadar?

Sıra değiştirmek de en temel kaçma yöntemi, değiştiremezsin diyerek bir anlamda yetişkinlerin yapamadığı birşeyi çocuktan bekliyoruz.

Dediğim gibi düzenli sıra değişimleri çok hoş bir çözüm, ben devamlı oturtulmasından bahsediyorum.

Özel okulda birsey yapamaz ki. Alacaklari paraya bakıyorlar. Ilkokulda vardı bir arkadaşı kızımın sinıfında,velisi gölge öğretmen tutmuştu ,cocuk sinıfta dikkati dagilinca geziyor ,konusuyor illaki dersi bölmeye yönelik birşey yapıyordu,o zamanlarda golge öğretmen yerimize oturuyoruz falan diyip,çocuğu cekiyordu sırasina. Bunun dısında bir şey bilemedim ben ne yapılır.
Bizim anaokulunda bir öğrenciyi o şekilde bir ay sonunda gönderdiler ama ilkokul kademesinde ben de hiç duymadım-görmedim böyle şeyler. Cidden çözümsüzüz aslında.

E işte biz de o velilerden ve çocuklarından bıktık. Bakın siz de şikayetçisiniz. Onlardan biri çocuğumun ön ana 2 dişini kırdı şiddetli çarparak . Defalarca yaptırdım tutmadı. Sonra fahiş bir fiyata Prof a özel hastanede uyutarak yaptırttım . Ama asla ana dişleri gibi olmayacak. Bir kaç yılda bir yenilenecek bir de. Öyle tanımadığınız veliye premses çocuk yetiştiriyorsunuz vs yazması kolay. Nereden bu kanıya vardınız?Korumayalım mı çocuğumuzu? Dayak yiyip yiyip hakarete uğrayıp uğrayıp idare mi etsin? Neden etsin? Sebep?

Hayır harika öğretmenleri de gördük biz, berbat olanlarını da. İkisini asla bir tutamam, iyi hocalara ayıp bir kere.

Belalı çocuğun velisi de aslında aynı oluyor, zaten sorunu kaynağı da genelde o veli. Bu velilerle konuşurken öğretmenlerin temiz temiz çıldırdığını tahmin ediyorum, dayanılacak gibi değil.

Bir de gecenin yarısı öğretmeni arayıp onların da insan olduğunu unutanlar var. Gerçek dışı taleplerle sistemi devamlı zorlayanlar var vb.

Buradaki istekler ise “aman çocuğum tahtayı görsün”, “aman dayak yemesin” vb istekler ki bence gayet makul talepler.

Zaten veli rakip değildir derken bunu kastediyorum, biz nasıl tüm öğretmenlere kötü demiyorsak aynısı veliler için de geçerli.

Önce veliydim sonra atandım hiç öğretmene böyle bir şey ne aradım ne sordum veli gelmiş bana anaokulu çocuğuna hergun ödev ver diyo diğer öğretmen veriyor diyo yaa senin cocugun kalem tutan adam geldi beş yaşında bana akıl mi veriyorsun🤣 daha iki ay oldu başladı sorunlar Allah hepimize sabır versin inşallah

Bir şey yapılamıyor biliyorum. Sınıftan çıkartılamıyor hemen cimer e yazıyorlar. Kendi çocukları hariç herkeste sorun arıyorlar. Öğretmen Veli normal öğrenci herkes illallah dedi bunlardan. 4. Sınıfta genel bir sınav yapılsa ülke çapında lgs gibi. Birbirine denk çocuklar ona göre okullara yerleştirilse sorun çözülür. Ama ne yeterli okul var ne yeterli öğretmen bunun için.okul okul gezeriz kurtulmak için napalım?🤣

Son düzenleme:
Hayır harika öğretmenleri de gördük biz, berbat olanlarını da. İkisini asla bir tutamam, iyi hocalara ayıp bir kere.

Belalı çocuğun velisi de aslında aynı oluyor, zaten sorunu kaynağı da genelde o veli. Bu velilerle konuşurken öğretmenlerin temiz temiz çıldırdığını tahmin ediyorum, dayanılacak gibi değil.

Bir de gecenin yarısı öğretmeni arayıp onların da insan olduğunu unutanlar var. Gerçek dışı taleplerle sistemi devamlı zorlayanlar var vb.

Buradaki istekler ise “aman çocuğum tahtayı görsün”, “aman dayak yemesin” vb istekler ki bence gayet makul talepler.

Zaten veli rakip değildir derken bunu kastediyorum, biz nasıl tüm öğretmenlere kötü demiyorsak aynısı veliler için de geçerli.
Sınıfımızda bir çocuk vardı. Bir hastalığı sebebiyle sık sık wc ye gitmesi gerekiyordu. Öğretmenlere söylemiş çocuk dersten kaytarmak için istiyor sanıp vermemişler. Çocuk ailesine söylemiş. Aile sağlıkçı zaten. İzin alınmış. O çocuk istediği zaman gidebiliyordu wc ye artık. Yani Veli öğretmen işbirliği bazen şart ve elzem.

Ama zorunlu eğitim olsun,hatta gözlem filan yapılsın.Gittiğim eğitimde de uzunca konuştuk ve dile getirdik bu konuyu.Aile eğitimleri mevcut,ama katılım yok denecek kadar az.Katılanlar genelde sorumluluk sahibi,düşünceli veliler.Esas gelmesi gerekenler gelmiyor.
Hocam, evet eğitimler var hatta bizim okulda geçen hafta başladı ama hem eğitimi verecek hocaların iki ayağı bir papuca sokuldu hem veli katılımı yetersiz.
Dilerim her anlamda yapmış olmak için yapmazlar ek olarak, farkındalık yaratılarak velilerin dikkati çekilerek gerekli çalışmalar yaplır. Tabi bu eğitimler, sadece okullarla sınırlı kalmamalı..

Bence tartışma çıkma sebebi artık yeni nesil eğitimde çocuğa yaptırım uygulanmaması. Şiddet kötüdür ama cezasızlık daha kötüdür bence. Öğretmenin çocuk üzerinde herhangi bir kontrolü olmayınca dersin içine eden birçok öğrenci ortaya çıkıyor. Çocuk dersi bozuyorsa Öğretmen kolayca sınıftan atabilmeli.

Bence tartışma çıkma sebebi artık yeni nesil eğitimde çocuğa yaptırım uygulanmaması. Şiddet kötüdür ama cezasızlık daha kötüdür bence. Öğretmenin çocuk üzerinde herhangi bir kontrolü olmayınca dersin içine eden birçok öğrenci ortaya çıkıyor. Çocuk dersi bozuyorsa Öğretmen kolayca sınıftan atabilmeli.
Peki atılan çocuğun dışarda ne yaptığı ile ilgilenecek biri olacak mı? Bir sorun varsa bu şekilde asla çözülmez artarak büyür diye düşünüyorum.

Hocam sistemde denge yok.Önceden öğretmenin çok fazla hakkı vardı ki bunu onaylamıyorum,veli bu yüzden sessiz kalmak zorundaydı.Şimdi de neredeyse tam tersi oldu.Bir ortasını bulamadık.
Öğrenci sııfta veli izni olmadan sınfta kalamaz,veli istediği zaman cimere asılsız kanıtsız şikayette bulunabilr vs..
Bunların önüne de geçilsin istiyorum ben.
Mesela bugün okuldaki sosyal etkinliklerimiZ beş velinin cimer şikayetinden dolayı iptal edildi.Neymiş okulda paralı etkinlik olmazmış.
Katılım zorunlu değil,senden zorla para alan yok,bu işi yapanların paraya ihtyacı var,hayrına değil.Drama sertififikası olan arkadaşların kursu onaylanmadı.Onaylamda ücretsiz açılırdı.Sonuç elde var sıfır..

Hocam, evet eğitimler var hatta bizim okulda geçen hafta başladı ama hem eğitimi verecek hocaların iki ayağı bir papuca sokuldu hem veli katılımı yetersiz.
Dilerim her anlamda yapmış olmak için yapmazlar ek olarak, farkındalık yaratılarak velilerin dikkati çekilerek gerekli çalışmalar yaplır. Tabi bu eğitimler, sadece okullarla sınırlı kalmamalı..
Evet hocam,kesinlikle..

Miyopinin yanında astigmatizma da sıkça görülüyor, bu durumda çocuk genel olarak herşeyi bulanık görür.

“Kendini ifade etme becerisi”? Zaten çocuklar yapısı gereği çekingendir, kendilerini suçlama eğilimindeler.

İlkokuldaki çocuğun medikal problemlerini pat pat diye söylemesini de beklemeyelim artık.

Medikal problemleri varsa velisi okulu bilgilendirmekle yükümlüdür. Hatta ilacı varsa dikkat edilecek noktalar varsa ayrıca belirtecek ki okulda öğretmen şok yaşamasın.

Burada bir veli psikolojisi bozuluyor deyince öğrenciye ne oluyor diye dinlemesi lazım öğretmenin.

Kaçmak savunmada en etkili yöntemlerden biridir. Sokakta biriyle tartışınca “aman bela gelmesin” diye uzaklaşmıyor muyuz? İşyerinde belalı birini görünce aman boşver diyip resmi davranmıyor muyuz?

Bu hesaba göre “öğrenmemiz için” her belalı kişiyle oturup hesaplaşmamız lazım, nereye kadar?

Sıra değiştirmek de en temel kaçma yöntemi, değiştiremezsin diyerek bir anlamda yetişkinlerin yapamadığı birşeyi çocuktan bekliyoruz.

Dediğim gibi düzenli sıra değişimleri çok hoş bir çözüm, ben devamlı oturtulmasından bahsediyorum.
Yıllardan beri gözlük kullanan ve astigmatlı biri olarak gözlük tek başına yeterli.Görmekten zorlanan normalden uzun çocuğu en önde oturtamam.Şu zamana kadar da hiç sorun çıkmadı.
Çocuk yapııs gereği çekingen olsa da kendini ifade etmesi için gerekli ortam oluşturuluyor .Benim çocuklarım kendilerini gayet güzel ifade eder.Teneffüsler de filan sürekli konuşuyoruz.Dersin ilk on dakikası konuşuruz.En sessiz ama pasif saldırgan öğrencimin olayını dün çözdük mesela.Çocuk saldırganlık uyguladığı arkadaşının yanında kendini güçsüz hissettğini ağlayarak söyledi.O kadar gğzel cümle kurdu ki..Ve bir daha böyle bir sorun yaşamadık.
Kaldı ki öğretmen zaten leb demeden Çorum’u anlayacağı için eğitim ortamında da ona göre davranır..
O yüzden keyfi şikayetlere kapalıyım.Çok önemli bir durum olduğu zaman ben gerekeni zaten yapıyorum.

Yıllardan beri gözlük kullanan ve astigmatlı biri olarak gözlük tek başına yeterli.
24 yıldır gözlük kullanan biri olarak uzun boylu olduğuö için eğitim hayatım arkalarda geçti. Ve genelde yanımdaki arkadaşıma "Tahtada ne yazıyor, şurada ne yazıyor, öğretmen oraya ne yazdı?" Demekle geçti.

Ayrıca hiç bir çocuk belalı olmaz .Günümüzde belalı dediğimiz insanların travmaları ailedir.
Kendini bir yere ait hissetmeyen insanlar kötü olaylara karışırlar..

24 yıldır gözlük kullanan biri olarak uzun boylu olduğuö için eğitim hayatım arkalarda geçti. Ve genelde yanımdaki arkadaşıma "Tahtada ne yazıyor, şurada ne yazıyor, öğretmen oraya ne yazdı?" Demekle geçti.
Derecesi çok çabuk yükselmiştir.Muayeneniz geçikmiştir bilemem.Ben de yirmi küsür yıl gözlüklüyüm yani.
Kaldı ki veli söylemeden ben çocuğun göremediğini anlayacağım için velinin söylemesine gerek kalmaz .

Derecesi çok çabuk yükselmiştir.Muayeneniz geçikmiştir bilemem.Ben de yirmi küsür yıl gözlüklüyüm yani.
Kaldı ki veli söylemeden ben çocuğun göremediğini anlayacağım için velinin söylemesine gerek kalmaz .
Belki çocuğunda muayenesi gecikecek veya numarası hızlı yükselecek?? Kusura bakmayın ama çok bilmiş ve egoistsiniz gerçekten. Bunlar yorumlarınızdan buram buram akıyor. Velinin size çocuğum göremiyor deme hakkı bile yok. Çünkü siz mükemmel uzman başöğretmen olduğunuz için leb demeden Çorum u anlayacağınızı iddia ediyorsunuz. Benim anlamadığım bu kadar mükemmel be hatasızsanız, kimse size haşa çocuğu ile ilgili tek kelime edemeyecekse bu konuyu neden açtınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X