Biz öğretmenler,kötü insanlar değiliz...Ama çok yoruyorlar..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merakımdan soruyorum, veli çocuğun net göremediğini biliyor. Ama size söylememeli çünkü sizin fark etmenizi veya çocuğun (diyelim ki içine kapanık bir çocuk) grup alıştırmalarıyla açılıp derdini anlatmasını mı beklemeli? Bir günde tek cümle ile çözülecek bir konu için üstelik? Diğer iki senaryo gerçekleşene kadar geçen süre ne olacak?
Hanımefendi diğer arkadaşların verdiği örnek olay üzernden fikrimi açıkladım,konu nasıl buralara geldi anlamadım.Genel anlamda konuşuyorum ama isteyen istediği gibi anlayıp lafı cımbızla çekmiş.Ben velinin özel durumunu anlatmasına karşı değilim,işime karışmasına karşıyım.Veliyi yormadan ben sorunu anlarım zaten.Dalgınlığıma geldiyse de söyler ve geçerli bir sebepse de yardımcı olurum.
Yok hocam çocuğuma ceza verme,onla oturtma,şunşa konuşturma,şu ödevler verme,benim çocuğumu uyarmışsınız onu uyarmamışsınız vs gibi durumlardan hoşlanmıyorum.Gözlük olauıma da gelince bütün gözlüklüleri en öne oturtsam kısa boylu öğrenciler göremez zaten.Sınıfımda gözlüklü de çok.Oturturum uygun olan bir yere ,arada bir soru sorarım görebiliyor mu diye o kadar.Özel bir durum varsa veli de tabiki de söylesin.

Hanımefendi diğer arkadaşların verdiği örnek olay üzernden fikrimi açıkladım,konu nasıl buralara geldi anlamadım.Genel anlamda konuşuyorum ama isteyen istediği gibi anlayıp lafı cımbızla çekmiş.Ben velinin özel durumunu anlatmasına karşı değilim,işime karışmasına karşıyım.Veliyi yormadan ben sorunu anlarım zaten.Dalgınlığıma geldiyse de söyler ve geçerli bir sebepse de yardımcı olurum.
Yok hocam çocuğuma ceza verme,onla oturtma,şunşa konuşturma,şu ödevler verme,benim çocuğumu uyarmışsınız onu uyarmamışsınız vs gibi durumlardan hoşlanmıyorum.Gözlük olauıma da gelince bütün gözlüklüleri en öne oturtsam kısa boylu öğrenciler göremez zaten.Sınıfımda gözlüklü de çok.Oturturum uygun olan bir yere ,arada bir soru sorarım görebiliyor mu diye o kadar.Özel bir durum varsa veli de tabiki de söylesin.
konuda hiçbir zaman geçmedi ki dünden beri ödevler verme o çocuğu uyarma çocuğuma ceza verme vs .aşırı davranış bozukluğu olan çocukla sınıfın en iyi 2 3 öğrencisi yanyana otırtulmamalı onu konuştuk.oturtulunca yaşanan vahim olayları anlattık.ha bir de gözlük sorunundan bahsettik.siz bunlara en başta karşı çıktınız.veli neden söylüyor dediniz çocuk söylesin dedinizççocuklarınız pısırık dediniz.çocuklarınız premses dediniz.bugünse bambaşka yazıyorsunuz.e dün söyledikleriniz bunlar değildi.gözlüklü en öne oturtulsun da demedim.görebileceği ilk 3 sıra onlardan istediğine oturtabilir çocuğumu da dedim.öğretmenlerimizin değerini anladım valla.sizin gibi sorgulamadan bir whatsap mesajıyla şıp diye sorun çözüyorlar.ne onları rahatsız ediyoruz ne de tartışıyorlar üstünlük kurmaya çalışıyorlar velilere.sorunlu veliler zaten konu dışıydı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X