"Bizim de isteklerimiz var"

planli

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
3.610
4.682
"Bizim De İsteklerimiz Var"

İsterseniz önce biraz konuşalım. Madem ki dost ve müttefikiz, eşitiz demektir, di mi ?

ÖNCE BİRAZ KONUŞALIM MI ?

Batılı dost ve müttefiklerimizin bizden ısrarla istedikleri şeyleri hepimiz biliyoruz. Ben de onlardan benzer şeyler istiyorum. Madem ki dost ve müttefikiz, eşitiz demektir, di mi ?

İŞTE LİSTEMİZ:

Fransa’dan: Hiç olmazsa Bask bölgesi ile Brötonların topraklarına bağımsızlık verin.

İspanya’dan: En azından Basklara ve Katalonlara bağımsızlık verin.

İtalya’dan: Garibaldi öncesi bağımsız cumhuriyetler İtalyası’na geri dönün. Yok olmaz diyorsanız, bari bırakın da Sardenya ve Sicilya bağımsız olsun.

Yunanistan’dan: Epir bölgesi ezelden beri Arnavutluğun parçası olmak ister, bırakın şunları. Makedonya’ya da yan gözle bakmaktan vazgeçin. Batı Trakya’dan bahsetmeme bile gerek yok.

Rusya’dan: Dünya kadar özerk cumhuriyet var orada. Çoğu da Türk asıllı. Bırakın ne halleri varsa görsünler.

İngiltere’den: İskoçya’yı, Kuzey İrlanda’yı, Galler’i serbest bıraksanıza. Adamlar asırlardır bağımsızlık istiyor. Hele o Falkland dediğiniz taaa bilmem neredeki adadan size ne ?

Finlandiya’dan: Sizden bir talebim olabileceğini beklemiyordunuz değil mi ? Şu Laponlar'a bağımsızlık versenize.

Belçika’dan: Valonlar ve Flamanlar olarak resmen ayrısınız. El insaf ! Ayrılın be kardeşim, ayrılın, bağımsız iki devlet olun da kavga bitsin.

Kanada’dan: Orada iki devlet görmek istiyorum. Birisi muhakkak Fransız Kanadası olmalı. De Gaulle “Yaşasın Hür Quebec” diye bağırıyordu, yalan mı ?

ABD’den: Saymakla bitmeyecek. Özetle; eyaletlere bölünün. Amerika Birleşik Devletleri’ni tarihe gömün. Meselâ “Teksas Cumhuriyeti” kulağa ne güzel geliyor.

Bizden Ermeni soykırımını kabul edip özür dilememizi, onlara toprak vermemizi istiyorsunuz. Olur.

Olur ama siz önden buyursanız ?

İspanyol ve Portekizli arkadaşlar: Maya, İnka ve Aztek meselesini konuşalım mı ?

Amerikalı dostlar: Kızılderilileri konuşalım mı ?

Fransız kardeşlerimiz: Cezayir’i konuşalım mı ?

Belçika millet: Kongo’yu konuşalım mı ?

Ey İngilizler: Sizinle konuşacak o kadar çok şey var ki ! Buralara sığmazsınız...

Bütün bunları ne zaman konuşuruz, o zaman bizden istediğiniz şeyleri de tartışırız.

helal olsun sana kızzz ne güzel bı yazı bu boyleee katılıyorum kesınlıkleeeeeeee

Ben de yetinmeyip iki kez okudum..Okudum ve düşündüm yazıda geçen her kelime doğru..Bu yazıyı eklemeniz isabet olmuş çok beğendim..Ellerinize sağlık..

Ama içerik sebebiyle Dünya Tarihi kısmına alalım konuyu olur mu?

Sevgiler..

helal olsun sana kızzz ne güzel bı yazı bu boyleee katılıyorum kesınlıkleeeeeeee

teşekkür ediyorum canım, yazı bana ait değil başka bi siteden aldım ama o sitede de yazarı hakkında bilgi verilmiyordu, yanlız yazının yayınlandığı site ve yazım tarzına bakınca bu yazıyı vedat yenererin yazmış olabileceğine kanaat getirdim. kendisi ergenekondan yanlış hatırlamıyorsam 18 ay hapis yattıktan sonra saçma sapan şeylerden delil olmayacağına kanaat getirmiş olacaklar ki serbest bıraktılar.. burdan kendisine tekrar geçmiş olsun diyorum..
kendi internet sitesi var ama forum kuralları gereği reklam olacağından sitenin adresini veremiyorum. isteyene özel mesaj atarım.

Ben de yetinmeyip iki kez okudum..Okudum ve düşündüm yazıda geçen her kelime doğru..Bu yazıyı eklemeniz isabet olmuş çok beğendim..Ellerinize sağlık..

Ama içerik sebebiyle Dünya Tarihi kısmına alalım konuyu olur mu?

Sevgiler..

beğenmenize ve yazının ilgi görmesine gerçekten çok sevindim. böyle bi kaç yazı daha var elimde onları da ekleyeyim o halde

hangi bölüm uygunsa oraya taşınsın tabiki, ben nereye yazacağımı da bilemedim zaten..
tekrar teşekkürler.

X