“Bizim gibi bir aileye gelin geldiğin için çok şanslısın.”

1 kere bir benim kv ve kp de böyle dedi bir konuşma sırasında..benim gibi kv bulamazsın vs vs
Siz de benim gibi gelin bulamazsınız su kadar yıllık evliyiz 1 kere şunu al bunu al oraya götür buraya götur demedim eşime...baskasi olsa her hafta kuaförden çıkmaz 1 giydiğini birdaha giymezdi..evlendiği günün sabahı eşini ise yollamazdı dedim..🤐

Evet hanımlar. Kaynanamın genellikle kurduğu cümle bu: Bizim gibi bir aileye gelin geldiğin için çok şanslısın. Beni artık daraltıyor bu cümle. Kaynanam ve kocası memur emeklisi. Benim babam işçi annem de ev hanımı. Çok şükür ailemin yüzümü kızartacak bir ayıbı, suçu yok. Ama neye göre karşılaştırma yaptığını anlamıyorum. Mütemadiyen bu cümleyi kuruyor. Sizce nasıl tepki vermeliyim?
Bence siz daha şanslısınız ki benim gibi bir gelininiz oldu bu cümlenizle sürekli susuyorum deyin
Ayrıca şanslı olduğumu ben neden hissedemedim
Sizin diğer ailelerden farkınız ne de
Sinir oluyorum böyle tiplere

1 kere bir benim kv ve kp de böyle dedi bir konuşma sırasında..benim gibi kv bulamazsın vs vs
Siz de benim gibi gelin bulamazsınız su kadar yıllık evliyiz 1 kere şunu al bunu al oraya götür buraya götur demedim eşime...baskasi olsa her hafta kuaförden çıkmaz 1 giydiğini birdaha giymezdi..evlendiği günün sabahı eşini ise yollamazdı dedim..🤐
Dediğiniz şeyleri yapsaydınız keşke, bakın yapmayınca da madalya takmıyorlar.

Evet hanımlar. Kaynanamın genellikle kurduğu cümle bu: Bizim gibi bir aileye gelin geldiğin için çok şanslısın. Beni artık daraltıyor bu cümle. Kaynanam ve kocası memur emeklisi. Benim babam işçi annem de ev hanımı. Çok şükür ailemin yüzümü kızartacak bir ayıbı, suçu yok. Ama neye göre karşılaştırma yaptığını anlamıyorum. Mütemadiyen bu cümleyi kuruyor. Sizce nasıl tepki vermeliyim?
Lanet olası tecrübem diyor ki
Biri kendini durduk yere övüyorsa altından mutlaka bir pislik çıkıyor.
Ya kv nizin özgüveni yok ya da o aileye fazlasınız.
Diğer bir ihtimal hayatta başka alanda övüneceği hiçbir başarısı yok.

benim eltimin çok hoş bir esprisi vardı. oğluna kız istemeye gittiklerinde kızın ailesi, sizin oğlunuzu kandil gecesinde mi doğurdunuz deyince, o da siz de kadir gecesinde doğurdunuz herhalde demişti 😊

Bunu çok dile getiren aileler genelde kendi içlerinde yaşadıkları sıkıntıları saklamak için söylüyorlar.. Etrafınızı dikkatli gözlemlemenizi öneririm :)

Padişahın sarayına sultan geldim de haberim mi yok deseydin keşke...

Benim kv arkadaşlarıma allah hepinize bizim gibi bi aile nasip etsin inşallah demişti düğün günümde 😅😅😅

Sende sizde benim gibi bir gelin buldugunuz icin cok sanslisin deseydin ya bacim

Bana kv böyle bir şey derse neden böyle bir şey dedin ki anne şimdi derdim .
Sanırım dayanamaz bende siz de güzel bi aileden benm gibi gelin aldınız ne güzel annem her 2 tarafta çok şanslı çok şükür derdim 😉

X