Black Mirror - Yabancı Dizi Bilim Kurgu Tavsiyesi

aslidirasli1

Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2017
262
466
47
Yıllardır bilim kurgu filmleri izlerim tüm bilim kurguları izlemişim nerdeyse :KK45:bilim kurgu filmi aramaktan bıktım dizi arayışından sonra bir arkadaş tavsiyesi ile bu diziye başladım The walking dead gibi dizileride izlemekteyim korku veya macera olduğu için değil bilim kurgu tarafı beni daha çok çekiyor böyle dizilerde fakat yanlış diziyi izliyormışum black mirror dizisinden sonra bu diziye ara verdim ve Black Mirrorın 3 sezonunu da bitirdim her bölümü ayrı oyuncular ayrı senaryo film tadında hikayeler içeriyor ayrıca sistem eleştirisi çok başarılı bence izlemeyen varsa bu diziyi izlesin ve bana bu tip diziler tavsiye etsin lütfenn :KK54: arkadaşlar ilk bölüm hariç ilk bölüm gerçekten kötüydü

gerçekten ilk bölüm aklıma geldikçe :kusmuk:midem kalkıyor
ama sonraki bölüm güzel tamamını azlemek için tatili bekliyorum:KK54:

ilk bölüm tam anlamıyla soğuk duş etkisi yaratıyor hatta sonraki bölümleri de sırf bu yüzden izlemekte tereddüt etmiştim, iyi ki izlemişim, 2017'de yeni bölümlerin yayınlanacağı söylenmişti merakla bekliyorum:KK76:

arkadaşlar ilk bölüm hariç ilk bölüm gerçekten kötüydü

İlk bölüm 5. dakikadan itibaren şok etkisi yaratıp diziye herkesi bağladı diye tahmin ediyorum.
Zaten en en çarpıcı bölümdü bence akıldan bir türlü çıkmayan istesem de çıkaramam yani "o" sahnelerin çekilme tekniği bile muhteşemdi.

Bence mükemmel bir başlangıç yaptı. Bir de insanların yapsın yapmasın diye oylama yapması baya trajikomik ve yarın gerçekten olabilecek bir durum.
Bir adamın sadece başkan olduğu için böyle bir yükü üstlenmesi çok ağır ve iki seçeneğin ikisinde de bir şeyler kaybedecekti. Başkan olmak da bunu gerektiriyordu bence.

2.bölüm sıkıcıydı mesela tamam anlatmak istedikleri var ve bunlar şimdi ütopya gibi gelse de olabilecek şeyler.

Bir bölüm daha var hani, insanlara görevler veriliyor yapmak zorundalar yoksa mahvolacaklar falan . O direk şu an bir sürü gencin intihar ettiği Mavi Balina oyunu bence. Onun sonunda da şok olmuştum :KK57::KK57::KK57::KK57:

Zaten bir bölüm kalbim ağzımda izliyorum bir bölüm sıkılıyorum. 4. sezon bu ay yada Aralık'ta başlayacak heyecan içerisindeyim :KK53::KK17::KK17:

X