Bobrekte 8 mm tas dusuren var mi

Pamukpamuk44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
1.811
-126
40
Sol bobrek orta polde 8 mm tas tespit edildi usg de.hoca sadece su iç dedi.sonra bunu kırabiliriz de dedi.napicagimi bilemedim.kimsem yokmuş onu anladım.insan biriktirememisim ben.hungur hüngür ağladım.psikolojik olarak 8 mm tas beni çökertti.kendimi yalnız güçsüz hissediyorum.agliyorum.bir anne baba bile aramadı.teselli eden hastanedeki tanımadığım insanlardı.cok çok çok kötüyüm.

Burada çok güzel destek bulacağınıza eminim.

Bilgim yok ama geçmiş olsun demek istedim.
Teşekkürler.ben usg den çıkınca müdürü aradım.burda kimsem yok.onun karisi sağlıkçı.ve aramız bozuktu ama en azından ise gelme demesini bekledim.
Beni neden aradın ne istiyorsun ki dedi.ben bu insanlarla çalışmak istemiyorum.
Aslında Allah canımı alsa da kurtulayım diyorum...keşke böyle bir aileye hiç doğmasaymışım.artik ameliyatta ölürüm diye korkmuyorum bile.

Teşekkürler.ben usg den çıkınca müdürü aradım.burda kimsem yok.onun karisi sağlıkçı.ve aramız bozuktu ama en azından ise gelme demesini bekledim.
Aslında Allah canımı alsa da kurtulayım diyorum...keşke böyle bir aileye hiç doğmasaymışım.artik ameliyatta ölürüm diye korkmuyorum bile.
Böyle söylemeyin.
Ailenizle aranızda bir problem mi oldu yoksa sadece ilgisizler mi?
Allah gecinden versin.
Akrabanız vs yok mu hiç?
Herkesten aynı ilgi bulunamıyor ne yazık ki

Sol bobrek orta polde 8 mm tas tespit edildi usg de.hoca sadece su iç dedi.sonra bunu kırabiliriz de dedi.napicagimi bilemedim.kimsem yokmuş onu anladım.insan biriktirememisim ben.hungur hüngür ağladım.psikolojik olarak 8 mm tas beni çökertti.kendimi yalnız güçsüz hissediyorum.agliyorum.bir anne baba bile aramadı.teselli eden hastanedeki tanımadığım insanlardı.cok çok çok kötüyüm.

Balık taşı dediğimiz bir taş vardır, kaya levreği, minakop, eşkina gibi balıkların kafalarından çıkar. Bazen balıkçılar satıyor veya balığı satın alıp hem etini yiyebilir, hem de her balığın gözlerinin arkasında bulunan ikişer taşı alabilirsiniz.

Bu taşlardan 8-10 kadarını taze sıkılmış 250ml kadar limon suyuna koyuyorsunuz, ara sıra çalkalayınca birkaç günde eriyorlar.

Taşlar eridikten sonra bir miktar zeytinyağı ve made suyu ile karıştırıp her sabah aç karnına bir fincan içilmesi öneriliyor normalde.

Birkaç yıl önce ağrılarla dr gittim, taşın 8mm olduğunu ve böbreğimi yorduğunu, düşürmemin zor olacağını belirttiler ve bir hafta sonrasına operasyon için tarih verdiler (daha önce defalarca taş kırdırdım, böbrekte mutlaka kristal bırakıyor o işlem). Fazla vaktim yoktu anlayacağınız.

Eve giderken bir miktar taş aldım, sadece 5 gün beklettim ve sonraki gün tamamını aynı anda içtim. Aç karnına hepsini tek seferde içtim, yaklaşık yarım saat kadar sonra da içebildiğim kadar çok su içtim. Operasyon günü hastaneye gittiğimde ultrasonografide taşı bulamadılar, yoktu. Dr sordu nasıl oldu diye, kendime göre yöntemlerim var demiştim :)

Çok geçmiş olsun, sıcak su torbası en azından biraz rahatlatır.

Başka bir konuya birkaç yıl önce yazdığım yorum. Benim taşım da 8mm idi ve memleketimden 1100km uzakta yalnız yaşadığım bir dönemdi.

Dram yapmak yerine çaresine bakın, atla deve değil böbrek taşı. Bol sıvı, sıcak su torbası, işe giderken yün korse takın sıcak tutsun. Vs vs.

Müdürünüz ne desin hakikaten, işe gidilemeyecek bir şey olsa Dr zaten rapor yazardı, eşinin sağlıkçı olmasıyla bağlantısını anlamadım bile.

Velhasıl bence abartmışsınız, operasyonla alsalar bile çok ciddi bir işlem değil.

Geçmiş olsun.

Alkol kullanıyorsan bira iç, ya da limonataya aban.
Üstten düşmesi daha kolay oluyor taşın.
Ama düşürmek de düşürememek de tamamen taşa bağlı. Ben 1 cm taşı düşürdüm 6 mm olanı kırdırmak zorunda kaldım.

Başka bir konuya birkaç yıl önce yazdığım yorum. Benim taşım da 8mm idi ve memleketimden 1100km uzakta yalnız yaşadığım bir dönemdi.

Dram yapmak yerine çaresine bakın, atla deve değil böbrek taşı. Bol sıvı, sıcak su torbası, işe giderken yün korse takın sıcak tutsun. Vs vs.

Müdürünüz ne desin hakikaten, işe gidilemeyecek bir şey olsa Dr zaten rapor yazardı, eşinin sağlıkçı olmasıyla bağlantısını anlamadım bile.

Velhasıl bence abartmışsınız, operasyonla alsalar bile çok ciddi bir işlem değil.

Geçmiş olsun.
Taş resmen psikolojimi.bozdu.doktordan rapor istemedim.caresine bakıyorum.yontem araştırıyorum ama bu dönemimde yalnız.olmak bana koydu.siz gülüsünüzdür ben degilim

Taş resmen psikolojimi.bozdu.doktordan rapor istemedim.caresine bakıyorum.yontem araştırıyorum ama bu dönemimde yalnız.olmak bana koydu.siz gülüsünüzdür ben degilim

Pardon ben sizi normal insan sanarak yazmıştım, farklı nicklerinizi biliyordum, bu nickinizi tanımadığım için yazmıştım öyle.

Sizin psikolojinizi bozan taş değil ben o kadarını söyleyeyim.

Ben size çaresini, yöntemini bizzat faydasını görmüş biri olarak yazdım bir önceki mesajımda. Ama siz bu kafayla, sadece bu döneminizde değil her döneminizde yalnız olacaksınız, bununla ne kadar erken barışırsanız o kadar iyi olur. Tekrar geçmiş olsun.

kk misvak tarifim var onu bulmaya çalış lütfen

daha dün özelden yazan bir bayana yardımcı oldum ,

patronun 18 mm lık taşını erittim bu tarifle ,

senın kimseye ihtiyacın yok sen bir kadınsın ve allah bizi çok güçlü yarttı kimseye muhtaç değiliz ,

bulamazsan etiketle senın için yeniden yazarım , çok çok geçmiş olsun

Ben taş düşürdüm ama kaç mm valla bilmiyorum. Ağrısı çok fena. Değil eş dost tüm dünya gelse o ağrı oldu mu hicbisey yapamazlar sen onları boşver güzel bir ağrı kesici bulmaya bak. Sürekli su iç hopla zıpla evde. Taş kanaldaysa düşmesi yakındır.

Ben düşürdüm 2 doktorda düşmez ameliyat dedi olcaktim karar verirken düşürdüm

Taşın ağrısı felaket bsy oluyo ben 10 gun ise gidemedim ağrın varsa tabikide calisamazsin

Korkmayın çok zor değil o operasyon bildiğim kadarıyla abim yaptırdı onun da o büyüklükteydi kırdılar belden aşağısını uyuşturdular öleyim diye dua etmeyin lütfen evli misiniz bilmiyorum ama evli değilseniz Allah ona göre iyi birini çıkarır karşınıza bir yerden tamamlar Allah

Eşim düşürdü. Güçlü biriyseniz ağrıya dayana biliyorsanız doğal yöntemlerlede düşüyor . Eşimin dr. Bol su içmesini ağrı varken hareket etmesini yapabiliyorsa zıplamasını , sıcak su dolu küvete girmesini önermişti hepsinide yaptı . Aktardan Gilaburu diye sıvı bir içecek alıyordu etkisinin olduğunu söylüyordu . Maydanoz sapının suyunu içirirdim iyi geldiğini söyleyenler olmuştu. Çok ağrılı zor bir dönem bu sekilde düşürdü ama 3 sene tekrarladı 2 yildirda şükür yok . Bunun en büyük nedenlerinden biride kilo alıp vermek araştırdığım dönemde de bir çok yerde denk geldim esimde de bunu gözlemledim kilonuza dikkat etmenizide tavsiye ederim . Çok geçmiş olsun .

X