Borclarla basim dertte

Düşükmüş ev krediniz ben o yüksek sanmıştım tabi bu durumda mantıksız olur. Ailenizden ocak ayına kadar destek isteseniz borçlarınız bitince tekrar öderiz dersiniz
Esimin ailesi yok, bizimkilerde babam emekli annem ev hanimi anca kendilerine yetiyor kazandiklari. Bisey yapamayacaklarini bildigim icin soz etmedim bile borclarda kafalarina takmasinlar diye

Esimin ailesi yok, bizimkilerde babam emekli annem ev hanimi anca kendilerine yetiyor kazandiklari. Bisey yapamayacaklarini bildigim icin soz etmedim bile borclarda kafalarina takmasinlar diye
Bu durumda arabayı satmaktan başka çare yok. Bir yaraya merhem olucaksa tabi. Atölye işleri iyi gitmiyor dediniz, olan işleri taksi ya da dolmuşla teslimat yapsanız ya da ödemeli kargo gibi yolları deneseniz.Belki bir kredi ödenirsebunlara bütçe de kalır zaten. Allah yardımcınız olsun, ümitsiz olmayın

Ev kredisi 2bin kadar, ancak yukari da da bahsettim baska baska hesabimizda olmayan borclar ciktigi icin kredi odememiz o kadar yuksek.

Borc alabilecegimiz kimsemiz yok ne yazikki. Kredilerin yapilandirilmasi icin gorustuk bankayla, kredilerin bir kismi ocakta bitiyor. Bi nebze rahatlatir ama o vakit gelene kadar nasil bir yol izlememiz gerekiyor onu bilmiyoruz
Kötü olmus
İs bulana kadr yapılandırın,uzatın baska caresi yok gibi.

tüh bu çok kötü olmuş. bizim firmada da işten çıkartmalar var ama haklarını hemen veriyor
Inanin bende saskinim, calistigim kurum bir kamu ustelik, 11 yildir ayni kurumda calisiyorum, isten cikarilma ihtimalimiz hic olmadi, bu yuzden olasi bir sikintida zaten tazminatim var diye icim eahatti. Ama fena gol yedik

Sizlere akil danismaya geldim.

Oncelikle belirtmek isterim, hesabini bilmeyen bir insan degilim, hatta yakin cevremin bizim paramizi da sen yonetsene soylemlerine bile duyuyorum yillardir.

Tembel bir insan asla olmadim. Ogretmendim, esim de sinema reklam sektorunde, ve birlikte evden yuruttugumuz bir butik atolyemiz var. Zaman zaman sabaha kadar atolyede calisip uyku bile uyumadan ise gittigimiz bile oluyor... 5 yillik evliyim, esimle daha bir kere bile bas basa gidip bir kahve icmisligimiz yok cunku biz hep kosturma halindeyiz... 2 yasjnda da bir oglumuz var.

Sorun su ki, bir suredir bir cok surpriz sebepten dolayi gelirimizin cok cok buyuk bir kismi kredi ve borclara gidiyordu. Tam artik artiya grcmeye baslariz diye dusunuyorduk ki, 30 haziran itibariyle tamamen benim disimda gelisen bir sebepten 2500 kisi olarak isten cikarildik.

Dolayisiyla iki maas halinde bile ucu ucuna yeten hatta eksiye dusen gelirimiz ciddi bir sekteye ugradi.

Esim 6000 tl maas aliyor ve bizim aylik 6900 fix kredi odememiz var.suan ben 2000 tl civari issizlik maasi aliyorum Bunun disinda kredi kartlarinin ikisiniin de limiti dolu ve asgarilerini dahi odeyemiyoruz.

Alyansim para etse onu satacagim ama etmiyor ne yazikki, baska da hicbirseyim kalmadi satacak hepsi kurudu.

Alelade Bir is bulup calissam 2 binliradan fazla kazanmayacagim, zaten suan o kadar issizlik maasi aliyorum. kaldi ki cocuguma bakacak kimse yok calisrken annem bakiyordu, isten cikarilinca kadinda memlekete gitti bir de rahatsizlanmis hastaneler vs orda kosturuyor kadin.

Atolyemizde isler cok kotu gidiyor bir suredir. Ek gelir olsun diye atolyeye asilmayi denedim, ancak is olmadigi gibi oglumla yeni birseyler uretmek imkansiz. Tasarim yapmam gerekiyor fakat dur cocugum yapma o yenmez ordan atlama dusersin diye pesinden kosmaktan asla odaklanip ortaya birsey cikartamiyorum, ciddi emek harcayip ortaya birseyler cikmasi ve benim sonra onlari guzel bir pazarlama stratejisi bulup pazarlamam ve alici gelmesini beklemem gerekiyor. Yani zaten uzun vade isteyen bir surecten soz ediyorum.

Maddi olarak bu kadar zor bir halde olmasak krese vermekti tek hayalim. Sosyallessin, akranlariyla vakit gecirsin diye... isten cikarilmasaydim da zaten bu yil planim kresti.

Ve ben artik bu durumun icinden cikamiyorum. Nerdeyse 8 binlira para hanemize girdigi halde, sabahlara kadar calistigimiz halde 1 ay boyunca makarna yemek ona ragmen icinden her ay biraz daha eksiye dusmek motivasyonumu cok dusuruyor.

Bana bir akil verin, bu krediler kredi kartlari nasil sifirlanir bu sartlar altinda?
hesabınızı bilen biri olsaydınız, işten çıkarılabilme ihtimalini de göz önüne alıp, gider dengenizi ona göre ayarlardınız...

hesabınızı bilen biri olsaydınız, işten çıkarılabilme ihtimalini de göz önüne alıp, gider dengenizi ona göre ayarlardınız...
Insan elestirmeyi ne kadar cok seviyorsunuz... bu ihtimali dusunmedigimi nerden cikarttiniz? Borclarimin toplamindan fazla tazminat hakkim var, cikarilma durumunda tazminatimla odeyebilecegimi biliyordum. Ancak devletin kurumunun tazminatimi sadece yargi yoluyla almaya mecbur birakacagini dusunmedim tabiki!

Eve ne kadar para giriyorsa gider okadar artıyor. Yeni düğün yapacağım sadece net borcumuz 80 bin kadar. Taksite girdik ikimizde asgari ücretliyiz. Hesaplarımıza göre fatura erzak karşılayabileceğiz. Fazla açılmamak gerek

Sizlere akil danismaya geldim.

Oncelikle belirtmek isterim, hesabini bilmeyen bir insan degilim, hatta yakin cevremin bizim paramizi da sen yonetsene soylemlerine bile duyuyorum yillardir.

Tembel bir insan asla olmadim. Ogretmendim, esim de sinema reklam sektorunde, ve birlikte evden yuruttugumuz bir butik atolyemiz var. Zaman zaman sabaha kadar atolyede calisip uyku bile uyumadan ise gittigimiz bile oluyor... 5 yillik evliyim, esimle daha bir kere bile bas basa gidip bir kahve icmisligimiz yok cunku biz hep kosturma halindeyiz... 2 yasjnda da bir oglumuz var.

Sorun su ki, bir suredir bir cok surpriz sebepten dolayi gelirimizin cok cok buyuk bir kismi kredi ve borclara gidiyordu. Tam artik artiya grcmeye baslariz diye dusunuyorduk ki, 30 haziran itibariyle tamamen benim disimda gelisen bir sebepten 2500 kisi olarak isten cikarildik.

Dolayisiyla iki maas halinde bile ucu ucuna yeten hatta eksiye dusen gelirimiz ciddi bir sekteye ugradi.

Esim 6000 tl maas aliyor ve bizim aylik 6900 fix kredi odememiz var.suan ben 2000 tl civari issizlik maasi aliyorum Bunun disinda kredi kartlarinin ikisiniin de limiti dolu ve asgarilerini dahi odeyemiyoruz.

Alyansim para etse onu satacagim ama etmiyor ne yazikki, baska da hicbirseyim kalmadi satacak hepsi kurudu.

Alelade Bir is bulup calissam 2 binliradan fazla kazanmayacagim, zaten suan o kadar issizlik maasi aliyorum. kaldi ki cocuguma bakacak kimse yok calisrken annem bakiyordu, isten cikarilinca kadinda memlekete gitti bir de rahatsizlanmis hastaneler vs orda kosturuyor kadin.

Atolyemizde isler cok kotu gidiyor bir suredir. Ek gelir olsun diye atolyeye asilmayi denedim, ancak is olmadigi gibi oglumla yeni birseyler uretmek imkansiz. Tasarim yapmam gerekiyor fakat dur cocugum yapma o yenmez ordan atlama dusersin diye pesinden kosmaktan asla odaklanip ortaya birsey cikartamiyorum, ciddi emek harcayip ortaya birseyler cikmasi ve benim sonra onlari guzel bir pazarlama stratejisi bulup pazarlamam ve alici gelmesini beklemem gerekiyor. Yani zaten uzun vade isteyen bir surecten soz ediyorum.

Maddi olarak bu kadar zor bir halde olmasak krese vermekti tek hayalim. Sosyallessin, akranlariyla vakit gecirsin diye... isten cikarilmasaydim da zaten bu yil planim kresti.

Ve ben artik bu durumun icinden cikamiyorum. Nerdeyse 8 binlira para hanemize girdigi halde, sabahlara kadar calistigimiz halde 1 ay boyunca makarna yemek ona ragmen icinden her ay biraz daha eksiye dusmek motivasyonumu cok dusuruyor.

Bana bir akil verin, bu krediler kredi kartlari nasil sifirlanir bu sartlar altinda?
Ne yazık ki birçok kişi sizin durumunuzda . En mantıklısı şuan için arabayı satmak umarım alıcı bulabilirsiniz.

Insan elestirmeyi ne kadar cok seviyorsunuz... bu ihtimali dusunmedigimi nerden cikarttiniz? Borclarimin toplamindan fazla tazminat hakkim var, cikarilma durumunda tazminatimla odeyebilecegimi biliyordum. Ancak devletin kurumunun tazminatimi sadece yargi yoluyla almaya mecbur birakacagini dusunmedim tabiki!
madem alacağınız var fazlasıyla, onunla ödersiniz, neden canınızı sıkıyorsunuz...ayrıca devlet kurumu, tazminatını, neden
mahkemeyle ödüyor...

Ah cok uzuldum :KK43: benzer kosullarda yasamak zorunda kalmisligim var,ben o zamanlar annemden borc almistim. Cunku baska yapacak bir sey yoktu. Acaba sizin bu sekilde yardim rica edebileceginiz kimseniz var mi?

borç işsizlik hepsi zor şeyler Allah kolaylık versin, evden yapabileceğiniz ek iş bakın derim ben.
bir çocuga daha bakmak olur yada özel ders vs yabancı diliniz var ise.
anladığım kadarıyla mesleğiniz iyiymiş işe iade davsı açarak 8 maaş alabilirsiniz mesela.
aynı ayarda bir iş ararken iş ayırmayın.
tez zamanda feraha çıkmanızı dilerim.

öncelikle allah yardımcınız olsn. durumunuzu çok iyi anlıyorum.. acaba şu an kredi oranları da düşükken tüm borçlarınızı kapatacak şekilde özellikle kredi kartlarını bir ihtiyaç kredisi çekseniz. onu da uzun vadeli ödeyecek şeklde ayarlasanız.. en azında tek bir ödemeniz olur aylık ve de kredi kartının aylık o büyük meblalalağlarını görmek zorunda kalmazsınz..

Ev kredisi, ihtiyac kredileri ve faturalar toplam 6900

Bir arabamiz var ama sadece ayagimizi kesiyor, satsak 15 bin anca eder, borclari kapatmaya yetmeyecegi gibi atolyedeki isler icin arabaya ihtiyacimiz var, arabayi satarsak atolyede ilerlememiz imkansiz olur

Borcunuz toplam ne kadar ?

Aileden yardım alacak kimse yok mı ?
Yani anneniz vs

Ah cok uzuldum :KK43: benzer kosullarda yasamak zorunda kalmisligim var,ben o zamanlar annemden borc almistim. Cunku baska yapacak bir sey yoktu. Acaba sizin bu sekilde yardim rica edebileceginiz kimseniz var mi?
Esimin ailesi yok zaten.

Bizimkilerde de, babam 6 yil once emekli oldugunda tazminatini 2 kardes 50 ser bin olarak bize verdi, ben bu saatten snra emekliyim, ancak kendimi diyururum, ister harcayib ister yatirim yapin ister evlenin benden baska kurus islemez dedi. Ben o donem bekardim, o paraya kendi birikimi de katip ev almistim zaten. O da suan emekli maasiyla ancak kendini donduruyor. Soylesem sadece uzuntu olur onlara

Öncelikle Allah yardımcınız olsun
Aam hesabınızı bildiğnizi kim söylediyse dalga gecmis.
6900 tl kredi ev kredisi sanırım
Neden bukadr cok?Yalı kredisi mi ödüyorsınız pardon ama🙈
Tek maasa düsünce ödenebilinecek krediler cekilmeli.
Ben olsam atolyeyi devrederim.
Faaliyet alanı ne bilmiyorm ama ordan ek bi gelir rahatlatır sizi.
Ve o krediyi yapılandırırım.
Daha ızun taksitler yapılr,eliniz bollasınca tekrar eski düzene gecilir.
Aileden yardım alamıyor musunuz en azından kartlar icin.
yalı krdisi mi:) konu sahibi ne zaman ev kredisi çekti bilmiyorum ama şu an 300000 tl lik bir konut kredisi çekince 120 ay vade ile bile(ki genelde herkes 180 ay çeker) yaklaşık top. ödeme 550000 civarında oluyor. ve bu tutarı ödemek icin aylık 5500 civarında gideriniz oluyor. yani insanlar ev sahibi oluyor ama dalağını böbreğini ciğerini de söküyorlar tabiri caizse.:işsiz:

X