Boş gebelik denildi fakat degilmiş.Yardımcı olurmusunuz??

Asyaa123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2024
7
1
38
Merhabalar evde yaptıgım test ile hamile oldugumu ogrendım ve ilk hamileligimdi.6.haftada ozel bir ultrasyon merkezine gıdıp bebk saglıklımı kese olusmusmu ogrenmek istedik.ve gıttıgımızde hemsire kese olusmus ve yolk keseside var henüz embriyo yok 10gun sonra gelin kalbını dinleriz dedi.10gün sonra gittigimde bakan hemsire hala embriyonun olmadıgunı bunum boş gebelik oldugunu soyledi.İlk kez boyle birsey duyuyordum tabi çok uzuldum.Ve dusuk yapmam için saglık ocagını aramam gerektını ılac vermeleri gerektıgını soyledi.ben bir kac gun sonra saglik ocagini aradim ve bir hafta sonra saglik ocagiyla grustum.yani 8.haftamdaydim.Ve ultrasyonla alttan tekrat bakildiginda embriyo vardi bu sefer.Fakat sen 8.haftadasin embriyo 5haftalik embryo gibi duruyor denildi.ya bebek gelisimi icerde durmus vucudnuz tepki vermeis dusuk yapacksiniz yada bebek gelisecek denildi.14gun sonra gelin eger kalbi atarsa kalhini dinleriz dedi.Ve suan nasil bir pskoloji icindeyim bilmiyorum.Cok zor bir durum.Hala kasik larima agri giriyor.Goguslerim cok hasaas dokununca agriyor cok sisler.mide bulantim disinda butun hamilelik belirtim var fakat cok korkuyorum.

Öncellikle sakin ol sen ne kadar iyi olursan bebekte o kadar sağlıklı kalır gebeliğin oluşmuş ama anldığım kadarıyla geç döllenme yaşamışsın buda bebeğin gelişimi geç geliştiğini gösteriyor zaten normal bakacak olursan gebelik tam olarak kalbi attığında oluşur o yüzden kalp duyasıya kadar hiç bi doktor size garanti vermez bunu önce kabullenmelisin içini ferah tut Allah bağışladığı sürece o bebek sana tutunacaktır. Hayırlısı neyse o olsun senin için. Ne olursa olsun üzülme kendini bırakma. Bırakırsan geri kalan hayatın daha zor olur ve herzaman bi umut vardır bunu unutma 💕

Öncelikle neden bir kadın doğum uzmanına gitmediniz onu anlayamadim. Hemşire bakıyor sağlık ocağı düşük için ilaç versin diyo falan çok mantıksız. Sizin yaşadığınız yüksek ihtimalle geç döllenme. Kimse bu ihtimal üzerinde bile durmamış. Bence bi kaç gün daha bekleyip adam gibi bir kadın doğum uzmanına muayene olun. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Özel bir ultrason merkezinde? Klinik değil hastane değil; hemşire, kadın doğum uzmanlığı mı yapıyor ?
Ydisinda yasiyorum malesef burda saglik sistemi farkli ilerliyor.12hafta olmadan mesela devlet hasteneleri kontrol etmiyor.Ozel hastane yok bulundugumuz sehirde sadece ozel ultrasyon merkezeleri var ve yetkililer hemsire yada ebe.

Öncelikle neden bir kadın doğum uzmanına gitmediniz onu anlayamadim. Hemşire bakıyor sağlık ocağı düşük için ilaç versin diyo falan çok mantıksız. Sizin yaşadığınız yüksek ihtimalle geç döllenme. Kimse bu ihtimal üzerinde bile durmamış. Bence bi kaç gün daha bekleyip adam gibi bir kadın doğum uzmanına muayene olun. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Tesekkurler cevabiniz icin.Malesef ydisindayim ve saglik sistemi cok kotu.12.haftdan once devlet hastenesi gebelige bakmiyor o arada dusuk olma ihtimali cok yuksek diye 12.haftayi doldurdugunuzda yeni kontrollere gidiyorsunuz.Benim ikinci grustugum yer jinekolog fakat ordada hemsire,yada ebe bakiyor.malesef turkiyedeki saglik sistemi yok.

Ydisinda yasiyorum malesef burda saglik sistemi farkli ilerliyor.12hafta olmadan mesela devlet hasteneleri kontrol etmiyor.Ozel hastane yok bulundugumuz sehirde sadece ozel ultrasyon merkezeleri var ve yetkililer hemsire yada ebe.
Ne kadar saçma bir sistem. En çok düşükler 12.haftadan önce oluyor genelde ve çoğu da düşük önleyici ilaçla önlenebiliyor. Böyle bir gerçek varken 12.haftadan önce hangi mantıkla bakmiyolar acaba 🤔

Öncellikle sakin ol sen ne kadar iyi olursan bebekte o kadar sağlıklı kalır gebeliğin oluşmuş ama anldığım kadarıyla geç döllenme yaşamışsın buda bebeğin gelişimi geç geliştiğini gösteriyor zaten normal bakacak olursan gebelik tam olarak kalbi attığında oluşur o yüzden kalp duyasıya kadar hiç bi doktor size garanti vermez bunu önce kabullenmelisin içini ferah tut Allah bağışladığı sürece o bebek sana tutunacaktır. Hayırlısı neyse o olsun senin için. Ne olursa olsun üzülme kendini bırakma. Bırakırsan geri kalan hayatın daha zor olur ve herzaman bi umut vardır bunu unutma 💕
Tesekkurler evet beklemekten baska suan secenek yok.Hayirlisiyla saglikli sekilde olsun.Sadece belirsizlik yipratiyor.Umarim herkesin gonlundeki hayirli sekilde olur.

Ne kadar saçma bir sistem. En çok düşükler 12.haftadan önce oluyor genelde ve çoğu da düşük önleyici ilaçla önlenebiliyor. Böyle bir gerçek varken 12.haftadan önce hangi mantıkla bakmiyolar acaba 🤔
Malesef onlarda oyuzden bakmiyor 12.haftdan once dusuk olursa olur ilgilenmeye gerek yok diye dusunuyorlar.Ondan sonraki hafatalar risk ortadan kalktigindan ondan sonra duzenli kontrolle bakiyorlar.Fakat zaten ilk haftalar onemli.Sadece yaptiginiz testle nasil bekliyeceksiniz 10-12 hafta oyuzden ozele gittim fakat ordaki hemsire direk bos gebelik dedi.Fakat sonra jinekolog hemsiresi ile grustugumde embriyonun oldugunu bulundugum haftya gore kucuk oldugunu soyledi

X