Boşandıktan sonra eski eşimi icraya Verdi ama velayeti istiyor

Alamaz diye biliyorum ben de. Bir de üvey anneye baktiracak ?😅 kadın da meraklıydı zaten. Ne sanıyor bu tipler kendini diyecegim ama baya baya bir şey sandığı belli. Komik duruma düşürmüş kendini Uyuz herif.
Ne zannediyorlar ben söyleyeyim yamuk cuklerine tüm kadınlarin tav olduğunu ,onlara istediklerini yaptırabileceklerini çocuk baktirtip her türlü sorumluluk yukleyeceklerini sanıyorlar. Sen adam olsan ilk karın ortada çocuk varken ayrılmaz senden zaten .

Merhaba hanimlar eski eşimle bosandim anlaşmalı olarak kızım ve kendim için nafaka bağlandı 3ay once eski eşim ödemedi ve bende icraya verdim kızını sadece boşandiktan sonra 1 kere gördü bu cumada görcek normalde alıp götüremez ama ben1 gece yatmalı şeklinde babasina göndercem bugün eski eşim nafakayı ödeyemem geri çek icrayi dedi ve velayeti benden alcagini söyledi kızım 2,5 yasinda Temmuz'da 3 yaşına gircek Bana 1 yıl sonra evlencegini ve kızı 4 yaşına geldiğinde sözde velayet davasi acacagini söyledi tek başıma bakamam ama evlencegim için üvey annesi bakar dedi telefonda kızımın velayetini benden alabilir mi evlendiği için hemde telefonda eski görümcemin çocuğuyla benim çocuğu kıyasladı halen tuvaleti öğrenemedi diye yani kısmen anneliğimi sorguladı birşey olur diye telefon ses kaydı alıyorum
Asla alamaz. sizi üzmek için söylemiş bende boşanma aşamasındayım mahkeme de babanın çocuğu alması ile ilgili nasıl bir karar çıktı acaba bunu çok merak ediyorum benim kızımda 2 yaşında kaç günde bir babası görebilir yatılı alabilir mi? bende asla yatılı vermek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba hanimlar eski eşimle bosandim anlaşmalı olarak kızım ve kendim için nafaka bağlandı 3ay once eski eşim ödemedi ve bende icraya verdim kızını sadece boşandiktan sonra 1 kere gördü bu cumada görcek normalde alıp götüremez ama ben1 gece yatmalı şeklinde babasina göndercem bugün eski eşim nafakayı ödeyemem geri çek icrayi dedi ve velayeti benden alcagini söyledi kızım 2,5 yasinda Temmuz'da 3 yaşına gircek Bana 1 yıl sonra evlencegini ve kızı 4 yaşına geldiğinde sözde velayet davasi acacagini söyledi tek başıma bakamam ama evlencegim için üvey annesi bakar dedi telefonda kızımın velayetini benden alabilir mi evlendiği için hemde telefonda eski görümcemin çocuğuyla benim çocuğu kıyasladı halen tuvaleti öğrenemedi diye yani kısmen anneliğimi sorguladı birşey olur diye telefon ses kaydı alıyorum
Alamaz

Asla alamaz. sizi üzmek için söylemiş bende boşanma aşamasındayım mahkeme de babanın çocuğu alması ile ilgili nasıl bir karar çıktı acaba bunu çok merak ediyorum benim kızımda 2 yaşında kaç günde bir babası görebilir yatılı alabilir mi? bende asla yatılı vermek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Biz anlasmali boşandık protokolumuz böyle bizim

Çok teşekkür ederim bana iyi bir örnek oldu fakat bu tarihleri süreleri siz belirlemediniz değil mi mahkeme belirledi sanıyorum.
Adliyede Avukatlık burosundan avukat istedim avukatimla hazladik kizim halen küçük yatılı vermesek olur mu dedik 4 yasini doldurduktan itibaren yatılı olcak şekilde hazirlandi

Asla alamaz. Sakın bu manipülasyona gelmeyin.

Ek olarak 2. eş olarak konuşayım. Eşimin benden önce evliliğinden bir çocuğu var.

Kimse meraklı değil inanın. Ancak belki kadının da ilk evliliğinden çocuğu varsa adam bunun karşılığında kadına dayatabilir. Bu ihtimal dahilinde.

Fakat olur da benim olduğum gibi çocuksuz bir kadınla evlenirse inanın "annesi hayatta olan hiçbir çocuğu" yeni eş istemez. Napıcak ağzını açsa suç olur, emek verse türlü saygısızlık görür. Siz saçını düzeltirken parmağınız çarpsa "bana vurdu" olur, annesi evire çevire döver yine annesine koşar. Zaten annesi olan çocuk o da eşi benimsemez üstünden geçer korkmayın, alsalar bile 6 ay sonra geri gönderirler.

Yani kadınlar da aptal değil.

Bu salak adamın blöflerine gelmeyin. Hakaret için dayanamadım, üzgünüm ama salak yani.

Nafaka vermeye gücü yok, ama çocuğa bakabileceğini düşünüyor.
Çocuğu doğru düzgün görmeye bile gelmiyor ama sizin anneliğinizi sorguluyor.
Kendisi bakmaya gözü kesmiyor üvey anne bakacak diyor, ama yine sizin anneliğinizi sorguluyor.
Gerçekten diyemediniz mi sen daha kendi babalığına güvenmiyorsun yedi kat yabancıya emanet etmek derdindesin çocuğu, sana mı kaldı benim anneliğimi sorgulamak diye?
Konuşmayın bu adamla böyle detaylı bir daha, nafaka dışında muhatap olmayın.
Çocuğu da alamaz, blöf yapıyor icradan vazgeçin diye. Elin kadını sanki isteyecekti başkasının çocuğunu bakmak.
İçiniz rahat olsun.

Eski eşim de boşanma sürecinde beni velayet konusunda köşeye sıkıştırmaya kalktı. Alırım velayeti vs. Dedim tamam, vereyim velayetleri. Hiç tartışmaya bile gerek yok. Nasılsa en geç 2 haftaya bana getirirsin çocukları. İnanın o mesele orada kapandı. Mesajda değil ama telefonda konuyu açarsa tamam deyin. Bir de tuzak mesajlar attığını düşünüyorum eski eşinizin. Sakın oyununa gelmeyin. Gayet usturuplu yazın. Hakaret, tehdit içermesin. Ya da hiç cevap vermeyin. Konuyu uzatmamak aslında en güzeli. Velayet almak isteyen adam mesaj atmaz, dava açar.

Güldüm geçtim eşinin söylediğine. Al alabiliyorsan de geç. Muhattap dahi olma. Ayrıca nafaka yüzünden cezaevine giriyorlar. Zorlama hapsi gibi. Cuma günü talep et. Ödeyene kadar haftasonuna denk geldiği için iki gün yatıversin içerde aklı başına gelsin. Sen de ona de ki ben de nafaka artırım davası açıcam dişini göster görsün gününü. Hayret bişey.

Nafaka bile ödemeyen adam velayeti bi unutsun. Evlenirim çocuğuma baktırırım mı diyor, ahahah millet de bu aslan parçasının bebesine bakmak için yanıp tutuşuyordu zaten. Nafaka vermemek için korkutacak aklınca, yemeyin. Bacısının kocası çocuğunun rızkını silah yapar mıymış önce onu desin sizin analığınızı sorgulayana kadar. Korkmayın bi b.k yiyeceğinden değil işte, aklınca sizi bastıracak.

X