Boşandıktan sonra neler oldu

Symgkyzu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2021
91
41
3 yıllık evliyim 26 yaşındayım çalışıyorum ve evliliğimde çok sorunlar yaşadım artık boşanmayı düşünüyorum bunu kolay söylediğime bakmayın nasıl olacağına dair hiçbir fikrim yok. Boşanmış olanlar hayata nasıl devam etti benim gözümde tekrar mutlu olmayı bırakın hayattan zevk almak bile çok zor olacak gibi boşanmış arkadaşlar yaşadıklarını yazarsa sevinirim

Yakın arkadasım da yenı evliudi şuan boşandı ilk başta biraz zorlandı ama şuan inanın çok mutlu. Karşısına surekli talipleri çıkıyor ama kendisi istemiyor

Yakın arkadasım da yenı evliudi şuan boşandı ilk başta biraz zorlandı ama şuan inanın çok mutlu. Karşısına surekli talipleri çıkıyor ama kendisi istemiyor
Sormak istediğim toplumda boşanmış kadına pek iyi bakmıyorlar talipleri çıkıyor derken onlar da mı aynı şekilde boşanmış yada çocuklu falan

Eger evliligin kurtarilamazsa, mutsuzsan bosandiktan sonra cok mutlu olacaksin. Illaki zorluklar olacak ama sonrasi guzelde olacak. Cocuk yoksa hele daha kolay olacak bu. Kararliysan devam et. Allah yardimcin olsun

Toplumu düşünürseniz hata edersiniz. Davulun sesi uzaktan herkese hoş gelir yaşadığınızı sizden başkası bilemez.

Sormak istediğim toplumda boşanmış kadına pek iyi bakmıyorlar talipleri çıkıyor derken onlar da mı aynı şekilde boşanmış yada çocuklu falan
Hayır karşısına çıkanlar hep bekar. İlk başta zorlandı çevre baskısı malum ama o kimseyi takmadı şimdi herkes hiç evlenmemiş gözüyle bakıyor

Hayır karşısına çıkanlar hep bekar. İlk başta zorlandı çevre baskısı malum ama o kimseyi takmadı şimdi herkes hiç evlenmemiş gözüyle bakıyor
Ben işimden dolayı başka şehirde yaşıyorum memleketten uzak ancak yazları giderim memlekete o yönden iyi olur da bu yaşadığım yer çok küçük ilçe herkes benimle eşimi tanıyor şimdi ayrılsak Bi de aynı yerde çalışıyoruz zor olacak

Canim toplumda artik kotu bakmıyor merak etme herkesin başına gelebilir diyip üzülüyorlar hatta onları pek dusunme o yuzden.
Ayrica farzedelim ki kotu bakiyor, onlari hic ilgilendirmez sen hayatini yasa sen istediğin kişiye söylersin istemedigine söylemezsin.
Ben bosandim suan 6 yasinda oglum var nerdeyse 6 yildirda ayriyim. Beni son girdiğim is yerimde insanlarin cogu evli biliyor onun haricinde herkes bosandigimi biliyor. Ordada evli bilmelerinin sebebi insanlar meraklı cok soru soruyor ve ben erkeklerin basinda yönetici olarak çalışıyordum. Birine söyleyince herkes öğreniyor.

Senin çocuğun da varmış nasılsın peki hiç pişman oldun mu

Canim benim esim benden ayrilmak istedi o yüzden benim yapabilecek birseyim yoktu, en sonunda ayrilmak zorunda kaldım. 14 senelikte beraberliğimiz vardi. Ben eski esimi o zaman cok seviyordum o yüzden zor atlattım. Ama cok mutluyum suanda hayatımda biride var. Birsey yürümüyorsa zorlamamak gerek cunku düzelmiyor bi sure sonra yine ayni hale geliyor.
Eger kararınız kesinse cok düşünmeyin kim ne der diye cunku emin olun çekirdek aileniz haricinde hiç kimse yanınızda olmayacak. Başınızdan hic geçmemiş gibi hayatınıza devam edin

Bakıyorum yaşıtlarım evli mutlular anne olmuş hayatlarına bakıyor bir de kendime bakıyorum hele ki ayrılık sürecine girecekken kendimi hiçbirşey başaramamış hiç mutlu olamayacak gibi hissediyorum

Severek ayrılmak zordur ne kadar sürede atlattınız yani gerçekten uzun mu sürdü bana bundan sonra mutlu olmak imkansız gibi geliyor hele ki yalnızlık çok zor geliyor ben yalnız kalmaktan sessiz bir ev en çok korktuğum şey ve başıma gelecek kaçınılmaz son. Bir de anne olmak istemiştim ama sanırım o da olmaz artık

Bakıyorum yaşıtlarım evli mutlular anne olmuş hayatlarına bakıyor bir de kendime bakıyorum hele ki ayrılık sürecine girecekken kendimi hiçbirşey başaramamış hiç mutlu olamayacak gibi hissediyorum
Benim çevremde herkes bekar kimsenin cocugu yok nerdeyse ki ben 38 yaşındayım. Sen hicbirsey başaramamış degilsin, sen oyle bir hayat tecrübesi kazandın ki bunun farkında değilsin. Emin ol başkasıyla tanisacaksin ve bu tecrübeyle cokta mutlu olacaksin

İnşallah en büyük duam bu yıllardır dua ediyorum rabbime bu sıkıntılarım geçsin diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…