Boşandım diyememek

Mutlulukolsunartik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2020
358
507
38
6 ay oldu bosanali .Bu süreçte hep evdeydim .İşte şimdi okullar açıldı ve başladık .Yeni bir okulda görevlendirmem var .Evli misiniz diye soranlara kem kum ediyorum .En sonunda ayrıldım diyorum .Nedeni ise boşanmış arkadaşlarımin yaşadığı olumsuz tecrübeler .11 yıllık bir evlilikti .Yani uzuuun bir süreç .Alışırım elbet ama gerçekten dilime zor geliyor .

Bence dik durun boşandığınızi soyleyin... ayip birsey yok bunda bir saniye sonrasınin garantisi olmayan bu hayatta herkesin basina gelebilir... cok rahatsiz oluyorsaniz bekarim deyin geçin yani. Bu kadar takilip içinize atmayin.

6 ay oldu bosanali .Bu süreçte hep evdeydim .İşte şimdi okullar açıldı ve başladık .Yeni bir okulda görevlendirmem var .Evli misiniz diye soranlara kem kum ediyorum .En sonunda ayrıldım diyorum .Nedeni ise boşanmış arkadaşlarımin yaşadığı olumsuz tecrübeler .11 yıllık bir evlilikti .Yani uzuuun bir süreç .Alışırım elbet ama gerçekten dilime zor geliyor .
Boşanmış diye bir medeni durum yok. Evli ya da bekar var. Siz de evli olmadığınıza göre bekarsınız. Boşandığınızı ilk anda söylemek zorunda değilsiniz. Laf lafı açar o zaman kısa cümleyle söylersiniz başımdan bir evlilik geçti diye. Ayrıntıları bilmelerine gerek yok.

Evli misiniz sorusuna hayır ayrıldım cevabı çok ayrıntı değil mi ? Biri bana evli misin diye sorduğunda evet evlendim değil, evet evliyim diyorum. Hiç evlenmemiş yahut boşanmış olsaydım hayır evli değilim der geçerdim. Geçmiş zaman kullanmayın. Geçmişi sormuyorlar ki şu an evli olup olmadığınızı soruyorlar. Geçmişiniz kimseyi ilgilendirmiyor.

Bu utanılacak birşey değil . Herkes yasayabilir anlaşamamış boşanmışsın yani anormal bir durum değil . Evet bekarım boşandım bu kadar basit . 🙂

Boşandım demenized3 gerek yok artık bekarsınız

bekarım de geç demişler de karşı taraf geçmiyor...soruyor da soruyor...31 yaşındayın bekarım deyince hiçmi evlenmedin sorusunu duymadığım olmuyor😅 yok hiç evlenmedim deyince de "neden" sorusu geliyor😅

X