Boşanıyorum ama ..

ah bu işgüzar komşular :KK47:
hala seviyomusun bari eşini

o ne kadar nefret ederse etsin iftira atarsa atsın seviyorum elbette uyuyorum rüyada o evde geziyorum oturduğu yerdi burası diyip ağlıyorum .. içim öyle dolu ki eşim benden sonra başkasıyla evlenicek diye düşünüp düşünüp ağlıyorum.. evimizi elimizle serdik çocuk gibi koşup koltuğa kendini atıp evimiz bura diyişi .. ufacık tuzluk hediye etmiş arkadaşı annesi almak istemiş hayır bunlar bizim diyişi..

ben onu özledim ve özlüyorum .. canım cok yanıyor .

Sen çok uyumlu bi insansın. Okurken bu kadar anlayış mı olur dedim cidden.
Onlar ne yaparsa yapsın sen hiç sorun çıkarmamışsın. Hatalı olmadığın halde özür dilemişsin kaç kez.
Herşeyi geç sadece şunu anlamalısın canım; hayatını birleştirdiğin kişi senin sözüne inanmıyorsa ilerde de üzülmez miydin?
Sen neden yalan söyleyesin ki. O hep kendi ailesine inanmış. Sen artık el kızı değildin ki, eşiydin can yoldaşıydın. Sana her anlamda inanıp güvenmesi lazımdı. Böyle kolay silmemesi lazımdı. Evlendikten sonra bunların dahasını yaşaman olasıydı.
Hayırlısı olsun hakkında, hep hayırlısını dile.

Sen çok uyumlu bi insansın. Okurken bu kadar anlayış mı olur dedim cidden.
Onlar ne yaparsa yapsın sen hiç sorun çıkarmamışsın. Hatalı olmadığın halde özür dilemişsin kaç kez.
Herşeyi geç sadece şunu anlamalısın canım; hayatını birleştirdiğin kişi senin sözüne inanmıyorsa ilerde de üzülmez miydin?
Sen neden yalan söyleyesin ki. O hep kendi ailesine inanmış. Sen artık el kızı değildin ki, eşiydin can yoldaşıydın. Sana her anlamda inanıp güvenmesi lazımdı. Böyle kolay silmemesi lazımdı. Evlendikten sonra bunların dahasını yaşaman olasıydı.
Hayırlısı olsun hakkında, hep hayırlısını dile.

İnan bana 10 da 1 birini anlattım . haklısın ilerde daha üzülürdüm ..

çok üzüldüm canım...hep korktuğum birşeydir bu düğün dönemi,coğu insanın başına gelen durumlar maalesef :KK43:
insanlar öyle çirkef ki, yuva yapmak yerine bozmak parçalamak için çabalıyorlar...neden ya niye kalpler böyle kötü olmak zorunda...
ama herşeyde bir hayır vardır,baştan yapıcı bir aile olmamışlar,sonrasında daha da kötü olabilirdi..elinde cocuğunla dönmek daha acı verebilirdi...daha büyük üzüntülerden kurtulduğunu düşünmeye calış, herşeyin hayırlısı..dilerim ilerde cok daha güzel insanlarla karşılaşırsın...

çok üzüldüm canım...hep korktuğum birşeydir bu düğün dönemi,coğu insanın başına gelen durumlar maalesef :KK43:
insanlar öyle çirkef ki, yuva yapmak yerine bozmak parçalamak için çabalıyorlar...neden ya niye kalpler böyle kötü olmak zorunda...
ama herşeyde bir hayır vardır,baştan yapıcı bir aile olmamışlar,sonrasında daha da kötü olabilirdi..elinde cocuğunla dönmek daha acı verebilirdi...daha büyük üzüntülerden kurtulduğunu düşünmeye calış, herşeyin hayırlısı..dilerim ilerde cok daha güzel insanlarla karşılaşırsın...

eşyamı vermek istemeyen ..yarın çocuğumuda vermezdi haklısın ama işte yinede içim buruk geçecek inş

senin adına sevindim, ucuz kurtulmuşsun o aileden...aşk meşk pişmanlık olacak elbet zamanla hallolur unutur gidersin herşey insanlar için böyle böyle büyüyoruz
boşanırken yüzyüze geleceksiniz evet yapacağın tek şey karşılarında güçlü dimdik durmak olmalı muhattab olmamalısın bırak onlar düşünsün bunları

senin adına sevindim, ucuz kurtulmuşsun o aileden...aşk meşk pişmanlık olacak elbet zamanla hallolur unutur gidersin herşey insanlar için böyle böyle büyüyoruz
boşanırken yüzyüze geleceksiniz evet yapacağın tek şey karşılarında güçlü dimdik durmak olmalı muhattab olmamalısın bırak onlar düşünsün bunları

EVET biliyorum.. yarın gitcem ve dimdik durcam inşallah

maşallah eşin her seferinde haksız olmasına rağmen annesine özür dilemen için uyarıda bulunmuş.
nedir bu yahu, sürekli bir özür dilettirme merakı.
kaynın da sürekli kardeşini sana karşı ezme durumunda, nıye onlar burnunu sokuyor ki...
eşinin sorumsuzluğuna da pes! hem yanında olmamuş hiçbir zaman, hemde gözüyle görmeden hep onlara inanmış, bir kere bile sana inanma gereği duymamış...hep sen vermişsin hep sen, ama verdiklerinden geri dönen hiç olmamış.
aşk karşılıksız asla değildir! eğer karşılıksız olsaydı, artık son raddene gelmezdin.
platonık aşklar karşılıksızdır bana göre.

siz zaten evlenmişsiniz nereye kaçıyorsunuz? sanki tek engel babanmışcasına sana sezdirmiş. kendi ailesine gelince ses yok, senın baban evladını düşündü diye ''ez geç kaç''
''kaçalım '' diyen adam yıne değişti, güvenip kaçsaydın olan yıne sana olacaktı.

gelen gideni aratırmış, onda öyle bir aile varken kimse istemez öyle birini, zaten onunla evlenen de ailesine yapmadıgı bırakmaz
bu işler böyledır.
her şeyin hayırlısı olsun, en hayırlı olmuş bence.

maşallah eşin her seferinde haksız olmasına rağmen annesine özür dilemen için uyarıda bulunmuş.
nedir bu yahu, sürekli bir özür dilettirme merakı.
kaynın da sürekli kardeşini sana karşı ezme durumunda, nıye onlar burnunu sokuyor ki...
eşinin sorumsuzluğuna da pes! hem yanında olmamuş hiçbir zaman, hemde gözüyle görmeden hep onlara inanmış, bir kere bile sana inanma gereği duymamış...hep sen vermişsin hep sen, ama verdiklerinden geri dönen hiç olmamış.
aşk karşılıksız asla değildir! eğer karşılıksız olsaydı, artık son raddene gelmezdin.
platonık aşklar karşılıksızdır bana göre.

siz zaten evlenmişsiniz nereye kaçıyorsunuz? sanki tek engel babanmışcasına sana sezdirmiş. kendi ailesine gelince ses yok, senın baban evladını düşündü diye ''ez geç kaç''
''kaçalım '' diyen adam yıne değişti, güvenip kaçsaydın olan yıne sana olacaktı.

gelen gideni aratırmış, onda öyle bir aile varken kimse istemez öyle birini, zaten onunla evlenen de ailesine yapmadıgı bırakmaz
bu işler böyledır.
her şeyin hayırlısı olsun, en hayırlı olmuş bence.

Bugün bitiyor zaten herşey. haklısın o bana hiç inanmadı inanmadığı gibi bir sürü şey yaşattı ailesi hep susstum eski koltuk verelim sana dediler kabul etmedim çok şey yaptılar çok.. ben aileme anlattım ama saklamadım susmadım..
kaynıma gelince o kardeşini ezen adam şimdi kardeşine kalkan olmuş görmen gerek..
Eşimi hep salak yerine koyuyorlar hayattaki tek başarısı o dükkanda çalışmak olduğundan onada kızamadım. Ailesi iş kurmuş diye dört elle onlara sarılıyor ..

Gelen gideni aratır mı bilmem ama inşallah aratırda bir gün kapıma gelir xx sen haklıydın der inşallah.

yazını ilk satırdan son satıra kadar okudum, içim parçalandı, gözlerim doldu. ama en sonunda da iyi ki olmamış diyerek sevindim senin adına. şimdi çok üzülüyorsun ama inan sonra sevinirsin olmamış diye, baştan böyleyse durumlar ilerde neler yaşardın. gezmeye gitmek isterdin kaynın gelirdi, doğum yapacak olurdun eşin olmazdı, vs vs bu liste böyle uzayıp giderdi.
en güzel anlarını birlikte yaşamamışsınız, ailesine ben gideceğim mobilyalarımı seçmeye diyememiş, eşimin yanında olacağım diyememiş, ne söylendiyse ona inanmış, gelip sana sormamış, annemden özür dileyeceksin dayatmaları da çok yanlış, şimdiden böyle yapıyorsa düşün artık evlenince neler yaparlardı sana.
mahkemede yapacağın bişi yokki, avukatın zaten herşeyi ayarlamıştır, seni yönlendirecektir zaten. ya sabır çek, dua et allahım güç ver diyerek, baştan bozuk olan iş sonradan düzelmiyor inan.
benim kayınvalidem de beni istemedi, eşimi seviyorum o benimle ya yeter diyerek çıktım yola, ama inan en güzel anlarımı bi şekilde burnumdan getiriyor, ne kadar eşim benim yanımda olsa bile an geliyor annesi ağır basabiliyor, Allah yar ve yardımcın olsun canım

yazını ilk satırdan son satıra kadar okudum, içim parçalandı, gözlerim doldu. ama en sonunda da iyi ki olmamış diyerek sevindim senin adına. şimdi çok üzülüyorsun ama inan sonra sevinirsin olmamış diye, baştan böyleyse durumlar ilerde neler yaşardın. gezmeye gitmek isterdin kaynın gelirdi, doğum yapacak olurdun eşin olmazdı, vs vs bu liste böyle uzayıp giderdi.
en güzel anlarını birlikte yaşamamışsınız, ailesine ben gideceğim mobilyalarımı seçmeye diyememiş, eşimin yanında olacağım diyememiş, ne söylendiyse ona inanmış, gelip sana sormamış, annemden özür dileyeceksin dayatmaları da çok yanlış, şimdiden böyle yapıyorsa düşün artık evlenince neler yaparlardı sana.
mahkemede yapacağın bişi yokki, avukatın zaten herşeyi ayarlamıştır, seni yönlendirecektir zaten. ya sabır çek, dua et allahım güç ver diyerek, baştan bozuk olan iş sonradan düzelmiyor inan.
benim kayınvalidem de beni istemedi, eşimi seviyorum o benimle ya yeter diyerek çıktım yola, ama inan en güzel anlarımı bi şekilde burnumdan getiriyor, ne kadar eşim benim yanımda olsa bile an geliyor annesi ağır basabiliyor, Allah yar ve yardımcın olsun canım

Amin allah razı olsun haklısın elbette bu liste uzar giderdi ama birşeyleri unutup silmek zaman ister ..Allah razı olsun sendende

Amin allah razı olsun haklısın elbette bu liste uzar giderdi ama birşeyleri unutup silmek zaman ister ..Allah razı olsun sendende

canım bak yazan arkadaşların hepimizin ortak sözü zamanla unutursun, yaşadıkların kolay değil, ama sen perişan olup kendinden vazgeçersen onlara fırsat verirsin, kayınvalideni haklı çıkarırsın bak oğlum senin gibisini bulamayacağı için ne hallere düşmüş, bizim gibi yağlı kapıyı kaybettiği için perişan olmuş, artık neler neler söyler Allah bilir.
Allaha havale et, en Adil olan Mevlam gör bak neler edecektir. Senin de karşına kıymetini bilecek, yüzünü güldürecek birilerini çıkarır elbet, kendinden vazgeçme hiç bir zaman. sen yanlış bişey yapmamışsın

canım bak yazan arkadaşların hepimizin ortak sözü zamanla unutursun, yaşadıkların kolay değil, ama sen perişan olup kendinden vazgeçersen onlara fırsat verirsin, kayınvalideni haklı çıkarırsın bak oğlum senin gibisini bulamayacağı için ne hallere düşmüş, bizim gibi yağlı kapıyı kaybettiği için perişan olmuş, artık neler neler söyler Allah bilir.
Allaha havale et, en Adil olan Mevlam gör bak neler edecektir. Senin de karşına kıymetini bilecek, yüzünü güldürecek birilerini çıkarır elbet, kendinden vazgeçme hiç bir zaman. sen yanlış bişey yapmamışsın

Vazgeçmiyicem bugün tabiri caizse aslanlar gibi dimdik gitcem ve güle söyleye .. içim kan ağlasada onlara karşı bunu yapcam..

herşeyin hayırlısı olsun hakkında...
baştan çok susmuşsun...
keşke bu kadar vermeseydin ipleri ellerine...
allah yardım etsin...

ben evlilikteki bu sürati aceleyi anlamadım kaçıyor muydunuz?

flört diye birşey var ne olurdu bi kaç yıl bekleseydiniz adam kaçmazdı ya...

herşeye evet deyince değerli mi oldunuz haklıyken bile özür dilemeler ya isterse üzüntüsünden hastalansın o kadın ben olsam özür dilemezdim eşim eşim demişsiniz size eş mi denk mi bir kere bile sorgulamamışsınız

siz resmen kumar oynamışsınız...1 haftada aşık olmak 1 senede evlenmek kumar...

perde alırken bile anlaşamayan çift nasıl bir ömrü beraber geçirebilir ki.

AYNEN katılıyorum...kumar bu isler .kısa sürede evlenmekte sorun çok uzun yıllar flört edipte bosananlarda var hepsi kader kısmet ama babanızı tebrik ediyorum dimdik durun geri adım atmayın alısveriste annene masayı sen al nasıl der sizin durumunuzu bilmiyormu o kadın.
ve bası böyleyse bu adamla bir ömür geçmez evlilikte hersey değisiyor ilerde çok sorun çıkardı buda tecrübe allaha sığın hayırlısı insallah hakkında

Belki de şimdi dava sonuçlanmıştır bile... Güçlü biri ol ve böyle arkanda duran bir ailen olduğu için Allah'a şükret... İpten dönmüşsün... Artık daha huzurlu, güvenli günler seninle olacak... Kendini bunalıma itme, En güze kıyafetlerini giyin ailenle veya arkadaşlarınla akşam bi yemeğe git, etrafa neşe saç..Herkes hakettiğini yaşar....

sabrettim sadece fevri davranmak istemedim kötülük aramadım .. amin..

canım burda da okudum yazdıklarını gerçekten çok zor ya.. Allah herşeye rağmen nasıl ayakta tutuyor öyle değilmi için kan ağlarken hala daha ayakta durmak..Canım Allah sabır versin şu günler geçsin artık bende çalışıyorum normal hayatıma devam ediyorum bi tarafta içim kan ağlarken diğer tarafta diğer sorumluluklarımı yerine getiriyorum..Hiç değmeyecek insanlar yüzünden yıpranıyoruz..Nasılda sevginin katili oluyorlar öyle değilmi.

X