Boşanıyorum kızımı benden almakla tehtit ediyorlar

Bilmiyorum evliyken de çok kez bu şekilde tehtit edildim sesimi çıkartmadım. Ama şimdi bazı şeylerden haberim var ama kaynanam olacak çiyan kendisi koca lafıyla ezildiği için benimde öyle olmamı istedi. Ben eşimle bu zaman a kadar doğru düzgün evli hayatı yaşamadığım için eşimi iyi biri sanıyordum. Daha bu sene tamamen yanımızda onuda zaten 1 hafta içinde belli etti gerçek yüzünü bende hemen boşanma davası açtım. Ama rahat bırakmıyorlar açaba başka bir yolu varda avukatımmı bilmiyor. İllegal yollardan falan mümkün mü.

Kaygılarınızdan avukatınıza uygun bir dille bahsettiniz mi? Sizi rahat bırakmadıklarına dair de avukatınıza bilgi verin, belki delil toplamanızı falan isteyecektir. İllegal yollara başvurmayın derim. Karşı tarafa koz verebilirsiniz.

Biraz evvel eski konunuzu ve gelişmeleri okudum .Bu kişiler sizi çok ezik görmüşler siz sesinizi çıkarmadıkça .Bu yüzden de üstünüze basmaya devam etmişler .Zaten evliliğiniz ayrı kaldığınızdan dolayı tam bir evlilik olamamış ki.O yüzden eşiniz hala annesinin etkisi altında.Siz bu dört yılı hep beraber geçirmiş olsaydınız bir şekilde eşiniz annesinin etkisinden kurtulmuş olurdu ama işte olamamış.Şu son yaptıklarınızı da asla sizden beklememişler kesin .Cesaretiniz onları paniğe sürüklemiş ve en son çocuğu senden alırız kozunu oynamaya gelmişler.Umarım dik durmaya devam edersiniz ve bu ana kuzusundan bir an önce kurtulursunuz.
O kozu ben her kaynanamla la kavga ettiğimizde kullandılar. Ama ben illegal yollardan yaparlar diye korkuyorum ne bileyim sahte rapor çıkartma gibi

Kaygılarınızdan avukatınıza uygun bir dille bahsettiniz mi? Sizi rahat bırakmadıklarına dair de avukatınıza bilgi verin, belki delil toplamanızı falan isteyecektir. İllegal yollara başvurmayın derim. Karşı tarafa koz verebilirsiniz.
Yok hayır karşı taraf illegal yollara başvur sahte rapor felan çıkartabilir mi

Elimde çokça delil var eşimin mesajları aramaları. Çevremdeki insanları rahatsız etmesi bir sürü.birde dün kaynanamın konuşmasının ses kaydı

Yok hayır karşı taraf illegal yollara başvur sahte rapor felan çıkartabilir mi

Sahte rapor almak o kadar kolay değil. Diyelim ki aldı, gider siz de gerçeğini alırsınız. O raporu gayet rahat çürütebilirsiniz. Hatta bi de sahte rapor aldıkları için elinizdeki gerçek rapora dayanarak tazminat davası bile açarsınız. Korkmayın bu kadar lütfen.

Neden boşanmaktan vazgeçmenizi istiyorlar?
Bir de çok özel değilse boşanma sebebi nedir?
Eşinizi kim tartakladı, tehdidi kim etti?
Olayı ben kısaca anlatayım. Benim eşim yurt dışa da evlendiğimizden beri çalışıyor 4 sene oluyor yani. Bu zamana kadar gerçek yüzünü görmediğim için sürekli onun için katlanıyordum yaşadıklarıma. Yurt dışında elimize genç birikimle de evimizi yaptıraktık. Evimizin nasıl olması gerektiğinide ben çizdim. Ve evimde fazlalık olarak çocuk odası istedim. Eski konulara bakarsanız anlarsınız eşimi ne kadar savunduğumu hatta bana kızan çok kişi var haklılarda işte bilen insanın hali başka.
Evimde ben çocuk odası isterken kaynanam olacak yelloz çocuk odası masraf misafir odası olsun dedi. Bende kendi evim olduğu için direttim o diretti ben direttim en sonunda sesler yükselince eşim önce annesini susturmayı seçti o ben kaynanayım benim dediğim olacak dedi susmadı bana döndü beni susturmaya çalıştı bende ev benim diye susmadım. En sonun eşim bana bir tane tokat attı o sinirle kendimi avukatın yanında buldum bir buçuk ay oluyor. Tartaklama işide aslında dayımlar boşanma mevzusu uzamasın diye eşimin biraz gözünü korkutmuşlar. O kadar ellerinde delik ya da darp yok.

Kızlar eşimden boşanıyorum. Bu boşanma eşimi biraz tartakladıkları için Anlaşmalı gibi görünüyor ama altında tehtit var.
Duruşmaya 1 hafta var ve kaynanam la annesi dün bana geldiler. Ve eğer boşanmaktan vaz geçmezsem ,kızımı benden alacaklarını ve birdaha göstermeyeceklerini söyledi. Bende avukatımın bana dediklerini onlara ilettim."kızım 7 yaşından küçük benden asla almayacaklarını bu davadan vaz geçmeyeçeğimi beni tehtit ettiğiniz içinde eğer birdaha buraya bunun için gelirseniz bu durumu duruşmada kullanaçağımı söyledim. Tabiki arada ne olur ne olmaz diye ses kaydına almıştım. Korkuyorum durumumuzun olmadığını gördüklerini çocuğumu benden alırlarmış benim çalışmam şartmış eğer çalışmazsam kızımı benden alırlarmış. Ailemin durumu gayet iyi ve bizim kaldığımız kendimize ait bir odamız bile var babam memur. Sizce bu olur mu ben olmayacağını biliyorum ama yinede emin olamıyorum. Avukatım bana bununla ilgili pek bilgi vermedi ama almalarını zor olacağını söyledi. Ya bir şekilde başarırlarsa
Babadan nafaka alinir size de yoksulluk nafakası. Çocuğunuzu bulasici bir hastalik sahibi olmadiginiz, cocuga fiziken ruhen tespiti mumkun bir zarar vermediginiz sürece kimse sizden alamaz. Aile hukukunda çalışan bir avukatım.

7 yaşından küçük çocuğu hangi akla hizmet babaya verecekler?
baba sabahtan akşama kadar çalışacak zaten, dolaylı yoldan babanneye mi verecekler allaseniz? hoşt köpek deyip kovsaydınız evden. boşanma sebebiniz nedir ki sizi boşanmamaya iknaya geldiler?

Olayı ben kısaca anlatayım. Benim eşim yurt dışa da evlendiğimizden beri çalışıyor 4 sene oluyor yani. Bu zamana kadar gerçek yüzünü görmediğim için sürekli onun için katlanıyordum yaşadıklarıma. Yurt dışında elimize genç birikimle de evimizi yaptıraktık. Evimizin nasıl olması gerektiğinide ben çizdim. Ve evimde fazlalık olarak çocuk odası istedim. Eski konulara bakarsanız anlarsınız eşimi ne kadar savunduğumu hatta bana kızan çok kişi var haklılarda işte bilen insanın hali başka.
Evimde ben çocuk odası isterken kaynanam olacak yelloz çocuk odası masraf misafir odası olsun dedi. Bende kendi evim olduğu için direttim o diretti ben direttim en sonunda sesler yükselince eşim önce annesini susturmayı seçti o ben kaynanayım benim dediğim olacak dedi susmadı bana döndü beni susturmaya çalıştı bende ev benim diye susmadım. En sonun eşim bana bir tane tokat attı o sinirle kendimi avukatın yanında buldum bir buçuk ay oluyor. Tartaklama işide aslında dayımlar boşanma mevzusu uzamasın diye eşimin biraz gözünü korkutmuşlar. O kadar ellerinde delik ya da darp yok.
Boşanma sebebim daha ilk sinir anında bana tokat atması

Siz calismasaniz da babam memur demissiniz eee size ait ozel bir alaniniz da varmis maddi olarak sorununuz yoksa kimse sizden cocugunuzu alamaz
Zaten bosanmak üzere olan bir cok erkek de cocugu almakla tehdit ediyor cocugu kullaniyorlar
Hic uzulmeyin caninizi sıkmayın ve hatta bu durumu avukatinizla da paylasin

Velayeti babaya vermeleri şu an için çok da mümkün görünmüyor .Yaşı küçük çocuğun , aile evinde kalıyorsunuz .Sizin evlilik içinde çocuğunuzun velayetini kaybettirecek bir suçunuz yok ,nasıl alacaklarmış acaba ?Siz de çalışmıyormuşşunuz size ve çocuğa nafaka vermek zorlarına gitmiştir ondan bu tutuşmalar.Avukat her ihtimale karşı size %100 garanti dememiştir.
Bilmiyorum tam bir garanti vermedi. Bende o yüzden korkuyorum bir ihtimal olabilir mi diye. Allaha çok şükür sağlığım yerinde aslında şu aşamada akıl sağlığımdan şüphe ediyorum hangi akla hizmet bu zamana kadar katlandıysam

Siz calismasaniz da babam memur demissiniz eee size ait ozel bir alaniniz da varmis maddi olarak sorununuz yoksa kimse sizden cocugunuzu alamaz
Zaten bosanmak üzere olan bir cok erkek de cocugu almakla tehdit ediyor cocugu kullaniyorlar
Hic uzulmeyin caninizi sıkmayın ve hatta bu durumu avukatinizla da paylasin
Avukatımın haberi var bu durumda ses kaydı almamın iyi olduğunu söyledi.

Babadan nafaka alinir size de yoksulluk nafakası. Çocuğunuzu bulasici bir hastalik sahibi olmadiginiz, cocuga fiziken ruhen tespiti mumkun bir zarar vermediginiz sürece kimse sizden alamaz. Aile hukukunda çalışan bir avukatım.
Çok teşekkür ederim gerçekten biraz da olsun rahatladım dünden beri gözüme bir gıram uyku girmiyor

Insan bosanmak istese genelde gönül almaya calisir. Bunlar ana ogul tehtid etmeye mi gelmis? Esinizi bir kenara. Dogurdugu öküze nasihat vermek yerine kadinin üzerine giden kadinlarin yüzüne tüküresim var. Ama ogullarini adam gibi yetistirseydi dümbük, bu durumlar olmazdi zaten

Insan bosanmak istese genelde gönül almaya calisir. Bunlar ana ogul tehtid etmeye mi gelmis? Esinizi bir kenara. Dogurdugu öküze nasihat vermek yerine kadinin üzerine giden kadinlarin yüzüne tüküresim var. Ama ogullarini adam gibi yetistirseydi dümbük, bu durumlar olmazdi zaten
Ona göre oğlu dünyanın en iyi kocası para kazanınca diye ailesini unuttun dümbük

Ben şeyi anlamadım avukat nasıl pek bilgi vermedi?
Gayet net bir soru aslında, çocuğumu alırlar mı alamazlar mı, ya evet ya hayır diyecek nasıl net cevabı olmaz.

Ayrıca durum iyiyse neden çalışmak mecbur olsun ki, belki çocukla ilgilenmek istiyor anne.
Bilmiyorum neden öyle dedi hatta avukatım dan bile bu yüzden şüphe edesim geldi

Alamaz karsi tarafla kesinlikle muhatap olmayin yeri gelecek suzi çıldırtacak laflar edecek yeri gelecek deli diyecej mahkeme de bana neler neler dediler hiccc muhatap almadim bosandik gitti ettigiyle kaldi

X