Boşanıyorum mutluyum ama…

Altı yıllık evliliğimde hiç mutlu olamadım. Başta her şey çok güzeldi bana değer veren seven bir eşim vardı (ben öyle zannetmişim). Birden her şey tepetaklak oldu, annesi birden bire beni kıskanmaya başladı. Oğlunu doldurup üstüme salmalar hiç bitmeyen aile yüzünden kavgalar derken kendimizi evleri ayırırken bulduk. Yeni bir iş buldum ve hem maaşı hemde pozisyon olarak çok iyi. Evim arabam her şey tamam oğlumla düzenimide kurdum ailem destekçi aynı zamanda. Gel gelelim dışardan bakınca sanki yıkılmamış hatta çok daha güçlü bir şekilde ayakta duran bir kadın olarak gözüküyorum. Tek başıma kaldığım anlarda düşünüyorumda bu saydıklarımın hiç bir önemi yok benim gözümde. Evliliğini yürütebilen herkese öyle özeniyorum ki ve bu durum beceriksiz olduğumu düşündürüyor. Hayatıma bakıyorum koca bir enkaz gelecekten hiç bir umudu kalmamış ve böyle çocuğuna hiç bir hayrı olamayacak bir kadın görüyorum. Bu süreci nasıl atlatırım onuda bilmiyorum. Sadece güçlü olmaya çalışıyorum😔.
Evliligini yurutemeyen kismina katilmiyorum. Evlilik araba degil tek direksiyonu yok. Birlikte yurutulebilen bisey. Bi taraf durursa ilerletmesi mumkun degil. Kendinize yuklenmeyin

Sizin yerinde olup bosanamayan o kdr cok insan varki belki sizde onlara keşke yerinde olsam bosansam duzenimi kursam diyecek .cok kadin var disarida mutluluk pozu veren 2 kuzenim ikiside bosanamiyor kac kere denediler .biri cesaretim yok demisti cekiyorim diyor hala cocuklar icin
İşte fedakarlık yapması gereken hep kadınlar oluyor ezilen yine hep kadınlar.

Altı yıllık evliliğimde hiç mutlu olamadım. Başta her şey çok güzeldi bana değer veren seven bir eşim vardı (ben öyle zannetmişim). Birden her şey tepetaklak oldu, annesi birden bire beni kıskanmaya başladı. Oğlunu doldurup üstüme salmalar hiç bitmeyen aile yüzünden kavgalar derken kendimizi evleri ayırırken bulduk. Yeni bir iş buldum ve hem maaşı hemde pozisyon olarak çok iyi. Evim arabam her şey tamam oğlumla düzenimide kurdum ailem destekçi aynı zamanda. Gel gelelim dışardan bakınca sanki yıkılmamış hatta çok daha güçlü bir şekilde ayakta duran bir kadın olarak gözüküyorum. Tek başıma kaldığım anlarda düşünüyorumda bu saydıklarımın hiç bir önemi yok benim gözümde. Evliliğini yürütebilen herkese öyle özeniyorum ki ve bu durum beceriksiz olduğumu düşündürüyor. Hayatıma bakıyorum koca bir enkaz gelecekten hiç bir umudu kalmamış ve böyle çocuğuna hiç bir hayrı olamayacak bir kadın görüyorum. Bu süreci nasıl atlatırım onuda bilmiyorum. Sadece güçlü olmaya çalışıyorum😔.
Öyle düşünmeyin kimse kimsenin içini bilemez, size bakıp imrenende vardır.

Aslında bunu bende çok iyi biliyorum ama oğlum “neden babamla yaşamıyoruz” diyince kahroluyorum kendimi suçluyorum yine.
Biz babanla çok tartışıyorduk ve sonunda barışamıyorduk o yüzden ayrı yaşamaya karar verdik diyebilirsiniz. Üzmeyin kendinizi, sabretmek hiçbir şeyi çözmeyecekti. Hala senin dik kafalılığın yüzünden bitti diyen ve laf dinlersen olur kafasında bir adama ne kadar dayanacaktınız, bu işin sonu ya boşanma ya da sizin sizlikten çıkmanızdı. Siz birinciyi seçmişsiniz. Bence iyi de yapmışsınız. Evladınız da alışacaktır. Boşa yaşıyormuşum gibi geliyor demeyin, kavgasız baskısız boyunduruksuz yaşama şansınız olmuş. Daha ne olsun ki. Emin olun bu acı geçecek sadece zaman

Kendisi şart kabul edecek bir insan değil. Hayatımda gördüğüm en sığ düşünceli kalın kafalı insan. Bu yüzden barışma söz konusu değil. Hatta şart koşmayı bırakın ben ailesinin otoritesini kabullenip susup oturacakmışım🤦🏼.
Aynı lafları bende duydum.
Boşandım ve iyi ki boşandım diyorum.
Bazen oluyor duygusal olarak dibe batabiliyor insan ama geri aldığımız özgürlüklerimize değer bence.

Eviniz,arabaniz her şeyiniz tamam..
Oglunuzla düzeniniz de tamam.
İşiniz de varmış..
Derdi olan,sığınacak kapısı olmayan bir dünya kadın var burda.
Baba evine alınmayan,kocası sokağa atan bir dunya kadın.
Ben biraz nispet yapar gibi buldum yazdıklarınızi 🤷
"çok basarilisiniz,her şeyiniz tastamam"demimizi bekliyorsunuz gibi geldi bana.
Bu durumu abartmayin derim,elinizdekilere de şükredin diyerek ayrılırım.
Deyiverelim, ne olacak ki? Burada sadece insanları eleştirip gömmek için yokuz… Evet çok güçlü, çok şükür her şeyi tastamam. Tek yapması gereken başarısız evliliğinin sorumluluğunu tek başına almaması. Evliliğin yürümemesi konu sahibinin suçu değil ki.

İşiniz de varmış..

Bence yanlış bakmışsınız olaya.
Dediğiniz gibi sığınacak yeri olmayan kadınlar vs var, onlar için çok üzülüyorum bende. Ancak bir kadının maddi olarak güçlü olması, duygusal boşluğunu örtmez, yaralarını sarmaz. Boşanmak zor bir olay, ne olursa olsun bir etki bırakır insanda. Şuan konu sahibi de o etkiyi yaşıyor.

Deyiverelim, ne olacak ki? Burada sadece insanları eleştirip gömmek için yokuz… Evet çok güçlü, çok şükür her şeyi tastamam. Tek yapması gereken başarısız evliliğinin sorumluluğunu tek başına almaması. Evliliğin yürümemesi konu sahibinin suçu değil ki.

Yahu kadin bosaniyorum diyor gelmis nispet yapar gibi buldum diyor saka gibi.

Bunu beceri olarak görmeye gerek yok.
Elbette insanın hayat düzeni değişiyor kolay bir mesele de asla değil. Bu yüzden güçlü durmak zorunda değilsiniz. Bazen yıkılabilir, üzülebilir insanlar da.
Eğer eşinizde düzelme olsaydı bu kararı vermezsiniz diye düşünüyorum. Ve o tekrar şans isteyip düzelir mi ki gibi şüphe/beklentileriniz var ise boşanma davasını biraz ağırdan alın.

Dediğiniz gibi sığınacak yeri olmayan kadınlar vs var, onlar için çok üzülüyorum bende. Ancak bir kadının maddi olarak güçlü olması, duygusal boşluğunu örtmez, yaralarını sarmaz. Boşanmak zor bir olay, ne olursa olsun bir etki bırakır insanda. Şuan konu sahibi de o etkiyi yaşıyor.
Bunu bir iş gibi bir basarizlik gibi görüyor ama..
Duygusal bir zarardan öte basarasizlik olarak niteliyor.
Yani evlilik onun için sanki profilinde ,cv'sinde olması gereken bir ayrıntı gibi.
Üzüntüsü boşanmak değil,başarısız olmak.
Ben bu şekilde hisettim.
Zaten annesi tarafından doldurulma olayi da sadece yeterli bir etmen değil.
Eğer adam karısını sevmiş olsa idi : "Benim yuvam,benim karım,benim ailem" diyerek annesi ile eşinin arasını dengelerdi.
Onun da gidesi varmış..
Suyum var,buyum var deyince,fazlaca ayrıntı verince açıkçası biraz da itici geldi bana.

Ben de onu anlatıyorum iste..
Bunu bir başarısızlık gibi bir iş gibi görmüş.
Evim var,arabam var,kocam yok.
Evlilik daha manevi bir algı oluşturmalı.
Burada sadece başarısız bir yatirrimmis gibi nitelenmis evlilik.
Ayrıca annenin doldurmasından ziyade adamın gidesi varmış.
Gerçekten karısını sevseydi zaten gitmezdi.İllaki annesiyle eşi arasında bir ara yol bulurdu.
Ama hayatım boyunca sevdmedim malinimülkünü teşhir edeni,suyum var buyum var diyerek arzi-i endam edeni.
Güçlü olduğunu söyleyemem,sadece başarıya aç gibi geliyor bana.
Elinden bir şey gitmiş ve bunu kabullenemiyor.
Bir şey..Duygusal değil de daha farklı yaklaşıyor.
Ben duygulardan ziyade kaybettiğini düşünen ve bunun için evhamlanan bir kadın görüyorum.
Belki de ben yanlış görüyorum 🤷

Yani evlilik onun için sanki profilinde ,cv'sinde olması gereken bir ayrıntı gibi.
Ben bu şekilde hisettim.
Eğer adam karısını sevmiş olsa idi : "Benim yuvam,benim karım,benim ailem" diyerek annesi ile eşinin arasını dengelerdi.
Onun da gidesi varmış..
Suyum var,buyum var deyince,fazlaca ayrıntı verince açıkçası biraz da itici geldi bana.
Etrafımda herkes maddi gücümün yeterli olduğu için boşanmama üzülmemem gerektiğini söylüyor. Evet maddi gücü olmayan kadınların benden çok daha fazla derdi vardır ama hayatım boyunca güzel bir aile kurmak için çabaladım inanın çok çabaladım. Sonunda bu kadar çabama rağmen yine ben mutsuz oldum tek üzüldüğüm bu aslında yoksa boşandığım için zerre mutsuz değilim.

tam üstüne basmışsınız maddi gücümden dolayı sanki üzülmem çevrem tarafından yadırganıyor veya eski eşim için üzüldüğümü düşünüyorlar. Aslında tek üzüldüğüm giden yıllarım ve verdiğim emeğin karşılık bulmaması.

Merhaba ben de boşandım küçük kızımla siddet yüzünden ben de çalışıyorum öğretmenim yaşadığınız kaygıların hepsini yaşadım hala ara sıra tetiklendigim de oluyor ama şunu kabullendim ki siddetin affı yoktu ve bu adam ne yaparsam yapayım değişmeyecekti bu beni biraz rahatlattı kabullenmekle başlıyor bütün is evet bu benim basıma geldi kabul ediyorum bundan sonrası icin ne yapabilirim gibi bir düşünce şekli benimsedim. Yuvam yıkıldığı icin üzgünüm aile tablom bozulduğu icin de ama bana vuran adamla ömür geçirmediğim için de seviniyorum terazi meselesi aslında olay
İlerisi için belki yeni insanlar çıkar karşımıza hayat bu hic belli olmaz ben de ilk zamanlar asla evlenmem diyordum ama yalnız yasama fikri de hoş gelmemeye başladı hayırlısı olsun diyorum

Evlilik iki tarafın gayreti ile yürür, sizin eşinizin ve sizi anladığınız yönetimin kontrolün tamamını erkeğin alması. Böyle bir evlilik yürümez.

Ben bu şekilde hisettim.
Onun da gidesi varmış..
Başarısızlık sadece işte olmaz. Bir insan hayatın her alanında başarısız hissedebilir. Bu evliliği iş gibi gördüğü anlamına gelmiyor.
Evliliği CV detayı olarak gördüğünü düşündürecek bir durum da yok ortada.
Bu defa olmamış, ben kadında bir sorun göremedim. İnşallah duygusal anlamda da tastamam olur mutlu devam eder yoluna.

[
Evliliği CV detayı olarak gördüğünü düşündürecek bir durum da yok ortada.
Bu defa olmamış, ben kadında bir sorun göremedim.
Kimse sorun var demedi ki..
Siz dusunmezsiniz,ben düşünürüm,başkası daha farklı bir şey yazar..
Forumun olayı bu..
Hepimiz farklı pencerelerden bakıyoruz.

Boşanıyor olman seni yenilmiş ya da başarısız yapmaz. Güzel günler diliyorum çocuğunla.

İşiniz de varmış..
üzülen bir insana daha kötülerinin örneklerini vermek biraz gereksiz olmuyor mu?
benim mesela maddi gücüm yerimde tüp bebek tedavisi görüyorum, bir kaç tanıdığım "maddi gücü olmayıp çocuğu olmayanlarda var" diyor.. e tamam şükrediyorum da üzüldüğüm zaman başkalarını düşünüp duygularımı yaşamayacak mıyım. konu sahibi de bence bundan şikayet ettiği için durumunu belirtmiş, evi arabasını belirtmek için değil

X