Boşanıyorum :(

Adamın yaptıkları bipolar yüzünden mi gerçekten? Bana hiç öyle gelmedi, ailesi de ortada, rezil insanlar belli ki.
Gerçekten hastalıktan kaynaklı kötü şeyler yaşanmış olsaydı, bi hâl çaresine bakın, tedavi olsun falan derdim de bipolar olmasa da bunlar geçimsiz ve çirkin insanlar bence.
Yaşın çok küçük, yoluna bak derim.
Öncelikle de düzenli ve devamlı bi destek almalısın.

Evet gerçekten bipolar hastalığı yüzünden. Genetik bi hastalık annesinde babasında da olabilir. Zor tanısı konan bi hastalık bu yüzden ailesi gitmemiş olabilir. Problem çıkarmaları bundan kaynaklı da olabilir. Bipolar hastalarının kafası normal insanlardan farklı. Saniyesinde bir çok şeyi kafasında düşünürler kendilerini geliştiremez, konsantre problemleri vardır ve bu yüzden okullarını bitirip bir yere gelmeleri çoook nadirdir. Ömür boyu ilaç kullanmaları gerekir asla tedavisi yoktur. Sadece ilaçlar duygudurumu dengede tutmaya yarar. O yüzden ilaçlarını aksatmaması gerekir. İlaçlar da yaşamını etkiler gece sabahlara kadar uyuyamayıp gündüzde uyanamazlar birinin desteği şart. Depresif dönemi 6 ay sürerken manik dönemi de 6 sürer. Depresif dönemde öfke kontrolü zordur mutsuzlardır her konuda karamsarlardır. Manik dönemi ise tam tersi heyecanlı dünyayı ben yarattım düşüncesi altında kendini önemli birisi sanma vs… ilaçları düzenli kullanınca katlanacağız çok az problemler oluyor normal psikolojisi bozuk hastalar gibi. Ama düzenli kullanmazlarsa çevresindekilere işkence… bunları en ince ayrıntısına kadar yaşamış biri olarak söylüyorum ki berbat bi durum. Her aklıma geldiğinde evlenmediğime kurtulduğuma şükrediyorum.

eşimle boşanıyoruz demıstım buraya yazmıştım daha sonra cok pısman oldugunu söyledi bende yıkmamak icin barıştım 2 hafta oluyor , şöyle bir gelişme oldu 3 gündür esimle tartışıyoruz ılk kavga ben 19.30 da evde oluyorum sabah 7 de çıkıyorum evden eşim taksıcı 3 de arabayı bırakıyor eve geçmiyor annesinde duruyor bana yardımcı olmuyor ne yemek ne ev isleri o kadar saat boş boş ya taksı durağında okeyde ya annesinde oturuyor neyse o Gunde bana mesaj atmış ben aksam halı sahaya gidicem 10.30 da yıkarım diye önce kızdım sonra konuşmadım aksam 22.30 oldu aradım nerdesin diye acmadı arkadaslarıyla kafeye gıtmışlar gece gelirim dedi çıldırdım bağırdım kızdım ben senı bekliyorum yarın ıs var sen yoksun diye arkadaslarınada kızdım güldüler neyse 00.00 da eve geldi bana bağırmaya kızmaya basladı küfür etmeye orospu cocugu demeye basladı sen benı rezıl edıyorsun diye ben haklıydım üzerine birde dayak yedim neyse sustum sonra şüphem vardı hamilelikten dedim kı test yapıcam dedim hamile kalırsan o çocuğu aldırırsın istemiyorum diye delirdi ıkı gün önce isteyen adam gitti yerine şeytan geldi resmen neyse daha sonra ertesi gün eşim ben isteyen sürekli küfür mesajları attı nasıl karısın sabah bı kahvaltı hazırlamadan evden çıkıyorsun diye ki kendısı o gün çalışmayıp yatıyordu bende çalışıyorum cok uzatmıycam o gün yine bir suru şey dedi eve gıttım ev dağınıktı bıraktığım gibi dedim kı çalıştım tüm gün niye bişey yapmadın ben erkeğim orospu cocugu sen yapıcaksın çabuk yap dedi yaptım sustum inşallah hamile kalırsın iç kanama gecırırsın bebekte sende ölürsünüz dedi herseyde boşanmak istiyor artık tak etti canıma boşan dedim he dıyor bosanıyım da para kaptırıyım dosya parası oyle mı sen acıcaksın davayı dıyor birde maasımı bekliyor maasın yatsında maasını at dıyor 11 aydır evliyiz ılk 3 ayı güzeldi 4. aydan sonra eşim hep boyke yaptı ama benı haksız goruyor ben cok şerefssiz orospu kıyafeti acık sacık giyen (ki giymiyorum normal) sonra ahlaksızmışım iş yerinde hep adamlarla yatıp kalkıyormuşum oyle dıyor ama ben asla birinı aldatmam 24 yasındayım bir kısa nikahım oldu 14 gün sonra nikah ıptalım oldu onun dışında hayatımda 2 erkek oldu biri eşim digeri eski eşim - eski eşimle unıversteden tanışıyorduk anlaşamadık ayrıldık hala onunla görüştüğümüz düşünüyor bu arada şuanki eşim bipolar hastası düzelir mi ? ondan mı bunları yapıyor !
Neden yaptığını sorgulama artık, sebebi bulursan madalya mı takacaklar. Elindeki delillerle git davanı aç, tazminat bişe alırsın, salaklık yapma

Buraya yazıp yazıp onla mi barışiyorsun.. gözünü seveyim çocuk yapma bak çocuğu öyle bir hayata mahkum etme yazık .hadi sen akilsizlkk ettin yaktın kendini bosanmiyorsunda çocuğu ateşe atma .tehlike senin anlattığında çok daha büyük .bazı şeylerin bedeli ağır olur bu adam hasta ve tedavi olmuyor cinnet anında seni öldürse daha mı iyi .böyle bir ortama bebekmi yapılır .boşan ve sende Dr git yardım al .çok küçüksün ama evlilik bu değil evlilikte yaşadığın şeyler normal değil bebek sakin bir ortam ister böyle bir ortama ve genleri bundan olacak bir adama.bebek verilmez ...

eşimle boşanıyoruz demıstım buraya yazmıştım daha sonra cok pısman oldugunu söyledi bende yıkmamak icin barıştım 2 hafta oluyor , şöyle bir gelişme oldu 3 gündür esimle tartışıyoruz ılk kavga ben 19.30 da evde oluyorum sabah 7 de çıkıyorum evden eşim taksıcı 3 de arabayı bırakıyor eve geçmiyor annesinde duruyor bana yardımcı olmuyor ne yemek ne ev isleri o kadar saat boş boş ya taksı durağında okeyde ya annesinde oturuyor neyse o Gunde bana mesaj atmış ben aksam halı sahaya gidicem 10.30 da yıkarım diye önce kızdım sonra konuşmadım aksam 22.30 oldu aradım nerdesin diye acmadı arkadaslarıyla kafeye gıtmışlar gece gelirim dedi çıldırdım bağırdım kızdım ben senı bekliyorum yarın ıs var sen yoksun diye arkadaslarınada kızdım güldüler neyse 00.00 da eve geldi bana bağırmaya kızmaya basladı küfür etmeye orospu cocugu demeye basladı sen benı rezıl edıyorsun diye ben haklıydım üzerine birde dayak yedim neyse sustum sonra şüphem vardı hamilelikten dedim kı test yapıcam dedim hamile kalırsan o çocuğu aldırırsın istemiyorum diye delirdi ıkı gün önce isteyen adam gitti yerine şeytan geldi resmen neyse daha sonra ertesi gün eşim ben isteyen sürekli küfür mesajları attı nasıl karısın sabah bı kahvaltı hazırlamadan evden çıkıyorsun diye ki kendısı o gün çalışmayıp yatıyordu bende çalışıyorum cok uzatmıycam o gün yine bir suru şey dedi eve gıttım ev dağınıktı bıraktığım gibi dedim kı çalıştım tüm gün niye bişey yapmadın ben erkeğim orospu cocugu sen yapıcaksın çabuk yap dedi yaptım sustum inşallah hamile kalırsın iç kanama gecırırsın bebekte sende ölürsünüz dedi herseyde boşanmak istiyor artık tak etti canıma boşan dedim he dıyor bosanıyım da para kaptırıyım dosya parası oyle mı sen acıcaksın davayı dıyor birde maasımı bekliyor maasın yatsında maasını at dıyor 11 aydır evliyiz ılk 3 ayı güzeldi 4. aydan sonra eşim hep boyke yaptı ama benı haksız goruyor ben cok şerefssiz orospu kıyafeti acık sacık giyen (ki giymiyorum normal) sonra ahlaksızmışım iş yerinde hep adamlarla yatıp kalkıyormuşum oyle dıyor ama ben asla birinı aldatmam 24 yasındayım bir kısa nikahım oldu 14 gün sonra nikah ıptalım oldu onun dışında hayatımda 2 erkek oldu biri eşim digeri eski eşim - eski eşimle unıversteden tanışıyorduk anlaşamadık ayrıldık hala onunla görüştüğümüz düşünüyor bu arada şuanki eşim bipolar hastası düzelir mi ? ondan mı bunları yapıyor !
Buraya yazdın, insanlar sana fikir verdi destek oldu, sana fark etmedi. En iyisi sen bu üyeliğini kapat, git kocanın yanına kaderimse çekerim de otur. Herşeyden önce senin psikiyatrik tedaviye ihtiyacın var. 24 yaşındasın hayatında koca olmadan yaşayamıyor musun? Kendine nefes alma, yaşama fırsatı tanımıyorsun. Acıdan, trajediden besleniyorsun. Kendinden neden bu kadar nefret ediyorsun.
Eşyalarını topla, babanın evine git ve bir an önce psikiyatrik yardım al, bunaltacak boşanma davanı aç. Yada kaderimse çekerim de otur kocanın yanında.

niye baristin böyle bir adamla.
seni dövüyor, küfür agzindan düsmüyor adamin ve hala onunlasin.

Gurur , akıl nedir bilir misin ? Adam şeytanın yeryüzü şubesi resmen...

13 haziranda da yazmışsın herkes sana ayrıl ve sakın çocuk yapma demiş bende dahil buna
sen;
üstüne dayağını yemişsin ve hamilelik şüphen var
Kızım Allah sana akıl fikir versin
Sen dayak şiddet bağımlısı olmuşsun
Gözün aydın güzel haber bu şiddet giderek artacak mutlu oldun mu ?
bu adamdan bir çocuk dünyaya getir ki evliliğini taçlandır ve o yavruda senle beraber çeksin bu kaderini

Aklını başına al

Bir öğretmen bu kadar hata üstüne hata yapıp bipolar gibi hastalığı bilmeyecek kadar bilgisiz olabilir mi cidden ya?

Hadi bilmiyorsun eşinde varmış. İnsan hiç mi araştırmaz. Teknoloji çağındayız yani. Ne güzel mesleğiniz var daha olgun davranın

Bipolar bi insanla zaman geçirmek nasıl çok iyi bilirim lütfen kızı yargılamayın. Öyle bi durumun içinde oluyorsunuz ki bırakamıyorsunuz bağlılık gibi bir şey oluyor çünkü sizi de kendisine benzetiyor. Ben sevgilimden zor kopmuştum bide evli olan bi insan için daha zor. O kopma bırakma aşamasını hallederse nasıl feraha çıkacağını kendisi net bir şekilde görecek. Bende bana söylenenlere aldırış etmezdim ta ki psikoloğa gidene kadar…
Merhabalar psikologa gidince duzeldınız mı benım psıkoljımı bozdu bu adam artık

Merhabalar psikologa gidince duzeldınız mı benım psıkoljımı bozdu bu adam artık
Merhaba, ben bir defa gittik psikoloğa doktor benimle açık açık Herşeyi konuştu. Beni etkileyen şey şu oldu : eger kendini düşünmüyorsan ilerideki çocuklarını düşün ve onun çocuklarını da düşün… çok haklıydı genetik dayısında da vardı teyzesinde de. Ben böyle bi aileye belki çok sevdiğim için girebilirdim ama ileride olacak çocuklarıma bunu yaşatmaya hakkım yoktu. Onlar hiçbir zaman düzelmezler bir ay sonra dönüp affet derler bir iki gün iyi geçer sonra yine aynı ve yine aynı bu böyle döner durur…. Sen kendini psikolojin bozuk sanıyorsun ya öyle bir şey yok. Öyle bir ortamda olduğun için böyle hissediyorsun. Size tavsiyem lütfen kafanızı oradan çıkarın nasıl rahat nefes aldığınızı göreceksiniz. Dünyaya bir defa geliyoruz hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin. Ben evliyim şuan onu bıraktıktan 3 ay sonra tanıştım. 6 yıl sonra asla ben başkasıyla yapamam derken daha 3 ay geçmiş başkasını sevdim. Sonra dedim ki ben onu sevmiyormuşum ona acıdıgım için yanında oluyormışım vicdanımın sesini dinlediğim için… ve şuan geriye dönüp baktığımda şükrediyorum. Bence bu eziyeti sizde kendinize yapmayın bir an önce bu bir dur diyin.

Merhabalar anlatacaklarım biraz uzun umarım sabırla okuyup bana da yardımcı olursunuz inanın kafayı yemek üzereyim . 24 yaşındayım öğretmenim henüz atanamadım yalnız bir firmada çok iyi bir maaşla tasarımcı olarak çalışıyorum . 1.56 boyunda 49 kilo fiziği düzgün eli yüzü düzgün beyaz tenli sarışın bir kadınım neden bunları yazıyorum iyi okuyun lütfen üniversite zamanında alevi bir çocukla 4 sene konustum aşık olduk ailemi ikna ettim biz sünniydik neyse ailem birşey demeden biz evlendik 14 gün evli kaldık sonra boşandık nedeni aramızdaki mezhep farkını o aşamadı beni istemedi ve beni evden kovdu bir pıjamayla evden attı babama saldırdı dede nikahı ve ımam nikahı yüzünden ben yıprandım kahroldum ailesine kızdım agladım bağırdım kafayı yemek üzereydim atlatamam sandım aradan 3 ay sonra taksiye bındım o donem herkese basımdan gecen olayları anlatıyordum uğradığım hakareti hayal kırıklıklarını taksideki abı saydığım kısıyede anlattım anlayışla karsıladı benden konum istedi konumunu ilettim aksamında bana mesaj attı arkadas olarak ben derdimi anlatmaya basladım sonra benden hoşlanmış bir ılıskıye hazır degıldım ama ilgisi hoşuma gıttı basladık 6 ay sevgili kaldık 1 ay nişanlı beni el üstüne tuttu yanımda oldu küfürü hakareti yoktu aileme saygılıydı evlenmek istedi kapımda yattı ınanın çok seviyor sandım evlendik ona dedımkı 2. evlılıgım benim boşanamam ve yasadıklarım kolay değil beni üzme sözler verdi aileme sözler verdi biz evlendik balayına gıttı hersey çok güzeldi eskiyi atlattım sandım balayından dönünde eşim değişti kira faturalar vs vs herseye söylendi market alısverısını soylendı ben ekonomik özgürlüğü olan bir kadınken birden maasımın hepsini eşime verir oldum banada günlük sıgara ve 20 tl para bıraktı ıse gıdıyorum yanımda bu kadar var kıyafet goruyorum alamıyorum ailesi hiç karışmadı bana 2 bilezik taktılar odamın biri boş sonra 2 bılezıgı bozdurup mobilya taksıdı ödedi setimi bozdurdu kredi kartına verdi ben kafayı yedım kendime gelemedim boşanamam dedim herseyini katlatlandım maddi durumu yok dedim bana param yok dıyordu ama taksı şoförü günlük 200 tl kazanıyorum dıyordu araştırdım günlük en az 500 tl yanlarına kalıyormuş neyse dedim susayım 10 ay oldu evleneli eşimin babası hiç karısmazken bana serefsız dedi sırf eşimle zaman geçirmek istiyorum diye annesi sen evde oturup para getireceksin dedi oğlumda çalışıp sonra bana gelecek yemek yemeye eve gelemez dedi eşim babamı 10 aydır her tartışmamızda arayıp küfür etti anneme orospu dedi bana küfürler hakaretler şiddet en son ben eve terketmek zorunda kaldım cunkku eve gelmemeye basladı sabah 8 gece 3 çalışıyordu eve gel dıyordum yemek yiyelim gelmiyordu para iyi kazanıyordu bana vermiyordu markete çıkmıyordu hep de git dedi cıktım aileme geldim annemin kapısına dayanıp orospu dedi anneme küfürler ettı annemde ona kızdı agladı babam yanımda oldu yine avukat tutalım bosan dıyor eşimde avukatı tut benden 1 tl cebımden çıkamaz dıyor . herneyse korkuyorum ne yapacagım sımdı ben ? bu arada eşim bipolar hastasıymış askere gidememiş
çok canım acıyor kalbım paramparça oldu.. 24 yasındayım 19 yasımda tanıdım birine çok aşık oldum 21 yasıma kadar beraber olduk sonra evlendik evlendikten 17 gün sonra ben Sünni oldugum ıcın ailesi benı kovdular o kadar harcama yapmışlar bunun ıcın durgunu iptal etmemişler sonra bana iftira attılar evden kaçtı gıttı dıye cok guvenmıstım ilk aşkımdı benım kendime gelemedim intiharı etmeyi dusundum yapamadım dualar ettim psıkologlara gittim ailem yanımdaydı hep cok agladım unuttu benı sonra aradan 3 sene geçti Şu an evliyim 1 senelik eşim pisliğin teki ilk aşkımı gönlümü verdigim adamı unutmak ıcın yılana sarılmışım haberim yokmuş ben yaralı ceylanmışım eşimi tanıdığımda benı bu şekilde kandırmış evlendikten sonra söyledi herseyı 2. evltılıgın gidemezsin de çalışıp para getirip kira vereceksin vermıyorsan gidersin dıyor. ah be ne yazık 20 li yaşlarımda ölümü düşünüyorum kurtulamıyorum 2. evlilik dıye cocuk yuva olmak ıstedım olamadım. ailem ıyı ınsanlar mesleğim var hayatıma 2 kişi girdi 2 sillede evlendim ama sevilmedim işte istenmedim. sanırım ömrümün sonu geldi. Allah yanlarına koymasın. Çok acılar çekiyorum..

çok canım acıyor kalbım paramparça oldu.. 24 yasındayım 19 yasımda tanıdım birine çok aşık oldum 21 yasıma kadar beraber olduk sonra evlendik evlendikten 17 gün sonra ben Sünni oldugum ıcın ailesi benı kovdular o kadar harcama yapmışlar bunun ıcın durgunu iptal etmemişler sonra bana iftira attılar evden kaçtı gıttı dıye cok guvenmıstım ilk aşkımdı benım kendime gelemedim intiharı etmeyi dusundum yapamadım dualar ettim psıkologlara gittim ailem yanımdaydı hep cok agladım unuttu benı sonra aradan 3 sene geçti Şu an evliyim 1 senelik eşim pisliğin teki ilk aşkımı gönlümü verdigim adamı unutmak ıcın yılana sarılmışım haberim yokmuş ben yaralı ceylanmışım eşimi tanıdığımda benı bu şekilde kandırmış evlendikten sonra söyledi herseyı 2. evltılıgın gidemezsin de çalışıp para getirip kira vereceksin vermıyorsan gidersin dıyor. ah be ne yazık 20 li yaşlarımda ölümü düşünüyorum kurtulamıyorum 2. evlilik dıye cocuk yuva olmak ıstedım olamadım. ailem ıyı ınsanlar mesleğim var hayatıma 2 kişi girdi 2 sillede evlendim ama sevilmedim işte istenmedim. sanırım ömrümün sonu geldi. Allah yanlarına koymasın. Çok acılar çekiyorum..
bence hiç ömrümün sonuna geldim falan demeyin, bunlar size tecrübe oldu, daha ömrünüzün baharındasınız ayol nooldu evlenip boşandıysanız. bundan sonra adımlarınızı daha dikkatli atarsınız olur biter, her şey evlilik mi? yiyip içip gezin önce bu asalak adamdan kurtulun.

X