Boşaniyorum

Benim ailem eşimi arayıp hangi terliği istersine kadar sordu onlar da öyle yapmak zorunda
Ailenin sizin eşyalarınızı almak gibi bi zorunluğu yok,kendiniz çalışıp alsaydınız kimseyi karıştırmazdınız.Burdaki birçok üye de ben de böyle yaptık.K.ailem bi bilezik ve gelinliğimin parası dışında hiçbirşeye karışmadı.Çalıştım herşeyimi gönlüme göre nasıl istiyorsam öyle yaptım.Bu arada ailemin tek kızıyım,annem çok özeniyordu,a ‘dan z’ye bi tır dolusu çeyiz yapıp,tüm evimi düzdü.Beyaz eşyadından,tüm perde,halı ve mobilyalarıma destek oldulat.Yetmedi onların verdiği evde oturuyorum.Aklıma birgün bile eşimin ailesini silmesi gerektiği gelmedi.Mesafeliyim,karıştırtmıyorum ama saygısızlık da asla yapmadım.Onlar bilmese de kocam kıymetimi biliyor ve bu bana yetiyor

Böyle siz hepiniz ben tek konularında hiç şaşmıyor. Konu gerçek mi sahte mi bilmiyorum ama tüm üyeleri kızdıran ve aynı düşündüren birleştiren bir konuda savunmaya yardım için hemen ikinci üyelik açılıyor. Kadın hiç üşenmiyor, ikinci üyelikten kendini destekleyen yorumlar yazıyor. Hakaret edildi hakaret edildi... Şimdiye kadar milyon kere yazmıştı o hakaretin ne olduğunu ama uzun hikayeymiş. Bohça bohça diye yıktı geçti ama o hakaret edilen kelimeyi de görsek iyiydi.

Ben de benzer nedenlerle boşanma kararı aldım evi terk ettim evdeki şeyleri annesine yetiştiriyor diye. Ailesi o süreçte hakaret ettiler. Eşim biz evliyiz tamam çözücem diye yalvardı etti sözler verdi döndüm. Dönüşüm daha da beter oldu. İlk 1 ay iyiydi sonra sürekli bayramlar tatiller sorun oldu. Hep ailesini tuttu. En son aile gruplarında benim dedikodumu yaptıklarını gördüm özürler diledi ben yapmadım dedi. Şimdi de bayramda sadece onu. Ailesine gidilecekmiş. Dava açıyorun bazı şeyler değilmiyor
Siz bensiniz gerçekten aynı durumdan boşandım. Annesi bana hakaret etti eşim yine annesini tuttu. Sonra evin içindeki yaşananları annesi hatta akrabalarına anlatıyordu benim dedikodumu yapıyordu anasıyla halasıyla bu bayramda gitmedim ve boşandım..

Ay valla var böyleleri. Sandığa otursun diye yeğenlerini tembihleyenleri gördük, adettenmiş. Sonra kaynanaya bi bardak çay vermek zorunda kalırım diye ayağını evden kesmek için dört döndü düğün günü gelenekseli. 😂
ahahhaha bayılıyorum sana katip 😅 tabi var ama konu sahibi ayrı bi garip. Yok gencim cok güzelim bir daha evlenirim havalarında hayır yani bir daha evlense dört dörtlük olacak sanıyor yazık.

Yorumları okumadım ama dışarısı o kadar kötü insanlarla kaynıyor ki eğer eşiniz böyleyse bu tür olaylar için yuvayı bozmaya gerek yok. Çünkü daha sonrasında karsilacağiniz kişi daha kötü olur bundan iyisi olmaz emin olun. Zaten artık insanlar en iyisini bile istemiyor ortalama ideal olsun yeter kafasında. Düşünün yani işin vahamiyetini. Vay efendim ailesini silmedi, bir şey demedi bunları bosverin. İleride çok pişman olursunuz

8 aylık evliyim. Eşimle 3 senelik birlikteliğimiz var. Şu anki işime atanmamdan tutun birçok şeye kadar eşim bana hep yardımcı oldu. Yol gösterdi. Kendisi aynı zamanda entelektüel, bilgili,sürekli kendisini geliştiren, düzgün işi ve maaşı olan, aynı zamanda eğlenmesini bilen, bir şey istediğim veya canım çektiği zaman tamam ben gidip alayım diyen, çevresi geniş ve arkadaşliklarina önem veren birisi. Aramızda 8 yaş fark var. Açıkçası cinsellik olarakta çok iyi birisi. Hem ten uyumumuz var hem de ön sevişmeyi çok güzel yapan ve en az 35-40 dk süren bir ilişki yasatiyor. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Kayınvalidemle tartışma yaşadık ve eşim bu süreci yonetemedi. Annesine biraz düşkün. Özellikle sağlığına düşkün birisi. Çeşitli hastalıkları olan birisi. Aslında ilk başlarda yönetemedi evet ama annem haklı diyen birisi de olmadı. Yeri geldi annesiyle de tartıştı ama ben ailesiyle hiçbir şekilde görüşmek istemediğimi ve evime de gelemeyeceğini söylediğimde buna sert tepki gösterdi. Bu arada eşimin ailesiyle ayrı sehirlerdeyiz. Kendisi istersem görüşmeyebileceğimi ama özel günler gibi şeylerde bir araya gelmek zorunda kalacağımız vakitler olacağını söyledi. Sonrasında ben diretince tamam o zaman ben de sizinkilere gitmem dedi. Bunu da ben kabul etmedim benim ailemin ne suçu var diye. Annesi bana çok ağır konuştu açıkcasi ben kimse benim karima bunu diyemez diyerek masaya yumruğunu vurmasını gerekirse ailesini silmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapmadığı için de açıkçası beni koruyamadigi düşüncesine girdim ve boşanmaya karar verdim. Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim. Ailesi ile hiçbir şekilde anlasamam çünkü. Zaten artık onlar da beni istemiyor. Şimdi tamam görüşmek zorunda değilsin diyor çünkü her iki tarafta birbirini istemiyor. Ama ileride çocuk filan olunca çocuğumun dedesini, babaannesini görme hakkı var diyecek tekrar muhatap olmak zorunda kalacağım. Benim aileme karşı ise açıkçası bir şeyi yok. Annemle olan gerginlikleri olmasına rağmen öyle saygısızlığı filan olmadı hiç.Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum. Daha hayatın basindayim. Yaşım küçük olduğu için istediğim zaman tekrar evlenebilirim bence.Ama çok pişman olmaktan da korkmuyor değilim.Sizler ne düşünüyorsunuz hanımlar yol gösterir misiniz?
“Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim” diyerek kendindeki nankörlüğü ortaya dökmüşsün. Adamdan utanmadan kendisini doğurup büyütüp okutan insanları sevdiği kadın uğruna hop diye silsin istemişsin ben böyle bi saçmalık nankörlük görmedim. Eşini tebrik ediyorum hem tüm bu güzel huyları için hem de senin ısrarlarına rağmen nankörlük yapmayıp çizgisini bozmadığı için. Bi erkek benim için anasını babasını silse koşarak uzaklaşırım, yarın öbür gün de başka bir kadın için beni ve çocuğunu silme potansiyeli var demektir bu.

“Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim” diyerek kendindeki nankörlüğü ortaya dökmüşsün. Adamdan utanmadan kendisini doğurup büyütüp okutan insanları sevdiği kadın uğruna hop diye silsin istemişsin ben böyle bi saçmalık nankörlük görmedim. Eşini tebrik ediyorum hem tüm bu güzel huyları için hem de senin ısrarlarına rağmen nankörlük yapmayıp çizgisini bozmadığı için.
Belli ki biri bu arkadaşı düğünden sonra güzelce doldurmuş nasıl sana sormazlar alacakları tv yi bohçayı robot süpürgeyi diye buda muhtemelen çıktı karşılarını hesap sordu olaylar öyle başladı diye tahmin ediyorum ben konuşmalarından öyle anladım. İnsanlar düşünüp robot süpürgeye kadar almışlar şükredeceğine markasına modeline takılmış ulen bana normal süpürge almadılar be 🤣 hoş zaten istemedim şükür hepsini kendim almıştım ama düşünüp hediye edilmesi güzel his bence

Belli ki biri bu arkadaşı düğünden sonra güzelce doldurmuş nasıl sana sormazlar alacakları tv yi bohçayı robot süpürgeyi diye buda muhtemelen çıktı karşılarını hesap sordu olaylar öyle başladı diye tahmin ediyorum ben konuşmalarından öyle anladım. İnsanlar düşünüp robot süpürgeye kadar almışlar şükredeceğine markasına modeline takılmış ulen bana normal süpürge almadılar be 🤣 hoş zaten istemedim şükür hepsini kendim almıştım ama düşünüp hediye edilmesi güzel his bence
Doldurmaktan ziyade sanki gencim, güzelim daha iyisini bulurum düşüncesine girmiş. Sanırım hayat tecrübesi çok düşük yoksa insanların ne kadar kötü olduğunu bilip ona göre hareket ederdi diye düşünüyorum

Ban yemişsin açılınca okursun belki. Eşinin ailesi sana neden robot süpürge alıyor zaten, ben evimin süpürgesini kendim aldım. Aldığınız bir beyaz eşya olmuş onu da ailem aldı ailem aldı diye anons geçiyosun. Annenin ne alalım diye sorduğu şey de terlik, don mon. Bununla mı övünüyorsun? Karşı taraf mobilyanı almış evindeki ufak tefek her şeyini almış, bohça yapmış, sen bana sormadılar diye ağlıyorsun.
Kavganız da allah bilir kayınvalidene bunları söylediğin için çıkmıştır, kadının yerinde olsam ben de çıldırırım. Nankör de derim, sonradan görme de derim. Bir bilsen daha neler neler derim.
Adım gibi eminin kayınvaliden de öyle demiştir.

Ama ailen beyaz eşya aldı. Oouuuu ne büyük şey.
Onu da bir zahmet yapmışlar. He bi de terlik ne istersin diye sormuşlar. Terlik… Terlik ya terlik.
Sonra “gincim gizilim ilimi sillisim illisi.”
Bu ilkel düşünce yapısıyla elli kez boşanırsın sen.
Terlik..

Doldurmaktan ziyade sanki gencim, güzelim daha iyisini bulurum düşüncesine girmiş. Sanırım hayat tecrübesi çok düşük yoksa insanların ne kadar kötü olduğunu bilip ona göre hareket ederdi diye düşünüyorum
Daha beterine düşünce başını taşlara vurur da fayda etmez işte. Bizde genciz güzeliz bitek ona ait bi özellik değil 😄 herkes kim bilir neler yaşadı.Allah akıl fikir versin ne diyelim

Yok gerçekten dediğim gibi birisi ama ailesine karşı hassasiyeti var. Silemiyor ailesini bir türlü
Bohça çeyiz için ailesini mi silsin ?
Silmesin ailesini kimse ne gerek var ?
Yaşınız küçük galiba, olgun biri olsaydınız isteğinizin ne kadar saçma olduğunu idrak ederdiniz. Görüşmeyin işte siz , onlar eşinizin ailesi tavır koyar hadi , uyarır sert bi dille , bi süre trip yapar ama silmek çok ağır. Aynı şehirde bile yaşamıyorsunuz üstelik.

Daha beterine düşünce başını taşlara vurur da fayda etmez işte. Bizde genciz güzeliz bitek ona ait bi özellik değil 😄 herkes kim bilir neler yaşadı.Allah akıl fikir versin ne diyelim
Kesinlikle öyle. Eşinin ailesi ne kadar kötü olursa olsun bir arada yaşamıyorlarsa ve eşi baskı yapmıyorsa bir şekilde aşılır bazı şeyler zaten. İnsanlarda ne kaynanalar var. Çocukların kendisinin ödeyeceği mobilyaya bile karışıp o pahalı onu aldırmam diyen anneler babalar var. Eğer çocuk kendisi silmek istiyorsa zaten o raddede ki bir olayı yaşayınca yapar. Ama onun dışında maazallah ailesini silsin ve annesinin babasının başına birşey gelsin veya hastaligi tetiklensin bir ömür vicdan azabı çeker eşi. Asıl o zaman o evde huzur olmaz

Düğün sürecinde eşya alınırken bana bir şey sormadilar. Bohcami filan kv hep kendisi seçti. Ben hep alttan aldım ama sonra bir tartışma çıktı ve bana nahoş ifadeler kullandı. Bu eşya sürecinde de eşim hep beyaz eşya ve mobilyayı zaten kendimizin aldığını diğer konularda biz anlayış verelim dedi. Bu yüzden de kendisini affedemiyorum bir şey diyemedi ailesine karşı
Çok yanlış bir düşünceniz var. Boşanmak üzereyim, eşimle bin türlü yoldan geçtik. Yeri geldi annesiyle de sorun yaşadı. Yine de ailesini silmesini istemedim. O bana deseydi bende asla ailemi silmezdim çünkü. Yaşın cok kucuk. Birinin doldurusuna gelmis olabilirsin. Ama farklı şehirde yaşadığın biriyle görüşmemek için tartışıp ayrılmayı düşünmen hic dogru gelmedi bana, yılda 2 kere görsen en fazla ne olabilir ki? Ayrılma kararını destekliyorum yine de, eşin bunları haketmiyor yazdığın kadarıyla. Üzüldüm, çünkü 2 parça eşya için kalp kırmaya değmiyor, bunu anladığında gec kalmis olmazsın umarım 🙏

Bu kadar iyi bi adami bosarsan ilerde kesinlikle pisman olursun.

Ayrica baska bir sehirde yasayan kayin valideyle kavga yapmayinnasil basardin.

X