Boşanma aşaması...

iremnurn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2016
40
50
26
Ablalarım merhaba, ben tam 1 yıllık evliyim eşimle çok severek ve isteyerek evlendik çocuğumuz yok . Ben hemşireyim o polis. Ben yaşça küçüğüm ondan ben 21 o 30. Eşim aslında evine bağlı, ilgili bir adamdır sadıktır ama beni devamlı kısıtlaması, dışarıya çıkıp gezmem bile lüks haline gelmesi, her sinirlendiğinde kişiliğime karakterime (orspu kahpe) , aileme hakaret etmesi, şiddet uygulaması vardı. Her defasında ailemle alttan aldık ama son seferinde 2 bulaşık yüzünden kavga ettik önce elinde ki kedi tüyü toplama rulosuyla suratıma vurdu sonra kafama attı artık canıma tak etti ve babamı aramak istedim sonra beni teklemedi ve çok kötü dövdü. Bende polise giderek şikayet ettim. Kendisi urfalı ve ailesi benim onları rezil ettiğimi düşündü. Dayak yememe rağmen hala beni suçladılar bütün dertleri elaleme ne deriz oldu. Öğrendim ki silahı elinden alınmış idari soruşturma geçirecekmiş o an vicdan azabı duydum keşke işler bu raddeye gelmeseydi diye hakettiğini biliyorum ondan tiksinir hale geldim ama bir yanım.... Avukat Bir yakınımla konuştum kusurlu olduğu için bütün altınları manevi tazminatı alabileceğimizi söyledi. Ailesinin durumu baya iyi bana çok altın taktılar ama hepsini aldılar ve onlarda kaldı hiç görmedim bile. Yine de talep edilir mi ¿ boşanan arkadaşlar sizin süreciniz nasıl geçti¿ Boşanmayalar için sizce nasıl bir tutum sergilemeliyim o kadar cahilim ki bu konularda çevremde de hiç örnek yok bana akıl vermenizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden

Geçmiş olsun... Silahı elinden alınmış diye üzülmeyin bence. Kamu görevi sonuçta zorbalık yapabileceği insanlarla muhattap oluyordu. Size bu şiddeti uyguladıysa görev icabı kim bilir kaç kişinin canını yaktı. Allah ıslah etsin. Takılarınız düğün vidyosuyla falan ispatlanır diye düşünüyorum. Olmazsa da halinize şükredip tüm bağı kopartın. Bir seneyle kurtulmuşsunuz ve çocuğunuz yok. Yapabilirseniz psikolojik yardım alın.

Altınlar sizde olmasa dahi talep edebilirsiniz. Düğün kaseti ve tanıklar delil olarak kabul edilir. Ayrıca vicdan azabı duymayın. Öfke kontrolü olmayan, eşine bile acımayan adamlar polis olmasın. Zaten mesleğine de birşey olmaz. En fazla disiplin cezası alır, koymaz ona. Boşanma konusunda kararlıysanız avukatınızın dediklerini yapın, bu konular da herkes cahil olur genelde.evlilikte bir yılı doldurmuşsunuz, anlaşmalı boşanma da gerçekleşebilir. Öylesi sizin için daha kolay olurdu. Bu konuyu avukatınıza danışın. Geçmiş olsun.

Altınlar sizde olmasa dahi talep edebilirsiniz. Düğün kaseti ve tanıklar delil olarak kabul edilir. Ayrıca vicdan azabı duymayın. Öfke kontrolü olmayan, eşine bile acımayan adamlar polis olmasın. Zaten mesleğine de birşey olmaz. En fazla disiplin cezası alır, koymaz ona. Boşanma konusunda kararlıysanız avukatınızın dediklerini yapın, bu konular da herkes cahil olur genelde.evlilikte bir yılı doldurmuşsunuz, anlaşmalı boşanma da gerçekleşebilir. Öylesi sizin için daha kolay olurdu. Bu konuyu avukatınıza danışın. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim öyle yapacağım vicdan azabı duymamam gerektiğini başka birinden duymak iyi geldi.

Geçmiş olsun... Silahı elinden alınmış diye üzülmeyin bence. Kamu görevi sonuçta zorbalık yapabileceği insanlarla muhattap oluyordu. Size bu şiddeti uyguladıysa görev icabı kim bilir kaç kişinin canını yaktı. Allah ıslah etsin. Takılarınız düğün vidyosuyla falan ispatlanır diye düşünüyorum. Olmazsa da halinize şükredip tüm bağı kopartın. Bir seneyle kurtulmuşsunuz ve çocuğunuz yok. Yapabilirseniz psikolojik yardım alın.
Teşekkür ederim. Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim, öyle yapacağım

Vicdan azabı duymayın eşim aslında ilgili sadık adamdır diyosunuz ya siz öyle sanıyorsunuz.
Diyelim ki sadık gunahini almayalım...
E ilerde o da olacak merak etmeyin bugün yoksa yarın olacak ...

Boşanacam deyipte boşanan görmedim herkes ama nasıl ayrilayim ya deyip geri dönüyor tıpış tıpış.
Umarım siz güçlü karakterlisinizdir öyle yapmazsiniz

Vicdan azabı duymayın eşim aslında ilgili sadık adamdır diyosunuz ya siz öyle sanıyorsunuz.
Diyelim ki sadık gunahini almayalım...
E ilerde o da olacak merak etmeyin bugün yoksa yarın olacak ...

Boşanacam deyipte boşanan görmedim herkes ama nasıl ayrilayim ya deyip geri dönüyor tıpış tıpış.
Umarım siz güçlü karakterlisinizdir öyle yapmazsiniz
Aslında hayal kırıklığı içerisindeyim nasıl birini sevmişim, nasıl böyle olduk diye ama 1 yılda öyle tiksinmişim ki boşanma sürecinde ki birine göre çok rahatım resmen yüzüm gülmeye başladı, üzülmüyorum desem yeridir. Ailem arkamdalar sağolsunlar boşan diyorlar bıkmışlar artık bu adamdan ama bi tarafımda iyi günlerimiz de geçti, daha düne kadar birlikte uyuduğun insandı diyor. Zamanla bunuda geçeceğini inanıyorum.
Teşekkür ederim temenniniz için :-)

Aslında hayal kırıklığı içerisindeyim nasıl birini sevmişim, nasıl böyle olduk diye ama 1 yılda öyle tiksinmişim ki boşanma sürecinde ki birine göre çok rahatım resmen yüzüm gülmeye başladı, üzülmüyorum desem yeridir. Ailem arkamdalar sağolsunlar boşan diyorlar bıkmışlar artık bu adamdan ama bi tarafımda iyi günlerimiz de geçti, daha düne kadar birlikte uyuduğun insandı diyor. Zamanla bunuda geçeceğini inanıyorum.
Olabilir herkesle iyi günlerimiz oldu hangi dostumuzu akrabamizi iyi günlerimiz oldu diye affedip eskisi gbi olabildik?

Silin gitsin size dokunamaz insanlar daha düne kadar birlikte uyuduğu birlikte büyüdüğü kardeşleriyle düşman olabiliyor mesela.
Kim arıyor abi abla birlikte uyuduk birlikte büyüdük gel barisalkm diye.

Herkes inadını devam ettiriyor di mi...
O misal sizde güçlü kalın ayrılın daha güzel insanı bulup onunla uyuyup uyanın vücudunuzu kullandirdiginiza fedakarlıklar ettiginize sardiginiza sarmaladiginiza degsin

Olabilir herkesle iyi günlerimiz oldu hangi dostumuzu akrabamizi iyi günlerimiz oldu diye affedip eskisi gbi olabildik?

Silin gitsin size dokunamaz insanlar daha düne kadar birlikte uyuduğu birlikte büyüdüğü kardeşleriyle düşman olabiliyor mesela.
Kim arıyor abi abla birlikte uyuduk birlikte büyüdük gel barisalkm diye.

Herkes inadını devam ettiriyor di mi...
O misal sizde güçlü kalın ayrılın daha güzel insanı bulup onunla uyuyup uyanın vücudunuzu kullandirdiginiza fedakarlıklar ettiginize sardiginiza sarmaladiginiza degsin
Gelecek güzel günleri düşünüyorum hatta şimdiden. çok haklısınız, boşandığım gün hayır yapacağım

Sakın kendinizi kötü hissedip vicdan azabı duymayın. İşler bu raddeye gelmeseydi değil bu raddeye getirmeseydi. Herkes yaptığının cezasını çeksin.
Aileniz de arkanızdaymış ne güzel. Eski güzel günleri düşünerek kendinizi yormayın. O düşündü mü ki siz artık dönülemeyecek günleri kendinize yük ediyorsunuz?

Seni o kadar iyi anliyorum ki bende suan esimle sorunlar yasiyorum kendi capimda ona sorsan bi sorunumuz yok. Cok kararsizdim yanlismi dusunuyorum acaba diye ama dun buraya yazi yazdim ve sagolsun arkadaslar bi nebze aklimi basima getirdi esimle suan hastanedeyiz yannda refakatci kaliyorum. Eve ciktigimizda konusup bosanacagimi soyleyecegim benimde senin gibi ailem arkamda. Esim ailem tarafindan o kadar cok seviliyodu ki anlatamam. suan kimse arayip sormuyor bile kendi yapti

X