Boşanma aşamasında NAFAKA

Gozalll

Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2021
17
3
27
Merhaba arkadaşlar 4 yıllık evlıyım 1 aydır evden ayrıldım 16 aylık kızımla kadın sığınma evinde kalıyorum eşim den sıddet görüyordum son kavgamızda darp raporu almıştım ve boşanma aşamasına gırdık uzaklaştırma kararı çıkarttık ayrıyetten boşanma dava açtım fakat daha teblıg olmadı ona daha 1 haftadır dava açtım. Belırtmek ısterım ki ılk 2 yıl çalışıyordum fakat hamıleyken ısımden çıktım suanda çalışmıyorum avukatım ara nafaka ıstedı maaşı yüksek olduğu ıcın yüksek bır mıktar ıstedık nafakayı o yüzden ıtıraz edebılır bılenler yorum yaparsa çok ıyı olur ortalama kaç aya ben bu nafakayı alırım bıde mesela 4,5 ay sonra ödese bırıkırmı bu nafaka ıcerde topluca alabılır mıyım. Bırde Bızım bır arabamız vardı onuda satmaya çalışıyormuş mal kaçırmak ıcın bu arabayı satabılır mı satarsa suç ıslemıs oluyor ne gıbı bır sonucu

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 4 yıllık evlıyım 1 aydır evden ayrıldım 16 aylık kızımla kadın sığınma evinde kalıyorum eşim den sıddet görüyordum son kavgamızda darp raporu almıştım ve boşanma aşamasına gırdık uzaklaştırma kararı çıkarttık ayrıyetten boşanma dava açtım fakat daha teblıg olmadı ona daha 1 haftadır dava açtım. Belırtmek ısterım ki ılk 2 yıl çalışıyordum fakat hamıleyken ısımden çıktım suanda çalışmıyorum avukatım ara nafaka ıstedı maaşı yüksek olduğu ıcın yüksek bır mıktar ıstedık nafakayı o yüzden ıtıraz edebılır bılenler yorum yaparsa çok ıyı olur ortalama kaç aya ben bu nafakayı alırım bıde mesela 4,5 ay sonra ödese bırıkırmı bu nafaka ıcerde topluca alabılır mıyım. Bırde Bızım bır arabamız vardı onuda satmaya çalışıyormuş mal kaçırmak ıcın bu arabayı satabılır mı satarsa suç ıslemıs oluyor ne gıbı bır sonucu olur
Maaşı 60 bın bazen de gecıyor bız yarısını 30 bın hem kendım hemde bebeğe ıstedık

Eşiniz bebeğinize nafaka vermek zorunda fakat size evlilik süresi kadar tedbir nafakası verilir. Bildiğim kadarıyla süresiz nafaka kaldırılacak.
Biliyorum da sorum ıtıraz edebılır nafakaya, ılerde gerıye donuk ödeme olur mu ve arabayı satarsa sonuçları ne olur

Maaşı 60 bın bazen de gecıyor bız yarısını 30 bın hem kendım hemde bebeğe ıstedık
Maaşın yarisi kadar nafaka bağlanacağını zannetmiyorum ben resmi maaşı 60 binmiş 30 bin verileceğini pek düşünmüyorum.

Evet nafaka için itiraz edebilir diyelim ki belirli bir miktar bağlandı ve ödemedi icra yoluyla alırsınız ayrıca hapis cezası var.

Araba evlendikten sonra alındıysa ortak alinmadiysa değil eğer evlilik sonrası alındıysa şerh koydurun ki satamazsin.

Biliyorum da sorum ıtıraz edebılır nafakaya, ılerde gerıye donuk ödeme olur mu ve arabayı satarsa sonuçları ne olur
Maaşın yarısı kadar basıl nafaka baglanacak. O nasıl avukatmıski bağlanmayacagını bile bile oyle ıstemış. Benım konuyla alakam olmadıgı halde mantıken olmaz dıye dusunuyorum .

Arabayı satmasın dıye aile şerhi koydurmak gerekıyor dıye bılıyorum . E devletten vs bı sorun avukatınıza . Avukatı nerden buldunuz

Maaşın yarısı kadar basıl nafaka baglanacak. O nasıl avukatmıski bağlanmayacagını bile bile oyle ıstemış. Benım konuyla alakam olmadıgı halde mantıken olmaz dıye dusunuyorum .
Aynen hiç duymadım ben de yarı maaş nafaka olayını ne çevrem de nede burada açılan konularda 2 çocuğu olanlara bile düşük nafaka bağlanıyor anlaşma yoksa ki anlaşma olsa bile yarı maaşı kabul edeceklerini zannetmiyorum nafakayi ödeyecek olan tarafın.

16 bın bebeğe ıstedık 13 bınde bana ben çalışana kadar alacam sonra sadece bebeğe verilecek dıye anlaştık avukatımla bazen 70,80, 100 de kazanacak yanı ek üslerde çok yapıyor

16 bın bebeğe ıstedık 13 bınde bana ben çalışana kadar alacam sonra sadece bebeğe verilecek dıye anlaştık avukatımla bazen 70,80, 100 de kazanacak yanı ek üslerde çok yapıyor
Resmi maaşı 60 bin ama değil mi,yani ben istediğiniz miktarın bağlanacağını düşünmüyorum burada ki konularida inceleyebilirsiniz .

Mune Mune abla konunun yeri bdv olabilir belki arkadaşa daha sağlıklı bilgiler gelebilir.

Bence ideal. Bi hafta önce biz de maalesef başvuru yaptık maaşının yarısını nafaka olarak alabiliyorum ve bizim çocuğumuz olmamasına rağmen. Araba da evlendikten sonra alınan bi mal beyanı ise satarsa suç işlemiş olur

Bence ideal. Bi hafta önce biz de maalesef başvuru yaptık maaşının yarısını nafaka olarak alabiliyorum ve bizim çocuğumuz olmamasına rağmen. Araba da evlendikten sonra alınan bi mal beyanı ise satarsa suç işlemiş olur
Nafaka zulmü diye ağlayan erkeklere ilk kez hak verdim. Çocuk olmamasına rağmen adamın emeğinin yarısı her ay eski eşine gidecek.

Yani bir insanın maaşının yarısını istemek haksızlık diye düşünüyorum kusura bakmayın. Daha boşanmadınız ki nasıl nafaka birikecek ben anlamadım.
Anlaşmalı boşanma değilse bu nafakayı alabileceğinizi sanmam.
Araba için şerh koydurmanız lazım eğer evlilik içinde alındıysa bunu bilmiyor mu avukat ?
Zaten anlaşmalı boşanma değilse süreç uzar gider 1-2 yıl nafaka gelmez

Ocak ayında 2 yıllık evli olduğunuzu yazmışsınız. 26 yaşında olduğunuzu da. Ne ara boşandınız ve çocuksuz 2 yıllık 26 yaşında birine bu kadar nasıl bağlandı merak ettim.

Nafaka zulmü diye ağlayan erkeklere ilk kez hak verdim. Çocuk olmamasına rağmen adamın emeğinin yarısı her ay eski eşine gidecek.
Eğer işin içinde şiddet ve darp varsa bence bütün maaşı vermeliler ki yiyip içip kadın dövemesin. Hele de 16 aylık bebeğin annesini dövdüyse amaan diyip kadın sığınma evine yollayamasın ikisini de.

Bir insan neden maaşının yarısını versin ya yuh genç insanlarsınız bide adam sizi evlatlık olarak mı almıştı ki buna aklı olan itiraz eder sen yuva kurma birdaha eski karına bakıcılık yap demekle aynı şey 😂 bence kul hakkı kim ne derse desin. Çocuk varsa alınır muhakkak.

Eğer işin içinde şiddet ve darp varsa bence bütün maaşı vermeliler ki yiyip içip kadın dövemesin. Hele de 16 aylık bebeğin annesini dövdüyse amaan diyip kadın sığınma evine yollayamasın ikisini de.
Tazminat başka bir şey nafaka başka bir şey ama. Darp sebebiyle boşanınca kusurlu taraf tazminat ödeyecek zaten.

X